„Tarnobrzeg utonie w drogich śmieciach”. Radni zdecydowali o drastycznej podwyżce cen za śmieci (zdjęcia)

Po burzliwych i długich obradach radni przegłosowali drastyczną podwyżkę cen za odbiór śmieci w Tarnobrzegu. Nowy cennik będzie obowiązywać od lipca br. do końca roku.

Ceny za odbiór śmieci, które nieznacznie obniżono po wniesionych przez radnych poprawkach, wynosić będą 29 zł od osoby za śmiecie segregowane i 56 zł za niesegregowane (pierwotnie było kolejno 30 zł i 60 zł). – szczegóły głosowania na zdjęciu powyżej

Przegłosowano również zmianę harmonogramu odbioru śmieci, która według zapewnień władzy, ma zostać wprowadzona od stycznia 2021 r, czyli od momentu obowiązywania nowej umowy. Zgodnie z tą zmianą śmiecie z domów jednorodzinnych odbierane będą raz w miesiącu, z wielorodzinnych zaś trzy razy w tygodniu.

– Obniża się standard a podwyższa cenę o 66% – skomentował tę zmianę radny Kamil Kalinka.

– Tarnobrzeg utonie w drogich śmieciach – mówiła z kolei radna Anna Pekar.

Subskrybuj
Powiadom o
133 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wkur-zdenerwowany
1 rok temu

No to k. pięknie.
Gratulacje dla Was(was??)…

heniek
1 rok temu

Gratuluję! Fantastycznych radnych ma Tarnobrzeg.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  heniek

BEZRADNYCH NIEMOTÓW!

piter
1 rok temu
Reply to  heniek

no to zostaje przynosic worki do radnych miasta i niech za nie płaca jak nie umieja rozwiazac problemu bo jest oszczedzanie a powino sie inwestowac wiec znowu pujdzie skala w dół ludzi zamieszkujacych powiat tbg-u?

wasyl
1 rok temu
Reply to  piter

Większość tych mieszkających w pobliżu SPICHLERZA wyrzuca w krzaki podcięte tuje , odpadki z ogródków i to przy samej ścieżce ze spichlerza do Zamku . Na to nikt nie ma wpływu , trzeba będzie im pomóc i tam podrzucać . Niech wiedzą ,że mają SYF NIE Z TEJ ZIEMI , a mieszkają tam ci wybrańcy pracujący w urzędach .

Terefere
1 rok temu

Zacznie się wyrzucanie śmieci do lasu 🙂

Janusz
1 rok temu
Reply to  Terefere

Już się zaczęło. Przejedź się nad Wisłę od strony Podłęża, do lasu Zwierzynieckiego i w okolice garaży koło lasu na Miechocinie.Nie tylko drobnica ale nawet sedesy i zlewozmywaki tam leżą.

Maryjan
1 rok temu

Co? W domach raz w miesiącu? Rozum postradaliście? Za co Was utrzymujemy? Za bezmyślne podpisywanie umów? Tragedia. To już jest wariactwo. Odejdźcie z honorem, jak nie suweren Was rozliczy. Zacznijcie myśleć. Pozdrawiam wszystkich

piter
1 rok temu
Reply to  Maryjan

no to juz troche zapozno bo materiały budowlane poszły w góre a ludzie nie chca pracować za nisza krajawa bo sa chetni a nie ma tego kto zrobić?

Radek
1 rok temu

Raz w miesiącu za taką cenę w domach jednorodzinnych???? To ja będę wyrzucal śmieci przed domami radnych Niech sobie robia z nimi co chcą !!!

piter
1 rok temu
Reply to  Radek

powróci sytułacja z lat wczesnieszych ze smiecie beda nawet pływac bo ludzie nie chca dbac o planete tylko siedziec przed telewizorem bo sie wirusa boja?

Uczeń Dariusza Bożka
1 rok temu

Czy wywóz prezydenta i radnych (oczywiście tych za podwyżką) mieści się w cenie?

Eugeniusz
1 rok temu

Dziękujemy

greg
1 rok temu

Nie przesadzajcie więcej co niektórzy miesięcznie przepiją i przepalą! ale tutaj pierwsi do krytyki!

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  greg

Ja sobie mogę przepalić i przepić ile chce ale za śmieci chce płacić tyle ile płacą w podobnej wielkości miastach. Rozumiesz ? Chodzi o zasady bo nie jesteśmy bogatsi od Warszawy czy Krakowa albo Rzeszowa a będziemy bulić za śmieci więcej od nich.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

bo platforma u nas rządzi,precz z komuną!

Jack
1 rok temu

Jakie podwyzki jeszcze czekaja mieszkancow tego biednego miasta co nam jeszcze nieroby zaserwuja a kiedy bedzie jakies glosowanie za obnizeniem kosztow zycia? Szkoda slow na to co sie dzieje w Tbg no ale ciemnogród tak wybrał

Obserwator
1 rok temu

14radnych trzeba zapisać do zeszytu i wyciągnąć przed wyborami
Prezydent będzie wywoził śmieci raz w miesiącu przy takich cenach
Ręce opadly

Janusz
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Ja nic nie będę zapisywał bo pamięć mam dobrą ale jak któryś z nich będzie żebrał o głos to zobaczy mój środkowy paluch .

