Tarnobrzeg: Z realizacji których inwestycji rezygnuje magistrat?

Do tarnobrzeskiego magistratu wysłaliśmy pytania dotyczące realizacji inwestycji i zadań zaplanowanych do wykonania w bieżącym roku. Zapytaliśmy również o powody ewentualnej rezygnacji z danej inwestycji.

Portal NadWisłą24.pl:  Z realizacji których inwestycji/zadań założonych w budżecie 2020 r, gmina już zrezygnowała i dlaczego – proszę o dokładne dane, tzn. nazwę inwestycji/ zadania oraz jej/jego wartość

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Wykonanie otworu eksploatacyjnego w obrębie Jeziora Tarnobrzeskiego wraz z wykonaniem badań. Koszt realizacji: 500 000,00 zł. Powód rezygnacji: środki przeznaczono na walkę z epidemią koronawirusa COVID-19.

Portal NadWisłą24.pl:  Z realizacji których inwestycji/zadań założonych w budżecie 2020 r, gmina zamierza zrezygnować i dlaczego – proszę o dokładne dane, tzn. nazwę inwestycji/ zadania oraz jej/jego wartość

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Remont istniejących chodników, zjazdu i parkingu dla samochodów osobowych oraz budowa nowego zjazdu przy budynku szaletów miejskich. Koszt realizacji: 650 000,00 zł. Powód rezygnacji: Środki przeznaczone na zadanie zostały przesunięte w związku z otrzymaniem dofinansowania dla zadania inwestycyjnego pn. ,,Przebudowa ul. Strefowej w Tarnobrzegu”.

Budowa ścianki wspinaczkowej przy Al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu – II Etap. Koszt realizacji: 340 000,00 zł. Powód rezygnacji: Środki przeznaczone na zadanie zostały przesunięte w związku z otrzymaniem dofinansowania dla zadania inwestycyjnego pn. ,,Przebudowa ul. Strefowej w Tarnobrzegu”.

Portal NadWisłą24.pl:. Które zadania/inwestycje zostaną zrealizowane i dlaczego – proszę o dokładne dane, tzn. nazwę inwestycji/ zadania oraz jej/jego wartość

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Pozostałe zadania inwestycyjne będą realizowane zgodnie z uchwalonym budżetem Miasta Tarnobrzega na rok 2020 oraz potrzebami społeczności Miasta Tarnobrzega.

Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
1 rok temu

A kiedy będę środki na zaległy z roku 2018 remont ulicy LOKIETKA w Tarnobrzegu?????? Dość TELEPANIA sie po
dziurach , płytach i kaluzach!!!

łysy
1 rok temu
Reply to  Roman

Ale hejtujesz

Neltah
1 rok temu
Reply to  łysy

przeprowadź się na wieś i nie będziesz narzekać na drogi a dom jeszcze większy i ładniejszy kupisz. Po co mieszkać w miejscu którego się nienawidzi? absurd

ewa
1 rok temu
Reply to  Roman

właśnie dzisiaj położyli kolejną warstwę łat a więc telepać się będziemy jeszcze bardziej

Gość
1 rok temu

Myślę ,że na szczegóły jest jeszcze po prostu za wcześnie. Zależeć to będzie od realizacji budżetu. Myślę ,że zaplanowane wpływy będą znacznie niższe w porównaniu z ubiegłym rokiem , co wymusi prawdziwe cięcia. To co napisał rzecznik według mnie to na razie kosmetyka .

orzeł
1 rok temu

Panie Prezydencie, daj pan też dobrą robote komuś z NW24 a przynajmniej nikt nie będzie zadawał już żadnych pytań a i rzecznik odpocznie i wreszcie nie będzie musiał nic „naprawde komuś tłumaczyć”. Echo uciszone, leliwa też to jedno stanowisko nikogo nie zbawi, z 5 koła można dać i sie zamkną.

Neltah
1 rok temu
Reply to  orzeł

Tutaj nikogo nie uciszysz, a taka próba mogłaby się odbić skandalem.Bo ci co czytają nadwisla24, ci omijają zarówno echo jak i radyjo, w końcu jest dużo ciekawszych rzeczy do posłuchania, szczególnie w czasach internetu i mediów cyfrowych.

