5-10-15 i wszystko jasne. Zwycięskie osiedle z blisko 79-procentową frekwencją

Nagnajów, Piastów i Podłęże to trzy zwycięskie osiedla w tarnobrzeskiej grze o frekwencję. Spośród uprawnionych do głosowania to mieszkańcy tych osiedli najliczniej w minioną niedzielę poszli do urn. Teraz osiedla na swoje potrzeby będą mogły wykorzystać promesy w wysokości kolejno – 15, 10 i 5 tysięcy złotych.

Frekwencja w tegorocznych wyborach prezydenckich zaskakuje. Także na poziomie tarnobrzeskich osiedli. Zwycięski Nagnajów pod względem frekwencji osiągnął wynik 78,68 procent (!) plasując się na pierwszym miejscu gry o frekwencję. I o promesę.

Przypomnijmy, prezydent Tarnobrzega promesami właśnie zachęcał mieszkańców miasta do licznego udziału w głosowaniu w wyborach na prezydenta RP. Zgodnie z jego deklaracją, pierwsze miejsce z najwyższą frekwencją premiowane będzie promesą w wysokości 15 tysięcy złotych, za drugie przyznane zostanie 10 tysięcy, za trzecie 5 tysięcy złotych na realizację małych, osiedlowych projektów.

Tak więc, to do Nagnajowa trafi 15 tysięcy złotych. Z kolei o 10 tysięcy złotych zawalczyli mieszkańcy osiedla Piastów. Tam frekwencja wyniosła 73,95 procent. Trzecie, pod względem najwyższej frekwencji, tarnobrzeskie osiedle to Podłęże z równie znakomitym wynikiem 73,60 procent.

Zwycięskim osiedlom gratulujemy!

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

I co za to? Remont 10, 20 i 30 metrów jakichś dróg?

Daro
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie żartuj. Za takie pieniądze to tylko ścieżkę rowerową można wyremontować albo jakieś lepszej jakości ławeczki lub kosze na śmieci kupić.

Tarnobrzeżanin II
1 rok temu

Ja juz zgłupiałem. Jaką opcję polityczną reprezentuje nasz prezydent. Przed wyborami promuje pis . Patrz uroczyste podpisanie umowy ma ulicę Orlą t Lwowskich. Teraz te promocja osiedli za frekwencje.
Jeszcze niech kupi wóz strażacki. Oj polityka ,polityka a przyklad z góry.

trzeci
1 rok temu

Nie już– to stało się dawno i do dzisiaj nie rozumiesz słów ;opcja polityczna, promocja ,reprezentuje .– siekierą nie wszystko da się oddzielić.

piter
1 rok temu
Reply to  trzeci

siekiera mozna w tym momecie rozdzielic tylko władzektórzy tylko zanieczysztaja nie odpowiednie stanowisko dla siebie a tu jest mowa tych co chca sobie do emerytur dobrobic albo liczy na łud czescia a nie nadaje sie do takiej roboty?

dinks
1 rok temu
Reply to  piter

zanieczysztaja  ,  liczy na łud czescia – matoł znowu zacharatoł

piter
1 rok temu
Reply to  dinks

okej skoro nie uzywam polskich znakow to jest moja sprawa a matołem to siebie mozesz nazwac jak tylko sam jezyk polski znasz i kto dał ci papiery na obsługe komputera tacy powini byc pierwsi tepieni?

dinks
1 rok temu
Reply to  piter

jak jesteś tępak z j.polskiego to nie pisz po polsku bo to nie jest twoja sprawa jak piszesz do publiki polskiej pisz po rusku bez błędnie w ruskich mediach i będzie OK (chociaż ,poglądy masz prostacko -dziwaczne)

piter
1 rok temu
Reply to  dinks

ruski tez znam ale po co mam sie wywyszac skoro tbg-u szlachta zna sie lepiej i na wszytkich i ma wszytkie fachy w jednym plaszku

piter
1 rok temu
Reply to  piter

paluszku sorki za bład

piter
1 rok temu
Reply to  dinks

ale tez to nie jest zle?

Neltah
1 rok temu

Brawo dla zwycięskich osiedli oraz miejscowości z gminy Tarnobrzeg za świetną frekwencję! Wszak Nagnajów nie jest żadnym osiedlem miejskim, gdyby tak było, to ja mógłbym tam dojść na piechotę lub rowerem, a jest to niemożliwe. Ale to szczegół

Janusz
1 rok temu
Reply to  Neltah

Tylko wał wiślany wchodzi w rachubę.

Dformat
1 rok temu

Kasa zmarnowana, wydana lekka ręką. Później będziemy oszczędzać lub spłacać długi!!!! Niech ich szlag

Kako
1 rok temu

Będzie sweet-focia z przekazania promes? Toż to kolejny sukces na skalę światową, naszego miłościwie nam panującego.

Darek
1 rok temu

Skoro osiedle PIASTOW dostanie pieniądze to nareszcie zostanie wyremontowana ulica LOKIETKA czekamy na to już 2 lata z budżetu obywatelskiego

Dikson
1 rok temu
Reply to  Darek

za tysiaki można co najwyżej trylinkę położyć, oczywiście z odzysku

Neltah
1 rok temu
Reply to  Dikson

Ja bym się cieszył, jakby trylinka szła na parkingi a nie miliony na kostke w Machowie i tak sie marnuje miejską kasę,a potem nie ma pieniędzy na drogi, bo parking ze złota zbudowali

Mar
1 rok temu
Reply to  Neltah

Parkingi powinny być wykonywane z kratek lub płyt ażurowych zasypanych kruszywem, żeby było taniej i żeby wody opadowe mogły przenikać do gruntu; wyjątkiem są stanowiska dla niepełnosprawnych. A o szczelnych parkingach nad Jeziorem pisałem już pół roku temu. Teraz już za późno.

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  Mar

My jesteśmy bogatym miastem możemy budować kibel miejski w cenie domu jednorodzinnego i parkingi z najdroższych materiałów.

Elektryk
1 rok temu
Reply to  Dikson

Dobre i to byle równo

gość
1 rok temu

fajnie wydawać lekką ręką pieniążki i płakać do kamery, że brak jest mamony na wyplewienie krzaczków, na które tyle kasy poszło

gość
1 rok temu

5-10-15 zaraz się zacznie, zaraz się zacznie….

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content