Ren
1 rok temu

A z tego co widziałam w ubiegłym roku II to się raczej nie zmieniło…….. Brakuje pojemników na PAPIER, SZKLO, METALE?
… Czy miasto coś zrobi w tej sprawie?
Po jednym pojemniku a reszta śmieci obok PRZEPRASZAM tylko na śmieci ogólne było kilka pojemników.

I znowu ponawiam pytanie…
Czy Ktoś przeliczył te kwoty na RODZINĘ?????

wasyl
1 rok temu
Reply to  Ren

Pojemniki też TOTALNY SYF , NIE PRYSKANE , MUCH DO PIERONA , MAŁO NIE ZAGRYZĄ , SMRÓD Z NICH NIE DO OPISANIA . ZA CO PŁACIĆ , FIRMA ODBIERAJĄCA TEŻ NIE WYWIĄZUJE SIĘ Z ZADAŃ I NIE ODKAŻA TYCH POJEMNIKÓW . OBCIĄŻYĆ I UKARAĆ ZA TEN SYF , NIE PŁACĄC ZA POJEMNIKI. W JAKIM KRAJU ŻYJĘ ŻEBY TAKI SYF SZEDŁ OD POJEMNIKÓW , A CO BĘDZIE JAK PRZYJDZIE LATO ? MUCHY ZJEDZĄ TYCH CO WYNOSZĄ ŚMIECI , WSTYD ,ŻE NIKT NAD TYM NIE PANUJE TYLKO BIERZE KASĘ ZA PODNIESIENIE RĘKI PRZY GŁOSOWANIU .

Antoni
1 rok temu

Tragedia, czy radni podjęli temat co zrobić, aby nie powtóżyła się taka sytuacja? czy podjęli temat spalarani? przecież mzk będzie nas cały czas szantażować. radni obudźcie się. Wybrani przez ludzi nie stoją w ich obronie tylko łapki w górę, wstyd i chamsto. Jestem zbulwersowany.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Antoni

wszystko przyklepią aby tylko na niekorzyśc mieszkanców,ciemnoto kogo wybraliscie!

Jan
1 rok temu

Radni PO murem za podwyżka,brawo.!

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Jan

I ZA PODPISAMI NA FEKALIOWEGO STAŁY W KOLEJCE,CO ZA GŁUPCY!

Tomasz
1 rok temu

Macie świadomość, że radykalna podwyżka objęła więcej miejsc? Nie jest to wina ich włodarzy, lecz skutek znowelizowanej ustawy śmieciowej, popartej większością głosów w sejmie.

Dformat
1 rok temu
Reply to  Tomasz

Umowę mieliśmy ważną, dlaczego władze bały się szantażu? W Tarnobrzegu mamy najdrozsze śmieci dlatego skończ pieprzyć.

Rece opadaja
1 rok temu
Reply to  Dformat

Okej, po zerwaniu umowy kto wywozilby smieci z naszego mista? Najblisza spalarnia to Stw. Dzieki znowelizowanej ustawie smieciowej samorzady maja mozliwosc podniesienie stawki oplaty za smieci nawet do 400%. Proste.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Rece opadaja

d.e.b.i.l.u śmieciarki smieci wyworzą

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Tomasz

TO DLACZEGO W STALOWEJ PŁACĄ 13 ZL,A DLA DUZYCH RODZIN DODATKOWO ZNIŻKI?

Anonim
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Dlatego że inne okoliczne gminy tak samo jak my płacąc po 25-29 zł umożliwiamy im obniżenie tej stawki do 13 zł. Po prostu my płacimy żeby w stalowej było taniej.

Prawnik
1 rok temu
Reply to  Tomasz

Podwyżka cen śmieci nic do tego nie ma. Radni mogli to odrzucić i miasto musiałoby szukać innego rozwiązania w tej sytuacji.

jadwiga
1 rok temu

Mowiłam że te niemoty bezradne wszystko przyklepio!Stalowa 13 zł,Tarnobrzeg 29!P.O.J.E.B.A.Ł.O WAS CZY JAK?

Tomasz
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Stalowa Wola ma spalarnie śmierci. W naszym mieście ten temat został zapomniany wiele lat temu.

sabotaż
1 rok temu
Reply to  Tomasz

TO nie jest problem spalarni tylko sposobu załatwiania sprawy –sam pBożek podpisał i 4 miesiące ugadywał swoich radnych którzy dzisiaj podnieśli łapy

Przyszły radny
1 rok temu
Reply to  sabotaż

Teraz już wiem że musu się społeczność Tarnobrzegu uaktywnić Startować na radnych w przyszłych wyborach
Sytuacja jaka jest w naszym mieście to skandal.
Prezydent już w styczniu ma pismo MZK że Stalowej Wirus rozwiązal mu ręce bo mógł podpisać bez zgody Rady Dlaczego to zrobił. Ja wiem bo się boi podejmować decyzji trudnych Czy to brak kompetencji Raczej tak Druga przyczyną to słabi doradcy
To z takiego powodu prezydent ciągle stoi pod ścianą
Sam sobie te ścianę stworzył

Dformat
1 rok temu
Reply to  Tomasz

To niech te niemoty zaczną działać, a nie tylko siedzą tam dla dietek. Nie są uczciwi wobec swoich wyborców. Bez honoru. Normalnie hańba.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Dformat

Tak szczerze pisząc to tylko kilku radnych coś sobą reprezentuje i coś robią dla miasta bo reszta jest tylko że względu na diety i swoje korzyści zwłaszcza ci co głosowali ZA.

