Podpisano program inwestycyjny dla budowy obwodnicy Nowej Dęby

Ministrowie Infrastruktury Andrzej Adamczyk i Rafał Weber podpisali 11 maja dokument zawierający program inwestycyjny budowy obwodnicy Nowej Dęby w ramach rządowego planu budowy 100 obwodnic. Tym samym może ruszać proces przygotowawczy dla budowy tej nowej drogi.

Główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 to poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej. O tym, że Nowa Dęba jako jedno z ośmiu miast na Podkarpaciu będzie miało obwodnicę poinformował wiceminister Rafał Weber na konferencji prasowej 10 lutego. 

– To czego niektórzy nie dostrzegają z perspektywy Warszawy, my uważamy za ważny interes lokalnych społeczności. Dzięki budowie obwodnic w ramach Programu 100 obwodnic zwiększy się komfort życia w podkarpackich miastach oraz poziom bezpieczeństwa na tutejszych drogach. – powiedział minister R. Weber.

Na to wydarzenie przybył poseł Zbigniew Chmielowiec oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, którzy aktywnie wspierali nowodębskich samorządowców, by w planach budowy obwodnic była także Nowa Dęba. Obecny był również dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski. Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon jeszcze raz podziękował za wsparcie starań o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz ułatwienie dla przedsiębiorców z terenu strefy ekonomicznej w Nowej Dębie i w Chmielowie, którzy dzięki obwodnicy zyskają szybszy i łatwiejszy dostęp do autostrady A4 i drogi ekspresowej S-19.

Korzystając z okazji burmistrz wspomniał o otrzymanym ostatnio wsparciu na ostatni etap remontu dróg w nowodębskiej podstrefie TSSE.

– Bardzo serdecznie chciałem podziękować za Fundusz Dróg Samorządowych, który dociera do Nowej Dęby na drogi, które służą przedsiębiorcom, do strefy ekonomicznej w Nowej Dębie, dzięki czemu wspomagamy naszych przedsiębiorców zwłaszcza w takim trudnym czasie – dodał burmistrz.

foto&info:UMiG Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
1 rok temu

A Tarnobrzeg Panie Bozek co ? Nic… Trzeba było wybrać Kalinke to byśmy mieli obwodnicę i nie tylko. A tak kolejne lata zmarnowane przez złe zarządzanie…

Mieszkaniec
1 rok temu

Przecież obwodnica jest od dawna,po co druga.

Mar
1 rok temu

Skoro żadna osoba obdarzona zaufaniem mieszkańców nie chce zabrać się za zbiórkę podpisów, no to trudno – trzeba będzie czekać co najmniej do 2023 roku na konieczne zmiany w sposobie zarządzania miastem. Tylko że wtedy na niektóre rzeczy może być za późno, przez co pewnych zaległości nie uda się nadrobić już nigdy.

lupa
1 rok temu
Reply to  Mar

a są w tym mieście osoby obdarzone zaufaniem ?- ostatnie wybory pokazały dwie 1)prezydent i 2) były (aktualnie w ZK )

Mar
1 rok temu
Reply to  lupa

Jeżeli uważasz, że jedyne osoby obdarzone zaufaniem mieszkańców to te, które są wybierane na urząd prezydenta, to dlaczego np. wybieramy radnych?

lupa
1 rok temu
Reply to  Mar

to są te osoby które uzyskały najlepsze wyniki i na prezydenta i na radnych- trudno to wywnioskować gdy brak perpecji ,dedukcji ,a tylko tępota umysłowa

Mar
1 rok temu
Reply to  lupa

Komentarz dla twoich mądrości jest zbyteczny, więc napiszę o czym innym.

Różni mieszkańcy ufają różnym osobom: część Panu Kalince, część Panu Zychowi, część Panu Mastalerzowi itd. Dla mnie osobiście bez różnicy kto zbierałby podpisy, bo dla mnie liczy się cel i sposób działania, a nie kto je realizuje.

