LIVE: Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek o podwyżkach za odbiór śmieci (video)

Dzisiaj o godzinie 12.30 podczas wystąpienia w mediach społecznościowych prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek odniesie się do planowanych podwyżek za odbiór śmieci. Stawki te mają wynosić – 30 zł od osoby za śmiecie segregowane i 60 zł za niesegregowane.


Materiał będzie później emitowany także na antenie TVL Telewizja Lokalna.

Subskrybuj
Powiadom o
91 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Odyseusz
1 rok temu

Gdzie rządzą POpaprańcy tam panuje zaprzaństwo Tarnobrzeg, Warszawa, Gdańsk i wiele wiele innych miejscowości ! Jedyne co POtrafią to POdwyżki dla mieszkańców , bo tak jest najłatwiej,a POspólstwo i tak ich wyżywi ! Pachnie tu patologią i przekrętem czyżby ktoś dostał w łapę ? Jaki aneks do umowy skoro umowa dalej obowiązuje, a na aneks do umowy muszą zgodzić się obydwie strony umowy i to jeszcze pod warunkiem wystąpienia czynników uzasadniających zmianę warunków umowy. W razie zerwania jednostronnej umowy przez ZKM Stalowa Wola będzie musiała zapłacić karę za nie dotrzymania warunków umowy w stosunku do Miasta Tarnobrzeg . W razie wątpliwości zawsze można wystąpić na drogę sądową ! Panie Bożek i Pluta dwie niedojdy które nic nie robią dla miasta otoczeni niekompetentnymi urzędnikami jak w tej sprawie Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Naczelnik Wydziału: Piotr Pawlik – ewidentnie człowiek nie nadający się na to stanowisko co najwyżej do sortowania śmieci, zatrudniający osoby w wydziale po znajomości zresztą jak w całym UM oto skutki nepotyzmu mierny, bierny ale swój ludzie którzy woogóle nie stoją na straży dobra ogółu mieszkańców Tbg! ps. Czy to nie dziwne że UM zgadza się bezkrytycznie na wszelkie POdwyżki ZKM Stalowa Wola jakby w okolicy nie było… Czytaj więcej »

WLJ
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

a kiedy obniżki bo paliwo staniało o 30%,to i za śmieci powinno być 12 zł?

Odyseusz
1 rok temu

Gdzie rządzą POpaprańcy tam panuje zaprzaństwo Tarnobrzeg, Warszawa, Gdańsk i wiele wiele innych miejscowości ! Jedyne co POtrafią to POdwyżki dla mieszkańców , bo tak jest najłatwiej,a pospólstwo i tak ich wyżywi ! Pachnie tu patologią i przekrętem czyżby ktoś dostał w łapę ? Jaki aneks do umowy skoro umowa dalej obowiązuje, a na aneks do umowy muszą zgodzić się obydwie strony umowy i to jeszcze pod warunkiem wystąpienia czynników uzasadniających zmianę warunków umowy (w ostatnim czasie mamy dośc znaczący spadek cen paliw) . W razie zerwania jednostronnej umowy przez ZKM Stalowa Wola będzie musiała zapłacić karę za nie dotrzymania warunków umowy w stosunku do Miasta Tarnobrzeg . W razie wątpliwości zawsze można wystąpić na drogę sądową ! Panie Bożek i Pluta dwie niedojdy które nic nie robią dla miasta otoczeni niekompetentnymi urzędnikami jak w tej sprawie Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Naczelnik Wydziału: Piotr Pawlik – ewidentnie człowiek nie nadający się na to stanowisko co najwyżej do sortowania śmieci, zatrudniający osoby w wydziale po znajomości zresztą jak w całym UM oto skutki nepotyzmu mierny, bierny ale swój ludzie którzy woogóle nie stoją na straży dobra ogółu mieszkańców Tbg! ps. Czy to nie dziwne że UM zgadza się bezkrytycznie na… Czytaj więcej »

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

CIEMNOTA WYBRAŁA,CIEMNOTA BULI

Janusz
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Przykre ale prawdziwe .

Jack
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Ciemnota wybrała wszyscy bulą

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Jack

sory masz racje,WSZYSCY BULIMY!

wasyl
1 rok temu
Reply to  jadwiga

W tym zakichanym mieście nie ma takich więzów jak w Stalowej Woli , tu rządzi sflaczała komuna po Siarkopolu . To oni zajmują stołki w spółdzielniach i innych urzędach niczym gnidy przyklejone do koryt. stalowa to inna sprawa , tam nawet za komunisty Szlęzaka wszystko było OK , trzeba mieć głowę do rządzenia i wiele się nauczyć chcąc być prezydentem , trzeba posiadać wizję rozwoju ,ale nie podwyżek śmieci . Sprawa podwyżek śmieci i ich utylizacji ciągnie się od Mleczarza , a tereny mamy duże na taką inwestycję i nawet dobry układ powiązań z ościennymi gminami , które też by były zainteresowane tą sprawą .W urzędzie melancholia , tam nikt nie ma głowy do myślenia i wybiegania w przyszłość , myślą tylko o stołkach i o sobie mając ludzi za ” ciemnotę „. Liczą na nowe wybory i swoje głupie obietniczki .

