Nawet 500 zł za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie!

Maksymalnie 500 zł może wynieść mandat za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie. Z powodu dwóch inwestycji budowlanych, do kwietnia 2021 r zbiornik i teren wokół niego, objęte są zakazem ruchu.

W pierwszych dniach obowiązywania zakazów, strażnicy miejscy ograniczają swoje interwencje przede wszystkim do pouczeń. Wkrótce jednak karą za nieprzestrzeganie przepisów mogą być mandaty.

– Przez dwa dni wystosowaliśmy 53 pouczenia, 5 nieletnich osób zostało wylegitymowanych. Nałożyliśmy również jeden mandat karny w wysokości 100 zł za wjazd autem na teren objęty zakazem – wyjaśnia NW24.pl komendant Straży Miejskiej Robert Kędziora.

– Na razie zaczynamy łagodną kampanię, tzn. pouczamy i informujemy. W momencie kiedy rozpoczną się roboty z ciężkim sprzętem ze względu na bezpieczeństwo osób tam pracujących i pomimo zakazu tam przebywających, będziemy stosowali bardziej restrykcyjne metody – dodaje.

Za wjazd autem, motocyklem lub rowerem na teren objęty zakazem, straż miejska może wystawić mandat w wysokości od 20 do500 zł. Z kolei pieszy musi się liczyć się z karą w wysokości 50 zł.

W KONKRETNYCH GODZINACH, W KOLUMNIE, PILOTOWANI PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ

Obecnie rozwiązywany jest problem dojazdu do Mariny, Wake Parku i bazy nurkowej.”Po słowie” z inwestorem i wykonawcą są już władze bazy nurkowej.

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
3 lat temu

Oczywiście zamiast etapowania tak aby zgodnie ze społecznym zapotrzebowaniem naturalnego wypoczynku to mieszkańcom po mandacie aby zrozumieli ze władza ma zawsze rację
Nawet najlepiej oceniany radny Mikrut był zadowolony ze nie znalazło się rozwiązanie rozsądne na okres lata Wystarczyło tylko postawić racjonalne etapowanie i dobra organizacje
Ale po co skoro radni są od klaskania

And
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Radni bezradni……..

Gimno
3 lat temu
Reply to  And

nie to fikcja

Pan TIK TAK
3 lat temu

Zamiast to zrobić od września przez cały rok, gdzie zimy nie byłoo, to jak zwykle odwrotnie niż logika, banda nieudacznikóow

piter
3 lat temu
Reply to  Pan TIK TAK

Mogło być tak ale wiemy i ze i tak by się nie wyrobili, a ze ludzie nie maja pracy i co do garczka włożyć tego nikt nie rozumie tylko jest mandat wysokosci 100 zł a ukradł na 30 a jak prace sie skoncza i ktos wpadnie nad jezioro to dostanie 500 skoro nie ma zadnego zagrozenia?

Bozo
3 lat temu

I bardzo dobrze!

Mar
3 lat temu

W międzyczasie od poniedziałku na ul. Mickiewicza wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego, polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na całym odcinku ul. Mickiewicza w kierunku Nowej Dęby.
http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/uwaga-zmiana-organizacji-ruchu-na-mickiewicza,2472.html
Pozostawienie ruchu w kierunku poza miasto zamiast do miasta – ciekawe posunięcie.

Gall
3 lat temu
Reply to  Mar

Jakby była przebitka z Miechocina w stronę ul. Św. Brabary lub Kopernika (koło Andbudu) to by było dobrze, ale cieniutki pasek uniemożliwia wszystko, miasto spało przez 20 lat, nie powstała żadna nowa droga o pełnym standardzie. Obwodówka to wybawienie, ale trzeba pomysleć o włączeniu do tej drogi drugiej wzdłuż torów od strony Ocic by omijać Miechocin oczywiście połączonej jakimś rondem lub krzyżówką. Pytam się kiedy Obwodica? bo nic nie słychac poza sciemą, w która nie wierzy już nikt

wrzos
3 lat temu

BARDZO DOBRZE, BO JAK LUDZIE NIE SLUCHAJA I NIE CZYTAJA OSTRZEZEN TO NIECH PLACA! O PRACACH REMONTOWYCH NAD JEZIOREM WIADOMO BYLO JUZ CO NAJMNIEJ OD POL ROKU. NIKT PODCZAS WIELKICH ROBOT NAD JEZIOREM NIE JEST W STANIE NIKOMU ZAPEWNIC BEZPIECZENSTWA! A CI GLUPCY,KTORZY ZA NIC MAJA ZAKAZY NIECH MANDATY PLACA!

