Od soboty koniec z maseczkami na świeżym powietrzu – sprawdź jakie obostrzenia zostaną zniesione w najbliższych dniach

– Od 30 maja zmieniamy zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe – z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

ZNIESIONE LIMITY

W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Podobne ograniczenia przestrzenne przestają obowiązywać w gastronomii. Nie będą obowiązywały limity w kościołach, obowiązują jednak maseczki lub dystans społeczny.

ZGROMADZENIA DO 150 OSÓB

W przypadku zgromadzeń dozwolone są te do 150 osób. Podobnie obowiązuje zakrywanie nosa i ust lub dystans społeczny. Decyzje o zgodzie na zgromadzenie będą podejmowane jednak w oparciu o stan epidemiologiczny – od 30 maja.

OTWARTE INSTYTUCJE KULTURY I OBIEKTY REKREACJI

Od 6 czerwca będą mogły być otwarte, z obowiązkiem spełniania wymogów sanitarnych, instytucje kultury, kina, teatry czy też obiekty rekreacyjne: kluby fitness, siłownie. Wyłączone z tego są dyskoteki.

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
5 miesięcy temu

OBY JUZ TA ZARAZA NIE WROCILA WIECEJ!!!

smile
5 miesięcy temu

Ktoś tu nas w chu.. robi….Jak było 80-100 zakażeń, musieliśmy siedzieć w domu…można było wyjść tylko do sklepu, lekarza lub do pracy i oczywiście w maseczkach….teraz jest prawie 500 zakażeń dziennie i wszystko jest OK!…. 🙂 🙂 🙂

sierżant
5 miesięcy temu
Reply to  smile

nie wszyscy rozumieją że buraki trzeba siać w rzędach — to i ty nie musisz rozumieć przeciwdziałania pandemii – za trudne do takich — wystarczy jak się będą stosować do tych zaleceń.

smile
5 miesięcy temu
Reply to  sierżant

Od 30 maja rządzący likwidują pandemię w Polsce…. 🙂 🙂 🙂
Dobry kabaret…bądźmy wszyscy zadowoleni przed wyborami….

wrzos
5 miesięcy temu

PONAD 70 MILIONOW ZL PRZEZ ZLA DECYZJE SASINA ODNOSNIE WYBOROW,POSZLO SIE J…C!!! NO COZ PRZECIEZ TO NIE JEGO KASA TYLKO PUBLICZNA,TO CO TAM? A WIELU LUDZI W POLSCE TERAZ BEZ PRACY,BEZ ZASILKU I BIEDE KLEPIA TEGO PIS NIE WIDZI,JAK I WIELU INNYCH RZECZY ZWYKLYCH LUDZI!

spipszajdziadu
5 miesięcy temu
Reply to  wrzos

„Problemy ” se znalał zakryć okradanie mieszkańców Tbg. przez niedołęgi PeOwskie. Nawet dużymi literami nie zakryjesz tego dziadostwa tu u nas.

czytelniczka
5 miesięcy temu

Brawo panie premierze i biskupie w jednym!!! To może w końcu tarnobrzescy dominikanie zlikwidują swój żałosny zakaz wjazdu i taśmy z wykopów. A taki piękny przykład z Bochni- ciekawe czy naszych braci byłoby na taki gest stać….

czytelniczka
5 miesięcy temu

Brawo panie premierze i biskupie w jednym!!! To może wreszcie nasi tarnobrzescy dominikanie zlikwidują swój żałosny zakaz wjazdu i taśmy do wykopów. Piękny przykład z Bochni- ciekawe czy ktoregoś z tutejszych baci byłoby na to stać… ‚Zostańmy w domu-nie ma grzechu- nie będę cytować czyje to słowa. Może ludzie z innych powodów pragną pójść do kościoła,nie tylko dlatego żeby nie mieć grzechu…

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x