Mar
1 rok temu

Interesujące. W takim razie kiedy rusza np. przebudowa skrzyżowania ulic Sikorskiego-Zwierzyniecka-Wyszyńskiego? Poza tym co z zaniedbaną zielenią, uszkodzeniami nawierzchni dróg itd.? Tu ma być jakiś park krajobrazowy / skansen, czy miasto z XXI wieku?

Janusz
1 rok temu
Reply to  Mar

W następnej kadencji.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Mar

FORSY STARCZYŁO NA POSADZENIE , A PRZYJDZIE KATAKLIZM I POWYRYWA WSZYSTKIE CHWASTY Z NASADZEŃ . Czy tak mają wyglądać zarośnięte pobocza , po co było sadzić te rośliny i krzewy , czy za to urząd nie powinien odpowiedzieć ?

masza
1 rok temu
Reply to  wasyl

Nie wystarczy posadzić, trzeba jeszcze zadbać a to kosztuje. Niestety władze miasta nie wzięły tego pod uwagę,

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Ale się uśmiałem. Miasto XXI wieku , dobre. Przecież to miasto rodem wyjęte z komuny. Czas się zatrzymał. Nawet chyba jednej nowej szkoły nie pobudowali.Siedziby instytucji w mieście też chyba wszystkie z minionej epoki. Sąd też chyba zaczęli budować w drugiej połowie lat 80 ubiegłego wieku.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Tam było napisane „ma być” 😉 W mieście XXI wieku nie może być budynków starszych niż powiedzmy 30 lat? Słyszałeś o np. zabytkach? W mieście na miarę dzisiejszych czasów chodzi o rozwiązania transportowe, urbanistyczne, społeczne itd., a nie o to ile lat ma dany budynek.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

To w czym Twoim zdaniem to miasto jest w XXI wieku? Dla mnie powoli przypomina skansen , krórego rozwój zatrzymał się wraz z upadkiem komunizmu i siarki. Zamek , też może wrócić do rodziny Tarnowskich. Zdaje się ,że trwa cały czas proces w Warszawie. Miasto nie wiem czemu przekazało sprawę zdaje się Prokuratorii Generalnej. Może chodzi o wartość sporu ?. Mam przynajmniej nadzieję ,że tak jak poprzednio miasto nie zainwestuje już w zamek złotówki do zakończenia procesu.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Po raz drugi i ostatni zwracam uwagę, że napisałem „Tu ma być jakiś”, a nie „Tu jest jakiś” – czytaj ze zrozumieniem. Jeśli chodzi o obecny stopień rozwoju, to moim zdaniem miasto jest na poziomie max początku pierwszej dekady XXI wieku (biorąc za punkt odniesienia byłe miasta wojewódzkie w Polsce, bo jakby brać podobne miasta np. w Holandii, to jest na poziomie XX wieku). Natomiast sprawa zamku dla mnie jest prosta: jeżeli zamek nie jest własnością gminy, to już dawno powinna była zabrać z niego wszystko co do niej należy i przestać cokolwiek na niego przeznaczać.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Ok. Wydaje mi się ,że do czasu prawomocnego wyroku Sądu miasto jest właścicielem zamku. Podobne procesy potrafią się w naszym kraju ciągnąć i po kilkanaście lat. Wcześniej państwo płaciło odszkodowania i po sprawie. Niestety ostatnio jest to często problem dotychczaowych właścicieli. Może dojdzie do zamiany na inne nieruchomości będące własnością miasta ? W mieście nie ma i nigdy nie było długofalowej polityki rozwoju. Każdy kolejny włodarz miał swoje pomysły.Według mnie ten dystans do zdecydowanej większości byłych miast wojewódzkich stale się powiększa i nadal będzie niestety. Pozostaje chyba tylko wiara w drugi cud dla wierzących.
Pierwszym razem było to odkrycie siarki i jej następstwa.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mar

Masakra to skrzyżowanie – koło można tam zostawić jak ktoś nie wie jak jechać od centrum i z drugiej strony.

