Prezes Siarki, D. Dziedzic: „Mamy młody zespół, który powinien powalczyć”. Konferencja prasowa przed rozpoczynającym się sezonem (zdjęcia oraz video HD)

Już w sobotę 1 sierpnia meczem z Wisłoką Dębica tarnobrzeska Siarka zainauguruje nowy sezon w rozgrywkach III ligi w grupie 4. – Mamy młody zespół, który powinien powalczyć – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Siarki, Dariusz Dziedzic.

– Na pewno sezon z dużą niewiadomą (…) czterdzieści kolejek, także sporo grania (…) gra musi być przygotowana ilościowo ale i fizycznie. Z tej pracy która drużyna wykonała w okresie letnim jestem zadowolony, ale wiadomo że rozliczą nas wyniki (…). Liczymy na dobry wynik, myślę, że Siarka powinna być drużyną liczącą się w lidze (…) – mówił prezes Dziedzic.

– Jestem dobrej myśli, na dzień dzisiejszy mamy zespół młody, zrobiliśmy to świadomie, może jeszcze ze dwie twarze się pojawią i to się może zmienić. Na dzień dzisiejszy, średnia wieku na dzisiaj w pierwszej drużynie Siarki to 20,4 także to najmłodszy chyba zespół od lat. Ciągle kształtujemy politykę żeby jak najwięcej młodych zawodników trafiało do zespołu. Dzisiaj mamy jedenastu zawodników w pierwszej drużynie, którzy wywodzą się z naszego szkolenia – dodał.

Z pracy wykonanej przez zawodników w okresie letnim zadowolony jest również trener Grzegorz Opaliński. 

 – Mamy bardzo młodą drużynę, kibice na pewno będą mieć do nas jakieś uwagi ale proszę też pamiętać, że w tamtym roku mieliśmy drużynę, która była zdecydowanie starsza, średnia wieku była 24 lata i nie zrealizowaliśmy celu. Dlatego teraz wszyscy zawodnicy, którzy do nas przybyli, byli przez nas przez pewien czasu sprawdzani. Każdy z tych zawodników odbywał testy (…) wszyscy Ci zawodnicy są świadomie dobrani, jesteśmy bardzo zadowoleni z tych ruchów, wierzę w tych chłopaków, ze będą realnym wzmocnieniem naszej drużyny – tłumaczył trener Opaliński.

Z ZOCHEM CZY BEZ ZOCHA?

Nie wiadomo jak potoczą się losy doświadczonego bramkarza Siarki Hieronima Zocha. Decyzją zarządu zawodnik został dyscyplinarnie przesunięty do rezerw Siarki, a jego miejsce zajmie pozyskany w letniej przerwie, siedemnastoletni Maciej Kowal.

– Dałem Hirkowi szansę odejść zaraz na początku okresu przygotowawczego, stwierdził, że zostaje. Niestety teraz przed samą ligą zakomunikował, że ewentualnie chciałby odejść. Ma kwotę wpisaną transferową, także jeżeli klub się zgłosi i ureguluje to wiadomo, że Hirek nie będzie dalej występował w Siarce. Na dzień dzisiejszy jest naszym zawodnikiem i różnie to się może potoczyć – tłumaczył prezes Dziedzic.

– Nieprawdą jest to, że nie byliśmy przygotowani na odejście bramkarza (…) pewne kroki jeśli chodzi o pozyskanie bramkarza czynimy już od kilku tygodni, wiedząc o tym, że sytuacja z Zochem jest trochę niepewna. Należy również wziąć pod uwagę to, że okres transferowy jest teraz utrudniony, dlatego, że druga liga dopiero się skończyła, jest gro zawodników którzy mają ambicje i chcą testować się w pierwszej, drugiej lidze. Dlatego my, którzy nie jesteśmy na poziomie centralnym, musimy czekać na to, co się wydarzy – mówił z kolei trener Opaliński.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 rok temu

Może to i dobrze. Młodzi pewnie grają za 1000- 1500 miesięcznie. Pewnie sukcesem będzie środek tabeli. Ale może z długów wyjdą na prostą dzięki temu.

piter
1 rok temu
Reply to  Gość

no młodzesz jest pewna ze w tbg bedzie awans ale pdd powie jedno słowa i to bedzie swiete a przez tyle lat co jest prezesem co zrobił dla tego klubu narazie wielkie korzysci dla siebie to jest druga osoba do zmaiany w tym małym miescie bo narazie stoji w miejscu a nie rozwija sie?

art
1 rok temu
Reply to  piter

Twoja wypowiedź to jest istny bełkot? Co miałeś w szkole z języka polskiego?… Nie musisz odpowiadać. Domyślam się.

piter
1 rok temu
Reply to  art

to nie jest bełkot tylko mało co uzywam polskich znakow bo kozysta tez z innych jezykow wiec daj sobie na wstrzymanie bo pewnie oprucz polskiego to moze jeszcze ruski znasz|?

art
1 rok temu
Reply to  piter

Rosyjski znam. Oprócz niego jeszcze angielski i niemiecki.

Director PUM
1 rok temu

PBI tyle inwestycji w mieście i ani grosza na Siarkę – oj wstyd

Dformat
1 rok temu

Szkoda, bo prezes co roku to samo mówi. Co roku nowy skład i Bajka o budowaniu drużyny.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content