Radni w Tarnobrzegu dostaną na użyczenie tablety. Ile kosztuje sprzęt do zdalnych sesji rady miasta?

Tarnobrzescy radni w środę 20 maja po raz pierwszy w historii będą obradować poza salą sesyjną. W celu przeprowadzenia zdalnej sesji miasto kupiło system informatyczny oraz 22 tablety.

Łącznie na organizację e-sesji wydano 37 706,61‬ zł.

– W trybie art. 19 ust. 2 pkt 1 ustawy dn. 27.04.2007 r. o zarządzaniu kryzysowym został zakupiony system informatyczny „E-sesja” w cenie 13 616,72 zł, oraz 22 tablety marki Lenovo o wartości 24 089,89 zł z firmy ASR-Serwis S.C. – wyjaśnia portalowi Nadwisłą24.pl Sylwia Witczak, kierownik Biura Rady Miasta Tarnobrzega.

Tablety użyczone będą radnym na czas sprawowania przez nich mandatu, w celu zapewnienia im dostępu do dokumentów związanych z pracami Rady Miasta Tarnobrzega i obsługi posiedzeń poprzez sieć Internet. Zdalną pracę radnych wymusiła epidemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane.

ZDALNIE BO SANEPID NIE ODPOWIEDZIAŁ CZY JEST BEZPIECZNIE

– Przeprowadzenie sesji zdalnie jest spowodowane stanem pandemii oraz warunkami lokalowymi. W miesiącu kwietniu rozważane było zwołanie sesji na hali sportowej MOSiR, i zostały przedsięwzięte środki związane z zabezpieczeniem uczestników sesji, a mianowicie: maseczki, rękawice, środki dezynfekujące, mierzenie temperatury oraz mata dezynfekująca, jak również przygotowanie sali obrad z zachowaniem bezpiecznych odległości zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia – wyjaśnia kierownik Biura Rady Miasta.

– Niestety sesja pomimo wszystkich w/w zabezpieczeń nie została zwołana, ponieważ Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna na skierowane do niej pytanie drogą telefoniczną w tej sprawie, nie potrafiła przekazać wiążących odpowiedzi, czy poczynione zabezpieczenia są wystarczające do przeprowadzenia sesji w sposób bezpieczny. W związku z powyższym sesja została zwołana w trybie art. 15 zzx ust. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID — 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, po zakupie sprzętu oraz systemu zezwalającego na zdalne jej przeprowadzenie – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tola
1 rok temu

Diety dostaja i nie stać ich na zakup komputerów!!!! Wstyd powinni się ich zrzec i oddać uczniom do tarnobrzeskich szkół

Wallenrod
1 rok temu
Reply to  Tola

Stać ich. Rodziców dzieci też stać. Za 3 x500+ można całkiem niezły tablet kupić a nawet średniego laptopa.

piter
1 rok temu
Reply to  Tola

szkoły i tak dostaja wypłaty od miasta.ale to mnie zaskoczyło że miasto traci miesiecznie 2 miliony pl a dla radnych tablety kupuje ktoś powinien sie tu dobrze zastanowic?

Kako
1 rok temu

Jak rząd łagodzi obostrzenia, to w tbg-u się obudzili że potrzeba im tabletów i systemu do obrad. Teraz to chyba do grania w kulki.

piter
1 rok temu
Reply to  Kako

raczej na nerwach mieszkanców?

Mar
1 rok temu

I co, teraz ktoś niby zacznie zbierać podpisy? Gdzie tam. Jedna część na wieść o tym trochę ponarzeka, druga część zaciśnie mocniej zęby, trzecia machnie ręką, czwarta uzna, że tak być powinno, a piąta nawet nie będzie wiedzieć, że takie coś ma miejsce. I w Tarnobrzegu dalej będzie jak było dotychczas.

WASYL
1 rok temu

JUŻ MAGISTRAT NIECH NIE PRZESADZA Z TYM POŻYCZANIEM ,WSTYD ,ŻEBY TAKIEGO RADNEGO KTÓRY BIERZE FORSĘ Z URZĘDU NIE BYŁO STAĆ NA KUPNO SWOJEGO .JEŚLI JUŻ TO POKUPILI DZIECIOM I WNUKOM NIECH TERAZ POŻYCZĄ OD NICH . CORAZ NIŻEJ Z TYMI POMYSŁAMI UPADA URZĄD MIEJSKI , ROBIĄC Z SIEBIE BIEDAKÓW . WEŹCIE BEZROBOTNYCH NA RADNYCH A NIE TYCH USTAWIONYCH FINANSOWO I MAJĄCYCH PRACĘ . JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO NIE PRZEWIDUJĘ DOBRYCH RZĄDÓW W MIEŚCIE . TWIERDZĄ RAJCY ,ŻE MIASTO STRACIŁO 41% DOCHODÓW , A TU JESZCZE WYDATKI DLA RADNYCH , CZYLI WIDAĆ ,ŻE FORSA JEST UKRYTA , MOŻNA DAWAĆ JĄ SWOIM . BRAWO , A MIESZKAŃCY NIECH OSZCZĘDZAJĄ .