Alf
1 rok temu
Reply to  wasyl

Powiedz jeszcze tylko skąd wziąść ze 100 milionów i do roboty.Ale tak , Szlęzak zrobił dobrą robotę a Lucek na tym leci. Szkoda ,że nie u nas.

Wniosek
1 rok temu
Reply to  Alf

a ty znowu czekasz na dobre pomysły , ale po co ? Lucek jest mądry i leci a ty głupi i czekasz

Szmatka vel maseczka
1 rok temu

O jak dobrze, mam zaparcia wiec popatrzę chwilkę zapewne ustąpi.

Tilt
1 rok temu

Informacja przedstawiona w różny sposób wywołuje różne emocje i burze we krwi, bogaty biednego nie zrozumie, dla niego 30 zł to nic. Władze miasta od podpisania umowy z MZK nie zrobiły nic w kierunku alternatywy dlatego teraz ręka jest w nocniku. Obudźcie swoje sumienia i odpowiedzcie co zrobiliście aby było normalnie? I nie dziwcie się teraz, że ludzie z Tarnobrzega są wkur…ni. Mam nadzieję, zę jszcze będzie normalnie

piter
1 rok temu
Reply to  Tilt

jeden radny pokazał dobry pomysł z taczkami teraz kwestia czasu kiedy na nich się znajdzie prezydent bo nie wiem czy ankieta da jakieś pozytywy o odwołaniu bo narazie nikt to tego się nie kwapi a raczej nie skończy kadenci na tym stołku?

RZE
1 rok temu

Nie rozumie dlaczego ten człowiek jest jeszcze prezydentem.Dlaczego mieszkańcy tej mieściny dają się dymać każdego dnia przez prostego nauczyciela .Sa procedury odwoławcze aby pozbyć sie takiego wrzodu .Sam ton jego wypowiedzi,sposób bycia nie wspomnę o tym co mówi to żenujący spektakl.Ludzie….Bożek musi odejść.I nie jestem jakimś tam jego konkurentem .Mam generalnie jego w du…e ale wy ludzie ,mieszkańcy grajdoła Tarnobrzeg powinniście reagować.Wówczas może zasłużycie na miano miasta i mieszczan.

Tilt
1 rok temu
Reply to  RZE

sam jesteś grajdoł, nie obrażaj – jesteś ze stw? co sobą reprezentujesz

greg
1 rok temu
Reply to  RZE

Myślisz że jak zmienisz prezydenta to ci się poprawi obudź się ! ten czy inny nie da rady no chyba że sam podołasz tej funkcji w co wątpię każdy tutaj -zmienić prezydenta ,zmienić prezydenta i co dalej jesteśmy w czarnej du..e nic zmiana nie znaczy tylko zmiana nazwiska !,

JAN
1 rok temu
Reply to  greg

TEN DOPROWADZI DO GŁODU I ŚMIERCI WIELU LUDZI!

referendum
1 rok temu
Reply to  greg

Ćwoku nie zmiana nazwiska tylko zmiana całej ekipy może spowodować lepsze osiągnięcia w zarządzaniu miastem . Mamy takie możliwości jeśli następni się nie sprawdzą to też wynocha

wrzos
1 rok temu

GRAJDOL TO JEST TWOJA WIES PLAWO Z KTOREJ SIE WYWODZISZ!!!

O. rany
1 rok temu

Najlepiej by zrobił, gdyby złożył dymisję., fajny sympatyczny chłop ale prezydent żaden.

piter
1 rok temu
Reply to  O. rany

raczej to nie wypali bo jak by był honorowy to by to zrobiła ale głosy zebrac o oddwołanie to by ktos zgurmy musiał zakceptowac a to nie pierwszy przypadek w tbg którzy sie trzymaja twardo swojego stołka wiadomo o kim tu mowa?

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  O. rany

Prezydentem musi być ktoś młodszy, z charyzmą i ze zdolnościami przywódczymi. Wykształcenie też jest ważne ale nie najważniejsze choć szczerze mówiąc lepszy kandydat po Europeistyce niż Pedagogice.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

A po bibliotekarstwie ?

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  Alf

Rozumiem że to żart więc wybaczam ci to pytanie.

