Wybory 2020. Ilu mieszkańców Tarnobrzega zagłosuje korespondencyjnie? Reżim sanitarny w lokalach wyborczych

28 czerwca będziemy wybierać prezydenta RP. Ze względu na pandemię koronawirusa będą to jednak inne wybory niż te, które znaliśmy do tej pory. Będą odbywać się w szczególnym reżimie sanitarnym. Głosować będzie można również korespondencyjnie.

Chęć głosowania korespondencyjnego można było zgłaszać do 16 czerwca br. Do dzisiaj, w Tarnobrzegu z tej formy skorzysta 246 osób, lista ta nie jest jednak zamknięta, bowiem do takiej formy udziału w wyborach prezydenckich wciąż mogą zgłaszać się osoby, mające orzeczoną kwarantannę.

W przypadku orzeczonej kwarantanny obowiązują dwa terminy:

– do dnia 23 czerwca 2020 r. – przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych (w rozumieniu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi);

– do dnia 26 czerwca 2020 r. – przez wyborców, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 23 czerwca 2020 r.

REŻIM SANITARNY W LOKALACH WYBORCZYCH

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa w 34 lokalach wyborczych znajdujących się na terenie Tarnobrzega będą wprowadzone rozwiązania, mające zapewnić bezpieczeństwo zarówno członkom komisji jak i głosującym.

– Członkowie komisji będą zabezpieczeni maskami, przyłbicami, rękawiczkami. Lokal będzie wietrzony i dezynfekowany w razie możliwości co godzinę. Dla wyborców dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki jednorazowe – wyjaśnia portalowi NadWisłą24.pl Sylwia Witczak, Kierownik Biura Rady Miasta Tarnobrzega.

– Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, w każdym lokalu będzie mogła znajdować się jedna osoba na 4 metry kwadratowe – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content