JANEK
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

JAKBY PAN KALINKA RZADZIŁ TO BY TAK NIE BYŁO[PATRZ STALOWA LUCJUSZ-INWESTYCJE,NISKIE OPŁATY,DOBRE ZAROBKI],PAMIETAJCIE O TY PRZY NASTEPNYCH WYBORACH.TYLKO PIS .PRECZ Z KOMUNĄ!!!

Jan
1 rok temu
Reply to  Tomasz

Jaka spalarnie? Pomyliło ci się z Rzeszowem.

Mar
1 rok temu

Podobno robią wszystko, żeby rozwiązać problem śmieciowy, ale tłumaczą, że to wymaga czasu. Ja mój challenge już podałem: jeżeli do końca czerwca br. nie da rady zrobić rzeczy tak banalnej, jak wyznaczenie przejazdu rowerowego, to tym bardziej nie da rady możliwie szybko załatwić sprawy śmieci.

Zocha
1 rok temu

Brak słów . Jeżeli w najbliższym czasie mój „piękny” smierdzacy pod balkonem śmietnik nie zostanie zabezpieczony przed podrzucajacymi odpadki i rozdartymi ptaszyskami rozwlekajacymi śmiecie a przy tym tak hałasujacy od 5 rano że pół bloku ma pobudke zgłaszam sprawę do mediów ogólnopolskich. Płacę to wymagam.

Zocha
1 rok temu
Reply to  Zocha

Aaa i nie przekonują mnie argumenty że lepiej niech podrzucaja mi pod balkon niż do lasu. Chcę ja i sąsiedzi którzy regularnie płacimy niemały czynsz mieć możliwość odpocząć i się wyspać we własnym mieszkaniu. A w lecie nie ma takiej możliwości. Nie wspominając o smrodzie niemytych i niedezynfekowanych kontenerów.

tuptus
1 rok temu
Reply to  Zocha

A w Stalowej Woli każda pergola jest zamykana na klucz,klucze maja mieszkańcy a śmieci wywożą co tydzień.W jeden takie w inny inne .I do tego zabierają duże gabaryty raz w miesiącu.A co tam gadać.Jesteśmy jak na Ukrainie czy Białorusi ze wszystkim.

Eugeniusz
1 rok temu

Pogadać na forum to potraficie i nic poza tym Kto wybrał tych ludzi? Władzy trzeba patrzeć na ręce każdej

wasyl
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

Sam zgłaszałem problem na Dzikowie , mija już 4 lata i nikt tego się nie tyka , a obiecywali ,że problem zniknie ,byłem kilka razy , i co z tego wyszło ano zawsze D..A . Szkoda tam chodzić bo i tak nikt tego nie załatwi , zgłaszałem S-ni i też oni twierdzą ,że monitowali w tej sprawię i co dalej ano D..A . Tak jest obsługiwany petent , ale nikt nie ruszy D..Y , aby obejrzeć to co jest zgłaszane, nikt nie spotyka się na spotkaniach , rada osiedla też ma to w D…E , tak jak ze śmieciami przy tej wcześniej wspomnianej ścieżce.

gość
1 rok temu

No chyba ich p..j..o!!!! Nie dość, że teraz jeszcze śmietniki zawalone są śmieciami to będą ulice. RADNYM POD DOM ZE ŚMIECIAMI!!!! Miasto biedy, bezrobocia i śmieci. D…a, cycki i ręce opadają co dalej będzie…

KWa
1 rok temu

Czy dobrze to licze płaciłem 9 zł za jeden wywóz od osoby a teraz 29 zł za jeden wywóz czyli podwyżka właściwie o ponad 200 % czy ktoś w UM myśli…….
Czy którys z głosujących na tak w okresie letnim stanie przy koszu na smieci po miesięcznym leżakowaniu smieci i wygłosi oświadczenie……..
Niedługo może ktoś założy stronę porażki i sukcesy D z Krosna i koalicji radnych…….

kra
1 rok temu
Reply to  KWa

9 na 29 to nie 200% lecz ponad 300% a stronę sam se złóż i decyzja w referendum

pps
1 rok temu
Reply to  kra

18 zł to 100% 27zł 200% trzeba jednak kra do podstawówki…….se musisz wrócić

maas
1 rok temu
Reply to  KWa

Czy ten D. mieszkaniec Krosna jest aż tak głupi czy takich ma doradców? Cała ta rada to jedno wielkie szambo. Może w końcu się umówimy na konkretny dzień i godzinę i pokażemy środkowy palec radzie „miasta”?

piter
1 rok temu
Reply to  maas

no az tak to po wszytkich radnych nie nazekajmy bo maja niktórzy w głowie poukładane ale sa i tacy co juz dawno na emerytury powinni pojść zdrowotne?

tuptus
1 rok temu
Reply to  maas

Nie żaden D tylko zwyczajnie Dacjusz Bożek

jadwiga
1 rok temu
Reply to  KWa

sukcesów niema ,same porażki,kogo wybraliscie!