Mar
1 rok temu

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przez 1,5 roku kadencji doszli do etapu rozmów na temat wspólnej instalacji z innymi gminami. Przejęcie istniejących i budowa nowych wiat spoko, ale to co najwyżej zmniejszy koszty odbioru odpadów, a nie rozwiąże problem śmieciowy (zależy jeszcze ile własnych pieniędzy gmina wyda na wiaty). Kwestia gabarytów podobnie jak wiaty (zależy ile kasy gminnej pójdzie na rozbudowę PSZOK). Także do rozwiązania problemu śmieciowego w mieście daleka droga. Przy takim tempie nawet bardzo daleka. Ale gdy się zarabia ponad 10 000 miesięcznie, to podwyżki tak nie bolą, jak gdy się zarabia 2500.

piter
1 rok temu
Reply to  Mar

ale ten co zarabia 2500 to musiał by sie dołozyc aby powstała firma odbioru smieci w tbg aby potem za nie mniej płacic bo miasto na to nie stac ale na wypłaty maja i to jest dziwne?

orzeł
1 rok temu

Piękne orędzie, aż za gardło ściska. „13 lat mamy problem ze śmieciami” a ile lat Pan Prezydent był radnym? Ile przewodniczącym Rady? Ile już prezydentury mija? NIC PAN NIE ZROBIŁ! I ciągle tylko, „rozmawiamy z innymi ale nic nie powiem”, „mamy pomysły”. Po ostatniej podwyżce miały być już działania, minęło 2 lata i dalej to samo gadanie, w styczniu podniosą na 40 i dalej będzie „staramy się”, „rozmawiamy”, „może nam się uda”, „trudne decyzje ale biorę na siebie”, „inaczej się nie da”. Pana jedyny pomysł to kompostowniki przy domach, przydało by się jeszcze kogoś kto by te kompostowniki sprawdzał, bo posiadanie kompostownika miałoby upoważniać do zniżki? To ja w bloku też sobie zamontuje i też mnie proszę liczyć taniej. Drugi pomysł to dodatkowe wiaty, których przez dwa lata nie dało się postawić wraz ze spółdzielniami. Za to dało się spółdzielni postawić parking ze szlabanem. Powiedz Pan szczerze: „funkcja mnie przerosła, myślałem że będzie fajniej, bez hejtu, dla dobra miasta podaje się do dymisji”

piter
1 rok temu
Reply to  orzeł

zainwestuj skoro na to ciebie stac to bedziesz mia l spokoj?

orzeł
1 rok temu
Reply to  piter

Władza jest od rozwiązywania problemów, nie ja, a nie tylko od pstrykania fotek przy byle okazji jak przy rozdawaniu plakatów o łącznej wartości 100 zł. Ja spokój to mam, bo mogę i płacić 50 zł. Tylko wkura mnie tylko to, że ktoś udaje, że coś robi i jeszcze ma świadomość tego, że robi wszystko co możliwe. Skoro przez dwa lata nie może ktoś postawić kilku śmietników to o czym my tu rozmawiamy?

piter
1 rok temu
Reply to  orzeł

nie powiem duzo brakuje smietników w miescie ale po za nim nie ma zadnego tam gdzie powiny być a nie będę wymieniał bo mi kratek zabraknie ale gdzie ludzie robia trasy turystyczne no to wiadomo gdzie brakuje albo ich nie ma w cale?

mimo
1 rok temu
Reply to  orzeł

nie licz na złożenie dymisji on pewnie myśli o następnej kadencji od koryta oderwać trzeba siłą albo paragrafem jak poprzednika . Nawet referendum nie możliwe bo nie ma kandydata na następcę — sami tumani pozostali w tym mieście a zabawa w rządzenie cwaniaków trwa.

Uczeń historii :)
1 rok temu
Reply to  mimo

na następną kadencje to skompromitowana partia PO szykuje ratownika z tbsu co się tytułuje adwokatem 😛

Śmiech
1 rok temu

To dopiero kandydatura na rozwój miasta magistra już ma Jeżeli tak to od kiedy

piter
1 rok temu
Reply to  mimo

a tu sie mylisz sa tacy itylko kwestia czy się zgodza na kandydature a znam min 2?

mimo
1 rok temu
Reply to  piter

ty i niejaki Kolano — daj se spokój

piter
1 rok temu
Reply to  mimo

jak by tak by było to tyle ludzi by nie mieszkało ale jak w polsce nie zacznie sie inwestowac to bedzie tak jak widac a znacie przysłowie winny sie tylko tłumaczy a winnych jest sporo tylko kto łake podniesie i sie przyzna?

Robert
1 rok temu
Reply to  orzeł

Ma gadane trzeba przyznać ale ten kto dużo gada to mało robi. Sam na niego głosowałem (niestety) ale jak wielu innych sądziłem że będzie mniej gadał (i robił sobie zdjęć przy byle okazji) a więcej robił .