piter
1 rok temu

kiedy bedzie coś wiadome z planami obwodnicy bo rok opoznienia a efektów nie widać ile musi byc wypadkow na drogach głownych aby powstały nowe chodniki tam gdzie ich nie ma?
i do kogo to pytanie kierowac do prezydenta czy do rzecznika szkoda waszej pracy wstydu oszczedzcie i podajcie sie do dymisji?

wasyl
1 rok temu
Reply to  piter

Raczej nie przewiduję tej obwodnicy , za dużo długów i nie ta opcja polityczna .

piter
1 rok temu
Reply to  wasyl

kierowcy cierpią i piesi podobnie

To po co
1 rok temu
Reply to  wasyl

To po co te obietnice prezydenta i wiwat ZLatwiamy i będzie na pewno i to obiecujemy

wrzos
1 rok temu

UCZCIWIE , TO LEPIEJ WOLE JAK BEDZIE PRZEBUDOWYWANA ULICA STREFOWA( BO POTRZEBNA),NIZ TA NIESZCZESNA SCIANKA WSPINACZKOWA W KTORA KIELB WPOMPOWAL WIELE TYSIECY I PRZEZ AFERE JUZ NIE SKONCZYL. OBWODNICA JAK NAJBARDZIEJ, TEMAT BARDZO AKTUALNY A DROGA TA MIASTU BARDZO POTRZEBNA, JAK WIELE INNYCH INWESTYCJI.

wrzos
1 rok temu

ZGADZAM SIE OBWODNICA MIASTU JEST BARDZO POTRZEBNA I TO JAK NAJSZYBCIEJ! DOSC JUZ HALASU I KORKOW NA UL.SIKORSKIEGO, CZY ALEI WARSZAWSKIEJ. SRAWIEDLIWIE UWAZAM TEZ, ZE WAZNIEJSZA JEST PRZEBUDOWA UL.STREFOWEJ,NIZ SCIANKA WSPINACZKOWA, BEDACA TWOREM POZAL SIE BOZE KIELBA.

wrzos
1 rok temu

ZEBY TARNOBRZEG STAWAL SIE MIASTEM XXI WIEKU, PAN PREZYDENT POWINIEN BARDZO ZABIEGAC O ROZNE SRODKI FINANSOWE NA JEGO WIDOCZNY ROZWOJ W WARSZAWIE, RZESZOWIE A NAWET BRUKSELI ( JAK TAKA POTRZEBA). TRZEBA TEZ CZESTO BYWAC W ROZNYCH MINISTERSTWACH, BO KASA SAMA DO MIASTA NIE PRZYJDZIE!!! MIASTO TEZ BARDZO NIEMRAWO WALCZY O ROZNYCH INWESTOROW!!!

erol
1 rok temu
Reply to  wrzos

Darek to może co najwyżej wydoić mieszkańców Tarnobrzega przez najdroższe śmieci, najwyższe podatki, płatne parkingi. Do Rzeszowa nie pojedzie, do Warszawy ani tyle, bo ciągnąć ze sobą zastępcy nie wypada a Darek się na niczym nie zna, więc o co zapyta i co załatwi jak on z trudem do ratusza trafia.

Belfer
1 rok temu
Reply to  erol

Może on myślał że to jak w szkole wystarczy siedzieć za biurkiem, pić kawę i odbierać telefony od ludzi i nie trzeba nigdzie jeździć, załatwiać itd.

Ciekawy
1 rok temu

A co z obwodnicą?

Mar
1 rok temu
Reply to  Ciekawy

Duża obwodnica już jest, w planach mała. Mamy kilka pomysłów, rozmawiamy, dyskutujemy, szukamy rozwiązań.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mar

Jest też opracowana strategia dla trzeciej obwodnicy.

