KTS Enea Siarka Tarnobrzeg ze złotymi medalami Drużynowych Mistrzostw Polski (fotoreportaż oraz video HD)

Tenisistki stołowe Enea Siarki Tarnobrzeg otrzymały w piątek z rąk Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Dariusza Szumachera złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Zespół z Podkarpacia w sezonie 2019/2020 po raz 29. w historii wygrał rywalizację w Ekstraklasie kobiet.

W zakończonym przedwcześnie sezonie zespół z Tarnobrzega zajął pierwsze miejsce w Ekstraklasie kobiet z dorobkiem 40. punktów. W przekroju całych rozgrywek podopieczne Zbigniew Nęcka wygrały 14 z 15 spotkań.

– Pandemia spowodowała, że dekoracja za zdobycie 29. tytułu Drużynowych Mistrzyń Polski została odroczona w czasie. Cieszymy się ze zdobycia kolejnych złotych medali. Dziś otrzymaliśmy je w innej formie niż zwykle, ale odbyło się to podczas bardzo miłej uroczystości. Z kibicami świętować będziemy tytuł mistrzowski na rynku w Tarnobrzegu przed pierwszym spotkaniem nowego sezonu – powiedział Zbigniew Nęcek, twórca sukcesów Enea Siarki Tarnobrzeg.

W piątek w Tarnobrzegu odbyła się konferencja prasowa, którą poprzedziła ceremonia medalowa. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli Dariusz Szumacher (Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego), Dariusz Bożek (Prezydent Tarnobrzega), Lech Żak (Prezes Enea Elektrownia Połaniec), Wojciech Brzezowski (Prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol”), w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla – Ewa Draus (Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego), w imieniu Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby – Michał Zając.

– Cieszę się, że mogłem być gościem dzisiejszej uroczystości w gronie przyjaciół i sponsorów Enea Siarki Tarnobrzeg – powiedział Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W sezonie 2019-20 w Enei Siarce w Ekstraklasie zagrały Li Qian, Rumunka Elizabeta Samara, Białorusinka Viktoria Pavlovich, Amerykanka Wu Yue, Kinga Stefańska, Agata Zakrzewska, Niemka Han Ying, Chinka Ruochen Gu.

źródło: PZTS

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

a tu mnie zdziwiło ze pan Bożek lubi sport albo tylko prezenty otrzymywać bo nie widzę tego aby się sport w tbg-u rozwijał?

flesz
1 rok temu
Reply to  piter

to nie sportowa impreza tylko okolicznościowo-polityczno-medialna a prezydent tylko takie lubi

Mar
1 rok temu

A był dyplom dla mieszkańców Tarnobrzega? Rozumiem, że Pan Prezydent mógł przekazać prywatnie jakieś pieniądze, ale pieniądze w budżecie miasta to przecież nasze wspólne. Na marginesie, czy na pustym Placu Bartosza Głowackiego pojawi się w końcu stół zewnętrzny do tenisa stołowego, skoro miejscowy klub odnosi takie sukcesy? Gdzie promocja tej dyscypliny, gdzie zagospodarowywanie tego placu, który ma podobno tętnić życiem?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content