Olek
3 lat temu

Oj tam oj tam! Kilka dni będą pilnować Potem będzie luzik jak ze wszystkim. Nikt nie każe jak ktoś nie ma maski w sklepie, nieletni się gromadzą itd itp POLAND !!!

wrzos
3 lat temu

GALL ZGADZAM SIE Z TOBA,OBWODNICA MIASTA JEST BARDZO POTRZEBNA! TARNOBRZEG POSIADA STARY OD DAWNA NIEWYDOLNY JUZ UKLAD KOMUNIKACYJNY. WYSTARCZY,ZE ZAMYKA SIE JEDNA Z GLOWNYCH ULIC I WSZYSTKO SIE BLOKUJE. ULICA LACZACA NP.MIECHOCIN Z DWORCEM PKP BYLABY JAK NAJBARDZIEJ MILE WIDZIANA. W MIESCIE BARDZO JEST POTRZEBNA ROZBUDOWA OBECNEGO UKLADU KOMUNIKACYJNEO, PILNIE! SAMOCHODOW Z KAZDYM ROKIEM PRZYBYWA A DROG NIE.

bekon
3 lat temu

Tarnobrzeg jak Dubaj. Śmiecie o 50% w góre , wjazd nad jezioro jedyne 500zł . Zaraz wyglądnę przez okno czy drapacze chmur jakieś stoją .

jadwiga
3 lat temu
Reply to  bekon

JESZCZE WODE PODNIESCIE NIEUDACZNIKI BO TROCHE TANSZA JEST NIŻ W DUBAJU,PROPONUJE TAK ZE 30-40 ZŁ I BEDZIE OK.P.S KIEDY REFERENDUM?

piter
3 lat temu
Reply to  bekon

tbg daleko do dubaju ale ze to jest miasto 65+ bo młodzierzy na ulicach za bardzo nie widać ale pominołeś wiecej rzeczy co poszło w góre to widac po marketach gdzie kazdy człowiek traci wiecej czasu aby wyszukiwac promocie itp jak sie myle to mnie poprawcie?

Gienek
3 lat temu
Reply to  piter

Widać słychać i czuć nieletnich w parku Dzikowskim nad Wisłą nad jeziorem i w zwierzyncu !
Idź Poczestuja Cię wódka papierosami trawka itd itp SMIETANKA TOWARZYSKA

Ren
3 lat temu
Reply to  bekon

A nie ma w planach apartamentów?

djasiek573
3 lat temu

Kto mi ku…a zwróci pieniądze za wędkowanie,za cały rok???

Dawid
3 lat temu
Reply to  djasiek573

Nikt nie musi – możesz wędkować na całym akwenie. Jedyne utrudnienie, to to, że nie będziesz moczył swojego kija od strony plażowej. Nie narzekaj więc

Ewelina
3 lat temu

Żądam otwarcia basenu i siłowni skoro jezioro zamknięte.

mundek
3 lat temu
Reply to  Ewelina

A dostępu do morza dla TBG nie zadasz????!!!!

Kasia
3 lat temu
Reply to  Ewelina

A ty się tam w ogóle nadajesz? Bo jak żeś formy nie robiła, to chcesz wyłudzić odszkodowanie, że ci krzywdę porobili, jak nie umiałaś się obejść z drązkiem? Pewnie lajkują cie twoje 2 bicepsy i ..

