O podwyżce za śmieci raz jeszcze. Live prezydenta Tarnobrzega D. Bożka o godz.11

Zapraszamy na wystąpienie live prezydenta Tarnobrzega dziś tj. 10.06.2020 r., o godzinie 11.00 na jego oficjalnym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/DariuszBozekTBG/

Materiał w którym prezydent jeszcze raz odniesie się do zapowiadanych podwyżek za odbiór śmieci, będzie później emitowany także na antenie TVL Telewizja Lokalna.

Subskrybuj
Powiadom o
77 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Skunks
1 rok temu

Czyli czuje sie winny. Najlepiej po widzieć że ja DB nic nie mogę.

Tbg
1 rok temu

Panie DB zamiast zajmować się schodami, scateparkiem, tabletami dla radnych, itp. niech sìę Pan zajmie poważnymi sprawami jak śmiecie i opłaty .

piter
1 rok temu
Reply to  Tbg

raczej niech sie zajmnie powaznymi inwestycjami i niech liczy na siebie a nie na kogos po potem widac jakie sa tego ze musi podpisywac umowy na nie kozystnych warunkach a mogło to byc u nas sporo firm zmieniło plany aby sie nie wybudowac w tbg chyba za małe łapowki proponowali?

Dorota
1 rok temu
Reply to  Tbg

Radni to powinni za swoje pieniądze kupić sobie tablety przecież biorą po 1000 zł. Może jeszcze laptopy trzeba im kupić skoro tak ciężko pracują szczególnie tym co głosowali za podwyżka smieci.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Dorota

Nie tysiąc zł. Dostają po 2000-2500

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  Tbg

Już sie zajął.woda od 1 czerwca w górę,gonimy Dubaj,a kto nam zabroni?

WYBORCA
1 rok temu

DZIAŁANIA NA SZKODE MIESZKAŃCÓW,DLACZEGO MAM PŁACIĆ ZA ŚMIECI 3 RAZY WIĘCEJ NIŻ STALOWA WOLA?

Romek
1 rok temu

Skończ Pan wstydu oszczędź !!!

Janusz
1 rok temu

I znowu tłumaczenia jak małego dzieciaka. Burmistrzu tylko dymisja bo rządzenie miastem to nie rządzenie szkołą z dzieciakami.

alex
1 rok temu
Reply to  Janusz

Jak jesteś taki mądry to ty startuj.

piter
1 rok temu
Reply to  alex

jak bedzie rzadzić roczni 60 i 70 to tak bedzie wiec jak da sie władzy rocznikowi 80 a 90 to moze byc lepiej bo znaja te gorsze chwile i te lepsze a sa tacy tylko nie chcecie takich zmian i tylko je komentujecie?

............................
1 rok temu

Czekamy na dymisję wraz z zastepcą a może przede wszystkim zastępcą

Radek niejadek
1 rok temu

W skrócie:
– to nie my to łoni
– co ja miałem zrobić
– nie gadajta na mnie
– nie wypisujta bzdur na forach

Dziękuję za uwagę

cytat
1 rok temu

Dariusz .B. ;” kto nigdy nie prowadził żadnego biznesu najprawdopodobniej nie ma o tym zielonego pojęcia” – samokrytycznie ale bez świadomości !!!

przedsiębiorca
1 rok temu
Reply to  cytat

Najpiękniejszy komentarz!

Jan
1 rok temu
Reply to  cytat

szczera 100% prawda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

John
1 rok temu
Reply to  cytat

A co to ma do rzeczy……. człowiek zrozum że to rząd stawia mieszkańców miast pod ścianą bo takie są przepisy. Wszędzie takie podwyżki są na Podkarpaciu i w Polsce

Alf
1 rok temu
Reply to  John

Opłata marszałkowska wzrosła chyba 10 krotnie już przy wcześniejszych podwyżkach . Nie wydaje się zgody na budowę nowych instalacji w związku z tym jest po kilkanaście góra kilkadziesiąt w każdym województwie i nie ma praktycznie żadnej konkurencji.Przykład Stalowej pokazuje to dobitnie. Wcześniej był chyba zapis ,że górna granica nie może przekroczyć 2% najniższej krajowej. Teraz słychać o miejscach , gdzie ludzie płacą po 40 i więcej. drożyzna coraz większa , ceny warzyw i owoców poszły do góry bo wymyślili m in. opłatę za wodę z własnych ujęć używaną do podlewania to zdaje się prawie złotówka od m3.Ale ludzie dalej myślą ,że te programy socjalne to z mafii Vatoskich ..

