Tarnobrzeg: Strażacy o walce z COVID-19 i podtopieniami (zdjęcia oraz video HD)

Do jednostki OSP z Sobowa trafił póki co na pół roku, nowy Volkswagen Transporter T6 z napędem 4×4. To efekt porozumienia pomiędzy VW, a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prezentacja auta była okazją do podziękowania tarnobrzeskim ochotnikom za działania zarówno w sytuacji zagrożenia COVID-19, jak i akcje powodziowe, jakie podejmowali w ostatnich dniach w województwie.

Samochód został użyczony póki co na pół roku, ale z możliwością przedłużenia okresu użytkowania. Mało tego, auto jest na całkowitym utrzymaniu Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o., włącznie z tankowaniem. – Przekazany pojazd jest zarejestrowany na VWFS, z ważnym w okresie użyczenia przeglądem technicznym i ubezpieczeniem OC i AC. Do pojazdu dołączona jest karta paliwowa z limitem 2500 km na miesiąc, limit kwotowy w wysokości 1000 zł na miesiąc, do wykorzystania na stacjach paliw BP – mówi Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu.

Samochód, który trafił do ochotników z Sobowa, to jedno z trzydziestu aut przekazanych jednostkom OSP w całym kraju w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.. Celem porozumienia jest wsparcie przez VWFS działalności strażaków ochotników związanej ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 oraz z zapobieganiem i walką z zagrożeniem pożarowym. W bezpłatne użytkowanie strażacy otrzymali auta Volkswagen Transporter T6 TDI, L2H1 4Motion. Dodatkowo, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP wyposażył każdy pojazd w maseczki medyczne, dwa kombinezony ochronne, rękawiczki, płyn odkażający do rąk, opryskiwacz ręczny ciśnieniowy naramienny oraz płyn do dezynfekcji powierzchni.

Auto trafiło do tarnobrzeskiej jednostki za aktywne przeciwdziałanie koronawirusowi. Za wsparcie miasta w najtrudniejszym czasie zmagania z tym zagrożeniem druhom ochotnikom z wszystkich jednostek tarnobrzeskich podziękował też prezydent miasta. – Dzięki ochotnikom mogliśmy zrealizować szereg działań profilaktycznych podejmowanych w mieście w pierwszych tygodniach ogłoszenia stanu epidemii. To strażacy podjęli się realizacji akcji „W samo południe”, czy dezynfekcji przestrzeni miejskiej, ulic, parków, przystanków, sygnalizacji świetlnej, ławeczek, dezynfekcji punktów handlowych, usługowych. To strażacy dostarczali żywność i lekarstwa osobom zakażonym lub będącym w kwarantannie, ale też podjęli się nieść pomoc seniorom. Dostarczali im ciepłe posiłki, zakupy, lekarstwa. Nie zabrakło strażaków, gdy trzeba było dotrzeć do mieszkańców z informatorami seniora, czy trójpakami. Dziękuję w imieniu wszystkich tarnobrzeżan – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. Jak zaznaczył włodarz, podziękowania należą się także za działania podejmowane w ostatnich dniach, zarówno w Tarnobrzegu 22 czerwca, gdy po intensywnych opadach deszczu doszło do podtopień, ale też w rejonach województwa, które dotknęła powódź. Nasi  ochotnicy pomagali w Tarnawce w powiecie łańcuckim, w gminie Chmielnik w powiecie rzeszowskim oraz w Jaśle.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hit
1 rok temu

Wychodzę z domu, plakaty, wchodzę na portal, krośnianin. Lans, przy nim prezydent Mastalerz to amator. I jeszcze to zwolnienie Pana Sikonia…

a to sukces
1 rok temu

Na zdjęciu brakuje Kubusia z urzędu miasta

Hit
1 rok temu

No i komentarz się nie ukazał w sprawie Krośnianina. Lans end bounce.

Małgorzata
1 rok temu

Spoconemu grubasowi w dresach jaja wiszą po kolana, ohydne! No ale Sobów to wiocha, wiec jak z chlewu wyszedł tak do remizy przyszedł.

anlm
1 rok temu
Reply to  Małgorzata

Małgorzato bo Pani to za dużo powiedziane,Znam Pana Wojtka osobiście i myślę zrobił dla wszystkich 100x więcej niż ty. Więc ogranicz swoje wypowiedzi do swojego domu jak go masz bo do publikacji ci dużo brakuje, LUstro masz popatrz na swoje piersi,

hhhhh
1 rok temu
Reply to  Małgorzata

małgosia wiem czego potrzebujesz jak jasia nie ma, i na co zwracasz uwagę jak jasia nie ma, widocznie brakuje w domu

Kako
1 rok temu

Co ma wspólnego z tym przedsięwzięciem Dariusz z Krosna? Jaka jego w tym zasługa? Pewnie żadna ale jest okazja do lansu i pstryknięcia fotki.
To zdecydowanie za mało jak na prezydenta miasta.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content