Tarnobrzeg: Od lipca podwyżka cen śmieci o ok. 50%

Od lipca br. mieszkańcy Tarnobrzega będą płacić o ok.50% więcej za wywóz śmieci. Ceny wzrosną z powodu podpisana w marcu br przez prezydenta Tarnobrzega aneksu do umowy z Miejskim Zakładem Komunalnym w Stalowej Woli. – W przypadku nie podpisania, doszłoby do zerwania umowy przez MZK, a Gmina Tarnobrzeg nie miałaby zabezpieczonego odbioru odpadów – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

Portal NadWisłą24.pl: W jaki sposób aneks wpłynie na zmianę warunków umowy na wywóz śmieci?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: W aneksie podniesione znacząco zostały kwoty za zagospodarowanie poszczególnych frakcji odpadów. Przełoży się to na wyższe koszty odbioru, a tym samym konieczne jest podniesienie opłaty za wywóz odpadów. Zgodnie bowiem z art. 6r ustawy o utrzymaniu czystości system odbioru odpadów ma się samofinansować. Czyli opłata ma pokrywać wszelkie koszty systemu. Inne składowe umowy, takie jak częstotliwość wywozu, funkcjonowanie PSZOK – nie uległy zmianie.

Portal NadWisłą24.pl: Dlaczego MZK przygotowało aneks do umowy z miastem Tarnobrzeg?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: MZK aneks uzasadniło znaczącym wzrostem kosztów zagospodarowania odpadów na instalacji komunalnej w Stalowej Woli. Wzrost kosztów wynika ze wzrostu minimalnego wynagrodzenia, a także wzrostu ceny za odpady PreRDF oddawane przez MZK do spalarni w Rzeszowie oraz wzrostu opłaty marszałkowskiej.

Portal NadWisłą24.pl: Czy aneks przewiduje wzrost opłat za wywóz śmieci? Jeśli tak, to o ile wzrosną stawki opłat za poszczególne odpady?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Aneks przewiduje wzrost opłaty za zagospodarowanie odpadów. Nie odnosi się do opłaty za odbiór odpadów, bo taką uchwala Rada Miasta. Ale oczywiście ma wpływ na wysokość opłaty, bo zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości wpływy z opłaty mają w pełni pokrywać koszty systemu.

Zmiany kwot za poszczególne frakcje – wymienione są te, które mają rzeczywisty wpływ na wzrost opłaty. Wzrosły także inne frakcje, ale ich udział w wysokości opłaty ze względu na minimalne ilości jest marginalny.

Odpady zmieszane z 307,80 do 631,80 brutto za tonę.
Odpady popiół z 189,00 do 313,20 brutto za tonę.
Odpady papier, metal, szkło z 96,12 do 481,68 brutto za tonę.
Odpady zielone z 221,40 do 507,60 brutto za tonę.
Odpady bio z 243,00 do 656,65 brutto za tonę.
Odpady wielkogabarytowe z 432,00 do 1.293,84 brutto za tonę.

Portal NadWisłą24.pl:  Kiedy prezydent podpisał w.w. aneks i dlaczego to zrobił?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Aneks został podpisany w dniu 25 marca br. Aneks wejdzie w życie z dniem 1 lipca br. Nie było innej alternatywy niż podpisanie aneksu. W przypadku nie podpisania, doszłoby do zerwania umowy przez MZK, a Gmina Tarnobrzeg nie miałaby zabezpieczonego odbioru odpadów. Czyli powtórka z marca 2018.

Gmina Tarnobrzeg miesięcznie oddaje prawie 700 ton opadów zmieszanych. Jedynie MZK Stalowa Wola na chwilę obecną mogła przyjąć taką ilość na instalację.

Jakie mieliśmy wyjście? Albo podpisujemy aneksu i odwozimy śmieci do Stalowej Woli, albo nie podpisujemy aneksu, a i tak odwozimy śmieci do Stalowej Woli, ale po jeszcze wyższych cenach. Z zastrzeżeniem, że odwozimy, o ile znalazłby się podmiot, który zastąpiłby MZK w odbiorze.

BĘDZIE SKARGA DO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO?

Informacja na temat planowanej podwyżki cen śmieci ujrzała „światło dzienne” z powodu interpelacji złożonej przez radnego Damiana Szwagierczaka, sugerującego skierowanie wniosku do Sądu Administracyjnego o postępowanie w celu ustalenia czy MZK Stalowa Wola nie nadużywa pozycji dominującej.

