Tarnobrzeg: Zrewitalizowane tereny nad Wisłą coraz bardziej zielone (foto oraz video z drona)

W lutym br. zakończyły się prace związane z rewitalizacją trenów zielonych nad Wisłą. Inwestycja kosztowała nieco ponad 5,7 milionów złotych, z czego 80 proc. to dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.5 „Poprawa jakości środowiska miejskiego”.

Rewitalizacją objętych było blisko 14 hektarów terenów nad Wisłą. Zakres zadania obejmował budowę alejek i elementów małej architektury, budowę ogrodów tematycznych: zielnych, sensualnych i barwnych, odnowienie nawierzchni trawiastych, w tym stworzenie łąk kwietnych, odbudowę amfiteatru, zasypanie nieczynnego zbiornika wodnego w celu stworzenia nowych przestrzeni rekreacyjnych i czynnych biologicznie, budowę nowej infrastruktury oświetleniowej, umocnienie skarpy wiślanej, budowę muru oporowego wraz z miejscami do siedzenia, demontaż postumentu przy ul. Wiślnej i budowę skweru, wykonanie nasadzeń drzew i krzewów z poszanowaniem istniejącej zieleni wysokiej.

Jak tereny te prezentują się obecnie?  Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu oraz materiału video z drona.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
2 lat temu

Smietnik zniknoł ale tyle co jest betonu widocznym gołym okiem to nie powala i schodzac schotkami których nie odnowiono?
wiec jest jakieś ale?

wrzos
2 lat temu

LADNIE TERAZ WYGLADA PO REMONCIE TEN NADWISLANSKI BULWAR, MINUS TO BRAK OSWIETLENIA I MONITORINGU.

wrzos
2 lat temu

LADNIE TERAZ PO PRZEBUDOWIE WYGLADA TEN BULWAR NADWISLANSKI. MINUS TO BRAK OSWIETLENIA I MONITORINGU.

dformat
2 lat temu

Szkoda, że schodki nie odnowione wraz ze ścieżkami na skarpie na ul. Waryńskiego/Wianek, dodatkowo brakuje mi odsłonięcia koryta Wisły na odcinku wyasfaltowanego wału, tak by z wału możnabyło podziwiać Królową Rzek. A o parostatku już nie mówię.

lol
2 lat temu

podoba mi się że coś się dzieje , jest tylko małe ale …. a konkretnie to w jakim celu ustawiono bariery energochłonne na wale , gdzie o wypadek trudno , a wzdłuż Wisłostrady wzdłuż chodnika i drogi rowerowej do jeziora , gdzie kwestią czasu jest tylko to że kiedyś na pewno dojdzie do tragedii , barier tych totalnie brak , no może tylko obok cmentarza jest krótki odcinek na którym się znajdują…

Mar
2 lat temu
Reply to  lol

Można wejść na stronę zawierającą wnioski, zapytania i interpelacje radnych VIII kadencji oraz odpowiedzi na nie
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/zapytania_VIII.htm
i wyszukać sobie interpelację dot. oświetlenia drogi rowerowej i chodnika nad Jezioro Tarnobrzeskie oraz barier energochłonnych (nr 234). Polecam także lekturę pozostałych wystąpień radnych i odpowiedzi na nie.

wrzos
2 lat temu

LADNIE TERAZ WYGLADA TEN NADWISLANSKI BULWAR. MINUS TO,ZE NIE MA OSWIETLENIA I MONITORINGU

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content