Tarnobrzeg: Gotowy raport prezydenta o stanie miasta. W debacie mogą wziąć udział mieszkańcy

Dostępny jest już raport o stanie miasta za 2019 rok. Prezydent Dariusz Bożek przekazał go radnym, którzy będą o nim rozmawiać podczas sesji. W debacie udział wziąć mogą również mieszkańcy miasta.

Przedkładany Państwu raport jest drugim w historii Tarnobrzega. Zatem możliwe jest porównanie jego treści do tego, którzy został sporządzony za 2018 rok. Ten ostatni stanowi naturalny punkt odniesienia dla prowadzenia szerszych analiz Raportu za 2019 rok (…) Raport o stanie Miasta Tarnobrzega za 2019 rok nosi podtytuł „Podsumowanie działalności Prezydenta w 2019 roku”, bo tego w istocie ten dokument dotyczy. W treści odnosi się do działań podejmowanych przez organ wykonawczy i sprowadza się głównie do przedstawienia stanu realizowanych zadań własnych przez Miasto, zarówno na szczeblu gminy, jak i powiatu. Zarówno ze względów formalnych, jak i praktycznych, w Raporcie nie zostały poddane analizie wszystkie sfery życia miasta. W szczególności nie obejmuje tych, na które Prezydent Miasta nie ma i nie może mieć wpływu, mimo iż silnie rzutują one na ogólną kondycję Miasta i sposób jego postrzegania przez otoczenie” – czytamy we wstępie do raportu. 

Raport o stanie miasta 2019

Raport ten zostanie rozpatrzony podczas sesji Rady Miasta w dniu 24 czerwca 2020 r., która rozpocznie się o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu przy Al. Niepodległości 2.

W debacie nad raportem mogą wziąć udział mieszkańcy Miasta Tarnobrzega. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób, do Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega. – zgloszenie mieszkanca -formularz 

Zgodnie z art. 28 aa ust. 8 ustawy o samorządzie gminnym: „Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia”.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 czerwca 2020 roku na Kancelarii Ogólnej w Urzędzie Miasta w Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7, lub za pośrednictwem operatora pocztowego (liczy się data wpływu do Urzędu – w godzinach pracy Urzędu).

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tyle.
1 rok temu

A co tu debatować? Stan miasta jest opłakany a obecna władza tylko go pogłębia.

Gość
1 rok temu
Reply to  Tyle.

Naprawdę można jeszcze głębiej dokopać się mułu po poprzednikach?

gozda
1 rok temu
Reply to  Gość

Tarnowskich możesz POcałować w … .a Bożek wiedział co bierze

Gość
1 rok temu
Reply to  gozda

Aż tak głęboko nie sięgam. A znacznie płycej to jednego pisdzielca grabarza tylko znalazłem. Mleczarz czy tak jakoś.

tuptus
1 rok temu

Bede tam.Juz mam 122 podpisy

piter
1 rok temu
Reply to  tuptus

można zadac takie pytanie czy z swojej woli poda sie do dymisji czy bedzie grzał krzesło i denerwował mieszkANCÓW?

Jack
1 rok temu

Stan miasta : brak perspektyw na przyszlosc, brak infrastruktury, brak galerii, chaos ze smieciami, brak pomysłów jak rozwinac miasto, brak nowoczesnych autobusów miejskich, brak dworca pkp itd……….

Mar
1 rok temu

Raporty, konferencje itd, a wystarczy wybrać się na miasto, a w domu popatrzeć na rachunki., żeby zobaczyć jak jest. Czekam na nieśmiertelne riposty z serii: „kadencja trwa 5 lat”, „winni są poprzednicy”, „nie ma pieniędzy” itd.

Wiedziałem, że tak będzie
1 rok temu

Uwaga, dotarłem do przecieków informujących o zawartości raportu: ch*j, du*a i kamieni kupa.

