Tarnobrzeg: Skatepark nadal bez odbioru. Były już trzy próby

Zmodernizowany skatepark w Tarnobrzegu wciąż nie został oddany do użytku. Ostatni trzeci odbiór inwestycji odbył się w miniony piątek.

Pierwszy nieudany odbiór odbył się 27 maja br, kolejny zaś w minioną środę. Inwestycja wówczas nie została odebrana bowiem jak tłumaczy NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg cyt: Skatepark nie został odebrany ponieważ usterki związane z estetyką, jakością wykonania, które zostały zakwestionowane na poprzednim odbiorze nie zostały kompleksowo usunięte. Wpływają one wizualnie na estetykę urządzenia, a za jakość wykonania Gmina również płaci – koniec cytatu.

Po trzecim odbiorze inwestycja nadal nie została przyjęta. – W porównaniu do środy większość tych usterek została usunięta ale nadal widać niedociągnięcia – powiedziała w Radio Leliwa Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega. (szczegóły : http://leliwa.pl/tarnobrzeg-skatepark-jeszcze-do-poprawki/).

Znacznie więcej zastrzeżeń do wykonania funboxu z poręczą i grindboxem mają sami skaterzy. O opinię w tej sprawie poprosiliśmy Ernesta Lacha, który zrezygnował z członkostwa w komisji, nie chcąc firmować swoim nazwiskiem odbioru tej inwestycji.

– Po pierwsze chodzi o pofalowania przeszkód, które są odczuwalne podczas jazdy na deskorolce, hulajnodze czy rolkach. Przeszkadza to podczas wykonywania ewolucji, uniemożliwia dobre wybicie z przeszkody. Następującą rzeczą jest pomalowana farbą nawierzchnią przeszkód. Po konsultacji ze znajomym, który interesuje się budownictwem skate parków oraz ze  swojego doświadczenia wiem, że gdy pomaluje się nawierzchnie, jest ona podczas spadnięcia deszcze śliska i zagraża życiu użytkowników skate parku. Także przed odbiorem skate parku retuszowanie farbą I gipsem przeszkód, aby nie było widać ubytków i pęknięć nie jest dobrym rozwiązaniem. Pomimo, że jest gwarancja na pięć lat to nie chodzi o to, żeby obecna firma która wykonała ten obiekt co sezon poprawiała ten skate park, bo to też się wiążę z przestojem i lekkim spadkiem umiejętności. Tutaj też chciałbym wrócić do pofalowań, bo my jako już doświadczeni skaterzy potrafimy jeździć na różnej maści powierzchni, lecz początkujący będą mieli dużo problemów z pokonywaniem przeszkód – wyjaśnia Ernest Lach.

Cały zakres prac obejmuje wykonanie urządzenia skateparku: Funbox z poręczą, grindboxem i ławką 2+ Manual Pad z Grindboxem – kpl. 1. Wartość robót: 169 740,00 zł brutto. Termin realizacji: 16.06.2020 r.

Kolejny odbiór odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marysia
1 rok temu

Oczywiście wy się zajmujcie „cpunami” i ich zabawką a rodzice np z dwójką dzieci jedno w wózku drugie na rowerku, muszą dwoić się i troić aby dojechać bezpiecznie na plac zabaw nad Wisłą. Kiedy i czy w ogóle będzie jednokierunkowa ulica Wałowa???

A może całkowicie Wałową wyłączyć z ruchu kołowego i zrobić pieszym i rowerzystom czy rolkarzom taki wspaniały prezent?
A nie tyle kasy poszło jeszcze pójdzie na coś co oni i tak nie poszanują. Co zrobili z poprzednim , straszyło bo to oni zdewastowali. Tam nawet ławki muszą mieć z betonu bo wszystko sie im pali nie tylko pod nogami.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Marysia

Madka się odezwała….

Ola
1 rok temu
Reply to  Marysia

Dziś twoje dzieci bawią się na placu zabaw, a za 5 lat będą bawić się na skateparku. Ciekawe czy wtedy nazwiesz własne dzieci cpunami. Wrzucanie wszystkich to jednego worka.

Skater
1 rok temu
Reply to  Marysia

Marysia Ty pi..o zamknij d…e, bo jeb*e gówn*m jak ją otwierasz, nie masz k*rwa zielonego pojęcia o czym mówisz. Drugi raz do budowy skateparku została dopuszczona firma „krzak” i spierd*lili kolejny skatepark, który się sypie od samego początku jak poprzedni, a co roczne naprawy tutaj nie pomogą 😉 Jeb*ć twoj przećpany mózg i twoje dzieci. ~ pasjonat jazdy na deskorolce

Neltah
1 rok temu
Reply to  Marysia

Każdy wiek ma swoje prawa, dziecko kilkuletnie wymaga innej opieki ,stałej ,czujnej a to starsze kilkunastoletnie wymaga czegoś co zajmie mu czas i rozwinie umiejętności fizyczne oraz intelektualne. To jest o wiele trudniejsze niż wyjście z dzieckiem na plac zabaw. Ale matka kilkulatka chyba tego nie rozumie.
Ćpuny ,owszem zdarzają się ,ale monitoring już niedługo będzie i sie skończy. skatepart jest dla normalnych chłopaków ,co chcą pojeździć ,nie dla ćpunów

Bożenka
1 rok temu

Uważaj żeby za kilka lat tej twojej dwójki ktoś nazwał cpunami
Zajmij się ich wychowaniem Jacy rodzice takie dzieci !!
Ci co dewastuja też wychowali się w jakiś rodzinach

Ćpun z TBG
1 rok temu

Bo to nie jest tak, że materiał z czasem się zużywa, tylko zdewastowali 😀
Albo rozkradli i na dragi wydali.
Pomyśleć, że alkohol i narkotyki były obecne zanim zdecydowałaś się rodzić.
Żyjemy wśród wariatów dla kontrastu to True School.

Kutombo
1 rok temu

Truskawki zbierać za Wisłe a nie wygłupiać sie na rowerach i deskorolkach elemencie aspołeczny 😉

Neltah
1 rok temu

to dlaczego tak co tydzień chcą odbierać, dać im 3 tygodnie na naprawę i niech zrobią porządnie. Po co tak odgrzewać stare kotlety? Lepiej napiszcie co się wyprawia nad jeziorem, a dzieje się sporo i będzie się działo,a media milczą . To jest temat na czasie. Nadwisłą.24, dlaczego nie piszecie o jeziorze? Ono żyje ,nie umarło!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content