Wielki plac budowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim „z lotu ptaka” (fotoreportaż)

Z powodu dwóch inwestycji budowlanych, do kwietnia 2021 r Jezioro Tarnobrzeskie i teren wokół niego będą niedostępne dla plażowiczów.

Pierwsza inwestycja obejmuje budowę instalacji wodnej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, oświetlenie terenu wraz z budową linii zasilających, zabudowę wolnostojącej rozdzielni. W ramach prac powstanie też parking, budynek wielofunkcyjny z wyposażeniem dla służb ratowniczych, cztery budynki gastronomiczne oraz toaleta publiczna i przebieralnie a od strony ulicy Plażowej park linowy. Powstaną też trzy nowe place zabaw, boisko do siatkówki, a także trzy altany grillowe. Z tzw. małej architektury nad jeziorem pojawią się nowe schody terenowe, ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Koszt całkowity inwestycji to 8.481.074,48 zł brutto. Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota dofinansowania to 4.947.982,96 zł. Umowny termin zakończenia prac to 31.08.2021 r., który, przy umożliwieniu wykonawcy nieograniczonego dostępu do terenu, na którym przewidziane są prace, przesunie się na wiosnę 2021 r.

Z kolei w ramach zadania pn. “Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”, zmodernizowane zostanie ponad 2,5 km ulicy Plażowej i blisko 2 km ulicy Żeglarskiej. Zakres robót przewiduje wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni, budowę chodników i ścieżek rowerowych, zjazdów, budowę oświetlenia drogi, odwodnienia, budowę kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej i urządzeń odwadniających, budowę zbiornika odparowującego. Koszt całkowity inwestycji to dokładnie 15.689.259,53 zł, z czego kwota dofinansowania to 8.667.468,55 zł. Zakończenie zadania przewidziano na koniec kwietnia 2021 r.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
2 lat temu

Film jest – ok. Ale gdzie jest sweet focia?

wrzos
2 lat temu

WIEC SIE ZACZELO! I BARDZO DOBRZE NIECHAJ TA REKREACYJNA DZIELNICA MIASTA DO TEJ PORY DOSC ZANIEDBANA NARESZCIE ZMIENI SWE OBLICZE,KTORE STANIE SIE GODNA WIZYTOWKA MIASTA I MAGNESEM PRZYCIAGAJACYM INWESTOROW! JEDEN SEZON BUDOW KAZDY PRZTRZYMA. PLUS DLA MIASTA!!!

wrzos
2 lat temu

SUPER! NARESZCIE TA REKREACYJNA DOSC ZANIEDBANA DZIELNICA MIASTA MOCNO WYPIEKNIEJE!

piter
2 lat temu
Reply to  wrzos

a czemu nie połozysz sobie opor kostki brukowej w domu, ze bedzie czysto to i tak ziemia bedzie zanieczyszczana jedynie ze się zgłaszasz na ochotnika na codziene sprzatanie smieci a obszar jest spory?

piter
2 lat temu
Reply to  piter

a miasto to sie juz nie podniesie bo co miesiac jest pisane ile traca milionów a nic w tym celu nie robia nawet porzadnych sklepow nie mam pbrocz 10 biedronek na całe miasto.
gdzie ten hotel co miał być na zalewem bo bibord długo wisiał i te dwie galerie co jest mowa o 2 lat lub wiecej narazie zapomnij o inwestorach modl sie aby bezrobocie sie nie zwiekszyło?

walt
2 lat temu

nie wiem co bardziej poraża rozmach inwestycji czy tłumaczenia rzecznika a może obostrzenia ?  

całe północne Podkarpacie powinno się zamknąć bo ktoś nie ma wyobraźni jak zabezpieczyć plac budowy kilku baraków.

a może to po prostu lenistwo,umyć ręce i pozbyć się problemu ?

a niezadowolonych nazwać po prostu malkontentami ?

dobrze,że wieży żadnej miasto nie chce stawiać ani mostu bo na dekadę miasto byłoby zamknięte.

wasyl
2 lat temu

Jak na razie wielkiej budowy nie widać .Wezmę rowerek , aparat i porobię pare zdjęć aby przyjrzeć się tej rozdmuchanej inwestycji . Z góry widać ok . 500 metrowy pas pod prace budowlane . To moje stare tereny to je znam jak własną kieszeń. Zobaczę te huczne zapowiedzi budowlane .

Bolek
2 lat temu
Reply to  wasyl

Zebys przypadkiem zamiast zdjęcia nie zlapał mandatu bo zakaz ruchu dotyczy pieszych I rowerzystow o autach nie wspominajac

wasyl
2 lat temu
Reply to  Bolek

Po co aparat ma zoom ? A po drugie nie cały teren jest zamknięty , robią na dole a góra jest OK .

Zniszczą to jezioro, zabiją naturalność
2 lat temu

Będzie beton i kostka brukowa. To było przedostatnie zielone miejsce w mieście.

wasyl
2 lat temu

Teraz taka moda brukowania , zieleń się nie liczy , po co , trzeba o nią dbać , a tak wjadą zamiatarką , narobią kurzu na cały region i potem jest przekroczony poziom zanieczyszczeń w powietrzu w mieście . Ile mniej trzeba wydać , ludzie mają w płucach tyle kurzu ,że HEJ . Tu w tym zapadłym mieście nic nie będzie , bo rządząca komuna ma się dobrze .

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content