Tarnobrzeg: Drugie podejście do odkomarzania już dzisiaj

Już dzisiaj, tj. we wtorek 14 lipca br., w Tarnobrzegu rozpocznie się odkomarzanie. Akcja przeprowadzona zostanie w godzinach wieczornych i nocnych.

Będzie to drugie odkomarzanie przeprowadzone w mieście w bieżącym sezonie. Zabiegi wykonane w ubiegłym tygodniu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, o czym informowali na naszym portalu internauci (pisownia oryginalna):

Na Dzikowie teraz gryzą jak diabli!!!!”,

„Dzisiaj rano chmara komarów rzuciła się na mnie. Ulica Dekutowskiego”

„NA MNIE TEZ,CENTRUM”

„Na mieście żarły nawet w dzień. Potem pojechałem do domu na os.Siarkowiec i to samo. Tak więc powtórka aż do skutku”

„Kiedy powtórka? Na przywislu jest ich teraz dwa razy więcej”

„Piastów/Borów – komary pozdrawiają odkomarzających. Mają się całkiem dobrze atakują ze zdwojoną „siłą wodospadu”,

„Odnoszę wrażenie, że oni chyba pryskali jakąś odżywką dla komarów, bo po jednym dniu, kiedy było znośnie na Przywiślu, jest więcej komarów jak przed „odkomarzaniem”. Chyba znowu coś nie wyszło„.

URZĄD MIASTA INFORMUJE:

Jeszcze dziś wieczorem (14 lipca) ruszy, po raz drugi, odkomarzanie Tarnobrzega. Tym razem akcja przeprowadzana będzie ze zdwojoną siłą.

– Ubiegłotygodniowe opryski nie przyniosły efektu, deszcz zniweczył wszystko. By osiągnąć zamierzony efekt potrzebna bezdeszczowa, najlepiej też bezwietrzna pogoda. Optymalnie, by utrzymała się do kilku dni – mówi Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega. – Rozumiem ponaglenia ze strony mieszkańców, wszystkim nam komary dają się we znaki, ale proszę nas zrozumieć, w sytuacji, gdy prognozy pogody są niepewne trudno podjąć decyzję o odkomarzaniu. Chyba nie chodzi o to, by akcja była przeprowadzona, ale o to, by była efektywna. Dziś, miejmy nadzieję, w godzinach wieczornych rozpocznie się powtórne odkomarzanie naszego miasta, a kontynuowane będzie, przynajmniej takie są plany, jutro wieczorem. Trzymajmy więc kciuki za pogodę – dodaje.

Tym razem zabiegi zwalczania kleszczy, larw komarów i dorosłych postaci komarów, tzw. odkomarzanie, prowadzone będzie ze zdwojoną siłą, jednocześnie z dwóch pojazdów. Na osiedla zarówno dziś po godzinie 20.00, jak i jutro o tej samej porze, wyruszy auto, w tym samym czasie tereny ogródków działkowych odkomarzane będą z quada. Przypominamy, do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Mimo wszystko, producent informuje o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych oraz karencji dla owoców wynoszącej około 7 dni.

Tym razem harmonogram odkomarzania przedstawia się następująco:

  • 14 lipca

– osiedla: Wielopole, Dzików, Podłęże, Zakrzów, Sobów, Sielec, Wielowieś;

– ogrody działkowe: Miechocin, Mokrzyszów, Nadole, Zwierzyniec, Wymysłów.

  • 15 lipca

– osiedla : Nagnajów, Ocice, Piastów/Borów, Miechocin, Przywiśle, Siarkowiec, Stare Miasto, Serbinów, Mokrzyszów;

– ogrody działkowe: Siarkopol, Związkowiec, Kamionka.

Podobnie jak poprzednim razem, informujemy, że do przeprowadzenia odkomarzania potrzebna jest bezwietrzna, bezdeszczowa pogoda. Termin akcji, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, może ulec zmianie.

****************************************************************************************************

Przypomnijmy,  na odkomarzanie w bieżącym sezonie magistrat przeznaczył kwotę 237 820,50 zł brutto. Do przetargu stanęło dwie firmy – rzeszowska Z.U.H.P. która swoją usługę wyceniła na 767 520,00 zł, oraz firma Pestokil z Brzegu, z ofertą na 95 tys. 940 zł brutto. Postępowanie wygrał Pestokil, który odkomarzał Tarnobrzeg w ubiegłym roku. Wtedy odbywało się to na zasadzie zgłoszenia a za każdy oprysk miasto płaciło ok. 40 tys. zł. W bieżącym sezonie zapisy te uległy zmianie. Zgodnie z nowymi zasadami wykonawca usługi otrzyma pełną zapłatę za jej wykonanie tylko w przypadku satysfakcji mieszkańców i komisji złożonej z urzędników. W przeciwnym wypadku miasto pokryje jedynie koszty związane z utrzymaniem pracowników w gotowości do pracy.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kutombo
1 miesiąc temu

W Spółdzielniach drukarki u kresu wytrzymałości.Średnio co dwa miesiące drukują i przysyłają nam podwyżki.Bożek chłopie zajmij sie czymś co umiesz robić-wróć do nauczania.

