Tarnobrzeg: Nie było chętnych do wyremontowania kręgu kamiennego na Przywiślu (zdjęcia)

Nie udało się wyłonić wykonawcy remontu kręgu kamiennego na osiedlu Przywiśle w Tarnobrzegu. Pierwszy przetarg został unieważniony, w kolejnym, oferty można składać do 30 lipca br.

Inwestycja zakłada rozbiórkę fragmentów kamiennego murku, wykonanie gabionów czyli koszy z metalowej siatki wypełnionych tłuczniem kamiennym oraz dostawę i montaż elementów wyposażenia. W skład wyposażenia mają wchodzić siedziska drewniane, stoliki szachowe wraz z siedziskami oraz kosze na śmiecie.

Remont kręgu kamiennego na terenach zielonych – Osiedla Przywisle na kosztować nie więcej 30 tysięcy euro.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dformat
1 rok temu

Rdm niech się weźmie tyle sprzętu dostał – tylko tam słaby jest slaby nadzór, będą remontować ze dwa lata.

Mar
1 rok temu

No no, kolejny obiekt „kultury” się zapowiada. Rozumiem, że będzie dopasowany architektonicznie do opisanej niedawno altany?

piter
1 rok temu
Reply to  Mar

no tak ci co lubia napoje wyskokowe znowu by mieli nowe swoje miejsce w miescie ale nie o to mi chodzi bo miasto chce remontowac ale czy to chce to ogladac po godz 18 miasto milknie kazdy przed tv siedzi lub laptopem a kiedy te czasmy wroca ze sie na ławce koło bloku siadało i sie ze znajomymi rozmawiało prawdopodobnie nigdy bo to miasto um……?

Seb
1 rok temu
Reply to  piter

W kulturalny sposób napoje alkoholowe spożywa się w altanie, lub na pobliskich zrujnowanych schodach.
W okolicach kręgu jest za duży ruch co przy grozi zakrztuszeniem jeżeli soprzywa się kulturalnie prosto z butli.

Mtbg
1 rok temu
Reply to  Mar

Altana będzie dotąd stać aż zarząd osiedla Przywiśla się nie zmieni, co ciekawe to przy tej altanie jest obiekt monitorowany a lunety brak, może UM zdemontował aby obserwować czy pojawiły się już jerzyki?

piter
1 rok temu

co z tego zechcecie aby by lo tutaj ładnie a jest pusto jak to wyjasnicie?

łysy
1 rok temu

Tyle firm remontowo budowlanych w mieście i okolicy i nie było chętnych na 30.000 euro ? Dziwne.

Q--
1 rok temu

Całe to „miasto” jest w kamiennym kręgu

Neltah
1 rok temu

Hej, autorze ,jakich TERENACH NAD WISŁĄ?To jest Skalna Góra, po prostu ,lub osiedle Przywiście, ale znajomość geografii by się czasem przydała. Po drugie, a ja wcale nie wiem czy warto to remontować. To jest zabytek ,pamiątka dawnych czasów. Zwyczajnie dorobić ławki i to wszystko. Lasek Buloński NIECH ZOSTANIE JAKI JEST. To piękne miejsce, teren bogaty przyrodniczo i tam żadnej kostki NIE POTRZEBA, asfaltowe ścieżki są fajne i niech takie zostaną!

Rafał
1 rok temu
Reply to  Neltah

Oj nie zgadzam się z tą opinią. Te asfaltowe ścieżki są do wymiany od jakiś 30 lat. Przecież tam się można zabić na nich, są w tak opłakanym stanie. Naprawdę warto by było się za to wziąć aby tarnobrzeżanie mieli jakieś miejsce na rekreację.

ogr z lasu
1 rok temu

Baardzo dawno temu było tam „lodowisko”…Fajnie było…

mieszkaniec z Przywiśla
1 rok temu

Najwidoczniej firmy mają tak dużo spraw że nie da sie wszystkiego pogodzić aby w terminie zrobić taką inwestycję.

Pan Prezydent ostatnio mowił że RDM nie wszystko potrafi jeszcze realizować.
Ja uważam osobiście ze dokapitalizowanie to bardzo dobry pomysł. Widać że miasto ma pozytywną wizję dotyczącą spółek miejskich

Neltah
1 rok temu

RDM nie umie jeszcze plewić nasadzeń. To może na jakiś kurs z prezentacją ich wysłać po godzinach i będą umieć wszystko

Rafał
1 rok temu

Nasz miłościwie nam panujący prezydent odnowi to tak ,że sama Warszawa i Kraków będzie nam zazdrościć tego ! … tak jak nasadzeń hehehehe

koncept
1 rok temu

A kiedy ktoś wpadnie na pomysł, żeby zrobić zadaszoną ławkę przy przystanku przy budynku Sienkiewicza 38? Od lat jedna laweczka we wiacie przystankowej i młodzież dojeżdżająca do Tbg-a do szkół musi stać wzdłuż skarpki przy pawilonie albo siedziec na schodkach. A prawdopodobieństwo wieczorno-nocnych biesiad w tym miejscu minimalne, bo to jedna z głównych ulic.

piter
1 rok temu
Reply to  koncept

ale mi sie wydaje ze to powino sie zgłosic do pks lub polcaru skoro oni z tego korzystaja wiec nie dbaja o klijenta ale sami emerycji i rencisci jezda roznymi liniami i nie sa pełne to z czego jak klijentów brak?

Dformat
1 rok temu

wystarczyłoby to tylko wyremontować dołożyć siedziska na wyremontowane murki i byłoby ok (koszt minimalny), ale nie trzeba wszystko rozjeba..c

Dformat
1 rok temu
Reply to  Dformat

a i kasy pewnie starczyłoby na remont murków i siedzisz na Wembley, a tak tylko niszczyć i budować coś lichego, coś co nie przetrwa nawet 10 lat, bo się rozsypie

Mieszkanka Przywiśla
1 rok temu
Reply to  Dformat

Zwłaszcza że ten murek nie jest wcale w takim złym stanie.Ubytki można spokojnie wypełnić jak plomby w zębach.

Director PUM
1 rok temu

Nawet ładniej

Askower
1 rok temu

Krąg wystarczy wyremontować a nie burzyć, co za pusty łeb chce burzyc.?? Ludzie stop bezmózgim, wszystko można odnowić po niższych kosztach a później wmawiają nam jak oszczędzają. Szlag trafia

mieszkanka
1 rok temu

Nie wiem kto tam siedzi w radzie osiedla ale ten teren powinien być jakoś zagospodarowany żeby można było aktywnie spędzać czas bo okropnie to wygląda chyba że emerytom nie jest na rękę żeby młodzież aktywnie spędzała tam czas.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content