Tarnobrzeg: Pół miliona dla Rejonu Dróg Miejskich kosztem inwestycji wspólnych ze spółdzielniami

Tarnobrzescy radni zdecydowali o przekazaniu kwoty 500 tys. zł na podwyższenie kapitału zakładowego Rejonu Dróg Miejskich sp. z o.o. Pieniądze te zostały przesunięte z zadania pn. „Inwestycje wspólne ze Spółdzielniami – chodniki”.

Uchwała o dokapitalizowaniu miejskiej spółki została przyjęta jednogłośnie.

Powyższą kwotę przeznacza s na podwyższenie kapitału zakładowego Rejonu Dróg Miejskich Sp.z o.o z przeznaczeniem na zakup sprzętu w wysokości 500.000 zł” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

To kolejne pieniądze przesunięte z planowanych na 2020 r wspólnych inwestycji ze spółdzielniami, część z kwoty rzędu 2 mln zł przeznaczona została bowiem na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa.

– Inwestycji ze spółdzielniami nie będzie albo będą minimalne w tym roku, spółdzielnie wiedzą w jakiej sytuacji jest miasto (…) są pewne pomysły na małe inwestycje, ale może się okazać że w tym roku takich wspólnych inwestycji nie będzie – powiedział podczas dzisiejszej sesji RM prezydent Dariusz Bożek.

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
L.b.
1 rok temu

Niech Prezydent zobaczy parking na Serbinowie koło Apteki zjazd z Sienkiewicza – jak on wygląda to świadczy o tym mieście nie najlepiej, a dodam, że jest to w centrum miasta i nie ma tu wytłumaczenia koronowirus.

Tola
1 rok temu

Kiedy zostanie przeprowadzony remont ul LOKIETKA na osiedlu piastow,??? Czekamy już 2 lata telepiac się po dziurach i niszcząc samochody !!

Przywiśle
1 rok temu
Reply to  Tola

Zapraszam na ulicę Kochanowskiego i pobliskie uliczki w okolicach bloków 1Maja i Moniuszki. Takich ulic w Tarnobrzegu jest pełno

wrzos
1 rok temu

TA BABA Z TA ULICA LOKIETKA TO JUZ OSZALALA,CO CHWILA TYLKO WIDZE LOKIETKA! MIASTO NIECH OBWODNICE BUDUJE BO BARDZO POTRZEBNA,A NIE LOKIETKA GDZIE W CIAGU DOBY PARE SAMOCHODOW PRZEJEZDZA.KOBIETO MYSL!

eff
1 rok temu
Reply to  wrzos

Kasa na II etap rewitalizacji ul Łokietka był zagwarantowany w budżecie. Co się stało z pieniędzmi nie wiadomo. Dzieła zniszczenia ulicy dopełnił remont instalacji grzewczej robiony 2 lata temu przez ECO po czym nastąpiła podwyżka cen ogrzewania. Dalej pytam gdzie jest kasa na remont!

Derektor moich snów
1 rok temu

Mam nadzieję, że kupią za tą kasę rozkladarke do asfaltu i walec i będą wykonywać duże remonty dróg. Czeka Moniuszki, Sikorskiego, Zwierzyniecka, Kwiatkowskiego, Łokietka, Dworcowa, Dąbrowskiej, Skłodowskiej, Orląt lwowskich, Łokietka i wiele innych, tylko broń Cię Panie Boże od przebudowy takiej jak Wyszyńskiego zmniejszającej szerokość jezdni – drogi w mieście to nie wąskie paski. Następnie obwodnica czeka – można by ją dowiązać droga wzdłuż torów z Ocicami z jakimś rondem na Kamionce, do tego inną drogę z przebitką Zwierzynieckiej z M.C. Skłodowska koło lasu wzdłuż stadionu i działek – ruch należy do miasta, zima się skończyła do roboty czas szanowni Państwo.

Mar
1 rok temu

Pomarzyć dobra rzecz

eff
1 rok temu

Właśnie zwężają ulicę w Miechocinie!!!!!

Gimno
1 rok temu
Reply to  eff

normalnie robią wieś z miasta, byle było taniej – tam mogą być wypadki szcególnie zimą, ale kogo to interesuje

orzel
1 rok temu

ważne, że Prezydent wciąż ma „pewne pomysły”

Róża
1 rok temu
Reply to  orzel

A radni wszyscy jak jeden głosują za ka, dym pomysłem prezydenta
Jest jakaś opozycja czy nie
Rozpasanie urzędu miasta widoczne i coraz bardziej zuchwale.

Alf
1 rok temu

A skończy się tak ,że zrobią strefę płatnego parkowania . Spółdzielnie postawią szlabany przed wjazdami na ich teren , bo miasto nie chce na razie wspólnych inwestycji a poszkodowani będą jak zwykle mieszkańcy nie mający gdzie zaparkować poza strefami.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

A od kiedy to miasto ma inwestować w prywatne tereny – min cwaniakom ze Siarkowca
– obowiązku takiego nie mają, nie mieli. Pchanie kasiory podatników w prywatne tereny
– to tylko w Tarnobrzegu przez lata było. (Czyżby za darmowe afisze wyborcze miejscowych partyjniaków umieszczane na klatkach schodowych, w gablotach
( tak jak w Siarkowcu) był to rewanż. W porządnych spółdzielniach to jest nie do pomyślenia.

obywatel
1 rok temu

Bożek czy zwrócisz mieszkańcom zamieszkałym w Siarkowcu kasę za dorabianie kluczy – lanserze jeden.
Wystarczy jak w SM Siarkowcu cwaniacy kłamali dorabiając klucze do skrzynek pocztowych, Ze niby to na prośbę mieszkańców je podorabiano a tak naprawdę po to aby Prezydento Bożek mógł się wylansować – jaki to dobry, że mieszkańcom porozdawał pakiety ochronne
– a mieszkańcy zapłacili za wyrobienie kluczy do skrzynek pocztowych – bo tak sobie zyczył Bożek wraz z Turkiem – bezczelni cwaniacy – cudzym kosztem.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content