Uczeń historii :)
1 rok temu

HAHAAH przecież to stek bzdur i kabaret. Gość się gubi w zeznaniach jak małe dziecko. Najpierw opowiada o instalacji dla miasta i ościennych gmin (bez konkretów zwyczajowo) potem nagle ogłasza że tajemnica i cicho sza bo gminy ościenne nie chcą żeby ktoś się dowiedział (może się wstydzą że z naszymi „samorządowcami” rozmawiają). Tak jakby nikt na świecie nie wiedział na czym polega budowa takiego systemu i jakie zadania ma spełniać. Potem znowu, że „opracowali” koncepcję. Tylko jak to ma już w zwyczaju nauczyciel już nie informuje na czym jest oparta ta „koncepcja”, jaki jest koszt i czas wdrożenia, budowy etc. etc..
Ale najlepiej podsumowuje swoje własne kompetencje a raczej ich brak co do piastowanego stanowiska sam prezydent wygłaszając oratorium, że problem jest od 15 lat, a on sam „mierzy się z nim bohatersko” 1,5 roku – i nic nie zrobił (1,5 roku jest prezydentem, 4 lata był radnym i przewodniczącym rady). W jasny sposób natomiast próbuje zrzucić swą odpowiedzialność za podpisany „aneks”, o którym „zapomniano” wspomnieć po podpisaniu umowy. Znowu próbują Nam zamydlić oczy pierdzieleniem o trudnych decyzjach, „pewnych” rozmowach i pomysłach. Jeszcze jakby dodał „myślmy pozytywnie” to byłby mistrzem świata bezczelności.

pozdrawiam cierpliwych Tarnobrzeżan

Śmiech
1 rok temu

Okropnosc Żadnych konkretów.
P rozumienie jedno już zostało zawarte z Sandomierzem i Stalowa Wola Tylko strony tego porozumienia nie chcą dalej rozmawiać
Proszę podać co wynika z tego porozumienia

GNK
1 rok temu

KONCEPCJA JEST OPARTA NA ŁUPIENIU LUDZI

piter
1 rok temu

tutaj nauczyciel jest bez radny liczy tylko na dotacie ale jakoś to słabo idzie a nie umie poszukac w swoim miescie dodatkowych pieniezy aby sie cos działo wiec niech sie przespi ile cie cofa bo wspomina o tym ale do przodu cieszko mu sie idze?

wrzos
1 rok temu

TARNOBRZEG,JAKO MIASTO SREDNIEJ WIELKOSCI JUZ DAWNO POWINNO MIEC SWOJA ,,PRZETWORNIE,,SMIECI BO TERENU POD BUDOWE TEGO TYPU ZAKLADU W GRANICACH ADMINISTRACYJNYCH MIASTA NIE BRAKUJE. MIASTO NIE POWINNO BYC ZALEZNE OD TAKIEJ ST.WOLI,BO TA ZAWSZE BEDZIE DZIALAC NA NASZA NIEKORZYSC, JAK TO JUZ BYWALO W PRZESZLOSCI! PREZYDENCI MIASTA OBUDZCIE SIE I ZACZNIJCIE DZIALAC NA RZECZ ROZWOJU NASZEGO MIASTA.

piter
1 rok temu
Reply to  wrzos

no to powiedz kogo to jest wina ze nie powstała?

Asa
1 rok temu

Niechaj teraz miasto dopłaca do każdego zarejestrowanego do śmieci po 12 zł, to kara za nic nie robienie i podpisanie aneksu. Lub jak nie chce płacić za swoją bezczynność i głupotę trzeba wyrejestrować połowę ludzi i wten sposób wyjdzie na swoje. Teraz niech głowy kombinują jak się nie myślało.

Kasa
1 rok temu
Reply to  Asa

jakieś wyjście honorowe z tej trudnej sytuacji jest, niech miasto pokryje róznicę, nie będzie afery i tak z pójdzie z naszych, tylko mniej do przeżarcia zostanie, ale to już no problem.

piter
1 rok temu
Reply to  Kasa

jak sie do tego dołozysz z swojej kieszeni za pewne tak zrobi?

Kasa
1 rok temu

Liczył ktoś ile to jest 12 zł razy 37000 x 12 miesięcy – Matko Boska Dzikowska jak można

Alf
1 rok temu

Widzę ,że populizm ponad wszystko w większości komentarzy przeważa. Za co chcecie robić te inwestycje o których piszecie ? . Miasto nie ma na to kasy a projekt o dofinansowanie właśnie został uwalony bo 1,5 punktu zabrakło. Kto sprzedał zakład komunalny ? Kto zadłużył miasto tak ,że dziś nie ma na nic a nowych pożyczek nie da się na szczęście już zaciągać. Żeby zdobyć jakieś pieniądze na inwestycje , trzeba było zastawić wodociągi. Kiedy do Waszych mózgów dotrze wreszcie , że potrzebna jest gruntowna i niestety bolesna restrukturyzacja miasta. Innej drogi po prostu nie ma. Trzeba ciąć wszystko co się da. Wchodzimy jako kraj i świat w bardzo głęboki kryzys gospodarczy, Potrwa pewnie kilka lat ,ale na razie to wróżenie z fusów. Potrzeba zmiany pokoleniowej. Może nowi to zrozumią. Po obecnej zachowawczej plejadzie niczego dobrego się nie spodziewam, bo nie chcą ruszyć niczego i nikogo.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Alf

no właśnie, ciąć a tym czasem opłacany DWÓCH fotografów, prokurenta w Tbsie i kupujemy 5 litrów płynu dezenynfekujacego po 300 zł nie wiadomo od kogo i nie wiadomo JESZCZE co jeszcze

