Tarnobrzeg: Władze przypominają o odpowiedzialności: „Do sklepu nie wszyscy jednocześnie”

W sklepach wciąż obowiązują limity osób mogących jednocześnie w danej placówce handlowej przebywać. Władze miasta przypominają o odpowiedzialności, a sklepom przekażą plansze informujące o dopuszczalnej liczbie klientów.

– Drodzy tarnobrzeżanie. Pamiętajmy o zagrożeniu, które przecież wciąż jest bardzo realne. W przestrzeni publicznej nadal musimy zachować wyjątkową ostrożność. Nie zapominajmy o konieczności zakrywania ust i nosa, a także o zachowaniu odstępu. Dlatego też do tarnobrzeskich sklepów trafią plansze mające informować o tym, ile jednocześnie osób może w danym sklepie przebywać. Bądźmy odpowiedzialni. Jeśli nie chcemy, by powrócił całkowity zakaz wychodzenia z domu stosujmy się do wszystkich obowiązujących wytycznych – apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Gmina przygotowała tysiąc plansz, które trafią do miejscowych sklepów. Władze miasta zwracają się zarówno do kierowników, właścicieli sklepów, jak i do klientów o respektowanie wszystkich wytycznych.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
9 miesięcy temu

Plakaty na ławkach i plansze dla sklepów. Tak wygląda walka z koronawirusem w Tarnobrzegu

ewa
9 miesięcy temu
Reply to  ewa

Przepraszam, zapomniałam no i odpowiednia fotka

kicia
9 miesięcy temu
Reply to  ewa

I rozdawany płyn po 60zł za litra 😀

Mery
9 miesięcy temu
Reply to  ewa

Zawsze znajdzie się powód, żeby się przypier… .

Zbyszek
9 miesięcy temu
Reply to  ewa

Przekaz ustny do większości nie dociera, więc trzeba jak w przeszkolu, szkole………….dotrzeć rysunkiem i słowem pisanym.

wrzos
9 miesięcy temu

LUDZIE JAK SWINIE WSZEDZIE SIE WEPCHAJA NIE ZWAZAJAC NAWET NA WLASNE I INNYCH ZDROWIE!

Mieszkaniec
9 miesięcy temu

Jest I fotka. Hah

997
9 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Dwóch fotografów opłacanych przez miasto to nie dziw się, że jest fotka. Jeden na etacie a drugi na umowie śmieciowej. Dla 3 fotek w miesiącu miasto opłaca z pieniędzy podatnika dwóch fotografów, tak się oszczędza w Tarnobrzeegu… Niepojęte

Ewa
9 miesięcy temu

Dobry prezydent Osobiście chodzi po sklepach i rozdaje A urzędnicy kawkę pija

Ina
9 miesięcy temu

Może by osobiście chodził nad Wisłą w parku w lesie wieczorami i rozganial grupy bawiacych się na całego nieletnich

Agnieszka
9 miesięcy temu

Bardzo fajna inicjatywa Panie Prezydencie. Brawo !. Proszę się przejmować tymi głosami krytyki, choćby Pan wszystkim wszystko dał i tak będą ujadać

łysy
9 miesięcy temu
Reply to  Agnieszka

Jasne.Niedługo będzie rozdawał lizaki dzieciom pod przedszkolami i też będzie fajna inicjatywa.

jadwiga
9 miesięcy temu
Reply to  łysy

tylko że przedszkola zamkniete,bo paniusie sie przyzwyczaiły ze kasa za darmoche leci więc będa zwlekać do bólu!

Hit
9 miesięcy temu

Poziom prezydenta Mastalerza został przekroczony. Aktualne znów jest powiedzenie – otwierasz lodówkę a tu? Nie ma pomysłu na miasto obecna władza, narzędzi z mocy prawa do walki z koronawirusem żadnych prawie oprócz kitowego płynu bez gliceryny, maseczki, super za małe rękawiczki. I wzorem happeningu niedzielnego dziś kolejny a przecież to ta sama formacja polityczna to czemu się dziwić. Fotka musi być. Może by tak zrobić zdjęcie przy pracach nad obwodnicą? Albo choćby parkometrami?

Janusz
9 miesięcy temu
Reply to  Hit

Mastalerz był najlepszym prezydentem miasta od 30 lat i mam cichą nadzieję że wystartuje w wyborach bo zwycięstwo miałby w kieszeni.

Gość
9 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Ochłoń. Zobacz jak i kiedy zadłużało się miasto.

Janusz
9 miesięcy temu
Reply to  Gość

A myślisz że teraz się nie zadłuża ? Nawet bardziej niż za Mastalerza a jeszcze pół kadencji nauczyciela nie minęło.

