Trwa modernizacja rynku w Baranowie Sandomierskim

Trwa drugi etap modernizacji rynku w Baranowie Sandomierskim. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2020 r.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy został zakończony w listopadzie ubiegłego roku. Polegał na przebudowie ulicy Langiewicza na długości 234 mb. Prace swoim zakresem obejmowały m.in. wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę skrzyżowania z ul. Fabryczną, skrzyżowań z ul. Krótką i ul. Mickiewicza oraz przebudowę chodnika. W ramach wykonywanych prac wyremontowana została także ul. Młynowa na długości 94 mb. W ramach robót wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa, przebudowane skrzyżowanie z ul. Zamkową, skrzyżowanie z drogą wewnętrzną gminną oraz chodnik.

Obecnie trwają prace będące kontynuacją rozpoczętych działań z 2019 roku. Jest to drugi etap projektu pn. „Przebudowa sieci dróg układu komunikacyjnego centrum Miasta Baranów Sandomierski”.

W ramach II etapu będzie realizowana przebudowa ul. Rynek, przebudowa odcinka istniejącej drogi na długości 151mb + 29mb oraz przebudowa skrzyżowania z ul. Fabryczną. Zrealizowana będzie także przebudowa skrzyżowania z ul. Mickiewicza, przebudowa i przełożenie chodników, wymiana krawężników, przebudowa zjazdów, parkingów oraz oświetlenia. Powstanie również fragment ścieżki rowerowej wydzielonej z ulicy.

W kolejnych etapach zostanie całkowicie przebudowana płyta rynku zyskując nowy wygląd i nowe funkcje.

Inwestycja składająca się z dwóch etapów to koszt 781 050, 00 zł. Pierwszy etap – 362 850,00 zł (zakończony), II etap to blisko 418 200,00 zł, który obecnie jest w trakcie realizacji. Prace budowlane są wykonywane przy udziale środków, które Gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych (532 167,18 zł).

W związku z odbywającymi się pracami w centrum Baranowa Sandomierskiego, nastąpiła zmiana organizacji ruchu, na czas remontów.

foto&info: UMiG Baranów Sandomierski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
1 rok temu

MIASTECZKO TO ZYSKA NOWY BLASK.

TBG
1 rok temu

Strefa płatnego parkowania też będzie ?

erol
1 rok temu
Reply to  TBG

Nie, strefy ustala nieudacznik z Tarnobrzega.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content