– Rząd zauważył że stosuje się praktyki monopolistyczne i wprowadził poprawkę dotycząca wcześniejszych decyzji o rejonizacji. Gmina gdy zawierała umowę z MZK w 2019 była objęta jeszcze rejonizacją i nie mogła szukać innego odbiorcy odpadów. Ważne jest również to że w 2019 roku wprowadzono nowe stawki opłat za odbiór odpadów i tak w 2019 tzw. opłata marszałkowska wynosiła 170 zł przed 2019 ta sama opłata wynosiła 74 zł a w roku 2020 już 270 zł. Miasto Tarnobrzeg podpisało umowę na nowych zasadach z nowymi opłatami w 2019 roku co było to dla wszystkich szokiem. Byliśmy również przekonani, że umowa MZK wiąże do końca 2020 roku. Lecz co się okazało wzrosła opłata Marszałkowska, wzrosły pensje i opłata za przekazanie do unieszkodliwienia odpadów preRDF ( min do spalarni) i zarząd MZK podjął decyzje że bardziej opłaca im się zerwać umowę i wypłacić nam z tego tytułu odszkodowanie niżeli w dalszym ciągu pobierać opłaty zawarte w umowie. Biznesowe kalkulacja słuszna z punktu widzenia MZK, jednocześnie dają możliwość aneksowania wiedząc, że gmina nie ma wyjścia, ponieważ odbiorców odpadów w naszej okolicy nie ma za wielu i mając wiedzę o kształtowaniu się cen na rynku byli przekonani, że jak zerwiemy umowę to nowy przetarg, do którego przystąpią i ewentualną starte związaną z karą za zerwanie umowy wkalkulują w nowe stawki. Stąd zastosowali wariant Aneksu i zaproponowali stawki na poziomie Niska, które podpisał umowę w 2020 w Stalowej Woli również od 2020 r. zmieniała się cena za odpady, ale stawki pomimo podwyżki są o 50 % mniejsze r. – tłumaczy powody swojej decyzji radny Damian Szwagierczak.

– Ja osobiście uważam, że jest to praktyka monopolistyczna. Rozumie odległość koszty transportu ale uważam że te wartości to max 20% a nie 50%. Rozumie również działania MZK dbają o swoich ale w tym przypadku następuje naruszenie prawa i czy ja ma rację czy też nie o tym w moim przekonaniu powinny zdecydować powołane do tego organy Państwa. Osobiście uważam, że podjęcie tematu przez ekspertów w tej dziedzinie uchroni MZK przed narażeniem się na koszty związane z karami które nakłada UOKiK – dodał.

WŁADZA MILCZAŁA PRZEZ DWA MIESIĄCE

Jako pierwszy o planowanej podwyżce cen śmieci poinformował portal www.tarnobrzeg.info, którego administrator trafnie zauważył, iż aneks do umowy podpisany został przez prezydenta 25 marca br,o czym nie wspomniał podczas konferencji prasowej zwołanej dzień później. Jak tłumaczył wówczas D. Bożek „Konferencja dzisiaj live jest jednak niezbędna, jest potrzebna, po to żebyśmy wiedzieli, co przed nami, co jest dzisiaj dla nas najważniejsze.”

Subskrybuj
Powiadom o
87 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pan TIK TAK
1 rok temu

Tarnobbrzegg z prezydenntem dajee się dymmać aż miłoo

piter
1 rok temu
Reply to  Pan TIK TAK

Nie ma kasy aby wybudować swoją wiec nie zdziwię się ze miasto za nie długo ogłosi upadłość a w machowie jest sporo placu aby postawic spalarnie smieci?

Jack
1 rok temu
Reply to  Pan TIK TAK

A w Stalowej po 5 pln haha tumany tarnobrzeskie. Macie swojego prezydenta z PO. Gratuluje wyboru

Gall
1 rok temu
Reply to  Jack

pławski szczur z wysypiska

Pan TIK TAK
1 rok temu
Reply to  Pan TIK TAK

komentarz nie usunięty widocznie Panowie redaktorzy mają takie samo zdanie, szacun

Mar
1 rok temu

Byłaby instalacja w Tarnobrzegu, to byłoby inaczej. Apropo na jakim etapie w tej kwestii jest gmina? Na etapie pomysłów czy jakimś dalszym?