Bolek
1 rok temu
Reply to  WASYL

Szokujace dla mnie jest stanowisko sanepidu.Kto jesli nie ta instytucji ma za jac stanowisko w sprawach sanitarnych .Zdumiewająca postawa by nie powiedzieć skandal niebywały

piter
1 rok temu
Reply to  WASYL

no w tym roku pokazuja ze nie siedza na w lasciwych miejsca i przez to miasto sie dostaje i tym co tu przebywaja

Ludwik 12 płyn
1 rok temu

Grosz do grosza i zbierze się kokosza, a tu normalnie mamy Wersal.

piter
1 rok temu

jak by tak było to w tym miescie nie stało by tyle pustych lokali bo ludzie wola galerie i jakoś tam luk nie ma a kiedy nastepne powstana?

wrzos
1 rok temu

ONI I TAK NIC NIE UCHWALAJA ANI CI Z PRAWA ANI Z LEWA! ROZWOJ MIASTA JAK STAL TAK STOI! A POWINNO BYC ODWROTNIE NO I PRACY ZNACZNIE WIECEJ. NIE ZATRUDNIAC W MIESCIE LUDZI ZE WSI BO ONI TYLKO TU ETATY BLOKUJA! NIECH PRACUJA NA GOSPODARACH.

Gość
1 rok temu

Podobno radni mieli szkolenie i dlatego taka zwłoka ze zwołaniem sesji ?
Ciekawe kto i za ile to szkolenie zorganizował ?

Zulu gula
1 rok temu
Reply to  Gość

Wezwijcie karasia on połaczy bez tabletów

Mieszkaniec
1 rok temu

A u nas wszystko za pozno

Mar
1 rok temu

Ponarzekane? No, to czekajcie na następny powód, żeby znowu sobie ponarzekać. I tak do 2023 roku albo i dłużej.

piter
1 rok temu
Reply to  Mar

to im najlepiej wychodzi?

Mar
1 rok temu
Reply to  piter

Jeżeli to, co było do tej pory, nie zmobilizowało jakiegokolwiek lokalnego środowiska, żeby zacząć zbierać podpisy, to wolę nie myśleć co musiałoby się stać, żeby ktoś zaczął je zbierać. Widocznie mieszkańcom tak naprawdę nie przeszkadza takie zarządzanie gminą, tylko część z nich chce sobie po prostu ponarzekać. Przy takim podejściu nigdy nie nastąpią potrzebne zmiany w mieście.

Bolek
1 rok temu
Reply to  Mar

Zmiany moglismy dokokywać co 4 lata teraz co 5 lat .Szanuje wolę wiekszosci skoro tak zdecydowali.Za ponad 3 lata kolejna szansa na zmiany.Ciepliwosci a nie rozpaczanie bo przecież to urok powab I czar demokracji.Dla jasnosci .Nie głosowałem na obecnego włodarza wiec obce jest mi uczccie zawodu.Narzekcze to jak rozumie byli wyborcy obecnego gospodarza miasta ale jak mawia Edzio z pod budki z piwem- widział gałe co wybierały.Proponuje właczyć luz a nie bezproduktywnie sie napinać

Mar
1 rok temu
Reply to  Bolek

Kto się napina? Sprawa jest prosta: mieszkańcy tolerują to co jest, więc będą to mieli do końca obecnej kadencji albo i dłużej. Natomiast co do wyborów, to jeżeli zmian można dokonywać jedynie wtedy, to ciekawe po co są różne procedury przewidziane przepisami prawa, np. te dotyczące absolutorium. Ale w obecnej sytuacji raczej trzeba będzie czekać do następnych wyborów.

Mar
1 rok temu
Reply to  Bolek

Nic tylko odśpiewać piosenkę tej kadencji.
https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30

Adam
1 rok temu

22 radnych może obradować w dużej sali, a tych w Tarnobrzegu nie brakuje.
Po co wydawać prawie 38 000 na jakąś e-sesję.
Przecież rząd już poluzował zaostrzenia epidemiczne.
W Kościołach może być 50 i więcej wiernych.
W Tarnobrzegu wszystko robi się za późno.

mieszkaniec Tbg
1 rok temu
Reply to  Adam

100% racji. Kolejne pieniądze wywalone w błoto. Skorzystają może raz. Nie było odważnego, który by podjął decyzję. Rząd ciągle luzuje, wszystko otwiera a nasi bezradni chowają się po domach. Parodia za kolejne wywalone w łoto pieniądze podatników 😀

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content