Kasia
3 lat temu
Reply to  Ewelina

Ty se te boczki zrób, coś nimi straszyła i cię ogół zniesie

Wojskowy
3 lat temu
Reply to  Kasia

Kasia ja ci-po wiem ze bica mam wielkiego

wrzos
3 lat temu

poplywaj w wannie

Józiek
3 lat temu

Dajcie budowlańcom zrobić co mają zrobić!
Po prostu zapomnijcie o JT w tym sezonie.
W przyszłym za to będziemy mieć obiekt, którego z pewnością nie będziemy musieli się wstydzić!
Szkoda, że inwestycja nie obejmuje drogi opaskowej wokół Jeziora…

Rapsodian
3 lat temu
Reply to  Józiek

będą się wstydzić ,bo tam gdzie wchodzi policja, tam się robi afera i media i będzie głośno. Kompromitacja władz miasta ,zniszczenie miejsc pracy ,zniszczenie turystyki ,bo oni budują kilka pawilonów. To tak spokojnie nie przejdzie. Maj jest zimny, ale czerwiec za pasem i co dalej?

smile
3 lat temu

Podobno mają jezioro zasypać….dlatego 2 lata im zejdzie… 🙂 🙂 🙂

Mar
3 lat temu
Reply to  smile

A zgodnie z nową narracją winni są poprzednicy i Pan Prezydent nie mógł podjąć innej decyzji 😉 Jak tak dalej pójdzie, to zostanie jeszcze na drugą kadencję, nie jest to wykluczone patrząc na wyjątkową cierpliwość Tarnobrzeżan.

Ren
3 lat temu

.. Przepraszam a co z właścicielami działek?
Czy zdemontowane są zakazy wjazdu od miasta???

Paulina
3 lat temu

Słabo to wszystko zostało rozegrane .. granice polski nadal zamknięte na wakacje ,czlowiek nie wyjedzie na wakacje , to zamknęli jedyna atrakcje Tarnobrzega … naprawdę nie dało się tego stopniować??? Raz prawa strona raz lewa …. mam nadzieje, ze ta inwestycja będzie powalająca a nie wybetonuja wszytko i nastawia się na zysk …. korzystam z jeziora w tygodniu w godzinach rannych gdzie nie ma ludzi jest cisza i śpiew ptaków , sarny i bażanty … coś czuje , ze ta przyroda zostanie wyparta i przyjemność korzystania z jeziora będzie taka jak korzystanie z plaży w wakacyjny weekend w samo południe ….

Mar
3 lat temu
Reply to  Paulina

Winni są poprzednicy i Pan Prezydent nie mógł podjąć innej decyzji 😉

nel
3 lat temu

Wypompować wodę i rozpocząć eksploatację złóż !

nel
3 lat temu
Reply to  nel

albo lepiej, wybudować platformę wiertniczą na środku 🙂 To byłby ewenement na skalę światową

Rapsodian
3 lat temu

Niech nakładają mandaty, sprawa będzie pewnie niedługo w mediach a sądy tylko czekają na wytoczenie sprawy przeciwko miastu za nielegalne ustawianie znaków, oraz ZŁE PROWADZENIE PRAC, za nieprawidłowe ogrodzenie inwestycji ,to jest NIEWYDZIELENIE terenu budowy, niewprowadzenie ścieżki dla pieszych . Wjazd samochodem-tu jest sprawa jasna, nie ma wjazdu. Ale rowery, piesi, plażowicze? Jaki przepis, jaki paragraf? Gdzie, co ,jak ,jaka podstawa? Nie ma opcji by przyjąć taki mandat i sprawa tylko do sądu . Zobaczymy jak pan prezydent będzie się pięknie tłumaczył za spieprzoną organizację budowy a co najważniejsze NIEOGRODZONE PLACE BUDOWY. Prawidłowa budowa musi mieć PŁOT dokoła. Jeśli buduje się budynki, roboty ziemne, to MUSI być co najmniej siatka.To jest przepis obowiązkowy. Plaża nie jest w budowie, nie ma tam zakazu wstępu, tak samo jak samo jezioro również nie jest przebudowane, żadna inwestycja nie jest tam planowane, więc zupełnie brak podstawy by kogokolwiek ukarać mandatem za wejście na plażę. Taki mandat to można podrzeć na miejscu i to polecam. Coś czarno widzę tę całą inwestycje, a przeczucie mówi ,że w takim chaosie oni wcale się nie wyrobią do kwietnia 2021 ,bo mają po prostu tam kompletny b..rdel. . No a telewizja tylko czeka na kolejnego newsa o Tarnobrzegu i… Czytaj więcej »

Eugeniusz
3 lat temu

Szkoda gadać to jakaś porażka zamykać jezioro tak jakby nie dało się zrobić tego etapami

Postaw mi kawę na buycoffee.to
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content