Ale i tak jest super 😉 Opłaty mamy i będziemy mieli symboliczne. Drogi w śródmieściu eleganckie. Duża obwodnica już jest, w planach mała obwodnica. I tak do 2023.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Mar

TO ILE SZYKOWAC ?100 ZL OD ŁEBKA WYSTARCZY ,CZY MAŁO?KOMUCHY WEŻTA SIE ZA ROBOTE BO WAS NIEDŁUGO NA TACZKACH WYWIOZO Z GNOJEM!!!

Mieszkaniec
1 rok temu

Skoro asa na machowie działa już jak dawniej to nie lepiej przestać dać się szantażować i podpisać z nimi lepszą umowę?

Ando
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

otóż to nie podpisywać, tylko do sądu o zerwanie umowy niech płacą kary i w ten sposób pogrązyć MZK stw

piter
1 rok temu
Reply to  Ando

tutaj stw mzk narazie dobija nas a prezydent za nie długo stanie się zwykłym pionkiem tej grze?

Mieszkanka
1 rok temu

Brawo dla rządzących w Tarnobrzegu szkoda że zapomnieli się skonsultowac z mieszkańcami na facebooku. Będziemy mieli najdroższe śmieci w Polsce, tylko po co mamy na miejscu asę, jeżeli stalowa wola dyktuje warunki. Jak stalowa wola się otwierała to zakład miał być najlepszy, samowystarczalny, i zarabiający na siebie.

Ando
1 rok temu

Wydymali nas bez mydła, i będa dymać, gdy nie używa się móżgu i nie myśli do przodu, tylko ja tu i teraz mam mieć, gdzie odpowiedzialność za zniszczenie wszystkiego??? Winnych powinien szlag trafić

Gość
1 rok temu
Reply to  Ando

Dlatego podziękujcie mlecznemu jankowi i malemu fiatowi.

Xxniewiem
1 rok temu

Ile tych podwyżek? Chyba was powaliło. Od stycznia nam ceny już wzrosły i znów mają wzrosnąć. To ile tych podwyżek płacy minimalnej było?bo ja pracuje i jakoś nie wiem nic takiego

piter
1 rok temu
Reply to  Xxniewiem

przez wirusa firmy potraciły wiec idą podwyzki a każdy teraz jest pazerny na kase i teraz zostały dwa typy ten bogaty i ten biedny?

Bozo
1 rok temu

A gdzie słit focia podczas składania podpisu?

nikon
1 rok temu
Reply to  Bozo

Aparat się przegrzał…

Odyseusz
1 rok temu

Gdzie rządzą POpaprańcy tam panuje zaprzaństwo Tarnobrzeg, Warszawa, Gdańsk i wiele wiele innych miejscowości ! Jedyne co POtrafią to POdwyżki dla mieszkańców , bo tak jest najłatwiej,a POspólstwo i tak ich wyżywi ! Pachnie tu patologią i przekrętem czyżby ktoś dostał w łapę ? Jaki aneks do umowy skoro umowa dalej obowiązuje, a na aneks do umowy muszą zgodzić się obydwie strony umowy i to jeszcze pod warunkiem wystąpienia czynników uzasadniających zmianę warunków umowy. W razie wątpliwości zawsdze można wystąpić na droge sądową ! Panie Bożek i Pluta dwie niedojdy które nic nie robią dla miasta otoczeni niekompetentnymi urzędnikami jak w tej sprawie Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Naczelnik Wydziału: Piotr Pawlik – ewidentnie człowiek nie nadający się na to stanowisko co najwyżej do sortowania śmieci, zatrudniający osoby w wydziale po znajomości zresztą jak w całym UM oto skutki nepotyzmu mierny, bierny ale swój !

Mecenas
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

A gdzie można znalesc opnie prawna do tego aneksu.
Ciekawa lektura nas czeka
Bo myślę że tego mieszkańcy nie odpuszcza

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

A DLACZEGO MIASTO TERAZ NIEWYSYŁA ANEKSU O OBNIŻKE OPŁATY SKORO PALIWO POTANIAŁO O 25%?DO ROBOTY LENIE!