Skunks
1 rok temu

Traktują nas jak bandę tumanów która wszystko przełknie. Pamiętajcie o tym przy urnach i niech wam nie w mówią że się nie da. Jak się nie chce to się nie da.

Marek
1 rok temu

OK wystawi się worki ze śmieciami na ulice i trawniki – najlepiej pod urzad miasta – skoro nie będę się mieściły do pojemnika To miasto ma dbać o porządek Niech sobie radni z nimi radzą skoro tacy mądrzy są

Obserwator
1 rok temu
Reply to  Marek

Bardzo dobry pomysł Skoro mamy wywóz jeden raz w tygodniu od listopada do marca to mieszkańcy muszą się zorganizować w ten sposób że drugi tydzień składać worki na placu obok urzędu miasta tuż przed pomnikami
Niech tarnobrzescy bohaterowie zobaczą jakich mamy współczesnych włodarzy naszego pięknego miasta

tuptus
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Tez popieram Taka akcja odbije sie naprawdę szerokim echem w całym kraju i nawet może doprowadzić do dymisji Bożka i zmiany rady..Tylko…kto sie dętego przyłączy cykory tarnobrzeskie ?No kto?

ewa
1 rok temu
Reply to  tuptus

Ja!

mieszkanka
1 rok temu
Reply to  ewa

Ja też.

i. e.
1 rok temu
Reply to  Marek

Jestem za. Powinniśmy to zrobić jednego dnia o jednej porze

mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Marek

Ja będę wyrzucała przez okno albo przez balkon bo za takie pieniądze nawet nie będzie mi się chciało ruszyć d… do śmietnika.

Bożenka
1 rok temu

MOZE BY SIE RADNI BEZRADNI PRZESZLI GLOWNA ULICĄ MIASTA I POSZUKALI WSROD METROWYCH CHWASTOW TYCH SADZONEK KTORE POSADZONE BYLY JESIENIA ????!!!! wiadomo było że takie dziadostwo będzie!!

i. e.
1 rok temu
Reply to  Bożenka

Te „glonojady” nie są zdolne do takich wyrzeczeń

Eugeniusz
1 rok temu

Władza się nigdy nie myli

Eugeniusz
1 rok temu

Szkoda gadać Pleyboy robi tak bo może widzi w mieszkańcach debili

Mar
1 rok temu

Polecam wywiad z Panem Kalinką na TVL:
https://www.youtube.com/watch?v=Z6lxvRhFmDM
(rzeczowo o śmieciach i nie tylko).

Tarnobrzeski PiS-ie: zacznij zbiórkę podpisów. Na chwilę obecną chyba tylko to środowisko ma możliwości ku temu i będzie w tym wiarygodne.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Mar

ja już dzisiaj mogę podpisac!zresztą nietylko ja!HAŃBA!

Janusz
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Zbiórka podpisów i referendum nad odwołaniem burmistrza powinna być przeprowadzona jak najszybciej wynik moim zdaniem przesądzony.

Gentel
1 rok temu

Jak nie lubie stalowej… tak tu mozna zadac pytanie… dlaczego u nich da sie wszystko normalnie ogarniac? u nas nawet niei robi sie kroku do przodu. Tylko 2 w tyl.

Zbyszek
1 rok temu
Reply to  Gentel

W Stalowej woli też podniesli ceny i to sporo, oj sporo ?Obecnie mieszkańcy budynków wielorodzinnych i domów jednorodzinnych płacą 6 złotych za segregowane odpady i 12 za niesegregowane. Po podwyżce zapłacą odpowiednio 13 i 26 złotych. Rodziny objęte Kartą Dużej Rodziny będą posiadały dwuzłotową zniżkę.

Dformat
1 rok temu
Reply to  Zbyszek

i to jest dbanie o własnych ludzi, a u nas tylko wyzysk, żebym miał ja, a inni co mnie inni – hańba