Alf
1 rok temu
Reply to  orzeł

Masz chyba nieaktualne dane co do prokurenta. Z tego co wiem został prezesem. Ale to dobrze , bo życzyłbym sobie zdecydowanie więcej osób na stanowiskach w mieście takich jak ten Pan. W bardzo dużej mierze ustabilizowanie sytuacji w TBS to jego zasługa.

Asik
1 rok temu
Reply to  Alf

Bo dostał kasę z miasta!!!

Śmiech
1 rok temu
Reply to  Alf

Sam o sobie napisał wielki prezes

orzeł
1 rok temu
Reply to  Alf

co to za sztuka wyjść z dołka biorąc kasę od miasta? jakieś wizje na przyszłość? pewnie są „pewne pomysły” i tyle. obym się mylił. mi jakoś się nie chce wierzyć że z magazyniera nagle może być dobry prezes. ot zapisał się do partyi, najpierw popierał jednego niedoszłego kandydata, później dobrze obstawił to trzeba było się chłopu odwdzięczyć i dać fuszke.

Śmiech
1 rok temu
Reply to  orzeł

Prawda Podpiął się chłop pod politykę. Zamierza w niej robić karierę JEST SKUTECZNY OD ZARAZ BEZ PRACY BO DOSTAŁ. STOŁEK TROCHĘ PO CICHU BO PREZES TBS TEŻ NOWY.
KTO TO WIE? TAKTYKA UKRYWANIA SPRAW PERSONALNYCH POWODUJE DEIZINFORMACJE
TAK W NAS WYGLĄDA TRANSPARENTNOŚĆ

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  orzeł

Poważnie w UM jest na etacie dwóch fotografów ? Pewnie ten drugi jest w razie jak pierwszy zapije.
Ciekawe ilu będzie kierowców do nowego SUV-a.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

jeden na etacie drugi na zleceniu. Po prostu tyle roboty

piter
1 rok temu
Reply to  orzeł

no to jak jest dwoch to czy est wiecej aut niz kierowcow i niech zaczna po cegielniach jezdzic moze dostana na sciane działowa?

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  orzeł

Dodaj pensje naczeknikow w składzie 3osobowym.Przykal.naczeklnik kadr i podatków Nowy.
Wszystkie te nieudane szkodzące mieszkańcom decyzję jak też brak dobrych decyzji to skutki fatalnej polityki kadrowej.
Uzależnienie od innych osób to dąży do upadku.
Jest czas na uwolnienie się i pójście własną droga. Problem w tym że prezydent nie słucha ludzi swoich mieszkańców tylko doradców których mu narzucono i na których się zgodzil
Jest jeszcze czas Podjąć odważne decyzje kadrowe zatrudnić mądrych i doświadczonych ludzi których się pozbył. I Może RUSZY.
Moze tez okazać się za późno bo w wielu środowiskach dotychczas przychylnych prezydentowi mówi się że trzeba się odciąć od tych pomyslow

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

1) Należałoby wybrać: albo droga obwodowa, albo lokalna instalacja do odpadów.
2) Należałoby przestać marnować pieniądze (np. dotacje dla prywatnych klubów sportowych, przerost zatrudnienia w urzędzie).
3) Należałoby oszczędzać gdzie się da, a tam, gdzie sytuacja nie jest nagła, stosować doraźne rozwiązania przejściowe, np. zamiast przebudowywać dopiero za kilka-kilkanaście lat ul. Wyspiańskiego, robiąc na niej ciągi rowerowe, już teraz wyznaczyć je na chodnikach na tej ulicy.
4) Należałoby modernizować drogi począwszy od śródmieścia na obrzeżach skończywszy, a nie na odwrót.

Tylko błagam, nie ciągnij narracji o poprzednikach i zaniedbaniach.

Melmak
1 rok temu
Reply to  Alf

Od własnych pensji własnych czas zacząć (ale to nie, bo na śmieci będą za drogi), następnie emerytów na państwowych na zasłużone emerytury wysłać niech się udzielają społecznie. Likwidowac podwójne etaty etc.

