Rząd zniósł kolejne ograniczenia związane z COVID-19: więcej osób na trybunach, targach i konferencjach

Od 25 lipca 2020 r. rząd zmniejszył niektóre ograniczenia związane z koronawirusem. Na piłkarskie stadiony równocześnie będzie mogło wejść więcej kibiców. Zmiany objęły również branżę eventową, a także imprezy artystyczne i rozrywkowe oraz baseny. Nic nie zmieniło się natomiast w przypadku zakrywania nosa i ust.

Więcej kibiców na trybunach

Zwiększyła się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Publiczność może teraz zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie.

Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.

Konferencje, targi, wystawy – 1 osoba na 2,5 m2

Zmniejszenie obostrzeń objęło także branżę eventową. Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypadać ma 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2.

Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Targi, czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.

Baseny i aquaparki – zmiany w limitach osób

W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie ma już ograniczenia liczby uczestników. Pozostanie ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki obowiązuje limit do 75 proc. obłożenia obiektu.

Na basenach publiczność może  zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Imprezy artystyczne i rozrywkowe

Od 25 lipca 2020 r. zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

Mniejszy dystans społeczny

Dystans społeczny został skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca to to 1,5 metra. Jeśli nie będziemy mogli zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętajmy o zasłonięciu nosa i ust!

info: gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smile
1 rok temu

Wróciłem dziś z placu targowego…. 2/3 to nieśmiertelni, bez masek, siarczyście dyskutujących lub tzw. chodzące centrale telefoniczne, którzy pyskują do smartfona non stop. Na przystankach autobusowych nie widziałem ani jednej osoby w maseczce choćby w dłoni….Róbmy tak dalej…..

olo
1 rok temu
Reply to  smile

to wina tuska jak w górnictwie a rząd wycofuje się z głębokiej restrukturyzacji branży wydobywczej

radar
1 rok temu
Reply to  olo

powiedział co wiedział – bo płytki zasięg

Neltah
1 rok temu

Nadal nie rozumiem, po co media podają przypadki czegoś co nie zabija, nie zagraża zdrowiu i życiu ZWYKŁYCH ludzi. Były, są i będą przypadki, tak samo jak przypadki zachorowań na inne choroby a nikogo to nie obchodzi, dlaczego? .Media nie powinny się tym zajmować. A po drugie i tak nie da się policzyć osób które mają wirusa, bo bada się w losowych sytuacjach ,bo np ktoś przyszedł do lekarza z inną chorobą, czy ktoś miał okresowe badania z pracy. To nie ma sensu

Bolek
1 rok temu
Reply to  Neltah

Dlaczego przy rekordowej liczbie zakażeń P0 nie domaga się wprowadzenia stanu wyjatkowego.Przy dużo mniejszej domagała się straszac nas armagedonem I zabojczymi kopertami ?

Reptilian
1 rok temu
Reply to  Bolek

ok ,to ja ŻĄDAM podania do publicznej wiadomości ,codziennie takich informacji jak:
-ile osób dziennie zachorowało na raka
-ile złapało wirusowe zapalenie wątroby
-ile złapało białaczkę
-ile zachorowało na HIV oraz AIDS

prosze mi tu szybko podać konkretne miejsca,ilość,wiek i inne dane tych osób, bo musimy wiedzieć

smile
1 rok temu

Dziś w Polsce padł rekord….615 nowych zakażeń….
Hulaj dusza, piekła nie ma, koronawirusa też nie ma….

łysy
1 rok temu

Małysz chorował, przesiedział w chacie 2 tygodnie i już funkcjonuje i takich codziennie jest więcej więc nie ma sensu o tym pisać.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content