Janusz
1 rok temu
Reply to  John

Owszem są ale nie tak drastyczne jak w Tarnobrzegu.

Eugeniusz
1 rok temu

Gdzie dymisja

Witold
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

Jaka dymisja musi przebimbać do końca kadencji.

Racjonalny
1 rok temu

Mam prośbę do redaktora. Czy mógłby „wyciągnąć” z urzędu ten dokument odnośnie gospodarki odpadami na terenie miasta? Bo szukałem i nigdzie nie znalazłem do niego dostępu. A myślę, że sporo osób ciekawi jego zawartość.

Mar
1 rok temu

Mam wrażenie, że w innych sprawach działano znacznie sprawniej, np. w przypadku wprowadzenia płatnego parkowania w centrum. Poza tym zamiast np. dotować prywatny klub sportowy chyba można było sfinansować chociaż jedną śmieciarkę RDM-owi. Ale dobra, jest koncepcja i rozumiem, że rozpoczęła się praca w pocie czoła, żeby jak najszybciej ją zrealizować. Po wykonaniu/niewykonaniu mojego challengu będzie widać, czy jest wola do takiej właśnie pracy. Jak na razie przejazdu rowerowego na ul. Sikorskiego na wysokości ul. Dekutowskiego nie ma.

piter
1 rok temu
Reply to  Mar

jak nie bedzie miasto dawało to szkoła sportowa moze isc juz do zamkniecia a dlaczego kazdemu sport przeszkadza i sie czepia tego biednego klubu a jest jedynym w miescie a rdm utrzymuje miasto i gdzie moga przyjmować smiecie jedynie ze dacie plac aby je przechowywac a kto za to zapłaci?

Hit
1 rok temu

Człowiek, który nie prowadził biznesu mówi o tajności rozmów biznesowych i poucza jak je prowadzić. Nie wiem kto doradza PDB, ale jeżeli rzecznik to ja nie mam słów. Nie robiliście w sprawie śmieci panie prezydencie nic! Gdzieś pan był jak byłeś pan radnym czy przewodniczącym? Śmiech na sali. Wszyscy zli dookoła my tylko dobrzy. To już widzę nawet psycholożka siada na potęgę.

ewa
1 rok temu

Kto zajumał kasę na rewitalizację ulicy Łokietka ?!

Dylement
1 rok temu
Reply to  ewa

Pismo do Pani Wojewody rozwiąże wasz problem, zobaczysz jak będą biegać, jak przyjedzie do TBG-u.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

A może by tak zrobic nasze miejskie wysypisko na Jeziórku na przykład a nie być zależnym od Stalowej monopolisty

piter
1 rok temu

miejscxe by sie znalazło ale kto w to zainwestuje?

Dylement
1 rok temu

zwałka za Ocicami w Stalach jest doskonała – śmieci można wozić nawet pociągiem, w pobliżu spalarnię i śmieci mamy po 12 zł

Mirek
1 rok temu

Aaaaleeee męczyyyyysz … „drodzy Państwo”

Eugeniusz
1 rok temu

I nie będzie niczego

SNd
1 rok temu

Mieszkańcy TBG jak wybraliście sobie Prezydenta to teraz macie efekty !!! Nie wiedzieliście że za DB stoją działacze PO czyli zastępca Prezydenta i Przewodniczą Miasta więc czego teraz oczekujecie? Miasto się stacza bieda w inwestycjach a sąsiedzi się rozwijają . To był Wasz wybór i kolejny raz macie Prezydenta i Radnych którzy nic nie mogą, nic się nie da i nie ma pomysłu co dalej.

