Ostre ściganie w full contact. Pierwsza runda Przeprawowych Mistrzostw H6 odbyła się nad Jeziorem Tarnobrzeskim (fotoreportaż oraz video HD)

42 załogi wystartowały w pierwszej rundzie Przeprawowych Mistrzostw Peddesr H6, które odbyły się w minioną sobotę nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jak sama nazwa wskazuje, było to 6 godzinny rajd, podzielony na dwie części.

W maratonie udział wzięły samochody terenowe w trzech klasach: No Limit czyli auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną, Advance – samochody częściowo zmodyfikowane, gdzie wyciągarki mechaniczne są zabronione a można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych oraz Challange – auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Auta poruszały się po w pełni wytaśmowanej pętli, o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone były Odcinki Specjalne dla każdej z klas, które trzeba było pokonać, lub ominąć.

Rajd trwał 6 godzin i był podzielony na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi musiały pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony OS załogi otrzymywały punkty. Wygrywała ta załoga, która zdobyła jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie.

Druga runda Przeprawowych Mistrzostw H6 odbędzie się w Brzegu (woj.opolskie), trzecia zaś na Dolnym Śląsku.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiedziałem, że tak będzie
1 rok temu

Bogate pajace spełniają swoje dziecinne zachcianki. Bo kto zabroni motoświrom rozjeżdżać okolice w swoich drogich rupieciach.

Aż serce ściska, gdy widzi się tę zniszczoną zieleń.

piter
1 rok temu

ale to jest winna miasta skoro jezioro jest zamkniete dla turystow to powinno tez sie nie odbyc ten zjazd?
a ekipa budowlana pracuje w soboty?

John
1 rok temu

Siedz cicho pajacu bo teren na ktorym jezdza nie jest czescia objeta remontem !! A te moto swiry maja pasje i krzywdy ci nie robia do tego promuja miasto i bawia sie za swoje . wylej sobie na glowe wiadro zimnej wody i ci minie

Seba
1 rok temu

Nie mogli po płytach betonowych jeździć ? Tylko koło tyrolki chlew zrobili Zorali cały teren Bloto jest po kostki!!!Głupi pomysł

kuba
1 rok temu

W Stalowej Woli 5 lat temu zakazano rajdów doliną łęgu. Obywatel Szwecji zapytany dlaczego przyjeżdża na takie rajdy do Polski , z rozbrajającą szczerością odpowiedział , że u nich było by to nie do pomyślenia. Chamskie rozjechanie terenów lęgowych , drzew ( z daleka widać było łamane drzewa ) , gwałt na naturze , bo jakiś ” miłośnik” błota ubzdurał sobie ,że się w nim utatła swoim autem i z tego tytułu osiągnie orgazm zakrwawa na kpinę, i kwalifikuje się do zawiadomienia organów ścigania. Z drugiej strony dziwię się włodarzom miasta , że wydają zgodę na tego typu imprezy. ZACHĘCAM WSZYSTKICH i PANA PANIE PREZYDENCIE, NIECH PAN SOBIE ZOBACZY CO PO SOBIE ZOSTAWILI tzw. Miłośnicy 4 napędów. Pewnie Pan tego nie widział i się zaskoczy.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content