Odyseusz
1 rok temu

Gdzie rządzą POpaprańcy tam panuje zaprzaństwo Tarnobrzeg, Warszawa, Gdańsk i wiele wiele innych miejscowości ! Jedyne co POtrafią to POdwyżki dla mieszkańców , bo tak jest najłatwiej,a POspólstwo i tak ich wyżywi ! Pachnie tu patologią i przekrętem czyżby ktoś dostał w łapę ? Jaki aneks do umowy skoro umowa dalej obowiązuje, a na aneks do umowy muszą zgodzić się obydwie strony umowy i to jeszcze pod warunkiem wystąpienia czynników uzasadniających zmianę warunków umowy. W razie wątpliwości zawsze można wystąpić na drogę sądową ! Panie Bożek i Pluta dwie niedojdy które nic nie robią dla miasta otoczeni niekompetentnymi urzędnikami jak w tej sprawie Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Naczelnik Wydziału: Piotr Pawlik – ewidentnie człowiek nie nadający się na to stanowisko co najwyżej do sortowania śmieci, zatrudniający osoby w wydziale po znajomości zresztą jak w całym UM oto skutki nepotyzmu mierny, bierny ale swój ludzie którzy woogóle ie stoją na straży dobra ogółu mieszkańców Tbg!

Mieszkaniec
1 rok temu

Tak nie można podejmować decyzji.
Po pierwsze Skoro było wiadomo że znika rejonizacja dlaczego prezydent nie stral się o pozyskanie innej nowej girmy
Kto odpowiada za bezczynnosc
Dlaczego prezydent musiał podpisać aneks
Przecież gdyby stalowa zerwała umowę to mógł zlecić to na 3miesiace innej do czasu wyłonienia nadtepnej
Czy rada będzie podnosić stawki czy to prezydent teraz bez rady miasta będzie obciążał
Co będzie jak już mieszkaniec zapłacił za cały rok
Na te pytania nikt nie odpowie bo radni nie mają pojęcia o tym co robi prezydent
Tego już dość chyba
Działanie na szkodę mieszkańców Tarnobrzega a z korzyścią dla mieszkańców Stalowej Woli
O co chodzi w tym zarządzaniu miastem Bez rady decyzja takiej wagi.
Kto to obali i uniewazni

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Zbiera ktoś podpisy, bo nie trafiłem na takie info? Nie? No to trzeba szanować dalej wynik wyborów i czekać do 2023. Co do tego czasu zostanie z tego miasta, to nie wiem, ale od samego mówienia o przeszkodach one się nie usuną.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mar

A czego ty się za to nie weźmiesz ?

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo nie mam potrzebnych do tego środków, zaplecza politycznego, kontaktów w mediach itd.

wrzos
1 rok temu

STRASZNIE TE SMIECI W POLSCE DROZEJA I U NAS TEZ, TARNOBRZEG JAK NAJPREDZEJ MUSI MIEC WLASNA INSTALACJE DO PRZEROBU I SEGREGACJI SMIECI A NIE TAKA STALOWA WOLA BEDZIE NA NAS ZEROWAC! MARSZALEK WOJEWODZTWA P.ORTYL PARE LAT TEMU KAZAL WYEKSMITOWAC Z TARNOBRZEGA-MACHOWA NASZ ZAKLAD TO TERAZ NIECH ZEZWOLI NA JEGO POWTORNE URUCHOMIENIE W NASZYM MIESCIE!

Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  wrzos

Tylko że asa na machowie wygrała pozew sądowy, i działa dalej i ma się dobrze, ale prezydent nie wpadnie na pomysł by walczyć na drodze sądowej…

TGB
1 rok temu
Reply to  wrzos

A to pan nie wie ze Tarnobrzeg to dzielnica Stalowej Woli .I nie pasuja tu slowa „”taka Stalowa Wola”” bo to trzecie co do wielkosci miasto Podkarpacia.

wrzos
1 rok temu

TAK TO JWST JAK U WLADZY PIS BABKOM DALI LAPOWKE W POSTACI MINI EMERYTURY RODZINOM 500+ ABY ZATKAC IM JEZYKI A TERAZ TO WSZYSTKO ZABIERAJA W POSTACI KOSMICZNYCH CEN,ROZNYCH OPLAT PODATKOW BO BUDZET PANSTWA PRZEZ ZARAZE PUSTY TO TRZEBA POLAKOW OSKUBAC Z KASY!

