„Jak z fajnego pomysłu można zrobić groteskę” – radny K.Kalinka o prezydenckiej akcji 5-10-15

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego prezydent Tarnobrzega zaprezentował szczegóły akcji zachęcającej do głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Do szczegółów tego pomysłu odniósł się na swoim facebooku radny Kamil Kalinka, tytułując swój wpis słowami: „Jak z fajnego pomysłu można zrobić groteskę”.

Przypomnijmy, magistrat oferuje promesy na zachętę do głosowania.

– Będzie to gra o frekwencję. Osiedla z najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o frekwencję, otrzymają promesy. Pierwsze miejsce premiowane będzie promesą w wysokości 15 tysięcy złotych, drugie otrzyma 10 tysięcy, a trzecie 5 tysięcy złotych na realizacje małych, osiedlowych projektów – powiedział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

– Myślę, ze pomysł jest godny uwagi, a zrodził się na ubiegłotygodniowym spotkaniu z przewodniczącymi osiedli. Chciałbym, by mieszkańcy miasta skorzystali z prawa wyborczego, by w najbliższą niedzielę licznie wzięli udział w wyborach prezydenckich – dodał.

Według radnego Kalinki sam pomysł jest dobry, jednak kwoty promes są zdecydowanie za niskie.

– Kwoty są po prostu śmieszne. Bardziej na przysłowiowe waciki, bo jaką inwestycję można zrobić za piątaka a nawet 3 piątaki! Bardziej to przypomina szkolny konkurs niż zachętę dla mieszkańców poszczególnych osiedli – napisał radny.


Prezydent prezentuje szczegóły akcji:

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czekamy na opinie w komentarzach

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RT.....
1 rok temu

Dla tego ceicia wszystko jest groteska a groteska to jest Duda Pisem

orzeł
1 rok temu

oczywiście, że to groteska jednak pan Kamil już się chwali, że miasto od pisu dostało pieniądze, które jeszcze nikt nie klepną a jedynie Mateo daje czeki bez pokrycia

ogr z lasu
1 rok temu

Czytać wpisy PiS-u…Pan radny taaaaki mądry…chciałby mieć, albo ma- kieszenie głębooookie , wypchane kasą…
Żenujący ten wPiS i rozmowy współpracowników w internecie.

NANANA
1 rok temu
Reply to  ogr z lasu

spadaj POpaprancu

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Szanowny Panie Kamilu, to proszę zmobilizować radnych i przeprowadzić referendum o odwołanie prezydenta z inicjatywy Rady Miasta (w trybie art. 28b ustawy o samorządzie gminnym w związku z art. 5 ust. 1c ustawy o referendum lokalnym). Jeśli do takiego referendum by doszło, to jestem pewien, że PDB zostałby odwołany i mielibyśmy nowe wybory na prezydenta. Takie referendum może zostać przeprowadzone z inicjatywy Rady Miasta, na wniosek 1/4 składu Rady (czyli w naszym przypadku 6 radnych). Ta opcja jest łatwiejsza i mniej kosztowna niż referendum z inicjatywy mieszkańców, zwłaszcza, że coraz więcej radnych ma wątpliwości co do działań Pana Prezydenta. Zamiast narzekać i krytykować, pozwólcie Państwo wypowiedzieć się nam – mieszkańcom Tarnobrzega – w formie referendum lokalnego. Niedługo miną 2 lata tej prezydentury, 9-miesięczny okres karencji przewidziany prawem dawno minął i mieszkańcy mają prawo do oceny dotychczasowych działań Pana Dariusza Bożka. Ktoś może napisać, że możecie sobie sami zebrać te podpisy – jasne, ale chyba dużo łatwiej uczynić to radnym, gdzie wystarczy wniosek kilku osób i odpowiednia uchwała. Apeluję o to Panie Kamilu do Pana, bo jestem przekonany, że jeśli doszłoby do nowych wyborów, to mieszkańcy nie popełniliby ponownie błędu z 2018 roku, i do 2023 roku Tarnobrzeg miałby bardziej kompetentnego… Czytaj więcej »

piter
1 rok temu

tu cie zgodze ale proponuje zrobic debate ostaniej szansy aby nagrac pytania do pdb i czy bedzie wstanie uratowac honor w swoich oczach bo juz u mieszkancow na to nie może liczyć i dlaczego radni nie moga sie dogadac miedzy soba i nie moga skonczyc obwodnicy i też zadac pytania im np dla pan kalinki juz sie stara od paru lat aby przywrocic stały punkt krwiodawca a teraz jest pandemia i by sie przydał wiec czy sie na to zgadzaja i czy sa takie mozliwosci?

sens
1 rok temu
Reply to  piter

honor „w swoich oczach” to ratuj se sam i najpierw pomyśl( jeśli jest to możliwe) potem coś napisz.

piter
1 rok temu
Reply to  sens

mnie to juz nie interesuje bo kazdy kazdego moze przekucpic ciebie juz dawno przekupili wiec pilnuj swojego ubraniua aby ci go nie zabrali bo ja nie cierpie sprzedawczykow

mak
1 rok temu
Reply to  piter

nie ćpaj

piter
1 rok temu
Reply to  mak

a co dilerem jesteś ze tak proponujesz?

Mar
1 rok temu

No, to ja już nie muszę apelować o referendum 🙂 Podejrzewam jednak, że nic z tego nie wyjdzie. Jest wprawdzie pewna krytyka, ale sprzeciw w głosowaniach raczej niewielki. Widocznie nie jest tak źle w Tarnobrzegu.