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  Janusz

W tym towarzystwie jedynie Kiełb zbilansował budżet.

Zbyszek
9 miesięcy temu

Pora przystąpić do egzekwowania przepisów związanych z używaniem sprzętu ochronnego. Po tym jak wszyscy zostali w ten sprzęt wyposażeni przez Gminę Tarnobrzeg, Straż miejska ma pole do popisu i dodatkowo do zasilenia kasy niezłą sumką. Nie będzie tłumaczeń ,że niemam, że nie umiem , że jestem głupi itp. ……tylko mandaciki i mandaciki. Zakupiony sprzęt się zwróci bardzo szybko , bo tych ” odpowiedzialnych” mieszkańców tej aglomeracji jest bardzo dużo i robią sobie kpiny z prawa, przepisów i innych norm. Około
50, a wieczorami nawet 70% chodzi wogóle bez masek , albo nosi je w taki sposób jakby byli upośledzeni umysłowo,Tak więc przystąpić do działania i sukces porządkowy murowany……..,a ten finansowy też.

rajtar
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

taki finansowy z mandacików to ci potrzebny do satysfakcji esbeckiej i wyrażenia sympatii do współmieszkańców? Bo mnie się wydaje że bardzo ważny by był efekt bezpieczeństwa zdrowotnego dla wszystkich mieszkańców a to też finanse.

Zbyszek
9 miesięcy temu
Reply to  rajtar

Zasadnicza różnica „ Nienosząc maseczki stajesz się potencjalnym zabójcą innych ludzi’” Dotyczy to rówież twoich najbliższych, przyjaciół i………….ludzi przypadkowych których spotkasz

łysy
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Ciekawe czy ty nosisz maseczkę społeczniaku.

Zbyszek
9 miesięcy temu
Reply to  łysy

Ty na pewno nie i w związku z tym „Maseczke nosisz nie by się ochronić , a innych , może ojca, matke ,siostre…………….czy któregoś z przyjaciół………czy to takie trudne?
Jeśli jesteś zakażony bezobiawowo , to poprzez użycie maseczki chirurgicznej możesz zmniejszyć ryzyko zainfekowania innych osób. Jednak nie ma dowodów na to, że noszenie takich maseczek przez osoby zdrowe skutecznie chroni je przed zakażeniem się koronawirusem od nosicieli.”

felga
9 miesięcy temu
Reply to  łysy

On nosi kominiarkę ze strachu przed ludźmi

omo
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Zarygluj się w czterech ścianach i wyjdź na wiosnę 2030 r. A od normalnych ludzi się odwal. Jak ci TV z prawa i lewa od lat ryła beret to masz teraz tego efekt.

cal
9 miesięcy temu
Reply to  omo

do normalnych ludzi to masz daleeeeko

wasyl
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Nie wszyscy mogą chodzić w maskach , niektórzy się w nich duszą , a po drugie chodząc w takiej masce wciągasz wydmuchane powietrze z płuc i jak to wychodzi dla ciebie na dobre ? Możesz złapać wtórne zapalenie płuc i co wtedy , mam oddychać wydychanym dwutlenkiem węgla i się dusić a może ludzie mają takie przeszkody do ich noszenia . Chcesz być uczciwy noś i nikt ci tego nie wypomina a ludzie są różni , a może już przeszli tą epidemię bezobjawowo .

lampa
9 miesięcy temu
Reply to  wasyl

zapalenie płuc – diagnozę wystawił specjalista który nawet wie ze oddycha się dwutlenkiem węgla. CAŁY ŚWIAT NOSI MASECZKI I NIKT NIE PIER….LI TAKICH FARMAZONÓW jak ćwoki z tbg

SiO2
9 miesięcy temu
Reply to  lampa

Ty za to profesor w pełnej krasie. Nie wiem na jakim etapie edukacje zakończyłeś ale pojęcie stężenia substancji jest ci widzę obce. Więc podpowiem że we wdychanym powietrzu jest 0,04% CO2 a w wydychanym 4% CO2. To jest 100 razy więcej gazu. Jak ci to bez różnicy to załóż sobie i potrójne gacie na łep i zaciągaj do woli.

co2
9 miesięcy temu
Reply to  SiO2

potwierdziłeś ćwoka i jeszcze chama

ewa
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Problem w tym, że sprzęty od miasta już się skończyły przecież rękawiczki i maseczki były jednorazowe …

Zbyszek
9 miesięcy temu
Reply to  ewa

Straż miejska do akcji. I za nienoszenie maseczek mandaciki , a bedzie tyle kasy,że sie kupi wiele następnych zestawów ochronnych . Tak trzymać i jaki się zrobi porządek,że nawet………….Rzeszów sie przebije

jadwiga
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

70 % nosi maski jak te panie na zdjeciu z nosami na wierzchu,uposledzenie umysłowe!