rudy
30 dni temu

Miasto powinno mieć swój sprzęt do odkomarzania a nie płacić krocie

piter
30 dni temu
Reply to  rudy

ale za co to kupia skoro daja dac zarobić stw a nie swoim a z komarami co rok jest to samo wiec nie ma sensu sie rozpisywac bo jestemy na przegranej pozycji?

styl
30 dni temu
Reply to  piter

„dają dać” głupi głupieje itd

piter
30 dni temu
Reply to  styl

troche sie zapedziłem dzieki za uwage

Urzędnik
30 dni temu
Reply to  styl

Jolu spokoj

komar
30 dni temu
Reply to  piter

co roku się opalasz a i tak masz d… e bladą

piter
29 dni temu
Reply to  komar

tak mam to głeboko bo jak komary gryza tak grya a efektów nie ma godzina 19 a tu plaga ciebie obsiada a niech tak w twoim domu polataj jak sie bedziesz czuła szybciej bys za pewne z niego uciekła albo uciekł?

kleszcz
29 dni temu
Reply to  piter

Trzeba być naprawdę niedojdą życiową aby uciekać z domu przed komarami-Gdzie taka istota człeko-podobna się uchowała i przyznaje się jak bardzo jest opóżniona cywilizacyjnie ?

Neltah
30 dni temu

No i widzicie, a mówiłem w czerwcu ,gdy woda w Wiśle opadała ,że należy jak najprędzej użyć środka na terenach zalewowych nad Wisłą,nim komary się pojawią. No i mamy plagę komarów ,której już NIE DA SIĘ wytępić, bo jest za późno

Marek
30 dni temu

Działki Mokrzyszów, podobno wczoraj miała być aukcja. Dzisiaj komary mają się cudownie! Atakują nawet w słońcu! Nie można zrywać owoców/ warzyw bo była akcja -> ale komary latać wciąż mogą, pomimo akcji…;-)
Wielkie rozczarowanie – ciekawe, czy o skuteczności akcji będą informowali jedynie znajomi znajomych – czy może ktoś pójdzie po rozum do głowy i zorganizuje ankietę np. w nadwisla24 – żeby włodarzom miasta pokazać, że jednak nie jest cudownie 😉

Waldek
29 dni temu

Dziękuję firmie odkomarzającej za odkomarzenie samochodu stojącego na parkingu. DOBRRRA RRRROBOTA!

Leszek
29 dni temu

panie el prezidente krzaki porażka,wodociągi (zmiana prezesa na dyr szpitala z rzeszowa)porażka,sprzedanie udziałów w wodociągach porażka,śmieci-cena porażka,TBs porażka,brak atestacji stanowisk w urzędzie porażka, obsadzanie swoimi porażka…..itd

ole
29 dni temu
Reply to  Leszek

zapomniałeś dodac że woda zdrozała

Mar
29 dni temu
Reply to  Leszek

Pan Prezydent sam się nie wybrał na urząd, tak zdecydowała większość głosujących. Nie słyszałem też, żeby ktokolwiek z miejscowych elit zbierał podpisy. Czyli następna szansa na potrzebne zmiany najprawdopodobniej dopiero w 2023 roku.

opinia
25 dni temu
Reply to  Mar

„Prezydent sam się nie wybrał na urząd”- skonstatował filozof ruski

Mar
25 dni temu
Reply to  opinia

No, przynajmniej tyle, że łapka w dół została poparta krytycznym komentarzem z „uzasadnieniem” 😉 Bo z „filozofem ruskim” to zarzucił jak łysy grzywką o kant kuli.

dinks
25 dni temu
Reply to  Mar

„zarzucił jak łysy grzywką o kant kuli.”- potwierdził ruskiego filozofa

On On
29 dni temu

Ciężko żyje się w socjalizmie

Mtbg
26 dni temu

Kiedy powtórka z odkomarzania ? Spadł deszcz i znów mamy lato z komarami swędzące .. na przywislu już wrócili, nie odkomarzajmy chodników ale i tez bujne krzaki.

Ewelina
26 dni temu
Reply to  Mtbg

Wczoraj byłam na grillu i komary zjadały nas żywcem nie pomogły spraye i dymiące kadzidełka coś okropnego.

Kasia
26 dni temu
Reply to  Ewelina

Tak to jest, jak ktoś lubi kiełbasę

On On
26 dni temu
Reply to  Kasia

Kiełbasa to podstawa

Kasia
26 dni temu
Reply to  Ewelina

Utyskujesz. Pewnie dlatego, że bikini dla ciebie jest tak odległe jak wyspy kanaryjskie

opinia
25 dni temu
Reply to  Kasia

” dlatego, że bikini dla ciebie jest tak odległe jak wyspy kanaryjskie”–uzasadnia „inteligentka” za dychę

Kasia
25 dni temu
Reply to  opinia

Nie wiem po co tacy piszą, nie mając nic do powiedzenia. Weź sobie subtelnie … dam Ci dychę

żenada
25 dni temu
Reply to  Kasia

już spieniężyłaś swój pokład inteligencji?

Łysy
25 dni temu
Reply to  żenada

Kasia to jest jednak Kasia…

czytelniczka
23 dni temu

Pozdrowienia od komarów na Przywiślu! Gryaą jak gryzły, chyba jeszcze nigdy odkomarzanie nie było tak nieskuteczne.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x