smile
1 rok temu

Teraz wiadomo, komu na ulicy pluć w twarz…jeżeli ją jeszcze posiada…

Alf
1 rok temu

Czytam o referendach , oodwołaniach rady i prezydenta i kolejny raz śmieję się z tego do łez. Nasze społeczeństwo jest w kraju tak ogłupiałe ,że akceptuje wszystko. Praktycznie wszyscy są bierni i apatyczni.Prawie nikt już nie robi referendów , protestów i demonstracji ,żeby się nie wygłupić. Żeby nie okazało się,że na demonstracje przyjdzie kilkadziesiąt odób a podpisów pod referendum uzbiera się kilkaset. Władza jedyną mobilizację robi na wybory i wystarczy. Przestajemy być świadomym społeczeństwem obywatelskim. Stajemy się robotami obojętnymi na wszystko. Inni decydują o nas i za nas. Co do pojemników to chyba będzie można kupić sobie drugi i trzeci. No chyba ,że limit jednego pojemnika na gospodarstwo będzie , to słabo.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Niektórzy coś robią, przecież są rozpatrywane projekty uchwał dotyczące skarg czy ostatnio petycji. Co innego, że te pisma z reguły są odrzucane. Na przedostatniej sesji została nawet przyjęta uchwała, w uzasadnieniu której w osobliwy sposób dostrzeżono zaangażowanie obywatelskie skarżącego, mianowicie pisząc, że niewłaściwym jest cyniczny ton skarżącego i tworzony krzywdzący wizerunek zarządcy dróg. Nie wiem gdzie w tym „razem dla Tarnobrzega” itd., ale takie są realia. Także właściwie to pozostaje uczciwa i efektywna opozycja polityczna dla obecnych władz miasta.

Eugeniusz
1 rok temu

Swiete słowa w kraju nad Wisłą nie ma narodu jest zlepek ludzi ,którzy go zamieszkują. Ludzie napuszczeni na siebie i patrzący spod byka na sąsiada

Alf
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

Martwi mnie ten marazm w społeczeństwie. Oby w przypadku zagrożenia niepodległości nie okazało się ,że praktycznie nikt nie chce jej bronić . Uległość jak niewolników. Teraz rozumiem słowa chyba Sikorskiego , gdy mówił o murzyńskości w narodzie. Liczy się tylko miska ryżu , reszta nie ma znaczenia.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Widzę, że przyjąłeś nową narrację. Już nie „wina poprzedników”, tylko „marazm w społeczeństwie”. Władze miasta w kwestii aneksu były przyparte do ściany tym „marazmem w społeczeństwie” tak jak wcześniej „winą poprzedników”? 😉

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Mam na myśli cały kraj. Co do miasta zdania nie zmieniam.

Jan
1 rok temu

Jakby PO rządziła w kraju, to jak myślicie , po ile byłby prąd,gaz i benzyna?

Tomasz
1 rok temu
Reply to  Jan

Wiesz o tym, że cena benzyny zależy od wartości baryłki ropy na rynku a nie od rządzącego ugrupowania politycznego?

Jan
1 rok temu
Reply to  Tomasz

A od wielkości marzy już nie? Dlaczego za PO paliwa Orlen były najdroższe a teraz Orlen sprzedaje najtaniej.Do tego zysk jest nieporównywalny.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Jan

z 5 razy więcej?

Eugeniusz
1 rok temu

Byłoby tak samo bo to jedna i ta sama banda Panie Janie

Jan
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

Tak samo by nie było,choćby dla tego,ze rachunki przesyłałaby inpost, Poczta Polska na pewno byłaby zlikwidowana a ludzie na bruku.

i. e.
1 rok temu
Reply to  Jan

A po co Poczta Polska skoro jest Deutsche Post?

Jan
1 rok temu
Reply to  i. e.

A kto by wygrał w wyborach korespondencyjnych?

JANEK
1 rok temu
Reply to  Jan

grocki,ten od kopert z peło

Benek
1 rok temu
Reply to  Jan

Faktycznie, listy polecone dostarczał InPost,poczta ledwo dyszała,jakby rządy PO trwały jeszcze trochę po 2015 r,to dziś byłby deutshe post.Podobnie było z LOTem,Orlen tez miał być prywatyzowany,a lasy polskie?Nie chce mi się więcej pisać.

Eugeniusz
1 rok temu

3/4 ceny benzyny to podatek

rudy
1 rok temu

Lata temu radni sprzedali zakład komunalny teraz za to płacimy i będziemy więcej płacić.w tamtym roku sprzedali wodociągi i też zo to słono zapłacimy.brawa dla radnych

Jan
1 rok temu
Reply to  rudy

Radni,tak jak obecnie byli maszynka do głosowania UM. Napiszmy wyraźnie : Zakład Komunalny zlikwidował Jan Dziubinski.

i. e.
1 rok temu
Reply to  rudy

To samo z wodociągami i ogrzewaniem

Czarny
1 rok temu
Reply to  rudy

Lata temu Zakład Komunalny sam sobie musiał szukać klientów, a nie tak jak dzisiaj miasto ściąga jak podatki. Społeczeństwo uchylało się od posiadania umowy na wywóz śmieci. Wożono więc prawie za darmo, a firma upadała. Sprzęt ponad 30 letni typu Jelcz rozpadający się. Mieszkańcy traktowali firmę jak relikt PRL, która im przeszkadza, że znajduje się w centrum miasta koło ich nowo wybudowanych willi. Miała się stamtąd wynieść lub być zlikwidowana. Władze miasta nie dbały o interesy Spółki i nie pomagały w egzekwowaniu nie płacenia za śmieci bo stracili by wyborców. Każda próba minimalnej podwyżki opłaty kończyła się pielgrzymkami mieszkańców wypowiadającymi umowy. Straż Miejska nie chętnie robiła kontrole właścicielom nieruchomości czy posiadają umowy i nie nakładano kar. Firma do puki mogła użytkować własne składowisko w Piasecznie jakoś dawała radę, ale gdy trzeba było w niedługiej perspektywie zamknąć i zrekultywować za ogromne pieniądze z własnych środków to sytuacja stała się tragiczna. Poza tym na rynku tarnobrzeskim działała firma konkurencyjna, która co raz więcej rynku odbierała. Realia były zupełnie inne i inne prawo. Ciekawe jak obecna władza poradziła by sobie w tamtych czasach? Sądząc po bezradności w ściąganiu należności od garażowiczów z Kamionki, działkowców oraz lokalnych przedsiębiorców, których ogromna część nie posiada umów… Czytaj więcej »