JAN
1 rok temu
Reply to  Alf

TAK TRZEBA CIĄĆ!!!WSZEDZIE OBNIRZAJĄ WYNAGRODZENIA,ZWALNIAJĄ,REDUKUJĄ,A TU POZAMYKAŁY SIĘ I PIERDZĄ W STOŁKI.DO ROBOTY PRÓŻNIAKI!!!DO ROBOTY!!!JAK NIE TO WYPAD!!!

Prąd i ciepło
1 rok temu

Trzeba liczyć na siebie, bo te zwiazki z innymi gminami to ściema. Budowa małej spalarni dla Tarnobrzega to koszt ok. +/- 100 mln, gdyby udało się pozyskać z UE 80 %, to potrzebna kwota wynosi jakieś +/- 20 mln, tylko czy w UM znajdą się ludzie, którzy pociągnęli ten temat, bo pracy trochę by było. Inwestycja szybko by się zwróciła, gdyby dało się wyprodukować z tego prąd lub ciepło ze śmieci .

WLJ
1 rok temu

A POCO BĘDĄ SIĘ WYSILAĆ?KASA LECI ZA PIERDZENIE I KARAWANA SUNIE DALEJ,ALE JUZ ŚCIANE WIDAĆ,LUDZIE NIE WYTRZYMAJĄ!!!

Janusz
1 rok temu

Inwestycja jak najbardziej realna ale dla dziadków którzy byli jeszcze w pzpr i solidarności taka inwestycja przerasta ich możliwości – za dużo przy tym roboty.

Alf
1 rok temu

Duży problem jest w oświacie. Rocznie dokłada się pewnie z dwadzieścia kilka milionów. Z tym problemem próbował się zmierzyć helikopter. Niestety radni na sesji przestraszyli się pospolitego ruszenia zorganizowanego przez dyrekcję likwidowanej placówki. Już nikt potem się nie odwarzył . Teraz też patrząc ilu nauczycieli zasiada w radzie nie będzie pewnie woli. Wy piszecie , czy obwodnica czy spalarnia. Naprawdę nie zdajecie sobie sprawy w jakiej sytuacji jest miasto?. A problem będzie teraz narastał w zawrotnym tempie. Sukcesem będzie budżet bez deficytu bez sprzedaży jak to się dzieje teraz resztek majątku . Zresztą w nieruchomościach już zaczyna się prawdziwa rzeźnia . Ludzie przestali kupować. Chyba ,że mega okazję za gotówkę.

Józek
1 rok temu
Reply to  Alf

Co to było za wystąpienie Altanki odpadły bo nie wygraliśmy konkursu Będzie porozumienie z gminami Przypominam Nasz prezydent uroczyście w zamku Dzikowskim podpisał trój przymierze Stalowa Wola Sandomierz i my Odtrąbił sukces i jak ta współpraca wypadła na śmieciach widac
Bez wizji i bez pomysłu nawet doraźnego musi nasze miasto dotrwać do klęski

wrzos
1 rok temu

DO MAR, SAM WIESZ JAK BARDZO POTRZEBNA JEST TA OBWODNICA DLA MIASTA,KTOREGO CENTRUM W GODZ SZCZYTU DUSI SIE OD NADMIARU AUT O HALASIE JUZ NIE WSPOMINAJAC. WLASNA ,,PRZETWORNIA,,SMIECI DLA MIASTA TEZ JEST WYCZEKIWANA,WIEC NIECHAJ OBAJ PANOWIE PREZYDENCI PAKUJA DUPSKA DO TYCH NOWYCH URZEDOWYCH AUT I POJADA DO WARSZAWY DO MINISTERSTW POWALCZYC O KASE DLA MIASTA NA INWESTYCJE BO ONA SAMA DO TARNOBRZEGA NIE PRZYJDZIE,A NIE WYSTARCZY POKAZAC SIE W STOLICY RAZ NA ROK,TYLKO SYSTEMATYCZNIE CHOCIAZ RAZ W MIESIACU, A JAK TRZEBA TO I DO SAMEJ BRUKSELI POJECHAC I TAM O GROSZ DLA MIASTA PROSIC? NIESTETY TAKIE SA CZASY, A PREZYDENT KAZDEGO MIASTA JESLI JEST OPERATYWNY TO TAKA KASE WYCIAGNIE NAWET JESLI JEST Z INNEJ ,,BECZKI.. POLITYCZNEJ. BIADOLENIE I OBIETNICE,CZAS ZAMIENIC W CZYNY A WTEDY Z PEWNOSCIA MIESZKANCY TO DOCENIA I POCHWALA!