Salomon
1 rok temu
Reply to  wrzos

Nigdy nic mądrego nic powstało w twej łepetynie , nawet pisać nie umiesz ( duże litery) to i skąd by się miały brać mądre pomysły – Z pustego nie naleje

MieszkaniecIi
1 rok temu

I wszystko jasne Prezydent naszego miasta podejmuje niekorzystne dla mieszkańców Tarnobrzegu a korzystne dla mieszkańców Stalowej Woli.
Pytanie dlaczego Odpowiedź dla mnie prosta bo ża ta decyzja stoi polityka I to polityka z niejasnym układem z PiS.
Już na tym forum o tym mieszkańcy zawiedzeni pisali W urzędzie doradcy pis A właściwie Solidarnej Polski.
Naczelnicy z nadania pis. Wszyscy zatrudnieni prze Kalimke zostali nawet ci w radach nadzorczych.
To jakie mają być decyzję
Korzystne dla prezydenta Stalowej Woli.
I tyle w temacie.
Śmiech twierdzenie prezydenta Musiałem podpisać aneks.
NIE MUSIAŁ. BO TO ANEKS NIEKORXYSTNY
MUSIAŁ. NATOMIAST SZUKAĆ INNEGO WYKONWACY JESZCZE NIE MA TAK. ABY BYĆ ZMUSZONY DO PODPISANIA NIE KORZYSTNEGO DLA MIESZKAŃCÓW ANEKSU.
TO JEST DZIAŁANIE NA SXKDE INTERESU PUBLICZNEGO

Lisek
1 rok temu

Chcieliście nauczyciela historii na stanowisku prezydenta, którego nikt poza Tarnobrzegiem nie zna i się z nim nie liczy, to macie 🙂
Za chwilę dostaniecie w pakiecie strefę płatnego parkowania i nie zapominajmy o wodzie…
Czy to prawda panie prezydencie, że nie będzie kasy z Polskiego Funduszy Rozwoju, jeśli miasto nie podwyższy cen wody o 30 %?

Mar
1 rok temu
Reply to  Lisek

Mamy takiego prezydenta, jakiego wybrała większość głosujących, nie wszyscy mieszkańcy. Ale nie byłbym w szoku, gdyby kandydując został wybrany na następną kadencję. Zdziwiłbym się, ale w tym mieście nie można wykluczyć takiej możliwości.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Lisek

Tak bo prezydent w marcu podpisał aneks
Podwyżki pod lupę

piter
1 rok temu
Reply to  Lisek

ja bym zaproponował aby Bożka zastąpił Nowa?
wiec zacznijcie zbierać podpisy o odwołaniu prezydenta z swojej posady?
tak jak w pis rzadzi komuna to sa zmiany potrzebne na młodzierz?

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  piter

Następny który czeka aż ktoś zacznie zbierać podpisy.Narzekacie a nic nie robicie.

Gość
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Masz lepszego kandydata ?

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Gość

Tak, nogę od stołu!

try
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

podaje rozwiązanie problemu: instalacja do odpadów w Tarnobrzegu. teraz, znając juz rozwiązanie, możesz już przekonać prezydenta do odkrecenia aneksu i jak najszybszego załatwienia instalacji w Tarnobrzegu. powodzenia – zobaczymy co zdziałasz.

Gość
1 rok temu
Reply to  try

Człowieku , czy zdajesz sobie sprawę jaki jest koszt ? To jest pokłosie wcześniejszch decyzji poprzednich włodarzy. Obecny zastał zadłużone i wyprzedane z większości majątku miasto. Co możesz zrobić ?

try
1 rok temu
Reply to  Gość

po pierwsze odpisałem mieszkańcowi. po drugie o czymkolwiek można powiedzieć, że wynika z zaszłości, przecież poprzedni prezydenci mogli zbudować np. obwodnicę. po trzecie jeżeli twoim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest przepłacanie za wywóz odpadów do SW, to możesz tak myśleć, ale ja pozostanę przy swoim zdaniu.

piter
1 rok temu
Reply to  try

Fajny masz pomysł ale tu obwodnica juz powina byc aby ludzie nie nazekali ze kolo ich domów sa przewozone odpady dwa lata mineło efektu nie ma a od 3 lat lub wiecej powstaj 2 galerie gdzie sa specialni inwestorzy to odp mi na pytanie kiedy to powstanie?

Woda
1 rok temu

Zarówno podwyżka śmieci jak i wody to efekt decyzki prezydenta wynikającej z podpisanych aneksów w jednym i drugim przypadku w marcu bez zgody rady miasta.
To miejscy prawnicy i urzędnicy zaopiniowali że prezydent ma taki prawny obowiązek
Brawo Wy

Gall
1 rok temu
Reply to  Woda

Tarnobrzeżanie zostali oszukani – wstyd mi za takich ludzi, jak oni mogli? tak po ludzku jak oni mogli? Boże dlaczego karzesz Tarnobrzeg?