Alf
1 rok temu
Reply to  Czarny

Rozumiem ,że próbujesz usprawiedliwiać tamte decyzje. Problem tylko w tym ,że tu chyba wszystko było nie rentowne , bo prawie wszystko sprzedali… Jak dla mnie szli na łatwiznę. Pozbywali się problemów a i do kasy zawsze coś skapnęło i budżet podreperowało. Problem w tym ,że inni tak nie postępowali i gdzie są dziś oni a gdzie my . Rozumiem ,że wykorzystać atutu strefy jednej z pierwszych w kraju też się nie dało bo były jakieś obiektywne przeszkody a może konkutencja innych stref ?. Dla mnie jesteś po prostu żałosny.

Czarny
1 rok temu
Reply to  Alf

Czytaj ze zrozumieniem. Opisałem jak to wyglądało, że władze doprowadziły do upadku firmy i że dzisiaj się nie wiele zmienia w ściągalności za śmieci co również wpływa na cenę.

tenley
1 rok temu
Reply to  Czarny

opisałeś jak ty to widziałeś i niestety nie widziałeś za wiele jak tylko w ściągalności widzisz problem

JANEK
1 rok temu

RAZ SIERPEM,RAZ MŁOTEM CZERWONĄ PEOWSKĄ CHOŁOTĘ!!!P.I.E.R.D…KOMUNISCI!!!

Janusz
1 rok temu

Towarzysze związani z KO głosowali ZA bo co to dla nich taka podwyżka a mieszkańcy niech płaczą i płacą.

Andryu
1 rok temu

Ludzie sami są sobie winni ,bo marnują wyrzucają wszystko,a nie sprzedają,nie oddają,nie szanują tego co kupili ,a śmietniki są pełne rzeczy które mogłyby się do czegoś przydać. I teraz to się mści.
I się będzie płaciło. Ja mam tylko nadzieję że ci wszyscy ,co nie sortują ,ze szczególnym naciskiem na sklepy i instytucje będą nakładane dodatkowe kary za wyrzucanie. Może wtedy zaczną stosować się do ustawy i oddawać niesprzedany towar organizacjom.

M.mieszkaniec Stalowej Woli
1 rok temu

Serdecznie dziękuje Państwu Radnym miasta Tarnobrzega za hojne dofinansowanie wywozu śmieci w Stalowej Woli

Dariusz mieszkaniec Krosna
1 rok temu

Nie ma za co. Jesteśmy otwarci na inne inicjatywy pomocy, możecie na nas liczyć! Towarzysze

rezultat
1 rok temu

tylko na takie idiotyczne dowcipy cię stać – przygupawy mieszkańcu tbg vel M.mieszkaniec Stalowej Woli , Dariusz mieszkaniec Krosna

Jerzy
1 rok temu

Radna Cebula za podwyżką śmieci ? Nigdy bym się po niej tego nie spodziewał ale będę pamiętał o tym przy wyborach jak radna zapuka do moich drzwi na Kopernika prosząc o głos jak ostatnio.

JANEK
1 rok temu
Reply to  Jerzy

wszystko klepną nawet jakby po 100 zł miało byc to i tak klepną,wodę jeszcze przyklepcie i jeszcze co wam tam pasuje baranki

Alf
1 rok temu

Narzekacie , straszycie brakiem głosu w następnych wyborach itp. Tymczasem nikt nie zaproponował alternatywnego rozwiązania sytuacji. Pomijam pomysły budowy własnej instalacji. Może i dobre ale za 3 lata najwcześniej . Nikt nie podał żródła kapitału 40-50 milonów dla tej inwestycji. Już widzę tą lawinę komentarzy ,że Stalowa zrezygnowała i śmieci nikt nie odbiera. Reasumując mleczarz sprzedał własny zakład. Nikt potem nie sprógował nawet podejść do tematu. Będzie coraz gorzej. Nic z tym nie można zrobić bo monopolista i kasy nie ma na własmą instalację. O jakimś porozumieniu gmin to możecie zapomnieć. Zwykły pijar dla załagodzenia wku..ienia ludzi.