Były radny
1 rok temu
Reply to  SNd

Tłumaczenie małego Dareczka.
Zostawił urzędników zatrudnionych przez komisarza Dzięki temu miasto ma dobre informacje o tym co się dzieje w urzędzie Ha ha wychodzi brak doświadczenia
A za błędy się płaci

piter
1 rok temu
Reply to  SNd

tak to sie zgadza a jak byłego prezydenta udupili to miasto sie zaczeło coraz gorzej staczac nik nie chce pracowac za takie smiesze pieniadze a urzad pracy zamiast proponowac prace to zadaje pytanie czy jaznalazłeś a jak to wyglada w innych miastach?

orzeł
1 rok temu

Szkoda, że Pan Prezydent zapomina ciągle o tym, że wcześniej był radnym a nawet przewodniczącym RM. Chyba był już taki premier z przydomkiem „nic nie mogę”?

Owen
1 rok temu
Reply to  orzeł

Przypominam że radni nie tworza prawa tylko je wykonują……. tak było zawsze

kozak
1 rok temu
Reply to  Owen

Pamiętam że uchwały R.M to jest tworzenie a nie wykonywanie !Wykonują urzędnicy z U.M

smile
1 rok temu

Cygańska dusza we mnie gra,
Chociaż uroda, a i krew nie ta… 🙂 🙂 🙂

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Trzeba było głosować na Pana dr. Witolda Zycha, on by serce oddał za to miasto, nie byłoby, że się nie da, wszystko by się dało, a co by się nie dało, to by jeździł i załatwiał w Warszawie. A Pan Bożek jakie ma osiągnięcia przez 2 lata kadencji? – co z dworcem PKP? O autobusowym nie mówię, bo nawet jako miasto własnego nie mamy – co z miejską spółką MPK (mamy chyba najgorszy tabor autobusowy w Polsce)? – co z inwestycjami w strefie? – co z remontami dróg osiedlowych? – co z galerią (taką prawdziwą, nie kolejnym parkiem)? – co z obwodnicą, ścieżkami rowerowymi, promocją miasta (np. wspólnie z Sandomierzem)? – robi Pan coś w kierunku lobbowania za szybszym przebiegiem S74, za wpisaniem do programu rządowego S9? – jaką ma Pan propozycję dla młodych ludzi, którzy wyjeżdżają z Tarnobrzega? O Pana ściance wspinaczkowej nawet nie mówię, ale własnego pomysłu nie potrafił Pan przez 2 lata sfinalizować. Wydaje Pan pieniądze na głupoty – np. pakiety z maseczkami, które nie trafiają do wielu mieszkańców (bo nawet Pan nie zorganizował procedury odbioru), zwężanie ulic (Wyszyńskiego, Mickiewicza) itp. Co do podwyżki śmieci – kto Panu kazał aneks podpisywać? Była umowa na określonych warunkach, jeśli… Czytaj więcej »

Mar
1 rok temu

A jak działa teraz na rzecz miasta i jego mieszkańców Pan Zych? Z tego co widzę, to najwięcej z byłych kontrkandydatów Pana Prezydenta w wyborach robi Pan Kalinka.

Alf
1 rok temu

Lubię i cenię Pana Witolda. Wygląda na uczciwego i wykształconego człowieka. Niestety nie ma zaplecza politycznego. Wydaje mi się również ,że ostatnio poszedł z Konfederacją. Jak dla mnie to skrajna prawica.

łysy
1 rok temu
Reply to  Alf

To prawica ale nie skrajna. Zych na prezydenta bo tylko on zmieni to miasta.

alex
1 rok temu

Niech wszyscy podziękują teraz dzisiejszym emerytom.Jak miasto chciało robić spalarnię w Machowie to nie bo będzie im śmierdziało no i jezioro.teraz Piotrowice smrodzą i fenixmetall to nie przeszkadza.Niech każdy zapyta swoich rodziców. Jak likwidowali województwa to trzeba było myśleć. Każdy byl zadowolony bo bylo Piaseczno.Teraz musimy placic za poprzednie błędy.

wasyl
1 rok temu
Reply to  alex

Z daleka od emerytów , kto był przeciw to był , rządy nieudaczników zepsuły miasto . Teraz d..a i zawsze będzie d..a . tu nikt i nikomu nie zależy na rozwoju tego miasta , miasta z czerwoną komuną w Machowie , tak zostało i tak dalej będzie z tymi koryciarzami . Tu jest potrzebny ktoś – człowiek z głowa do rozwoju , a nie jacyś szefowie mleczarń, pismaki do gazet -redaktorki , i nauczyciele historii . Niech te osoby przeniosą się do starożytności i tam porządzą , trzeba mieć głowę i wizję rozwoju a nie tylko poparcie i poklepywanie po plecach .

