W poniedziałek 8 czerwca w Tarnobrzegu odbędzie się protest w obronie sędziego Tulei „150×150 Dziś Tuleya Jutro Ty”

Dziś Tuleya jutro ty – pod takim hasłem w poniedziałek 8 czerwca o godz. 18:00 w 150 miastach pod sądami odbywać się będą protesty. Akcja ta ma być gestem solidarności z sędzią Igorem Tuleyą, którego Izba Dyscyplinarna chce pozbawić immunitetu.

Tzw. Izba Dyscyplinarna chce zabrać sędziemu Tuleyi immunitet! Nie pozwolimy na to !

Po wyborze na I Prezes Sądu Najwyższego sędzi Małgorzaty Manowskiej (wskazanej oczywiście przez niekonstytucyjną neo-KRS) wiążące postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu z 8 kwietnia 2020 r. (C-791/19 R) i uchwała składu połączonych Izb: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego z dnia 23 stycznia 2020 r., SN (sygn. Akt BSA I-4110-1/20) zostały zlekceważone. Niebędąca sądem Izba Dyscyplinarna SN dostała polityczne przyzwolenie na kontynuowanie swojej działalności. ID SN aktualnie nie orzeka już tylko w sprawach przewinień służbowych, ale uzurpuje sobie prawo do orzekania w sprawie np. o uchylenie immunitetu sędziemu Igorowi Tuleyi w związku z wydanym przez niego orzeczeniem. Ta sprawa została właśnie wyznaczona na posiedzenie 9 czerwca 2020 r o 9:00.

Uchylenie immunitetu sędziemu pociąga za sobą daleko idące konsekwencje nie tylko w sferze służbowej, ale i osobistej, gdyż nie będąca sądem ID SN może nie tylko zawiesić sędziego w czynnościach służbowych i obniżyć jego wynagrodzenie od 25 do 50%, ale w szczególności poprzez uchylenie immunitetu może doprowadzić do postawienia w stan oskarżenia sędziego przez sterowaną politycznie prokuraturę, a nawet do pozbawienia go wolności pod pretekstem czynności procesowych.

Przypominamy, że polska prokuratura podlega politycznemu kierownictwu, nie jest niezależna i od czasu ręcznego sterowania przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Z. przejawia nadzwyczajną aktywność wobec niepokornych sędziów.
Nasz protest jest ważny, bo sędzia Igor Tuleya jest pierwszym sędzią, który może utracić immunitet, a w konsekwencji i swoją wolność. Od naszego twardego sprzeciwu zależeć będzie też, czy kolejni niepokorni wobec władzy politycznej sędziowie, jak Waldemar Żurek, Krystian Markiewicz, Paweł Juszczyszyn, Piotr Gąciarek, czy sędzia Dorota Zabłudowska, nie będą trafiać na ławę oskarżonych za swoje orzeczenia, postawę obywatelską, lub za pospolite przestępstwa „udowodnione” im w sfingowanych procesach.
Stańmy i stójmy za nimi murem, bo teraz jesteśmy dla nich ważną, jeżeli nie jedyną linią obrony.

Niezawiśli sędziowie, zgodnie z niekonstytucyjnymi zapisami wprowadzonej haniebnej „ustawy kagańcowej” nie mają już prawnych możliwości walki o niezależność sądów. Nie mogą między innymi orzekać w sprawach wadliwych powołań sędziów i asesorów, a wszystkie wnioski stron o wyłączenie sędziów wskazanych przez neo-KRS trafiają do rozpatrzenia przez Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych która w 100% obsadzona jest przez sędziów wskazanych przez neo-KRS i w ten sposób kółko absurdu prawnego się zamyka.

Teraz tylko my: prodemokratyczne społeczeństwo, obywatelki i obywatele możemy przerwać ten zaklęty krąg i zatrzymać polityczny taniec wokół sądów. Musimy stanowczo i gremialnie zaprotestować przeciwko nieprzestrzeganiu prawa i niszczeniu demokratycznych procedur przez PiS w Polsce. Dlatego na dzień przed rozprawą sędziego Igora Tuleyi stańmy przed sądami w obronie niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów.

Stańmy Murem za sędzią Igorem Tuleyą” – informują organizatorzy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo
2 lat temu

Acha bronić złodziei pijaków no super i jeszcze im płacić za jazdę po pijanemu extra bo a mamusia tuleja czerwona aż miło brawo brać się za hołotę z kasty która zabiera a nie kradnie

Odyseusz
2 lat temu

hahaha dość bezkarności mafii w togach, dość nadzwyczajnej kasty, wszyscy równi wobec prawa !!! Nie wierzysz spójrz jak w Warszawie mafia w togach włącznie z zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzali kamienice na 140 latków !!!

szok
2 lat temu

Toż to sędzia!!!! To przykładowa profanacja sędziego i usłużny działacz komuny. Bronić takiego to hańba i wstyd . WYPAD Z TOGI RAZ NA ZAWSZE!!! CZYŚCIĆ TĄ NADZWYCZAJNĄ KASTĘ CZAS ZACZĄĆ !!!!!

