Antoni Sikoń nie jest już prezesem Tarnobrzeskich Wodociągów. Zastąpił go Witold Wiśniewski

Decyzją Rady Nadzorczej Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o. 30 czerwca br. prezesem zarządu spółki został Witold Wiśniewski. Antoni Sikoń po upływie pięcioletniej kadencji na stanowisku prezesa objął w Tarnobrzeskich Wodociągach zadania pełnomocnika ds. inwestycji i rozwoju.

Zmiana na stanowisku prezesa w Tarnobrzeskich Wodociągach Sp. z o.o. nastąpiła z dniem 30 czerwca br. Decyzją Rady Nadzorczej stery w spółce przejął Witold Wiśniewski. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Lądowej, ukończył też Podyplomowe Studia Zarządzania i Doradztwa Finansowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Studia Podyplomowe Diploma in Management University of Central Lancashire w Lublin Business School, tam też uzyskał Dyplom MBA. Przez blisko dziewięć lat (04.2011 – 11.2019) był dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie jednocześnie (10.2016 – 04.2017) dyrektorem Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Wcześniejsze doświadczenie Witolda Wiśniewskiego zawodowe związane było m.in. z Centralą PZU Życie (był koordynatorem w Biurze Zarządzania Siecią, zastępcą Dyrektora Biura Zarządzania Siecią, Dyrektorem Zarządzającym Informacją Biznesową, Dyrektorem Oddziału PZU Życie S.A. w Rzeszowie).

Od marca tego roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o. Od 30 czerwca objął funkcję prezesa zarządu spółki zastępując na tym miejscu Antoniego Sikonia.

Antoni Sikoń z branżą wodociągowo-kanalizacyjną w Tarnobrzegu związany jest od blisko czterdziestu lat. Był dyrektorem przedsiębiorstwa komunalnego, a od 23 lat, po przekształceniu przedsiębiorstwa w spółkę prawa handlowego, nieprzerwanie pełnił w niej funkcję prezesa zarządu, od 2005 roku (po jej restrukturyzacji) prezesa przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego. Jednocześnie pełnił od tego czasu także funkcję Pełnomocnika ds. Realizacji Projektu Funduszu Spójności pn. „Program gospodarki wodno-ściekowej w Tarnobrzegu”.

Zarządzanie spółką Antoni Sikoń kończy z dniem 30 czerwca br. lipca, wraz z końcem pięcioletniej kadencji. Z Tarnobrzeskimi Wodociągami się jednak nie żegna, będzie nadzorował realizację unijnych inwestycji, a mianowicie modernizację Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz Stacji Uzdatniania Wody obsługującej Tarnobrzeg, pełniąc zadania pełnomocnika ds. inwestycji i rozwoju.

Antoni Sikoń jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku inżynieria środowiska. Tytuł doktora w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie naukowej inżynieria środowiska uzyskał na Politechnice Lubelskiej. Na koncie ma także studia podyplomowe SGH w Warszawie na kierunku zarządzanie gospodarką komunalną.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
1 rok temu

Prezes do emerytury dociągnie w wodociągach a woda droższa niż w Rzeszowie i Krakowie.

Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Janek

w styczniu już uzyskał wiek emerytalny

Zainterowany
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

I co z tego Przecież nie z powodu wieku nie został prezesem tylko z powodu tego że nastepca tupal.
Ilu masz prezesów i radnych i posłów emerytów
Sikon to prezes na dobre i złe czasy.
Kiedy wreszcie sprzedaż udziałów Wodociągów bo coś chyba nie wyszło?

Janek
1 rok temu

Ceny za m3 wody:

Warszawa – 3.89
Rzeszów – 4.30
Kraków – 3.90
Tarnobrzeg – 4.68

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Janek
  1. W Krakowie cena za wodę+ścieki to 10,49 zł brutto za m3 (woda 4,44 zł + ścieki 6,05 zł). Źródło: https://wodociagi.krakow.pl/strefa-klienta/taryfa-i-cenniki.html
  2. W Warszawie cena za samą wodę rzeczywiście wynosi 3,89 zł brutto, zaś ścieki 5,96 zł brutto, zatem łączna opłata to 9,85 zł brutto za m3. Źródło: https://www.mpwik.com.pl/view/taryfa-za-zbiorowe-zaopatrzenie-w-wode-i-zbiorowe-odprowadzanie-sciekow-na-terenie-m-st-warszawy-gmin-michalowice-nieporet-raszyn-serock-wieliszew-oraz-miast-piastow-i-pruszkow-na-okres-od-dnia-2-czerwca-2018-roku-do-dnia-2-czerwca-2021-roku
  3. Jeśli chodzi o Rzeszów, woda to 4,70 zł brutto, zaś ścieki 4,73 zł brutto, zatem łącznie jest to 9,43 zł brutto za m3. Źródło: https://www.mpwik.rzeszow.pl/index.php/informacje-o-opatach
  4. W Tarnobrzegu obecnie łączna cena za metr to 12,28 zł brutto za m3. Czyli dużo więcej niż w większych i bogatszych miastach.
piter
1 rok temu
Reply to  Janek

no jak było słucho to mozna bylo podnosic cene teraz jest za mokro to powino sie jo obnizac ale to nie sa mozliwe reali jestesmy za niktorymi panstawmi do tyłu nie bede porownywał do czarnego ladka

Alf
1 rok temu

Nie wiem ile zarabia prezes wodociągów w Tarnobrzegu ale dla gościa z takimi papierami to myślę ,że ze 2 , 3 razy za mało. Może jest z miastem jakoś emocjonalnie związany. Polityki raczej nie podejrzewam.

tag
1 rok temu
Reply to  Alf

2, 3 razy za mało!!!!!!(w 2015r ponad 9tys/msc ) no stąd taka woda droga

tag
1 rok temu
Reply to  tag

a ub, roku już ponad 13tys

piter
1 rok temu
Reply to  tag

jeden bedzie miał chody i sie nie o robi a zarobi a drugi bedzie gnojony i o swoje bedzie sie prosił nie ma paja pracodawcy szacunko dla swoich pracowników?

cisek
1 rok temu
Reply to  tag

To bardzo stare dane. Z oświadczenia majątkowego prezesa za 2019 rok wynika, że prezes w TW zarabia 13 tys. miesięcznie. (bip um tbg)

Mieszkaniec
1 rok temu

A ja właśnie politykę.

Pracownik spółki
1 rok temu

A dlaczego nastąpiła zmiana Co zarzucono Sikoniowi.
A ten nowy prezes to po szpitalu do wodociągów.?
Tyle lat Siokon pracował Tyłu prezydentów przeżył A teraz padł
I ten bukiet hipokryzji.

Bart
1 rok temu

LUBLIN BUSINESS SCHOOL… jak to dostojnie brzmi

Zainterowany
1 rok temu

A przewodnicząca rady nadzorczej to czyje polecenie wykonała?

Rogacjan
1 rok temu

Ciekawe czy będzie kolejna POdwyżka ceny wody.

piter
1 rok temu
Reply to  Rogacjan

nie oszukujmy sie w naszym miescie jest najciesza woda po przerobienia a ze cena bedzie szła w gore to wina gospodarza bo po co udziały pod zastaw dawał?

Mar
1 rok temu

Pozostaje czekać do 2023 roku.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Na co ?

Roman
1 rok temu

Karuzela się kręci a lud się podnieca? Tylko czym i czemu? Jak wszystko jest zgodnie z planem

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content