Wymalowali kibolskie napisy. Szuka ich policja

Zniszczone i wymalowane elewacje prywatnych budynków oraz Domu Kultury Sokolnikach, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzycach, a także przystanki autobusowe, znaki drogowe i wiele innych. Ten efekt wandalizmu szacowany jest na około 40-50 tys. zł.

Sprawcy wymalowali często wulgarne napisy na budynkach prywatnych oraz należących do mienia gminnego – większość z nich odnosi się do klubów sportowych działających na terenie gminy i regionu.

– Żeby naprawić zniszczenia, które obejmują tylko minie gminne trzeba będzie w naszym budżecie znaleźć około 40 tys. zł. Za te pieniądze można sfinansować część remontu chodnika lub drogi, albo choćby dofinansować zajęcia dla dzieci i młodzieży czy też działalność klubów sportowych. Jesteśmy oburzeni takim zachowaniem. Zrobimy wszystko, aby sprawcy ponieśli surowe kary – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Sprawa została zgłoszona na policję. Osoby, które widziały sprawców lub mogą pomóc w ich zatrzymaniu proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gorzycach, ul. Piłsudskiego 1 tel. 47 825 33 72. Policja zapewnia anonimowość.

foto&info: UG Gorzyce

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

troche te koszty to z palca sa wysane ale ze ktoś lubi swoj klub i to pokazuje to zrozumiałe
albo niech sie sport na dobre zakonczy?

anonim
1 rok temu

dzikusy chołota tarnobrzesko siara mysli że ba kibiców nie maja to nie sa prawdziwi kibice dzieciaki dorwali sie sprejów i mazgroły maluja po scianach tyle tylko potrafia boja sie sa juz namierzeni

gorzycok
1 rok temu
Reply to  anonim

myślałby kto, ze te z pławo takie święte i nie malujo

Bozo
1 rok temu

Jaja

Gość
1 rok temu

Chociaż wiem na dotowanie jakich ludzi idą rocznie prawie dwa melony z miasta

mix
1 rok temu

idioci niech sobie maluja u siebie w miasteczku w wiosce zobacza sobie już macie pomalowane zółciaki wyłapac i niech płaca albo klub albo miasto zapłaci .

Rapsodian
1 rok temu

Ktoś się najeździł dużo, bo to rozległu obszar 5 km od Gorzyc i jechał ,stawał,malował ,jechał dalej. Naprawdę komuś mocno odbiło tamtej nocy jak to robił.Kilka puszek farby w różnych kolorach jest potrzebne,kilka pędzli plus koszt roboty ,to koszt kilku stówek a nie 40 tys . Wójt przesadził z kosztami i wyceną. W Sokolnikach zrobią to dużo taniej ,oddać sprawę sołtysowi

Pitos
1 rok temu

Kolejny przykład dlaczego kibice postrzegani są jako patologia. Zabawne, że pewnie niedługo postanowią zrobić jakąś zbiórkę na pieski.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content