Janusz
1 rok temu

Trzeba przyznać że chłop ma opanowane „bicie piany” no ale w końcu to nauczyciel wieloletni.

suma
1 rok temu
Reply to  Janusz

Jak …… mieszkańcy ledwo potrafią to dostrzeż i zaakceptować jako osiągnięcie to będzie bił a my będziemy zazdrościć sąsiadom

Reptilian
1 rok temu

szkoda że o jeziorze sie nie wypowiedział,ale niedługo będzie musiał,jak się zaczną protesty społeczne,a to już wkrótce. Bo ludzie nie dadzą się tak traktować jak bydło i chcą wypoczywać latem na plaży i słońcu. Będzie się działo

wayne
1 rok temu

A Profesorek Nerwosolek dalej płacze że hejt go dopadł 😉

wayne
1 rok temu

najpierw wydymał swoich czyli nauczycieli , teraz dyma całe miasto skubaniec

Mario
1 rok temu
Reply to  wayne

Ty myślisz że on tak robi z własnej woli ? Kita nim steruje .

głupota
1 rok temu
Reply to  Mario

powiedz jeszcze że go bije a on NIC nie może

Mar
1 rok temu

Robią Państwo wszystko? To mam prosty challenge. Proszę wyznaczyć do końca czerwca przejazd rowerowy na ulicy Sikorskiego obok przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Dekutowskiego. Bo jeżeli tego nie da rady zrobić, to co dopiero załatwić możliwie szybko temat śmieci.

Jan
1 rok temu

Wróćmy do winnych obecnej sytuacji.Jan Dziubinski zwany potocznie mlecznym Jankiem vel mleczarzem, odpowiada za zlikwidowanie tarnobrzeskiej gospodarki komunalnej .Az prosiło się o wybudowanie na terenach posiarkowych zakładu przetwarzania odpadów.NIC z tego,mam nadzieje,ze wspomniany mleczarz poniesie konsekwencje zniszczenia miasta,bo chyba tak można określić dekadę rządów tego pana.

Alf
1 rok temu
Reply to  Jan

Hmm. Jeżeli to ta sama osoba zaostała wybrana do sejmiku w ostatnich wyborach , to mieszkańcy albo mają inne zdanie albo nie rozumieją sytuacji …

Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Alf

Z listy PIS na Podkarpaciu wszedłby nawet niedźwiedź z Władywostoku.

JANEK
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

A Z PEŁO OŚMIORNCZKI SIKORSKIEGO NAPÓŁSTRAWIONE Z DUPY

Kako
1 rok temu

Toż to hejt w czystej postaci panowie i panie, nie macie serca.
Chłop się stara, pracuje za dwóch, rozmawia, planuje, mało tego ma pomysł a Wy go tak szczujecie.
Przecież on tak się stara. Nawet dwóch fotografów zatrudnił a teraz planuje jeszcze kamerzystę. Przecież ktoś musi uwiecznić jego wielkią pracę, aby została dla potomnych.

Kako
1 rok temu

Co zrobiłeś Dariuszu z Krosna przez tyle lat będąc radnym, przewodniczącym rady miasta a teraz prezydentem?
Że teraz obudziłeś się z ręką w nocniku, a My musimy płacić za Twoje błędy i zaniechania.

MaXx
1 rok temu

Ja Pierre Dolain, jak długo to będzie trwało w tym mieście? Jak długo to mieszkańcy będą płacić za błędy nieudolnej władzy. Od 30 lat tak się dzieje. To widać na przykładzie samego dołka machowskiego, przynosi dochody ale nie miastu. Po stronie miasta są tylko koszty! PEC, MKS, PKS, Wodociągi,PGKiM i my za to płacimy!!! Przecież to zwykły kryminał.

piter
1 rok temu
Reply to  MaXx

no to paragraf i za krati

łUOGi lub łOGur
1 rok temu

Jest źle, ale nie wiemy jakby było gdyby Kamil Był Prezydentem MT? Bo nie wiem czy dorównałby Lujanowi. Taki mądry i obrotny jak w Stalowej się nam raczej nie trafi – tracę nadzieję, złostał już tylko upadek miasta. A piękne słowa, które kłamią są gorsze niż kłamstwo. Udajemy, że lecimy, a my cały czas spadamy.

druk
1 rok temu

A GDZIE JEST CHOCIAŻBY WZMIANKA Z DRUGIEJ STRONY(MZK) .CO ROBIĄ MEDIA W TEJ SPRAWIE , PRZECIEŻ TO JEST PODSTAWA OBIEKTYWIZMU INFORMACJI!!!!!

obywatel
1 rok temu

Bożek przez twoje pijarostwo mieszkańcy W SM Siarkowiec będą musieli płacić za dorabianie kluczy do skrzynek pocztowych chociaż wielu o to nie prosiło (pisma SM siarkowiec w gablotach informacyjnych w budynkach zarządzanych przez spółdzielnię – ” tak macie kłamać).
Razem z cwaniakami ze spółdzielni (z zarządu – Turkiem i Focem )
podarabialiście klucze do skrzynek pocztowych co oznacza że bezprawnie pracownicy spółdzielni Siarkowiec mają dostęp do skrzynek pocztowych obywateli a co narusza ustawę o ochronie danych osobowych. Czy prokuratura tym już się zajmuje – bo niektórzy mogą nie dostawać korespondencji
(mogą je wybierać pracownicy spółdzielni) – wydaje się że jest przestępstwo ścigane z urzędu
– nie dopuszczalne jest aby osoby postronne posiadały dostęp do skrzynek pocztowych a także wiedzę – jakie klucze są do skrzynek pocztowych aby można je było dorobić.