Alf
1 rok temu

Na koniec najważniejsze za 3 lata i tak zagłosujecie na tych samych ludzi. Ludzi z których część musiała przejść szkolenie ,żeby uczestniczyć w zdalnej sesii. Takie dziadostwo jest też potrosze z tego powodu ,że nie ma tu zmiany pokoleniowej. Ludzi ze świeżą krwią i jakąś wizją. Mówiąc krótko młodszych. Znacie przecież tych ludzi , wiecie czego możecie po Nich oczekiwać . Tak ,że pretensje proszę mieć też do siebie.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Co do sprawy śmieci, to posłuchaj co sądzi na ten temat Pan Kalinka
https://www.youtube.com/watch?v=Z6lxvRhFmDM (szczególnie od 9:30)
– moim zdaniem ma dużo racji.

Co do kapitału, to można zrezygnować z drogi obwodowej, a wkład własny na nią zainwestować w miejskie spółki/instalacje zajmujące się odpadami (zależnie od wypracowanej koncepcji).

Co do wyborów itp. to możesz mieć rację. Szczególnie patrząc na wyjątkową cierpliwość większości Tarnobrzeżan i brak efektywnej opozycji politycznej dla obecnych władz miasta.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Te 400000 jakoś mi się z umożeniem dla katolika skojarzyło. Poza tym co mądrego?. Może w Sanoku nie mają lokalnego FCC ?. Tu skoro firmy mają z nimi umowę , to ryzykowne wydaje mi się inwestowanie iluś milionów w sprzęt licząc na lojalność przedsiębiorców wobec miasta….
Najbardzej żenujące jest to ,że właśnie dzięki decyzją mleczarza miasto jest jedynie petentem w lokalnej firmie będąc mniejszościowym udziałowcem. Powiedział wyraźnie ,że ich interesują przedsiębiorcy a nie mieszkańcy. Czyli dalej nie ma alternatywy dla Stalowej …

Basia
1 rok temu
Reply to  Alf

Tylko głupi młody by został w TBG albo tu wrócił !Dlatego dziadki rządzą i są w radzie I będzie coraz gorzej Nie ma nadziei dla tej mieściny

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  Basia

Są młodzi mieszkańcy z pomysłami którzy w każdych wyborach próbują dostać się do rady ale co z tego jak zagłosuje na nich tylko rodzina i paru znajomych a na dziadów z przeszłością w pzpr czy solidarności głosują całe tabuny bo każdej spotkanej kobiecie na swoim osiedlu lub na mieście da kwiatka albo czekoladki a facetowi postawi piwo lub wypije z nim flaszkę. Kupują sobie głosy i się dostają do rady a ludzie to łykają i są zadowoleni że „sąsiad” z osiedla zostanie radnym i będzie super. A że zagłosuje za podwyżką śmieci czy wody to już nie ma znaczenia bo ważne że to swój.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Takim naturalnym kandydatem wydaje mi się np. Pan Witold Zych. Martwi mnie jednak , że skręcił mocno na prawo. Poza tym już teraz trzeba budować wokół siebie struktury. Ruszanie miesiąc czy dwa przed wyborami jak uczy doświadczenie jest skazane na porażkę.

Janusz
1 rok temu

Ludzie do kogo macie pretensje że podwyżka goni podwyżkę jak wybieracie cały czas ten sam beton partyjny, starych solidaruchów,komuchów,ormowców i innych towarzyszy którzy tańczą jak im zagrają , siedzą do emerytury a niektórzy i nawet mają już emeryturę i blokują etaty w instytucjach miejskich a jak odejdzie to na jego miejsce już wskakuje pociotek. Nic się w tym mieście nie zmieni dopóki mieszkańcy nie zmądrzeją a podejrzewam że nastąpi to za jakieś 20-30 lat.
W tym mieście ważniejsze są interesy partyjne niż poziom życia mieszkańców.

Stan ley
1 rok temu
Reply to  Janusz

Nie do końca bo ludzie nie maja wpływu na ordynację , na przebieg kampanii wyb.czy chociażby na listy kandydatów . Te wszystkie punkty opanowali właśnie ci zasiedzeni i oni rozgrywają te procesy prostackimi metodami plakat ,wywiad w miejscowym medium , zebranie osiedlowe i ma sie władzę , Ciemna masa musi to kupić i głosować z takim ograniczonym wyborem

Alf
1 rok temu
Reply to  Stan ley

Głosujesz na człowieka a nie na partię. Inna sprawa ,że ten komitet musi przekroczyć 5% próg poparcia .żeby się dostać do rady w danym okręgu wyborczym. Tu nikomu nie zależy na pojawieniu się nowej siły w mieście. Wszyscy będą ją zwalczać , bo zburzy stary porządek. Ale innej drogi chyba nie ma ,żeby próbować ratować to miasto.

stan ley
1 rok temu
Reply to  Alf

wlaśnie chodzi o zburzenie tego porządku i procedur bo oni mają instrumenty(media, kasa) w ręku i sterują zdalnie

pictor
1 rok temu

Kto wyciągnie konsekwencje wobec przewodniczącego R.M który organizował Protesty mieszkańców Zakrzowa w czasie konferencji prasowej p.o prezydenta K.Kailnki który organizował korzystne dla mieszkańców rozwiązania w sprawie śmieci. A na tej (05.06.20r ) sesji wydurnił się czytając nie właściwy punkt regulaminu bo chciał wykluczyć z sesji radnego K.Kalinkę który opisywał te działania a radny Szwagierczak zagubił się w przytaczaniu tego zdarzenia

Jasia
1 rok temu
Reply to  pictor

Tak było . Rządzący w sposób nieudolny próbują ukryć to co świadczy o ich nie ——- ści? No właśnie jak do nazwać. Ale żeby radni nie widzieli tych kretactw i bezmyślnie wszystko łykali?