Zbyszek
9 miesięcy temu
Reply to  jadwiga

Nie noszenie maseczki nie jest aktem odwagi, lecz wyrazem totalnej głupoty i nie poszanowania drugiego człowieka. Potwierdzają to zdjęcia większość na tych zdjęciach to udowadnia. tak sie zachowuje ok. 70% a może i więcej?

Grażyna
9 miesięcy temu
Reply to  jadwiga

To się nazywa samokrytyka.

Pietrek
9 miesięcy temu

Ale żeby tak plecami do mediów? Nie będzie opalenizny od błysków fleszy:) Trzeba łapać każdą okazje, bo plażowanie nad jeziorem w tym roku odpada 😉

wrzos
9 miesięcy temu

A GDZIE SA RODZICE ZEBY PILNOWAC SWOICH DZIECI? CO TO ZA OJCIEC CZY MATKA,KTORZY NIE WIEDZA GDZIE WIECZORAMI PRZEBYWAJA ICH MALOLATY!!?

Alf
9 miesięcy temu

Ja już pozbyłem się złudzeń ,że pojawi się realna pomoc dla przedsiębiorców. Inni dostrzegają problem i próbują pomagać. Tu jak radni przeszkolą się może zostanie wreszcie zwołana zdalna sesja na której przełoży się być może płatności podatku od nieruchomości na jesień. Żenada.

offtop
9 miesięcy temu

Ludzie !! Ludzie !! W marcu i kwietniu 2019r zmarło w Polsce więcej osób niż w roku 2020 gdzie przyszedł śmiertelnie siejący spustoszenie covid-19. Toż to prawdziwy CUD.

Zbyszek
9 miesięcy temu
Reply to  offtop

Czego to ludzie, ludzie??? ma dowodzić? Według „Rz”, tylko w marcu wypadków było 1 tys. 404, czyli o jedną trzecią mniej niż rok temu, a liczba zabitych tylko w jednym miesiącu spadła o 48 (do 167 ofiar). Analizując z kolei dwa tygodnie marca (od połowy do końca miesiąca), gdy obowiązywały najsurowsze restrykcje, liczba wypadków zmalała o połowę (z 1 tys. 254 do 572), zginęło 79 osób, gdy rok temu 119.

Peryskop
9 miesięcy temu
Reply to  offtop

Do offtopa Bo siedziałeś na dupie w domu, gdybyś łaził i zaraził się tym gównem już byś był 2 metry pod ziemią

offtop
9 miesięcy temu
Reply to  Peryskop

Ja pracowałem w tym czasie w zakładzie pracy i pracuje nadal. Po pracy spędzałem często czas poza domem. Ty za to widzę że siedzisz jeszcze żywy 2 m pod ziemią. Przetrzyj ten peryskop bo zakłamuje ci rzeczywistość.

Ewelina
9 miesięcy temu
Reply to  offtop

Dostałam sms żeby się zgłosić do najbliższej przychodni na szczepienie i niewiem czy to prawda czy ktoś robi se jaja.

wrzos
9 miesięcy temu

MASTALERZ I KIELB TO BYLY DWIE WIELKIE TRAGEDIE DLA TEGO MIASTA,OBY NIGDY WIECEJ!

Mar
9 miesięcy temu

Prezydentowi podlega Straż Miejska. Zatem skoro Pan Prezydent apeluje m.in.:
„Nie zapominajmy o konieczności zakrywania ust i nosa, a także o zachowaniu odstępu”,
to rozumiem, że na tych planszach się nie skończy i przynajmniej w centrum miasta będą odbywać się piesze patrole Straży Miejskiej, dyscyplinujące osoby niestosujące się do obowiązujących obostrzeń.

Giga
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Zabrać im samochody !!Niech straż chodzi po parku nad Wisłą nad jeziorem…i rozgania gromady 12-16 łatków pijanych palących trawę i…
Od czego są?

Zbyszek
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

No i oczywiście mandaciki, mandaciki………..albo sprawa do sądu . Sąd mamy obok i brak mu w tym czasie zajęcia.

Tym
9 miesięcy temu

Nad Wisłą gromadzą się grupy nieletnich A radiowóz na ich widok skręca w drugą stronę!! SZOK!!!!! co się dziwić że nieletni robia co chcą

Tymek
9 miesięcy temu

NASTOLATEK z powiatu stalowolskiego zarazony jest koronawirusem ! Moze to wreszcie dotrze do nastolatkow i ich rodziców!!!

49
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x