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Art. 107. 1. Kto przetwarza dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jestdopuszczalne albo do ich przetwarzania nie jest uprawniony,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat dwóch.

Janusz
1 rok temu
Reply to  obywatel

Podpisywaliście papier o przetwarzaniu danych osobowych po wejściu RODO ? Musieliście skoro jesteście mieszkańcami i płacicie czynsz więc wszystko zgodnie z prawem .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Janusz

O czy ty gościu piszesz – od kiedy to ktoś ma prawo decydować oprócz właściciela kto ma dostęp do skrzynki pocztowej i kiedy można dorabiać klucze – może jeszcze powiesz Inteligencie że równie mogą także dorabić klucz do drzwi mieszkania. Jak zakładano skrzynki pocztowe to każdy właściciel (wyodrębniony) płacić dodatkowe kasiorę – bo postkomunistyczny prezio twierdził ” że to ich – własność”.
Jak nie wiesz o czym mowa to zamilcz.

Do roboty
1 rok temu

Cena spalarni zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia i wydajności. Rzeczywiście spalarnie obsługujące duże aglomeracje jak Warszawa, Kraków czy Szczecin są bardzo kosztownymi inwestycjami sięgającymi swoją wartością nawet miliarda złotych. Jednak w mniejszej skali nie są to rozwiązania tak kosztowne. Zwłaszcza w odniesieniu do instalacji dedykowanych dla firm produkcyjnych i szpitali. Żeby budowa spalarni się opłacała wystarczy 10 tys. ton odpadów do spalenia rocznie. Taka siła przerobowa wystarczy, żeby inwestycja zwróciła się w okresie od 3 do 5 lat. Należy pamiętać, że ważnym przychodem dla inwestora jest wartość dodana w postaci energii, uzyskanej dzięki spalaniu śmieci oraz pobieraniu opłat od dostawców, którzy przywożą odpady do utylizacji. Do tego, co kilka lat rozpisywane są dofinansowania na konkretne cele. Teraz kolejne dotacje przyznawane są do 2020 roku. Możemy się starać o dofinansowanie z funduszu unijnego jeśli jest rozpisany konkurs. Podobną szansą daje nam również dział gospodarki odpadami, bądź OZE (Odnawialne Źródła Energii). Możemy również starać się o pożyczkę z takich instytucji jak: urząd marszałkowski, urząd wojewódzki, fundusz ochrony gruntów rolnych, wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW), jednostka wdrażania programów unijnych, PFRON, europejski fundusz społeczny, samorządy gminne, fundusz spójności. Pamiętajmy, żeby starać się o pożyczkę trzeba mieć swój wkład własny. Pożyczki… Czytaj więcej »

Dorob
1 rok temu

Jest to przekopiowane ze strony spalanie-odpadow Cena spalarni zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia i wydajności. Rzeczywiście spalarnie obsługujące duże aglomeracje jak Warszawa, Kraków czy Szczecin są bardzo kosztownymi inwestycjami sięgającymi swoją wartością nawet miliarda złotych. Jednak w mniejszej skali nie są to rozwiązania tak kosztowne. Zwłaszcza w odniesieniu do instalacji dedykowanych dla firm produkcyjnych i szpitali. Żeby budowa spalarni się opłacała wystarczy 10 tys. ton odpadów do spalenia rocznie. Taka siła przerobowa wystarczy, żeby inwestycja zwróciła się w okresie od 3 do 5 lat. Należy pamiętać, że ważnym przychodem dla inwestora jest wartość dodana w postaci energii, uzyskanej dzięki spalaniu śmieci oraz pobieraniu opłat od dostawców, którzy przywożą odpady do utylizacji. Do tego, co kilka lat rozpisywane są dofinansowania na konkretne cele. Teraz kolejne dotacje przyznawane są do 2020 roku. Możemy się starać o dofinansowanie z funduszu unijnego jeśli jest rozpisany konkurs. Podobną szansą daje nam również dział gospodarki odpadami, bądź OZE (Odnawialne Źródła Energii). Możemy również starać się o pożyczkę z takich instytucji jak: urząd marszałkowski, urząd wojewódzki, fundusz ochrony gruntów rolnych, wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW), jednostka wdrażania programów unijnych, PFRON, europejski fundusz społeczny, samorządy gminne, fundusz spójności. Pamiętajmy, żeby starać się o pożyczkę… Czytaj więcej »

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
91
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content