Tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Tarnobrzegu (zdjęcia)

Dzisiaj około godziny 11, SKKM PSP w Tarnobrzegu otrzymała zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na skrzyżowaniu ulic Litewska, Truskawkowa i Borów w Tarnobrzegu. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP, ZRM, WRD.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 80-letnia kobieta jadąc od strony osiedla Sobów ulicą Litewską, chcąc skręcić w ulicę Borów zderzyła się z prawidłowo jadącym ul. Litewską w stronę Sobowa, pojazdem marki Fiat Ducato.

Niestety, mimo reanimacji kobiety nie udało się uratować.

foto&info: Mateusz Chmielowiec – fotoreportaż dostępny jest tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

ale sumienie jest naruszone i ten widok przed oczami?

Mar
1 rok temu

Wyrazy współczucia dla bliskich.

Należy przy tym zapytać, co z drogą rowerową do cmentarza? Czy gmina robi wszystko, aby ta droga powstała jak najszybciej? Bo interpelacja była w listopadzie 2019 r.
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/zapytania_VIII/19.232.pdf

Przypominam także, że w programie wyborczym Pana Prezydenta znajduje się punkt dotyczący rozwoju infrastruktury dróg rowerowych.

Piotr
1 rok temu
Reply to  Mar

popieram…. już dawno powinien być chodnik i ścieżka rowerowa…. cały Tarnobrzeg teraz korzysta z cmentarza widać to po kwaterach… całe rodziny tamtędy jeżdżą na rowerach…. albo przez Las Zwierzyniecki zrobić chodnik z ścieżką rowerową….

Andryu
1 rok temu
Reply to  Piotr

to byłby dobry pomysł, ale jeszcze trzeba wyciąć trochę drzew, korzeni ,no i gałęzi ,trzeba tam wjechać z ciężkim sprzętem, tam gdzie nawet rowerem się obecnie trudno wjeżdża. Owszem obecnie da się dojechać do cmentarza zwierzyńcem tylko trzeba wiedzieć gdzie skręcić. A może same znaki na drzewach namalować i już?

adi
1 rok temu
Reply to  Mar

Panie Prezydencie i Rado Miasta proszę o jak najszybsze wybudowanie chodnika ze ścieżką rowerową od tego skrzyżowania do cmentarza w Sobowie . Jest tam bardzo niebezpiecznie a ruch się zwiększa z każdym rokiem . Bo znowu dojdzie do tragedii .

anonim
1 rok temu

przez miechocin tez dojdzie do tragedii po co ktoś puścił te samochody żeby tu był obiazd za dużo tych aut jeżdzi ,ludzie jeżdza na rowerach dzieci na rolkach tam tendyk

Andryu
1 rok temu
Reply to  anonim

No teraz jak chcesz wrócić z Rzeszowa, to chyba najlepiej przed Miechocinem skręcić na prawo na Kamionkę, jeden wielki bajzel. Chodniki po 2metry , droga 4 metry dwukierunkowa i niech się mijają o centrymetry. Ot cały Tarnobrzeg z najwęższymi drogami w Polsce.

Tbg
1 rok temu

Ważniejsze są schody nad jeziorem niż ścieżka rowerowa na cmentarz ? No ale Prezydent i Radni wolą projekty pod publikę niż praktyczne oraz potrzebne projekty dla Mieszkańców.

erol
1 rok temu
Reply to  Tbg

Był kiedyś projekt chodnika do cmentarza ale jakoś nieopatrznie wybudowali tylko od wsi Sobów do tej niby stacji w Sobowie zamiast od Tarnobrzega do cmentarza. Wszystko od dupy strony w tym mieście.

Prawda
1 rok temu
Reply to  erol

Raz że wybudowali na Bema a nie na Litewskiej, a dwa że to miał być ciąg pieszo-rowerowy a nie chodnik. Jak tam ostatnio byłem, to nie widziałem żeby były znaki że to jest droga pieszo-rowerowa. Podobnie na św. Barbary w 2018 roku wyremontowali chodniki niby pod ciąg pieszo-rowerowy, a do tej pory nie ma znaków że to jest droga pieszo-rowerowa.

Eugeniusz
1 rok temu

Tarnobrzeg to porażka

Iza
1 rok temu

Dzisiaj dokładnie w tym samym miejscu wyjechała nam młoda rowerzystka nie patrząc nawet czy coś jedzie ! To skrzyżowanie to dramat…

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Iza

Zrobić tam rondo i światła!

everio
1 rok temu

Ja napisze tylko że od kiedy zamknięto drogę nad jeziorem, jest to to kwestia czasu kiedy będzie wypadek na wisłostradzie z udziałem rowerzysty. Pytanie – czy widział ktoś drogę dwupasmową w jednym kierunku po której mogą poruszać się rowerzyści ?

wrzos
1 rok temu

WYBACZCIE ALE LUDZIE SAMI NA ROWERACH JEZDZA JAK KROWY, ALBO KTO TO WIDZIAL ZEBY PO ULICACH NA ROLKACH JEZDZIC!!!! SAMI SIE PROSZA O NIESZCZESCIE!! ALE NIE UKRYWAM,ZE DROGA ROWEROWA Z CENTRUM MIASTA DO CMENTARZA SOBOWSKIEGO BARCZO JEST POTRZEBNA! AUTOBUSOW MPK 14 TEZ POWINNO TAM JEZDZIC WIECEJ Z CENTRUM. APROPOS SOBOW TO PODMIEJSKA DZIELNICA MIASTA A NIE WIES!!! TAK BYLO 30 LAT TEMU.

Bożenka
1 rok temu
Reply to  wrzos

Hehe WIES WIES WIES!!! wystarczy się nią przejechać

ovot
1 rok temu
Reply to  wrzos

Pomyliłeś nie pierwszy pojęcie dzielnicy. Dzielnica to miasto w mieście i nawet Rzeszów nie ma dzielnic tylko osiedla. Każda dzielnica ma swój urząd , posterunek policji itp.

wrzos
1 rok temu

TAK WIEM TO OKRESLENIE UMOWNE,JAKO PEWNEGO OBSZARU MIASTA. W POLSCE TO TYLKO PARE NAJWIEKSZYCH MIAST MA PODZIAL NA DZIELNICE Z ADMINISTRATOREM. A RZESZOW, COZ TO ZADNA ,,METROPOLIA,, I DALEKO MU SWA WIELKOSCIA DO WARSZAWY,WROCLAWIA CZY KRAKOWA. OJ DALEKO!

Eugeniusz
1 rok temu

Kwestia jest też taka że rowerzyści jeżdżą jak święte krowy Ich zachowanie na drodze jest irracjonalne np. jedzie ulica i skręca na pasy nie schodzą i nie przeprowadzają rowera przez przejście dla pieszych tylko przejeżdżają nie patrząc czy jedzie suto Takich zachowań można mnozyc

orzeł
1 rok temu

Żadna ścieżka rowerowa nie zastąpi zdrowego rozsądku u rowerzysty. Smutne ale prawdziwe

jastrząb
1 rok temu
Reply to  orzeł

Podobnie jak żadna jezdnia nie zastąpi zdrowego rozsądku u kierowcy. Jeszcze smutniejsze, bo osoba pełnoletnia żeby legalnie jeździć autem musi mieć prawo jazdy.

Analny książe
1 rok temu

wyjazd z Borowa z tej krzyżówki to jest dramat, nic nie widać, trzeba się wychylac do przodu w samochodzie, tam będą większe dramaty jeszcze

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content