Janusz
1 rok temu

Jak nie czynsz,to energia, woda albo śmieci. Niedługo 50% wypłaty to pójdzie na same opłaty. Dymają nas jak chcą ale jak to mówi stare przysłowie PŁACZ i PŁAĆ.

wrzos
1 rok temu

NAJWYZSZY JUZ CZAS POSLAC TEN BEZNADZIEJNY PIS DO LAMUSA!!! BO PRZEZ NICH POLSKA POJDZIE Z TORBAMI!

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  wrzos

Przecież pan Bożek i pan Pluta to z krwi i kości działacze PO ! Więc jakim prawem wprowadzasz w błąd opine publiczna ?

jadwiga
1 rok temu
Reply to  wrzos

A KTO CI PODNOSI OPLATY /peło osiołku!kto rządzi w miescie/ano peło!głupota ludzka niezna granic!

tylePOzostało
1 rok temu
Reply to  jadwiga

taka ich specyfika ; wrednie kłamać w żywe oczy ,im więcej wrednego kłamstwa tym więcej awansów.

Gość
1 rok temu
Reply to  tylePOzostało

Skończ a tą hipokryzją. Już zapomniałeś , kto sprzedał ASA

perkusista
1 rok temu

Tymczasem w mieście Krakowie wywóz śmieci po 15 zł – link do cennika.
https://mpo.krakow.pl/pl/mieszkancy/stawki/3
Ale tak to jest jak mamy prezydenta, który na niczym się nie zna a pootaczał się ludźmi, którzy realizują na jego rachunek własne interesy.

Janusz
1 rok temu
Reply to  perkusista

Jak to powiedział kiedyś tow.Gierek: PŁACZ i PŁAĆ

Gość
1 rok temu
Reply to  perkusista

Podziękuj mlecznemu jankowi i malemu fiatowi

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Gość

Jaki mały fiat ?

TBG
1 rok temu
Reply to  perkusista

Kraków za spalarnię ze swoich środków zapłacił tyle ile Tarnobrzeg zapłaci w ciągu 5 lat MZK – to się nazywa wydymać. Spalarnia w Krakowie jest dużo większa niż potrzebna dla Tarnobrzega i okolicy. Myśleli wcześniej dostali środki z UE a u nas walc wiedeński wtedy tańczył. No to teraz płaczmy.

TGA
1 rok temu
Reply to  TBG

Spalania na terenach Siarkopolu byłaby naprawdę dochodowa bo mogłaby odbierać śmieci w promieniu nawet 100 km, ale byłoby bogactwo nie trzeba nawet Siarki.

Tarnomierz
1 rok temu

Upadek wszytskiego – bezmyslność kosztuje, odczują najbiedniesi, a miasto im nie pomoże. Obudźcie się. Przeciez można inaczej, jak można zgadzać się na niekorzystny dla siebie aneks (toż to krymianał), niech zerwą umowę to zapłącą kary, a śmieci może odbierac kto inny niż mzk. Włączcie myślenie robiąc dobrze stalowej robicie źle Tarnobrzeżanom, a oni sa najważniejsi. Dość oszukiwania mieszkańców!!!!!

Mieszkaniec TBG
1 rok temu

Tarnobrzezanie nasz ból jest większy niż ich!!!!! Te daniny nas wykończą!!!!! Miasto zamiast nas bronić to nas dobija!! Nasz ból jest większy…

piter
1 rok temu

I bedzie jeszcze wiekszy jak sie dacie tak dymac przez polityków to bedziecie mowic ze bedzie bardziej głowa bolała w portwelu beda za niegługo motylki latac?

obywatel
1 rok temu

Nie dobija a okrada – wzrost wynagrodzenia prezydento (po wyborze), premie dla urzędasów za nierobienie niczego szczególnego, nowy naczelnik, powpychani swoi do rad nadzorczych (znajomi prawnicy emeryci – w TTBS i KS Machów, zwiększenie zatrudnienia w urzędzie , wynagrodzenia urzędasów jak w wielkich miastach
– a wszystko za kasę podatników.

