5-10-15 i wszystko jasne. Zwycięskie osiedle z blisko 79-procentową frekwencją

Nagnajów, Piastów i Podłęże to trzy zwycięskie osiedla w tarnobrzeskiej grze o frekwencję. Spośród uprawnionych do głosowania to mieszkańcy tych osiedli najliczniej w minioną niedzielę poszli do urn. Teraz osiedla na swoje potrzeby będą mogły wykorzystać promesy w wysokości kolejno – 15, 10 i 5 tysięcy złotych.

Frekwencja w tegorocznych wyborach prezydenckich zaskakuje. Także na poziomie tarnobrzeskich osiedli. Zwycięski Nagnajów pod względem frekwencji osiągnął wynik 78,68 procent (!) plasując się na pierwszym miejscu gry o frekwencję. I o promesę.

Przypomnijmy, prezydent Tarnobrzega promesami właśnie zachęcał mieszkańców miasta do licznego udziału w głosowaniu w wyborach na prezydenta RP. Zgodnie z jego deklaracją, pierwsze miejsce z najwyższą frekwencją premiowane będzie promesą w wysokości 15 tysięcy złotych, za drugie przyznane zostanie 10 tysięcy, za trzecie 5 tysięcy złotych na realizację małych, osiedlowych projektów.

Tak więc, to do Nagnajowa trafi 15 tysięcy złotych. Z kolei o 10 tysięcy złotych zawalczyli mieszkańcy osiedla Piastów. Tam frekwencja wyniosła 73,95 procent. Trzecie, pod względem najwyższej frekwencji, tarnobrzeskie osiedle to Podłęże z równie znakomitym wynikiem 73,60 procent.

Zwycięskim osiedlom gratulujemy!

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 miesiąc temu

I co za to? Remont 10, 20 i 30 metrów jakichś dróg?

Daro
29 dni temu
Reply to  Mar

Nie żartuj. Za takie pieniądze to tylko ścieżkę rowerową można wyremontować albo jakieś lepszej jakości ławeczki lub kosze na śmieci kupić.

Tarnobrzeżanin II
1 miesiąc temu

Ja juz zgłupiałem. Jaką opcję polityczną reprezentuje nasz prezydent. Przed wyborami promuje pis . Patrz uroczyste podpisanie umowy ma ulicę Orlą t Lwowskich. Teraz te promocja osiedli za frekwencje.
Jeszcze niech kupi wóz strażacki. Oj polityka ,polityka a przyklad z góry.

trzeci
30 dni temu

Nie już– to stało się dawno i do dzisiaj nie rozumiesz słów ;opcja polityczna, promocja ,reprezentuje .– siekierą nie wszystko da się oddzielić.

piter
30 dni temu
Reply to  trzeci

siekiera mozna w tym momecie rozdzielic tylko władzektórzy tylko zanieczysztaja nie odpowiednie stanowisko dla siebie a tu jest mowa tych co chca sobie do emerytur dobrobic albo liczy na łud czescia a nie nadaje sie do takiej roboty?

dinks
30 dni temu
Reply to  piter

zanieczysztaja  ,  liczy na łud czescia – matoł znowu zacharatoł

piter
30 dni temu
Reply to  dinks

okej skoro nie uzywam polskich znakow to jest moja sprawa a matołem to siebie mozesz nazwac jak tylko sam jezyk polski znasz i kto dał ci papiery na obsługe komputera tacy powini byc pierwsi tepieni?

dinks
30 dni temu
Reply to  piter

jak jesteś tępak z j.polskiego to nie pisz po polsku bo to nie jest twoja sprawa jak piszesz do publiki polskiej pisz po rusku bez błędnie w ruskich mediach i będzie OK (chociaż ,poglądy masz prostacko -dziwaczne)

piter
30 dni temu
Reply to  dinks

ruski tez znam ale po co mam sie wywyszac skoro tbg-u szlachta zna sie lepiej i na wszytkich i ma wszytkie fachy w jednym plaszku

piter
30 dni temu
Reply to  piter

paluszku sorki za bład

piter
30 dni temu
Reply to  dinks

ale tez to nie jest zle?

Neltah
1 miesiąc temu

Brawo dla zwycięskich osiedli oraz miejscowości z gminy Tarnobrzeg za świetną frekwencję! Wszak Nagnajów nie jest żadnym osiedlem miejskim, gdyby tak było, to ja mógłbym tam dojść na piechotę lub rowerem, a jest to niemożliwe. Ale to szczegół

Janusz
29 dni temu
Reply to  Neltah

Tylko wał wiślany wchodzi w rachubę.

Dformat
30 dni temu

Kasa zmarnowana, wydana lekka ręką. Później będziemy oszczędzać lub spłacać długi!!!! Niech ich szlag

Kako
30 dni temu

Będzie sweet-focia z przekazania promes? Toż to kolejny sukces na skalę światową, naszego miłościwie nam panującego.

Darek
30 dni temu

Skoro osiedle PIASTOW dostanie pieniądze to nareszcie zostanie wyremontowana ulica LOKIETKA czekamy na to już 2 lata z budżetu obywatelskiego

Dikson
30 dni temu
Reply to  Darek

za tysiaki można co najwyżej trylinkę położyć, oczywiście z odzysku

Neltah
30 dni temu
Reply to  Dikson

Ja bym się cieszył, jakby trylinka szła na parkingi a nie miliony na kostke w Machowie i tak sie marnuje miejską kasę,a potem nie ma pieniędzy na drogi, bo parking ze złota zbudowali

Mar
30 dni temu
Reply to  Neltah

Parkingi powinny być wykonywane z kratek lub płyt ażurowych zasypanych kruszywem, żeby było taniej i żeby wody opadowe mogły przenikać do gruntu; wyjątkiem są stanowiska dla niepełnosprawnych. A o szczelnych parkingach nad Jeziorem pisałem już pół roku temu. Teraz już za późno.

Mieszczanin
28 dni temu
Reply to  Mar

My jesteśmy bogatym miastem możemy budować kibel miejski w cenie domu jednorodzinnego i parkingi z najdroższych materiałów.

Elektryk
29 dni temu
Reply to  Dikson

Dobre i to byle równo

gość
28 dni temu

fajnie wydawać lekką ręką pieniążki i płakać do kamery, że brak jest mamony na wyplewienie krzaczków, na które tyle kasy poszło

gość
28 dni temu

5-10-15 zaraz się zacznie, zaraz się zacznie….

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x