Alf
1 rok temu

Czy ta obwodnica jest dla miasta naprawdę najważniejsza ?. Przez miasto nie prowadzi jakaś ważna trasa o statucie drogi krajowej. Tiry też praktycznie do miasta nie wjeżdzają. Ruch puścicli przez Nagnajów. Prawdziwe korki jak w innych miastach to były tylko jak pewien kandydat na prezydenta rozpoczął jednocześnie remont paru najruchliwszych ulic w mieście. Wydaje mi się ,że to wynika trochę z leczenia małomiasteczkowych kompleksów niektórych mieszkańców. Podobnie jak galeria o której coś ostatnio ucichło. Może w końcu projekt jest robiony ?.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

No to w końcu według Ciebie projektowana droga obwodowa to słuszna inwestycja, czy nie? Bo moim zdaniem nie.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

W sytuacji miasta obwodnica zmieni według mnie niewiele. I nie chodzi mi konkretnie o wariant przebiegu tej trasy. Widzę natomiast presję społeczną , jakby od tej drogi zależał los miasta…

smile
1 rok temu
Reply to  Alf

Bardziej potrzebna jest zwykła droga na taczki, żeby gościa wywieźć daleko stąd…najlepiej do Krosna… 🙂 🙂 🙂

Alf
1 rok temu
Reply to  smile

Według mnie zmiana niewiele da. Miasto tonie w długach. Przykład wodociągów pokazuje jakie ryzyko podejmuje ,żeby cokolwiek zrobić. Zmiana opcji politycznej też raczej nic nie da. Kraj wszedł w recesję. Trzeba będzie naprawdę tęgich głów ,żeby programy socjalne utrzymać. Dla mnie papierkiem lakmusowym będą obietnice rządu przed drugą turą wyborów prezydenckich. Wielkość korupcji wyborczej pokaże w jakiej sytuacji gospodarczej jest kraj.

szok
1 rok temu
Reply to  Alf

Wielkość korupcji wyborczej powiązał cep z wymianą nieudaczników w Tbg . Jakie jeszcze odmiany hipokryzji wymyślą spec mieszkańcy tej zapadającej się mieściny nim ta mieścina zginie

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Skoro „raczej nic nie da”, to też raczej nie zaszkodzi. A może jednak coś da? Chociażby szybsze odmalowanie zanikających pasów na przejściach?

Józek
1 rok temu
Reply to  smile

Zgoda

ślepy
1 rok temu
Reply to  Alf

Gdzie ty widzisz tą presję przecież U,M sobie kpi z tego tematu nic nie robiąc albo robiąc bajzel prawny i ekstra nowe wydatki na przegraną sprawę .

piter
1 rok temu
Reply to  Alf

a jak most nie wytrzyma obciazenia to kto go naprawi?
a miał byc nowy stawiany tylko nie pamietam gdzie?

Neltah
1 rok temu

czy magistrat zrezygnuje również z pomalowania schodów do ratusza na białą farbą akrylową za 200zł? Rozumiem że nie ma kasy .Trzeba zakrywać oczy codziennie wchodząc i wychodząc. Swoją drogą, to ciekawe jakie to uczucie latami patrzeć na coś i nie widzieć i uważać że inni też nie tego widzą i tak w centrum miasta. Takie numery tylko w Tarnobrzegu!

wrzos
1 rok temu

DO ALF, POMIESZKAJ SOBIE PROSZE W CENTRUM MIASTA PRZY UL. SIKORSKIEGO, CZY ALEI WARSZAWSKIEJ, WTEDY SOBIE NA NOWO POSTAWISZ PYTANIE CZY OBWODNICA MIASTU JEST POTRZEBNA CZY NIE?? ZOBACZYSZ JAKI HALAS MUSZA NA CODZIEN ZNOSIC MIESZKANCY TEJ DZIELNICY OD TYSIECY PRZEJEZDZAJACYCH TAM CODZIENNIE SAMOCHODOW, SA UPALY A OKNA NIE DA SIE OTWORZYC W DZIEN BO W MIESZKANIU NIE SLYCHAC WTEDY NP, TELEWIZORA.

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

Po pierwsze hałas był już dawno.
https://www.youtube.com/watch?v=eNO2FJICq8s
Po drugie gdzie petycje, wnioski, skargi lub protesty mieszkańców w tej sprawie?
Po trzecie rozwiązanie problemu jest proste, tylko trzeba chcieć je zastosować.