Hit
1 rok temu

I niech nikt nie zwala tylko na Jana, choć to też jego zasługa, obecny był radnym, przewodniczącym i teraz prezydentem jest. Niech nie kłamie z Mirkiem w żywe oczy. Wszelka polityka jest pod zdechlym azorem. Kadrowo jest tragedia, mądrzy ludzie zostali odsunięci od funkcji, a poobstawiani miernotami. Darek nie dotrzymał słowa względem wielu ludzi. Okłamał. Ale jak mówili z urzedu, wiedzieli czym on pachnie. Duet z Mirkiem. Tragedia.

poor
1 rok temu
Reply to  Hit

pamiętam jak ustawiono biało-czerwone słupki przed siedzibą prezydenta, to pan Dariusz, wtedy radny, na którejś sesji niepochlebnie wypowiedział się odnośnie ich wyglądu. teraz jest prezydentem już trochę i jak niedawno szedłem tamtędy, to nadal były te słupki. obawiam się, że podobnie może być z innymi rzeczami.

Ahoy
1 rok temu
Reply to  poor

Tak jak ze słupkami wygląda każda decyzja a właściwie jej brak. Zero szacunku dla mieszkańców a przed wyborami wytrwał się a mądrego Pana z empatią
To jak zwalniał ludzi i zatrudniał swoich wszystko tłumaczy i wyjaśnia

Gość
1 rok temu
Reply to  Hit

Według mnie mylisz się i to bardzo. Miasto było jedną z pierwszych stref w kraju. Niestety tylko z nazwy. Nie zrobiono praktycznie nic ,żeby przyciągnąć inwestorów. A potrzeba było wtedy naprawdę niewiele. Zamiast tego pozbywano się majątku często za bezcen. Dziś płacimy cenę za tamte decyzje. Teraz nawet najtęższy umysł będzie tylko administratorem tego upadku.

Hit do kwadratu
1 rok temu
Reply to  Hit

Że wszystkim zgoda co napisał hit
Afera na aferze To że do tej pory nic się nie stalo to zasługa mentorów obecnego prezydenta którzy podpowiadają jakie ma podjąć decyzję zwłaszcza kadrowe a później wpadki wykorzystują dla budowania własnego wizerunku

Zdziwiony
1 rok temu
Reply to  Hit

Doradca prezydenta jest niejaki Kubuś nowa postać w urzędzie. A odpowiedzi na skargi uzasadnione uznaje zaniuzasadnione naj bardziej wpływową kobieta w urzędzie.
Brawo Wy

Mar
1 rok temu
Reply to  Hit

W sprawach otwarcia targowiska oraz otwarcia żłobków i przedszkoli były konsultacje na Facebook’u. Tym samym ustanowiono precedens dla konsultowania w ten sposób istotnych spraw z mieszkańcami. Zresztą w programie wyborczym Pana Prezydenta mamy m.in. punkty:
– transparentność zarządzania miastem,
– systematyczne konsultacje z mieszkańcami i bieżące rozpoznawanie potrzeb.
Także każdą istotną decyzję podjętą przez zarząd gminy bez przynajmniej facebook’owych konsultacji z mieszkańcami można traktować jako podjętą w sposób niewłaściwy. A zgodnie z art. 63 Konstytucji RP każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Nawet idiota rozumie ,że takie konsultacje pokazałyby ,że wszyscy są przeciw podwyżce śmieci. Jak Stalowa zerwałaby umowę to jeszcze większy lament ,że śmieci nikt nie odbiera. Tu dobrego wyjścia nie było. Dzięki rządom i decyzją poprzedników pozostaje nam płakać i płacić. Pisanie o własnej instalacji w obecnej sytuacji finansowej miasta to mżonki. Ale to też zasługa poprzedników.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Czy w sprawie odpadów były konsultacje z mieszkańcami, jak np. w sprawie otwarcia targowiska? Bo ja nie kojarzę. Sposób rozwiązania problemu śmieciowego to kwestia odrębna, po to właśnie są konsultacje itp., żeby przeanalizować dostępne opcje i wybrać najlepsze rozwiązanie, a nie najprostsze czy najwygodniejsze. A co do poprzedników, to może niech władze robią tylko minimum, bo poprzednicy nie zostawili po sobie miasta idealnego? Przy takim podejściu Tarnobrzeg zawsze będzie w tyle za okolicznymi miastami.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Hmm. Co do poprzedników , to zadłużyli miasto tak ,że bardziej już nie można. To chyba Kiełb jako pierwszy zbilansował budżet bez rosnącego długu. Co do wyprzedanego majątku to nie chce mi się nawet pisać. O zmarnowanej szansie dla rozwoju miasta związanego ze strefą nawet nie wspomnę. Właśnie z tych powodów jesteśmy teraz pod ścianą. W temacie śmieci to co można sensownego zrobić ?. Stalowa ma monopol praktycznie w związku z własną instalacją. Ceny rosną i będą rosły . Jednym z powodów jest ciągły wzrost różnych haraczy dla marszałka i rządu. Ale ludzie nadal myślą ,że te programy socjalne to z mafii vatoskich.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Czyli twierdzisz, że winni są poprzednicy i Pan Prezydent postąpił jak należało?