Roman
1 rok temu
Reply to  wasyl

Jak to stwierdziła znana miejska persona „tu czas się zatrzymał w 1989”

piter
1 rok temu
Reply to  alex

jak było wojewodzkie to wiecej kasy było ale i lepsi co nim rzadzili ale do lieliszka tez lubieli zagladna a inwestycje stoja za panowania nowej w ladzy a nowej nie widac wiec czego oczekujecie ich interesuje aby wypłaty dla mu były?

cenzor
1 rok temu
Reply to  piter

profanujesz język polski — do szkoły !! „”” wypłaty dla mu były?”””

Eugeniusz
1 rok temu

Wypłatę to potrafia brać niech teraz prezydent i radni złożą się na śmieci 5 letnie pensję niech oddadzą i będzie po problemie Jak nie potrafią zadbać o ludzi którzy ich wybrali niech płacą!!

Mateo
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

Na co jeszcze wszyscy powinni się złożyć dla szanownego obywatela ? Prąd gaz czy żywność bo to też drożeje……

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  Mateo

OSIOŁKU GAZ,PRĄD SĄ KILKASET PROCENT TAŃSZE NIZ ŚMIECI,MATEMATYKA SIĘ KŁANIA

piter
1 rok temu
Reply to  Eugeniusz

za późno

............................
1 rok temu

A może idąc za przykładem Nowej Dęby obniżyć pensję o 50% naszemu burmistrzowi?

Roman
1 rok temu

Radni muszą się zgodzić.

wasyl
1 rok temu

BRAK WIZJI ROZWOJU MIASTA I INWESTORÓW – POPIERAM POMYSŁ . Tylko ,że Nowa Dęba wygląda czyściej i ładniej niż zatęchnięty i zarośnięty Tarnobrzeg , zwłaszcza teraz po posadzeniu tych ” biednych ” roślinek / od razu brak gospodarza i rośnie w nich trawa , a może będą kosić wszystko razem / . BRAK SŁÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wrzos
1 rok temu

TA NIESZCZESNA SCIANKA WSPINACZKOWA TO JEST TWOR AFERZYSTY KIELBA, KTORY UTOPIL TAM TYSIACE Z MIEJSKIEJ KASY I BEZ SKUTKU!!

Były radny a
1 rok temu
Reply to  wrzos

Wiesz ze to nieprawda. To pomysł i realizacja DB.
Po co kłamiecie. Nawet w takiej oczywistej sprawie. Dajcie już spokój człowiekowi którego na oczach wszystkich załatwiono w taki sposob
Jak Tobie z tym dobrze to zostań z tym w domu.

Kutombo
1 rok temu

Moje zdanie jest takie że powinna powstać spalarnia dla całego powiatu tarnobrzeskiego w Jeziórku a odbiór powinien transport powinien być realizowany przez miejską spółke-bo kase można na takie rzeczy dużą pozyskać z Uni i z M.Ś.Tak samo na nowe autobusy a nie jakiś prywaciarz wozi ludzi poniemieckimi złomami-co to kurła jest???

piter
1 rok temu
Reply to  Kutombo

pomarz człowieku to nic nie kosztuje

Janusz
1 rok temu
Reply to  Kutombo

Masz bardzo dobre wizje ale tym muszą się zająć odpowiedni ludzie z odpowiedniej partii.

