Skorzystaj z nieodpłatnych porad prawnych oraz poradnictwa obywatelskiego

Fundacja „Masz prawo”, realizuje zadania pn. „Nieodpłatna Pomoc Prawna w oraz obywatelska” w powiatach tarnobrzeskim, stalowowolskim, niżańskim, mieleckim oraz Miasta Tarnobrzeg obejmujące bezpłatny dostęp do pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego.

Konsultacje prawne i obywatelskie prowadzą radcowie prawni i adwokaci.  Zakres świadczonych porad prawnych udzielanych w punktach jest dość szeroki i obejmuje między innymi sprawy z zakresu prawa administracyjnego, rodzinnego, cywilnego, karnego, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego, spadkowego, rzeczowego, a także prawa do opieki zdrowotnej.

Poradę może uzyskać każda osoba, która nie jest w stanie ponieść kosztów takiej usługi na rynku komercyjnym. Wystarczy złożyć stosowne oświadczenie. Od połowy maja tego roku w związku z epidemią koronawirusa z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą korzystać także przedsiębiorcy. Nowelizacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej poszerzyła krąg beneficjentów na osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Aktualne dane o telefonie kontaktowym do informacji i zapisów, harmonogramu udzielanych porad oraz wykaz punktów dostępnych w danym powiecie/mieście można znaleźć na stronach internetowych urzędów starostw powiatowych oraz Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz stronie internetowej Fundacji „Masz Prawo” www.maszprawo.net.

W związku z wprowadzonym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii, bezpłatna pomoc prawna oraz poradnictwo obywatelskie świadczone są do odwołania wyłącznie za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content