Tarnobrzeg otrzymał 1000 sztuk maseczek od skazanych z Chmielowa

Tarnobrzeg otrzymał tysiąc sztuk maseczek uszytych przez skazanych odbywających kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Chmielowie. Maseczki trafią m.in. do tarnobrzeskich placówek oświatowych.

Z pakietem maseczek, dokładnie tysiącem sztuk uszytych przez skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie do tarnobrzeskiego magistratu zawitał zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy, mjr Jacek Paśko pełniący służbę w Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie, kapitan Mariusz Konefał oraz porucznik Justyna Tur.

Zakład Karny w Dębicy, a także jego oddział w Chmielowie, w ogólnokrajową akcję szycia maseczek ochronnych w ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości #ResortSprawiedliwościPomaga włączył się od kwietnia. – W naszej jednostce realizowany jest program resocjalizacyjny „Szycie ratuje życie”, w ramach którego skazani recydywiści penitencjarni oraz odbywający karę po raz pierwszy rozpoczęli produkcję maseczek ochronnych. Do realizowanego programu włączonych zostało sześciu skazanych odbywających karę w dębickim zakładzie karnym oraz sześciu osadzonych z Oddziału Zewnętrznego w Chmielowie, którzy posiadają umiejętności szycia i są zmotywowani do podjęcia się pomocy innym – mówi mjr Jacek Paśko.

Przekazane przez Służbę Więzienną maseczki trafią m.in. do tarnobrzeskich jednostek oświatowych.

– Mimo sukcesywnego znoszenia nakazów, w tym dotyczącego zakrywania ust i nosa na otwartej przestrzeni wciąż jeszcze zalecenie to obowiązuje w miejscach, gdzie nie da się zachować dystansu pomiędzy ludźmi. Maseczki obowiązują m.in. w szkołach, które w ograniczonym zakresie, ale już przecież pracują z uczniami. Zakrywanie nosa i ust obowiązuje na szkolnych korytarzach, maseczki uczniowie zdejmują dopiero po zajęciu miejsca w ławkach. Takie same zalecenia, przynajmniej na ten moment, obowiązywać mają podczas egzaminów, maturalnych i ósmoklasistów, które niebawem się rozpoczynają – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

#ResortSprawiedliwościPomaga

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Madzia
1 rok temu

Czyżby Kiełb wreszcie zrobił coś pożytecznego dla miasta?

Marcin
1 rok temu
Reply to  Madzia

A w Chmielowie siedzi?

Jasia
1 rok temu
Reply to  Madzia

To nieważne .Tylko po co te maseczki jak rząd juz zwolnił z obowiązku.

żąd
1 rok temu
Reply to  Jasia

następna niedokształcona —- zwolnił a obowiązku w wolnej przestrzeni , w pomieszczeniach zamkniętych masz nosić !!!!

Dość
1 rok temu
Reply to  żąd

Te maseczki trzeba zawieść do Niska dla celów porownawczych

Tbg
1 rok temu
Reply to  Madzia

Jeszcze nie wyszłaś z szoku ze mimo pozbawienia Kielba mandatu i możliwości prezydentury Twoj dol przegrał i już na wieki jest niewybieralny.

Edwin
1 rok temu

Brawo wy

Alf
1 rok temu

A jak sytuacja z respiratorami dla szpitala Panie Prezydencie?.

Mieszkaniec
1 rok temu

Dzień bez zdjęcia to dzień stracony.

orzeł
1 rok temu

no jak sie siedzi na dupie to i z 1000 maseczek trza sie cieszyć i fotke pstryknąć. Oba fotografy miejskie były zdjęcia robić?

kuba
1 rok temu

Smutne to towarzystwo mundurowe..hm…nie dziwię się . Ne ma się czym pochwalić. Sześciu skazanych szyjących na 199 pensjonariuszy w Cmielowie .. no.. no.. no …pozazdrościć zaangażowania bywalców pierdla……. figurant też jakiś niepocieszony…..

jadwiga
1 rok temu

NASTEPNA FOTKA JAK PRZYKLEPIĄ ŚMIECI PO 30 ZŁ,CZYLI ZA DWA DNI!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content