Limal
1 rok temu

Ludzie za prawo odpowiada sejm a nie SAMORZĄD czas w końcu to zrozumieć.

konkret
1 rok temu
Reply to  Limal

Pokaż (jeśli potrafisz) ewidentnie paragraf po paragrafie powody w prawie a nie w samorządzie bo jest bardzo znaczna różnica cen między samorządami .Bo wkurza mnie takie milenie ogólnikami i pustymi frazesami

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  Limal

Tam gdzie rządzi platforma tam drogo, nic się nieda,to wina pisu,itd. ,dalej głosujcie na peło,starych ubekow z napisami na sweterkach konstytucja

Alf
1 rok temu
Reply to  WYBORCA

Kiedy miałeś taką inflecję i drożyznę jak teraz. Rząd nic nie robi i pozwala dymać nas przez banki w majetacie prawa. Oprocentowanie lokat w bankach na poziomie 0,5-1 %. Inflacja na poziomie 3,4%. Wpłacając do banku 100 złotych po roku realnie dostajesz 97 złotych . Resztę zje inflacja. Co robi w tej sprawie bank centralny ?. Nie pamiętam nigdy wcześniej takiej sytuacji.

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  Alf

Ja pamiętam jak w 2012 za rzadów tuska cukier był po 6 zł,a zarabiałem wtedy niecały 1000 zł,a i gaz lpg był po 3.09 za litr,on ponad 6 zł,a emerytura 400 zł,wiec jak niemasz rozumu,lub pamieci to sie nie wypowiadaj!

Mieszczanin
1 rok temu

Jest „koncepcja” a od roku trwają rozmowy z FCC więc już jest szansa.

wrzos
1 rok temu

MOIM ZDANIEM W NIEDALEKIEJ PRZYSZLOSCI MIASTO POWINNO WRAZ Z OKOLICZNYMI SAMORZADAMI WSPOLNIE NA TERENIE TARNOBRZEGA WYBUDOWAC ,,PRZETWORNIE,, SMIECI Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA I BYC NIEZALEZNYM OD TAKIEJ ST.WOLI. SWEGO CZASU CHCIANO NA MACHOWIE BUDOWAC SPALARNIE SMIECI TO POSPOLSTWO PROTESTOWALO, NO TO TERAZ MAJA- KOSMOS CENOWY.

trzos
1 rok temu
Reply to  wrzos

sam jesteś pospólstwo — tam byli mieszkańcy dzielnicy Nagnajów bezpośrednio narażeni na skutki prostackiej technologii.

łysy
1 rok temu
Reply to  trzos

Ale hejtujecie hejtery jedne…

Alf
1 rok temu

Ludzie skończcie już może z tymi abstrakcyjnymi marzeniami . Napiszcie ile dziesiąt milionów kosztowałaby taka instalacja?. I najważniejsze , skąd wziąść na to pieniądze?. Wodociągi sprzedać do końca? Prawie połowa już chyba sprzedana.

piter
1 rok temu
Reply to  Alf

tu juz nie ma co sprzedac bo wiekszosci to prywatne jedynie ze dwa bydymki które naleza do mu to moze cos z tego by wyszłpo ale i tak to bedzie za mało?

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  piter

ja to bym sprzedał chodniki i ławki i jezioro,yy co tam jeszcze,a może te parkingi,ale pomysł był mój!

Były radny
1 rok temu
Reply to  WYBORCA

A do plewienia krzaków w pasie drogowym urzędników

Janek
1 rok temu
Reply to  WYBORCA

Jeszcze kilka kamienic w rynku jest do sprzedania.

WYBORCA
1 rok temu

Pytanie;kiedy podwyżka cen wody?odpowiedz; od 1 czerwca,a jak!wodociagi sprzedane no to wio!

Mar
1 rok temu

Kiedy kolejna informacja Pana Prezydenta dla mieszkańców na temat postępów w realizacji koncepcji dotyczącej gminnej gospodarki odpadami? Bo ma być podobno transparentność zarządzania miastem.

Dylement
1 rok temu

Za inwestycje nad jeziorem niech zapłacą przyjezdni mieszkańcy Podkarpacia z poza miasta, a nie mieszkańcy Tarnobrzega kosztem droższej wody, odnośnie śmieci jeżeli miasto nie wybuduje spalarni to może sobie Pan Prezydent gadać i gadać, a śmieci i tak będą drożeć – dlatego najpierw czyny a później piękne słówka, bo kto w nie jeszcze wierzy. Jakie inwestycje miasto planuje bo od tego oszczędzania to wszystko się sypie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
77
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content