Alf
2 lat temu

Jeszcze trochę i doczekamy się drugiej Berezy Kartuskiej . Źle dzieje się w państwie , gdzie władza nie ma nad sobą żadnej kontroli a ludzi jawnie szykanuje się za poglądy polityczne. Ale z drugiej strony jak usłyszałem o uniewinnieniu tego 50 zł na stacji benzynowej to jednak sędziowie sami sobie są winni.

Eugeniusz
2 lat temu

Sędziowie nie powinni mieć immunitetu .Nie witajcie zwykłych ludzi w rozgrywki polityczne i walkę okrągłostołowy CH gangów

wasyl
2 lat temu

Na pewno nie przyjdę bronić czerwonych , którzy swoim tytułem sędziego przyznają odszkodowania złodziejom i mafiosom , ujawniają sprawy . Tak nie może być z tym czerwonym , człowiekiem stawiającym się ponad prawem . Widać to tałatajstwo upolitycznione i pociotków z tych ugrupowań , pozbawić immunitetów , ukarać wyrzuceniem z zawodu , nie może być takich nieudaczników w sądach . Może ta ekipa pojedzie też bronić tego ,dzięki któremu zmarł , bo zabrano mu dorobek życia . Ilu jeszcze takich jest w togach , czy to złodziei sprzętu , pieniędzy , takich co uniewinniali kierowców / Najsztub /i takich jeszcze nie skazanych i czekających na litość tych upolitycznionych . WSTYD I OBŁUDA BRONIĆ TAKICH , KTÓRZY SPRZENIEWIERZAJĄ SIĘ PRAWU , NEGUJĄC GO .

Jupik
2 lat temu

No dobra wszystko napisane a kto jest organizatorem tego?

Eugeniusz
2 lat temu

Jak to kto stronnictwo niemieckie w Polsce

Jan
2 lat temu

Stop Nadzwyczajnej Kasty!

Jan
2 lat temu

Dziś Tu leją,jutro Tam leją.

Andryu
2 lat temu

Kto pisał ten stronniczy, upolityczniony artykuł, to nie mam pojęcia. Jakieś bzdury ,że Izba jest niekonstytucyjna, teorie spiskowe . Taki jest wybrany sąd najwyższy, taki jest ustrój i system polityczny i albo się dostosujesz ,albo zmieniasz pracę. Proste. Sądy muszą być reformowane i porządkowane. Jeśli izba dyscyplinarna tak zdecydowała,to musi być mocny powód.|

Alf
2 lat temu
Reply to  Andryu

To ogromny błąd ,że nikt nie kontroluje władzy. Powinno być zapisane w Konstytucji , jak to ma miejsce w niektórych krajach ,że ustawowo instytucje kontrolujące obsadza automatycznie opozycja . Jaka by ona nie była. Inaczej mamy dyktaturę kurdupla z Żoliborza w czystej postaci.

falik
2 lat temu
Reply to  Alf

a kurdupel z tbg w brudnej postaci obudził się po trzydziestu latach dyktatury komuchów i kontrolować by chciał Ludzie kontrolują co 4 lata. przy urnach.

............................
2 lat temu

A ta Stuleya to kto to?

Wiedziałem, że tak będzie...
2 lat temu

Przyjechali już KODziarze, będą spuszczać się na twarze.

obywatel
2 lat temu

Potomek SB-ów i Ub-ów – ten potomek Stalinowskich zasad sądowniczych.
Dla Polski to wstyd aby potomstwo stalinowskich aparatczyków mogło być sedzią
w państwie prawa.
No dalej ubecy, s-becy, komuniści, bolszewicy – do obrony .

witold
2 lat temu

Przecież wszystko jest jasne ! Wszystkie gazety i ich portale -ponad 90 % – są polskojęzyczne !!!!!!!

Tom
2 lat temu

Kogo to interesuje? Paru oszołomów zbierze się pod sądem i wielki protest. Prawda jest taka, że wymiar sprawiedliwości należało zaorać i tej patologii nie da się bronić. PiS to robi, a czy zmiany wyjdą na dobre, czy na złe okaże się za kilka lat jak już zrobią wszystko to co planują. Nie można teraz tego oceniać. Oceniać można to co było, czyli patologie, którą broni opozycja. Zasłanianie się konstytucją, która jest bublem prawnym to hipokryzja. Koronowirus obnażył tą hipokryzję. Opozycja i kasta domagali się wprowadzania stanu klęski żywiołowej, że niby konstytucja tak nakazuje. To było wielkie kłamstwo jak dla mnie ostatecznie obnażające zakłamanie i poziom manipulacji społeczeństwem kasty sędziowskiej i opozycji. Konstytucja daje możliwość wprowadzenia trzech rodzai stanów nadzwyczajnych: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej. Konstytucja nie przewiduje wprowadzania stanu nadzwyczajnego w przypadku epidemii. „Art. 232. W celu zapobieżenia skutkom katastrof naturalnych lub awarii technicznych noszących znamiona klęski żywiołowej oraz w celu ich usunięcia Rada Ministrów może wprowadzić na czas oznaczony, nie dłuższy niż 30 dni, stan klęski żywiołowej na części albo na całym terytorium państwa. Przedłużenie tego stanu może nastąpić za zgodą Sejmu.” Wirus nie jest katastrofą naturalną noszącą znamiona klęski żywiołowej. Żywioły to: ziemia, woda, ogień,… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content