Gość
1 rok temu

Żebrzesz Wicia normalnie żebrzesz. A kogo byś zaproponował, może siebie?

obywatel
1 rok temu

Pan Kalinka ma przeprowadzić referendum- tylko po co, jak poobsadzał swoimi ludźmi urzędy i stołki – przecież podejrzewam , że wie iż nie ma szans (on i jego ludzie) a i jego ludzie potracili by robotę (dobrze płatną, z politycznego nadania- za nic nie robienie, bo gdzie pójdą jak nawet do biedronki na kasę się nie nadają )

ej Wy tam
1 rok temu

Za drogi i nowe inwestycje, a sypanie groszami.

wasyl
1 rok temu

Nie ma kogoś w tym zatęchłym mieście na XXI wiek z perspektywicznym myśleniem , mamy wiek ” HISTORII ” od Egiptu . Nawet jak przyjeżdżają reperować asfalt to zasypane dziury przyklepują łopatą . TOTALNY SYF WIDOCZNY GOŁYM OKIEM , nasadzenia żal ściska …., zarośnięte i zaśmiecone te w centrum chodniki .Teraz szkolna groteska – która to klasa pomysłu , czy to I wiek n.e. To już przerabialiśmy było w TVP 5 -10 – 15 , czyżby to nie plagiat , ale historia ważniejsza . No cóż ale szkoda o reszcie tego dziadostwa pisać bo miasto jest po uszy w długach .

Janusz
1 rok temu
Reply to  wasyl

Jest takie powiedzenie: Nie ma biednych miast – są tylko źle rządzone.

ZA DARMO POMALUJE
1 rok temu

brudne schody białą farbą. Da się i za 5000 zł zrobić wiele,pod warunkiem że bierzemy materiały z drugiej ręki lub za darmo,a jedynie pracę wyceniamy. Tak można pozyskać materiały budowlane, meble, wyposażenie, wiele rzeczy czeka aż ktoś odbierze, bo nikt nie chce,a da się je wykorzystać ,przykładowo wyposażenie miejskiej świetlicy,czy wymiana komputerów, to nie muszą być nowe rzeczy za dziesiątki tysięcy

ej Wy tam
1 rok temu

Weźcie się za drogi i inwestycje w Tarnobrzegu, a nie sypanie drobnymi. Grosz do grosza i zbierze się kokosza. Ostatnie 2 lata to lata stracone dla miasta. Oszczędzanie i spłacanie Zusów, kosztem inwestycji, winnego oczywiście nie ma niepłacenia Zusów??, – a teraz do roboty, bo ludzie mają dość bylejakości i cofania miasta do lat 70 tych!!!!!!!!!! Wszystko się da tylko trzeba robić,

a nie rozkładać ręce.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ej Wy tam

Nie prowokuj urzędasów i nie narażaj mieszkańców miasta na koszty

  • już wystarczą bezużyteczne inwestycje w tym mieście
  • np park technologiczny (oprócz nazwy to żadna technologia)
  • marina nad zalewem Machowskim (a teraz prywaciarz zarządza)
  • nasadzenia krzewami wzdłuż przelotowych głównych ulic miasta

(a teraz rosną przede wszystkim chwasty i nie kasiory na plewienie).

  • chodnik zrobiony na d Wisłą co skończył się bo drzewo urosło

(a plany rzecz święta – przez noc chyba urosło).

  • pożyczka zabezpieczona udziałami Wodociągów na inwestycje wokół zalewu

(ciekawe kiedy się koszty zwrócą).

  • skwer (Sikorskiego, Kopernika) dla odpoczynku dla mieszkańców w centrum miasta, przy głównej drodze przelotowej (powycinano stare drzewa i krzewy a nasadzono trawę i kilka krzewów) aby pooddychali czystym powietrzem – spalinami .

Wystarczy aby się trzymali z dala od inwestycji bo ” co tu jeszcze spieprz….”.

Alga
1 rok temu

Zdaje się, że ostatnio to jest cała seria takich groteskowych pomysłów. Jednym z nich jest również nagroda za wydanie przewodnika dla niewidomych po Tarnobrzegu. Ktoś jednak zapomniał sobie, że niewidomi fruwać nie potrafią i z całego pomysłu zrobiła się kpina i szyderstwo. Szkoda.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alga

I w tym cała rzecz – premia (czytaj kasiora) jest , ważne że swój zarobił
a reszta to rzecz drugorzędna : czy pożyteczne, użyteczne, przydatne

  • tak jak z inwestycją zasadzeniami krzewami wzdłuż dróg.

(a plewić nie kto, kasy nie ma i nie przewidziana a chwasty rosną aż miło popatrzeć

  • takie pomysły, tacy gospodarze tacy umysłowo inteligentni (nie brać dosłownie ).
Mieszkaniec
1 rok temu

Chóru nie będzie – będzie balet !
A potem briefing.

olo
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

powtarzasz się.

Amen
1 rok temu

Kalinka naucz się wreszcie że w tym mieście nie masz już czego szukać. Jesteś spalony. Wielokrotnie próbowałeś zająć stołek i mieszkańcy pokazali gdzie jest twoje miejsce. Przestań się ośmieszać.
Zejdź już ze sceny politycznej i daj innym spokojnie pracować.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content