Prezydent Andrzej Duda na przysiędze terytorialsów w Nowej Dębie (fotoreportaż)

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej byli pierwszymi Terytorialsami, których w 2018 r. odwiedził Prezydent Andrzej Duda. Wczoraj w Nowej Dębie Prezydent wziął udział w uroczystej przysiędze wojskowej 64 nowych żołnierzy wstępujących do 3. Brygady.

– Kilka dni temu ściskałem dłonie żołnierzom 3 PBOT, patrząc na ich zmęczone twarze, gdy pomagali tym, którym woda zabrała dobytek. Zawsze gotowi, zawsze blisko. Z całego serca za to dziękuję. Jestem dumny, że mogę być dziś z Państwem – mówił podczas uroczystości.

Prezydent razem z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem żołnierzom, którzy ukończyli szkolenie z najwyższą lokatą wręczyli także wyróżnienia.

W tym szczególnym dniu żołnierzom towarzyszyły rodziny, znajomi oraz mieszkańcy Nowej Dęby.

**************************************
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Ł. Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi 5 batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

info: Kancelaria Prezydenta RP

foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
1 rok temu

łłooooo

Mieszkaniec
1 rok temu

Najlepszy prezydent od 1989. Nic dodać nic ująć.

wim
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Najgorszy prezydent jaki był w Polsce !!!!!!!! Już nie długo jego panowania

Alf
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Niestety , ale to za prezydentury tego Pana jako głowy państwa nasz kraj nie posiada silnych prawdziwych sprzymierzeńców w Europie. Mamy delikatnie mówiąc nie najlepsze relacje z silniejszymi od nas sąsiadami. Jesteśmy pieskiem Ameryki na bardzo krótkiej smyczy. Niestety popełniamy błędy naszych przodków. Oni w 1939 roku wierzyli ,że Anglia i Francja są mocarstwami , których wszyscy się boją i w razie czego nas obronią. Nie obronili.O cenie jaką płacimy za obecny „sojusz” nawet nie wspomnę.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Alf

Przynajmniej inteligentny i nie czyta gotowców z kartki jak ci z SLD,PO czy tam KO.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content