Alf
1 rok temu
Reply to  pictor

Myślę ,że tamten pomysł był trochę z partyzanta. Nikt nie pomyślał o konsultacjach społecznych z mieszkańcami. Ludzie dostali negatywny przekaz a potem to już nawet z kosami byli gotowi bronić się przed tym rękami i nogami. Moment też był delikatnie mówiąc niezbyt fortunny. Tu jednak prawie każdy pomysł uwalają na starcie koszty. Ale można małymi krokami jak to robią inni coś zmieniać. Trzeba tylko chcieć podglądać innych i brać z nich przykład. Zobaczymy , bo ja urzędnikom na tacy gotowych rozwiązań nie podsunę.

pictor
1 rok temu
Reply to  Alf

Tu chodziło nie o dobro mieszkańców ale o wykazanie złych ,nieudolnych działań p.Kalinki i takimi kruczkami wygrać wybory –!! co niestety TEJ EKIPIE LUDZIE UWIERZYLI , WYBRALI NAWET „OSKARŻONEGO” O ŁAPÓWKĘ A DZISIAJ PŁACZ O WYSOKIE CENY

Joasia
1 rok temu
Reply to  pictor

teraz już jasne dlaczego prezydent podpisał aneks bez Rady. Bo cały czas manipulacje , wyjazdy i brak czasu na działania i przemyślenia. Później pogada się z każdym radnym ustali co dla kogo, po co i dlaczego i głosowanie wychodzi. Nie można już tego oglądać. I jeszcze te dąsy. Jak się układało z K.K. a ten ma rozum i nie pójdzie na wszystko to po co teraz się obrażać.
Prawda. Brak pracy na swoim pokazuje ,ze łatwo się wydaje kasę na maseczki po parę złotych bez sprawdzenia ich wartości bo było wolno za kążdą cenę. Chyba jednak to nie jest tak . I niech nas nie tumanią że nic nie widzimy jako mieszkańcy. a krytyką to tylko hejt niezbyt zrównoważonych mieszkańców.

Eugeniusz
1 rok temu

Co się można spodziewać po człowieku który całe życie był na państwowym To zakochany w sobie urzędnik nie mający pojęcia o zarządzaniu

tank
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

ON RZĄDZI W STYLU PO-WSKIM ; NAKŁAM ,UKRADNIJ I NAKŁAM.

Jerzy
1 rok temu

W tym mieście jest za dużo ślizgaczy którzy nie pójdą do normalnej pracy w normalnej firmie tylko lubią stołki gdzie można zarobić kosztem mieszkańców (podatników) a się nie orobić. Po wyborach za udzielone poparcie stołeczek w jednej instytucji, po następnych wyborach znowu stołeczek ale już w innej instytucji i tak w kółko przez całe życie. Są tacy co byli już w każdej miejskiej instytucji.

Eugeniusz
1 rok temu

Tak Jerzy dlatego wszystko powinno być prywatne Jak ktoś chce zatrudnić kolegę to niech mu płaci z własnej kieszeni a nie z podatnika

spie..
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

widzę kantydata z chrapką na RDM

Zbyszek
1 rok temu

W większości miast radni głosują tak żeby mieszkańcom żyło się lepiej i było im lżej a u nas ciągle głosują na opak albo na złość innym dlaczego tak jest ?

Eugeniusz
1 rok temu

By żyło się lepiej

Jan
1 rok temu

Mieszkańcy Tarnobrzega, ci którzy głosowali na pana Prezydenta i się zawiedli powinni na znak protestu zebrać się pod Urzędem Miasta z workiem śmieci i tam go złożyć.Takie drastyczne podwyżki odpadów śmieciowych, to jest jawne okradanie mieszkańców, którzy i tak swoją drogą utrzymują tych urzędasów.

Mar
1 rok temu

Polecam reportaż TVL:
https://www.youtube.com/watch?v=gBKy-Sugoek

Jeśli dobrze zrozumiałem Pana Prezydenta, to przez 1,5 roku tworzona była koncepcja i złożono wniosek odnośnie wiat. Jak widać wszystko wymaga czasu.

Gość
1 rok temu
Reply to  Mar

Z tego co zrozumiałem kiedyś , to wiat na razie nie będzie , bo dofinansowania nie dostali. Zabrakło 1,5 punktu .

Mar
1 rok temu
Reply to  Gość

Toteż napisałem „złożono wniosek”, bo taki jest na razie w tym zakresie efekt wytężonej pracy.

Efekt
1 rok temu
Reply to  Mar

Takich mizernych rezultatów nie osiąga się raczej „robiąc wszystko” przez półtora roku. Przez półtora miesiąca ok, ale nie przez półtora roku.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
133
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content