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

W dużym skrócie to tak.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Cóż, w takim razie gratuluję przekonania 🙂 Bo mi sposób załatwienia sprawy aneksu rozjeżdża się szeroko z konsultacjami w sprawach otwarcia targowiska oraz otwarcia żłobków i przedszkoli, jak i punktami programu wyborczego Pana Prezydenta:
– transparentność zarządzania miastem,
– systematyczne konsultacje z mieszkańcami i bieżące rozpoznawanie potrzeb.

olo
1 rok temu
Reply to  Mar

podziękuj mlecznemu jankowi i malemu fiatowi

Produkujący smieci
1 rok temu

Już wolno poruszać się po mieście
Prezydent powinien udać się na spacer i posłuchać co o podwyżce śmieci mówią jego mieszkańcy i o nim samym.

piter
1 rok temu

prezydent nie ma czasu na spacery bo gdy raz go zatrzepiłem jak wracał z zona do domu to powiedział ze nie ma czasu wiec pytanie co to za człowiek który sie miatem nie interesuje a jest jego głowa?

asdf
1 rok temu

Nalęzy jak najszybciej dogadać się z FCC, a z MZK do sądu .

Koksownik
1 rok temu
Reply to  asdf

Przy takiej lichwie budowa spalarni śmieci dla Tarnobrzega odrobiłaby się w 3-4 lata do tego gdyby doszedł cały powiat tarnobrzeski to nawet szybciej. Póżniej czysty zysk. Wodociągi tarnobrzeskie powinny być zastanwione na takie coś, a nie na budowę na jeziorem. Jest jeszcze Siarkopol jak pomyślicie to się jeszce da. Tylko nie dajcie się znowu wydymać. Pozdrawiam i pozostawiam temat do przemyślenia, bo ja za was nie będę myslał.

eff
1 rok temu
Reply to  Koksownik

Jeszcze dzialała kopalnia a działki już były podzielone. Jak myślicie kto skorzysta na tej budowie nad jeziorem?

smile
1 rok temu

Podobno tu nie można przeklinać!!!….więc nic nie napiszę…. 🙂 🙂 🙂

Seba
1 rok temu

Pamiętacie rządy PO ? Podwyżki albo cen żywności i mediów to wieku emerytalnego,zaciskanie pasa, podatek na artykuły dziecięce nawet podnieśli więc chcecie żeby w Tarnobrzegu było tanio skoro rządzi PO ? Nie ma szans. Jak byśmy wybrali Kalinkę to może sytuacja byłaby inna.

wrzos
1 rok temu

A ZA RZADOW PIS-U JEST MOZE OK?! CENY NA WSZYSTKO Z KOSMOSU,CENY ART.SPOZYWCZYCH,WODY PRADU,SMIECI,ITP. O 50 PROC. W GORE. CO PIS ZROBIL CZY ROBI DLA TEGO MIASTA1? KACZOR W TV JAK GO POKAZALI W MARKECIE TO NIE UMIAL ODROZNIC POMARANCZY OD CYTRYNY, TO TAKIE COS MA DOBRZE RZADZIC KRAJEM!!!! ZENADA

TVN
1 rok temu
Reply to  wrzos

„Takie coś” co nie umie pisać (duże litery) zabiera głos o rządzeniu krajem zainteresuj się elementarzem i sadzeniem buraków.Dla miasta to takie lewackie filozofy nie umieją wybrać dobrego gospodarza ale chcieliby by ktoś im nawalił.

DDD
1 rok temu

A dlaczego prezydent do tej pory milczał. Dziwne

TGA
1 rok temu

Dobry Prezydent myśli do przodu, a w Tarnobrzegu zawsze poprzednicy myśleli do tyłu (TKM), dlatego mamy tego efekt.

piter
1 rok temu
Reply to  TGA

Jestem ciekawy przy tym cofaniu sie czy prezydent wybierze sie do lasu na grzyby na kamionce czy na zwierzycu i zamiast kozaków przyniesie w koszyku stare opony, potuczone szyby czy gróz?

Jan
1 rok temu

To rozumiem ,prezydent z PO pracuje dla prezydenta z PIS.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
87
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content