Dformat
1 rok temu

Stalowa ma inwestycje bo zabiera m.in. pulę Tarnobrzega dlatego władze nie powinny siedzieć cicho, powinny interweniować nawet w Brukseli, jeżeli chodzi o środki UE, bo nie jest to równy podział środków, ani zrównoważony rozwój. Los i tak nam wyrówna, tylko trzeba ludzi z głową, dlatego bądźmy dobrej myśli.

Alf
1 rok temu
Reply to  Dformat

Tak właśnie wygląda wyrównywanie szans w wersji PIS u. A potem zdziwienie ,że ich kandydat poległ w pierwszej turze.

wrzos
1 rok temu

TO NIE NOWOSC!! STALOWA TO JUZ TARNOBRZEGOWI ZABIERA JEGO SRODKI NA ROZWOJ OD LAT, TYLKO ZADEN DOTYCHCZASOWY PREZYDENT NIE UMIAL O NIE ZAWALCZYC BO SAME FAJTLAPY, ALBO AFERZYSCI. KOGO CI LUDZIE NA TEN URZAD WYBIERAJA!? WLODARZ MIASTA MUSI MIEC ,,JAJA,, A NIE TAKIE CIEPLE KLUCHY !!!

Neltah
1 rok temu

Na pewno nie zrezygnuje z bubla budowlanego jakim jest aktualnie budowana droga na Miechocin. Jednym słowem, radni chcą do reszty uprzykszyć życie kierowcom tym od dużych aut. Chcą ich wykończyć psychicznie,poprzez duże zawężenie tej drogi.Teraz będzie mijanka samochodów na kilka centymetrów ,dzień w dzień powoduje ciągły stres. wiadomo że zniechęci ciężarówki, ale co w zamian? Miasto jest już i tak jedno z najgorszych pod względem komunikacyjnym w Polsce, dojazd utrudniony tak od południa jak i zachodniej strony, bo wszystko idzie przez Wisłostradę ,a sama Wisłostrada przecież również jest zawężona poprzez pas zieleni w jej środku i tak był od zawsze, nie wyglada tak jak powinna wygladać(jako wzór idealnej drogi dajmy krajową 9-tkę) .Podejrzewam że gdyby ta biegła w granicach Tarnobrzega, to i 9-tkę radni by zwężyli jakimś chodnikiem czy w inny sposób,tak jak to zrobiono z drogą na Sandomierz dawno temu. W ogóle ,gdzie w kraju ogranicza się ruch stawiając wąskie drogi? Nie słyszałem. Stawia się fotoradary, znaki, ustawia się patrole policji, stawia się progi. Tak się robi wszędzie.

Mar
1 rok temu
Reply to  Neltah

Zgodnie z obowiązującymi przepisami szerokość pasów ruchu, z wyjątkiem poszerzeń na łukach, na drodze klasy Z wynosi 3,00 m, z możliwością zwiększenia do maksymalnie 3,50 m, jeżeli taka potrzeba wynika z prognozowanej struktury rodzajowej lub ilościowej ruchu. Poza tym gdzie Twoim zdaniem mają podziać się piesi i rowerzyści? Bo rozumiem, że nie chcesz ich mieć na jezdni, żeby nie tamowali i nie utrudniali ruchu samochodów, ani poruszali się w ciągłym stresie.

Mieszkaniec
1 rok temu

500.000 miasto wydało na walkę z COVID 19 ?!
Na co poszły te pieniądze bo z tego co wiem to 10.000 kosztowały „trzypaki” a gdzie reszta kasy czyli 490.000 zł ?

wrzos
1 rok temu

SZEROKOSC DROG W MIASTACH MUSI ODPOWIADAC STANDARTOM UNII EUROPEJSKIEJ, WIEC DLATEGO TE REMONTOWANE I TE BUDOWANE OD PODSTAW SA TERAZ NIECO WEZSZE TAK ,ABY ICH PARAMETRY ODPOWIADALY NORMOM UNIJNYM. DLA MNIE TO TROCHE DZIWNE, ALE TAKA JEST PRAWDA. DAWNIEJ WEDLE POLSKIEGO PRAWA DROGI MOGLY BYC SZERSZE I TAKIE TEZ BYLY.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content