Odyseusz
1 rok temu

Dlaczego aby móc zabrać głos potrzeba aż 50 podpisów ?! Co to za demokracja, w demokracji każdy ma prawo głosu to zwykłe kneblowanie ust mieszkańcom ! A co do stanu władze miasta Tarnobrzeg to nieroby i nieudacznicy którym nie zależy na rozwoju !!!!

piter
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

CHYBA WRACAJA LATA 80 CZYLI KOMUNA W TBG TYLKO NIKT W TEDY NIE NAZEKAŁ NA DRAK KASY TYLKO BRAKI W SKLEPACH A TERAZ JEST TEGO ZA DUZO A PUSTO W KIESZENIACH MIESZKANCOW I CENY Z PALCA WYSANE

jan
1 rok temu

KIEDY REFERENDUM???

Gość
1 rok temu
Reply to  jan

A kiedy zrobisz?

Mieszczanin
1 rok temu

Mieszkańcy chcą konkretów, nowych miejsc pracy,nowych bloków,perspektyw żeby tutaj żyć i pracować a nie jakieś raporty i inne bzdury. Na co to komu potrzebne.Naprodukują papierów i g… z tego będzie.

olo
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Kpisz czy o drogę pytasz? A może na zamówienie polityczne piszesz te bzdury oderwane totalnie od miejscowej rzeczywistości np. z Rzeszowa. Jakbyś nie zauwarzył , właśnie w recesję weszliśmy.

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  olo

Nie ZAUWAŻYŁEM żeby była recesja i nie piszę z Rzeszowa.

piter
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

buduja sie dwa jak bys zauwazył jeden koło szkoły 1 a drugi na targowej ale po co to jak wiecej lokali stoji puste i tylko pisze wynajme lub sprzedam a pracodawców nie ma na peczki a urzad pracy dzwoni i sie pyta czy znalazłes jakoś prace wiec gdzie jest to sparcie od miasta?

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  piter

Te bloki to prywatne inwestycje a nie miejskie i z tego co wiem to te mieszkania na Targowej są już w większości sprzedane a w drugim na Jachowicza ludzie robią rezerwacje.

piter
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

niech wynajmuja bo wykupic nie moga ale jak beda wieksze zwolnienia szły a juz to sie zaczyna to beda puste stały bo nikogo na czynsz nie bedzie stac a wiem ze szykuje sie wieksza fala powrotów polaków do polski bo sa kolosalne zwolnienia na wyspach brytyjskiach a nie wiem jak na pozostałych?

i. e.
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Nie takie g…. , wazmą za to niezłą kasę.

wayne
1 rok temu

profesorek nerwosolek się rozpłacze po pierwszym pytaniu i wyjdzie z sali oskarżając wszystkich dookoła o hejt 😉 szkoda czasu

Krysia
1 rok temu

Kiedy będzie porządek nad Wisłą z samochodami? My mieszkańcy czekamy z wielka niecierpliwością na rozwiązania korzystne dla naszych milisińsklich i ich rodziców dla których zrobiono miejsce wypoczynku nad Wisłą?
Kiedy ulicą Wałowa przestaną jezdzic samochody ciężarowe z koparkami włącznie. Zaznaczam jest to droga wąska. Tak jak Mastalerzowi nie zależało na uporządkowaniu Wałowej bo miał blisko do domu tak tym włodazom tak samo nie zalezy. A może chcą mieć dla siebie drogę gdy po piffku będa wracali do domu?

gilbert
1 rok temu
Reply to  Krysia

Bez wątpienia zostanie to zrobione niezwłocznie, podobnie jak wykonanie oznakowania przewidzianego w opracowanym w październiku 2016 roku projekcie stałej organizacji ruchu dla osiedla Stare Miasto (m.in. ulice: Jachowicza, Przy Zalewie, Kościuszki, Dominikańska, Szeroka).

Bożenka
1 rok temu

Stan miasta ?! Chyba widać DZIURAWE ZANIEDBANE CHODNIKI ,DZIURAWE ULICE, BRAK REMONTH DROG W MIESCIE , ZARODNIETE BRUDNE SCCIEZKI ROWEROWE , BRUDNE PRZYSTANKI , NA PLACU CZERWONYM SAME PUSTOSTANY, WALACE SIE KAMIENICE , ZAROSNIETE PO PAS CHWASTAMI SADZONKI JESIENNE, BRAK PARKINGOW , OGOLNE DZIADOSTWO NO I BRAK JAKIEJKOLWIEK PRACY

Eugeniusz
1 rok temu

Po co ten raport?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content