Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu : 7 osób podejrzanych o handel dopalaczami (video)

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadzoruje śledztwo prowadzone przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających oraz substancji psychoaktywnych stanowiących realne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, dokonali zatrzymania 7 osób w wieku od 20 do 39 lat mieszkańców m.in. woj. świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz pomorskiego, którym zostały przedstawione zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani dot. uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychoaktywnych o różnych nazwach handlowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo czterem osobom przedstawiono zarzut prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa przestępcza zajmująca się wprowadzaniem na rynek dopalaczy, działała w latach 2016-2019 na terenie niemal całego kraju, gdzie przy wykorzystaniu firm kurierskich sprzedawała środki psychoaktywne. W toku prowadzonego postępowania zabezpieczono m.in. kilkadziesiąt paczek zawierających dopalacze, które aktualnie badane są przez biegłych. Grupa mogła wprowadzić do obrotu ok. 50 kilogramów dopalaczy o łącznej wartości ok. 1 400 000 złotych – informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

W stosunku do dwóch podejrzanych Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są dalsze zatrzymania – dodaje.

foto&video: Centralne Biuro Śledcze Policji
info: Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content