Tarnobrzeg: Trzecie podejście do odkomarzania

O ile nie zmienią się prognozy, jeszcze dziś ruszy kolejna akcja odkomarzania Tarnobrzega. Zabiegi prowadzone będą również jutro. Ich efekt uzależniony będzie jednak od bezdeszczowej aury.

Będzie to już trzecie podejście do odkomarzania Tarnobrzega. Poprzednie akcje przynosiły krótkotrwałe efekty, bowiem o ile poradziły sobie z dorosłymi osobnikami, to już kolejnego dnia, lub po dwóch dniach, deszcz spłukiwał środek, więc wykluwające się z jaj larwy mogły swobodnie rosnąć, a później uprzykrzać nam wszystkim życie. – Pogoda tego lata jest bardzo kapryśna, wyjątkowo deszczowa. Nie zdarzyło się pięć, sześć dni bez chociażby najmniejszego opadu. A tyle byłoby optymalnie, by poradzić sobie z plagą komarów. Przymierzamy się do ponowienia akcji 22 i 23 lipca – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Termin przeprowadzenia zabiegów uzależniony jest jednak od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.

Ponownie jak poprzednio, zabiegi zwalczania kleszczy, larw komarów i dorosłych postaci komarów na terenie Tarnobrzega przeprowadzane będą każdego dnia po godzinie 20.00. Do oprysków zostaną  użyte preparaty dopuszczone  do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Mimo to, firma przeprowadzająca odkomarzanie informuje o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych oraz karencji dla owoców wynoszącej około 7 dni.

Wykaz osiedli miejskich do zabiegu odkomarzania w dniach 22- 23 lipca 2020 r.:

  • Serbinów, Piastów/Borów, Siarkowiec, Wielopole, Przywiśle, Stare Miasto, Dzików, Podłęże, Zakrzów, Sielec, Wielowieś, Sobów, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Nagnajów.

Wykaz ogrodów działkowych do zabiegu odkomarzania w dniach 22 – 23 lipca 2020 r.:

  • ROD Mokrzyszów, ROD Nadole, SOD Zwierzyniec, ROD Wymysłów, ROD Siarkopol, ROD Związkowiec, ROD Miechocin.

Wykaz miejsc publicznych do zabiegu odkomarzania w dniach 22 – 23 lipca 2020 r.:

  • park dzikowski, tereny rekreacyjne ul. Przy Zalewie, skarpa wiślana, lasek „buloński”, stawy rybne.

Do akcji odkomarzania przewidziano jak poprzednio, dwa pojazdy.

info; UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OJ,OJ
1 rok temu

WISŁOSTRADA ZAROSŁA CHWASTAMI,KIEDY PIELENIE?

Alf
1 rok temu

Czy poprzednie zabiegi przyniosły wymierny efekt zawarty w umowie i czy firma otrzymała wynagrodzenie? Ciekawe , bo schemat umowy był dość zawiły.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Czy za każde odkomarzanie Miasto płaci? Czy też kolejne podejścia są wykonywane w ramach realizacji jednej umowy? I czy można prosić o zwrócenie się do Miasta z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w postaci skanu tej umowy (tych umów)? Jeśli była jedna i wykonawca robi poprawki, byłbym w stanie to zrozumieć, ale jeśli każde kolejne podejście wynika z kolejnego kontraktu opłacanego przez Miasto, to ktoś tu chyba sobie robi żarty z mieszkańców. Takich podejść (nieskutecznych) może być jeszcze wiele, nie wyobrażam sobie, aby każde było finansowane z pieniędzy podatników. Powinno być zrobione raz a dobrze, a za poprawki powinna ponosić odpowiedzialność firma wykonująca. Dlatego ciekawi mnie, jak została skonstruowana umowa i jaka w ogóle firma dokonuje w tym roku odkomarzania w naszym mieście.

wasyl
1 rok temu

Szkoda pytać , więcej roboty robią ” biedne ” pozbawione budek lęgowych jerzyki . Lepiej płacić na chemię niż zastanowić się nad ekologią w całym mieście .

Mtbg
1 rok temu
Reply to  wasyl

Lepiej wywalać 40k za jedną akcję na odkomarzanie, jerzyków raczej w Tbg nie idzie spotkać(nie spotkałem).. uciekły z miasta.

Anna
1 rok temu

Odkomarzanie właśnie przyjechało w tempie pendolino, jakaś kpina, a dzieciaki całe pogryzione.

piter
1 rok temu
Reply to  Anna

to nie chodzi o tempo tylko o opady a tych jest za duzo ostatnio ale to nie broni miasta bo sa inne miejsca nie zadbane a tam sa duze legarnie tych owadow ma nadzieje ze nie bedzie znowu niezbednego tumaczenia sie przed kamerami i bo sie zaczeło robic popularne?

S W
1 rok temu

Haha! Jak goście jadą 50-70km/h, dym jest tak mały ze stare diesle bardziej kopcą to jak ma być dobrze? Żałuje ze ostatnio nie nagrałem jak przemknęli przed moim domem. Szok. Jeśli maja GPS w pojazdach powinno się ich sprawdzić jakie osiągali prędkości

Piotr
1 rok temu
Reply to  S W

Gdzie jechali??? Bo na PIASTOW chyba nie 9dkomarzalu bo nie było słychać o swicie hałasu

ewa
1 rok temu
Reply to  Piotr

Byli o k 4 nad ranem. Ale komary się nie wystraszyły są jeszcze bardziej wkurzone.

smile
1 rok temu
Reply to  S W

Przemknęli z prędkością 70 km/h….pewnie ich komary goniły… 🙂 🙂 🙂

Mar
1 rok temu

Spoko, podwyżki cen są cierpliwie znoszone, to i komary będą.

nel
1 rok temu

Piastów/Borów -Trzeci raz odkomarzanie się nie udało! Gryzą tak jak gryzły!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content