Tarnobrzeg: RDM pochwalił się nowym sprzętem (zdjęcia oraz video HD)

Dzięki dokapitalizowaniu przez miasto Tarnobrzeg, spółka Rejon Dróg Miejskich kupiła nowy sprzęt. Park maszyn, o jaki w ostatnim czasie wzbogacił się RDM zaprezentowano w miniony czwartek, podczas konferencji prasowej.

Nowe nabytki RDM, to zamiatarka samojezdna, ciągniki, ssawa do liści, rębak do gałęzi, kosiarka, opryskiwacz zawieszany ciągnikowy, kosa spalinowa, odchwaszczarka, piaskarka, posypywarki, pługi odśnieżne, przyczepa z tablicą ostrzegawczą, kosiarki bijakowe, pilarki spalinowe. Sprzęt ten kupiono dzięki podwyższeniu kapitału spółki. W roku 2019 miasto dokapitalizowało RDM kwotą 350 tysięcy złotych, w roku bieżącym na ten cel przeznaczono już 1 milion 300 tysięcy złotych.

Jak podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, finansowe, a co za tym idzie także sprzętowe, wzmocnienie RDM to gwarancja, że nie trzeba będzie posiłkować się firmami z zewnątrz do realizacji zadań z zakresu utrzymania zieleni, pielęgnacji drzew, bieżącego utrzymania dróg w Tarnobrzegu. To wreszcie też szansa dla RDM na rynku poza miastem.

– Mam nadzieję że nasza spółka będzie wkrótce na tyle konkurencyjna, by stawać w przetargach na realizację takich zadań także w innych miastach – mówi prezydent Bożek.

W najbliższym czasie RDM wzbogaci się jeszcze o koparkoładowarkę z osprzętem, kosiarkę bijakową oraz samochód dostawczy 3,5 t. By móc w pełni sprostać wymaganiom rynku w dalszych planach spółki zakup samochodu dostawczego do 7t, samochodu ciężarowego, termosu do masy asfaltowej, a także remontera nawierzchni asfaltowych.

info: UM Tarnobrzeg
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

miejmy nadzieje ze zaczna szybcie to trawe kosic bo to jest wielki wstyd jak to miasto jest zarosniete i zasmiecone lasy jeszcze rekawicze i workow brakuje do zbierania smieci bo rdm nie ma wielkich zlecen od miasta ale moze pomoc aby jakos ta miescinka wygladała?

Dforamt
1 rok temu

Fajnie, że wspieramy swoich, ale nie widać ich działania miasto zachwaszczone a na chodnikach można nogi połamać – do roboty bo drogi parkingi i chodniki czekają, a ludzie coraz bardziej świadomi.

piter
1 rok temu

tymi słowami prezyden sam sie pograzył bo rolinicy w takich sprawch sa fachowami i przez zcałe zycie wiecej ni 14 km przerobili wiec sam sprobuj to zrobic a potem mozesz osadzac?

piter
1 rok temu
Reply to  piter

ale tez nie wiadomoczy za rok bedziesz na tym samym stołku to nie puszaj pustych słow w swiat?

Romek
1 rok temu

Zdjęcia już sa !!! Teraz do roboty !!! Jest co robić tylko trzeba ruszyć 4 litery i pochodzić oo mieście!

Kutombo
1 rok temu

O i to sie mi podoba,to sie chwali-trzeba być samowystarczalnym w jak największym stopniu bo później nas dymają,jak Stalowa ze śmieciami

Skunks
1 rok temu

Podobno w Miechocinie pobił się po pijaku proboszcz z wikarym, czemu o tym nie napiszecie?

Mieszkaniec
1 rok temu

Chóru nie będzie – będzie balet a potem konferencja prasowa.

Janek
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Podejrzewam że następna konferencja będzie z okazji likwidacji komarów.

mieszkanka sikorskiego
1 rok temu

Po co to kosy spalinowe, podkaszarki i odchwaszczarki jak chwasty w niektórych miejscach mają po 2 metry.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content