Tarnobrzeg: Prawie 1,4 mln zł dofinansowania na remont ważnego skrzyżowania

Tarnobrzeg otrzymał prawie 1,4 mln zł dofinansowania do remontu odcinka DW 723 wraz ze skrzyżowaniem. Całkowity koszt tego zadania to nieco ponad 3 mln zł.

– 7 lutego został złożony wniosek do Ministerstwa Infrastruktury pn. „Remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 w km od 1+709 do 2+118 wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego – Wyszyńskiego- Zwierzyniecka (obejmuje wloty drogi gminnej ulicy Wyszyńskiego i drogi powiatowej ul. Zwierzyniecka)” do dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej na 2020 r. Decyzją Ministra Finansów w dniu 18 czerwca 2020 r. miasto Tarnobrzeg otrzymało na ww. zadanie kwotę dofinansowania w wysokości 1 387 579 zł (niemal 46 proc.) – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

– Całkowita wartość zadania to 3 030 190 zł. Wkład własny zostanie pokryty ze środków gminy. Pytanie o termin wykonania jest przedwczesne. Po podpisaniu umowy o dofinansowanie rozpocznie się przygotowywanie dokumentacji przetargowej – dodaje.

Zadanie to miało być realizowane w ubiegłym roku, zostało jednak zdjęte z budżetu przez władze miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
W koncu
2 lat temu

W końcu pozytywna wiadomość

piter
2 lat temu
Reply to  W koncu

lepiej pozniej niz wcale a jak daja to sie bierze a potem bedzie duzo łatwiej

PPP
2 lat temu

A przypadkiem pewnie Stalowa=Weber/Sagatowska dostanie 14mln na remont lub budowę jakiejś tam drogi… Nisko=Warchoł a pewnie min. 5mln. … Czyli jak zwylke okruchy dla Tbg ale przecież Prawo i „Sprawiedliwość” ale po naszemu.

jeny
2 lat temu
Reply to  PPP

nie Prawo i Sprawiedliwość tylko lokalne władze samorządowe umieją i robią coś dla swoich miast a nasi nic nie POtrafią

Alf
2 lat temu
Reply to  jeny

Nie, po prostu jest to wyrównywanie szans w wersji PIS u.

real
2 lat temu
Reply to  Alf

są takie POukładane łby co tak wszystko rozumują

wielebny
2 lat temu
Reply to  Alf

Głosuj na po i oglądaj tvn,jest program czaskoskiego 70 plus ,czyli wiek emerytalny 70 lat i zrzut gówien do wisły do konca kadencji.łał

RDM ?
2 lat temu

Skrzyżowanie ul Sienkiewicza i Kurasia ma na samym środku dziurę od trzech tygodni ,W pierwszym tyg. zerwali asfalt i postawili pachołki w drugim zasypali żwirem i postawili barierki w trzecim wyczyścili żwir i czekają na czwarty tydzień

Mar
2 lat temu
Reply to  RDM ?

Musi się uleżeć. Swoją drogą dobry sposób na uspokojenie ruchu na światłach.

Wikary
2 lat temu

żeby tylko remont nie polegał na zwężeniu jezdni jak to ostatnio jest u nas w modzie.Oczywiście dla „poprawienia” bezpieczeństwa.

Norbi
2 lat temu

Te powycinane prostokąty w asfalcie mają nazywacie remontem skrzyżowania ?

Neltah
2 lat temu

Skrzyżowanie wymaga remontu i dobrze że zrobią. Tylko kolejne zmartwienie, czy oni zamierzają całą ulicę Sikorskiego wymieniać ,wraz z chodnikami i będą ją zwężać do minimum tak jak Mickiewicza i inne? Bo może czasem ktoś wpadł na pomysł, że chodnik za wąski ,albo coś? Kierowcy już zaniepokojeni. Zostawcie szerokość jezdni taką jaka jest.

Mar
2 lat temu
Reply to  Neltah

Szkoda, że to skrzyżowanie nie zostało wyremontowane w zeszłym roku. Co do zwężania, to akurat na tym fragmencie ul. Sikorskiego jest dość miejsca poza istniejącą jezdnią na ścieżki dla pieszych i rowerów. Mnie martwi co innego, mianowicie czy przy okazji tego remontu zostanie wreszcie uzupełniona luka w drodze rowerowej w kierunku Sandomierza?

Neltah
2 lat temu
Reply to  Mar

Gdzie masz lukę w drodze rowerowej? Pytam gdzie? Cały odcinek od muru do ulicy Słomki jest szlakiem pieszo-rowerowym. Nie ma tylko znaków, bo jest bałagan w oznakowaniu, ale każdy wie że to ścieżka rowerowa. No co trzeba? Dorysować linię i postawić znak i to wszsystko

Janusz
2 lat temu
Reply to  Neltah

Luka jest ale przed stacją PKP w Sandomierzu.

Mar
2 lat temu
Reply to  Neltah

Luka jest mniej więcej od wieżowców przy Sikorskiego do Kameleona. Dlaczego, to sam napisałeś: bo nie ma odpowiednich znaków. A bez tych znaków to są chodniki. Potwierdza to brak przejazdów rowerowych, zamiast których są przejścia dla pieszych. Na marginesie ścieżka rowerowa to budowla, a nie część drogi wyznaczona do danego celu znakami.

Ale sukces
2 lat temu

Każda gmina przed wyborami coś dostała z samorządowego funduszu rozwoju.
Tylko że Stalowa Wola 14mln.Nisko 7 Gmina Wiczycee GminavZawichost Grębów i inne po 3mln

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content