Jednak skoro większości mieszkańców nie boli stan dróg w śródmieściu, marnowanie pieniędzy na dotacje dla prywatnych klubów sportowych, czy wzrastające opłaty i wprowadzanie nowych (płatne parkowanie), no to przez kolejne lata będziemy mieć gorzej, niż ludzie w okolicznych miastach.

rejtan
1 rok temu

Obwodnica Nowej Dęby to inny projekt . My (G.Kiełb) rozpoczął obwodnicę 4 lata temu z innej możliwości finansowania .Fakt że postępów nie ma ale i nikt nie wyjaśnił (media też nie) tej zwłoki tj cały proceder współpracy i rozstania z Mostostalem. Wydaje mi się że to jest jeszcze w rękach (a powinno być dawno w głowach ) naszych radnych ale oni wolą poświęcać czas na głosowania do taczki lub w ogóle się nie pokazywać, Oczywiście że ta sprawa mogła by być powodem do odwołania tej niemej rady i nieudolnego zarządu .

wrzos
1 rok temu

TAKA MALA NOWA DEBA CZY KOLBUSZOWA BEDA MIALY OBWODNICE,A ZNACZNIE WIEKSZY TARNOBRZEG POKI CO MOZE O NIEJ MARZYC! PRZY ALEI SIKORSKIEGO I KILKU INNYCH PRZYLEGLYCH ULICACH NIE DA SIE JUZ MIESZKAC OD CODZIENNEGO NADMIARU HALASU TYSIECY PRZEJEZDZAJACYCH TAM SAMOCHODOW! LITOSCI! PANIE PREZYDENCIE TRZEBA ZNOW JECHAC DO WARSZAWY,ABY PRZYPOMNIEC SIE MINISTROM W TYM I INNYCH TEMATACH,BO TYLKO JEDNORAZOWA WIZYTA TAM NA NIEWIELE SIE ZDA.

zieć
1 rok temu
Reply to  wrzos

wygląda na to że ty coś zbudowałeś dzięki wizytom bo ja to tylko albo aż; się ożeniłem , Zapewniam cię że to nie najlepsza droga do naszej obwodnicy i bardzo prostacka rada

fdsfsdf
1 rok temu

Panie Bożek i panie Pluta weźcie się uczciwie w końcu do pracy !! Nie wstyd wam że wszędzie coś się dzieje, a w Tarnobrzegu totalni nic ! Ale tak to jest jak się głosuje na ludzi z PO !!!

Tarnobrzeg
1 rok temu

Ja mieszkaniec Tarnobrzega napisze tylko , że mi półprostą głupio..
Wszyscy maja u nas kicha..
Bez pozdrowień

Rwd
1 rok temu
Reply to  Tarnobrzeg

Po prostu miało byc

Peryskop
1 rok temu

Od lat jakieś cholernej sitwie w tym województwie
zależy aby Tarnobrzeg upadł – na pochybel dziadom, jeszcze Tarnobrzeg nie zginął póki my żyjemy. A los zawsze wyrównuje i zmiecie i sitwę.

Mar
1 rok temu
Reply to  Peryskop

Człowieku, kto zabrania zarządowi tarnobrzeskiej gminy np. wyznaczyć drogę pieszo-rowerową na chodniku między Borowiem a Serbinowem, albo kto im każe np. wprowadzać płatne parkowanie w centrum miasta? Łuk. 6: 42: „wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata”.

stan-emeryt
1 rok temu

Drodzy Tarnobrzeżanie zastanówcie się dlaczego wszystkie miasta wokół się rozwijają,a Tarnobrzeg się zatrzymał.Wystarczy brać przykład ze Stalowej Woli.Tarnobrzescy mądrale,niech dalej tak wybierają,Tarnobrzeg się cofnie do Baranowa.Zresztą tu i tam rządzą ludzie z tej samej partii.Panu Bożkowi zostanie tylko jezioro.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content