Wypoczynek nad Jeziorem Tarnobrzeskim obok placu budowy (fotoreportaż oraz video HD)

Mimo zakazu nie brakuje chętnych do plażowania nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jak już kilkakrotnie informowaliśmy, decyzją władz miasta wypoczynek nad zbiornikiem od strony Wisłostrady jest zabroniony, z powodu pobliskiego placu budowy.

Porządku nad jeziorem pilnuje Straż Miejska. – W niedzielę Straż Miejska zatrzymała 19 pojazdów spoza Tarnobrzega, które pomimo zakazu wjeżdżają na teren jeziora. Mandatem zostało ukaranych 10 kierowców i 3 osoby plażujące – informuje portal NadWisłą24.pl Robert Kędziora, komendant SM.

– Jeśli ktoś chce poleżeć, to można skorzystać z terenu od strony Ocic, który nie jest zamknięty. Jedynym utrudnieniem jest to, że nie ma tam kąpieliska, czyli pływać wpław w jeziorze nie wolno. W związku z tym uruchomiony został patrol wodny, który podejmuje takie czynności. Sama obecność tego patrolu powoduje, że ludzie nie wchodzą do wody – dodaje.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Na wstępie dziękuję redakcji za relacje foto i wideo.

Co do sytuacji nad Jeziorem, to co tu dużo mówić – szkoda, że przed sezonem nie zrobiono wjazdu i rozjazdu na Żeglarską i Plażową, a potem nie robiono najpierw jednej z tych dróg od początku do końca zostawiając drugą otwartą dla turystów z koniecznymi obostrzeniami koronawirusowymi, a potem na odwrót.

Alf
1 rok temu

Trochę słabo jak dla mnie wyglądają te statystyki straży. Z 19 pojazdów ok. połowa ukarana?. A co z pozostałymi pouczenie ?

STH
1 rok temu
Reply to  Alf

Słabe to jest zamknięcie jeziora tarnobrzeskiego, a nie karanie ludzi!

piter
1 rok temu
Reply to  STH

raczej w nastepnym roku moze byc krucho nad jeziorem skoro ludzie przyjada dostana mandat o strazy miejskie ktorej juz od dawna nie powinno byc w tbg-u i bede straty a jak pdb bedzie dalej prezydentem to bedzie pytał internałtów co ma zrobic aby ludzie nie uciekali z tego miasta tylko zostawali…..

piter
1 rok temu
Reply to  STH

znowu do smietnika ida komentarze wiec proponuje aby został zmieniony admin bo nie da sie prawdy napisac co jest grane w tym miescie ….

Adam
1 rok temu

Nie potrzebnie zamknęli jezioro. Wystarczyło odgrodzić płotkiem plaże, które można udostępnić plażowiczom. Prezydent chwalił się, że dzięki zamknięciu jeziora będzie taniej ale ile taniej już nie potrafił powiedzieć 😀

retrospector
1 rok temu
Reply to  Adam

no bo on to zrobił tylko po to by zaoszczędzić na ratownikach. No bo teren pod Mariną i tak był otwarty dla ludzi, więc wystarczyło go odgrodzić,a w tym miejcu postawić ratownika PRZYNAJMNIEJ na weekend i skończyć ze straszeniem. Chyba tylko głupi by zapłacił mandat za leżenie na plaży i pływanie, ciekawe ile rozpraw sądowych się odbędzie za nieprzyjęte mandaty

Brak słów jak szpecicie nasze miasto.
1 rok temu

Nastawiali czarnych bud w najlepszym miejscu na odpoczynek a teraz wyłożą kostką i remont jeziora wykonany. Zniszczyliście to jezioro !!!!!!!!!!

Romek
1 rok temu

Bo jakim trzeba być … ,żeby w sezonie zamykać jezioro. Można to było zacząć od września i myślę ,że spokojnie remont mógłby trwać. Nooo ale przecież miasto stać na zamknięcie jeziora w najlepszym terminie 🙁 a póżniej tylko opłaty w górę i będzie super … brawo WY

piter
1 rok temu
Reply to  Romek

raczej takie pretensie to składajcie do białego domku przy ulicy moniuszki bo juz mnie to nudzi to marudzenie a jak nie umiecie porawic sytułacji w tbg-u to proponuje zmiane miejsac bo nawet nikt nie jest odwazny aby czacac zbierac podpisy aby prezydenta odwołac jak nie jest odpowiednie to stanowisko co robi dla niego i prosze dajcie juz spokoj z tym miałczeniem bo juz to robi sie monotone….

von
1 rok temu
Reply to  piter

 do białego domku przy ulicy moniuszki —jak nie umiecie porawic sytułacji w tbg-u to proponuje zmiane miejsac  — jak nie jest odpowiednie to stanowisko co robi dla niego –„racjonalizator” che che nie miałczy, ma pomysła

Mar
1 rok temu
Reply to  piter

Niechby chociaż były składane oficjalne wystąpienia mieszkańców do urzędu w ważnych dla nich sprawach. Można dumnie narzekać przez kolejne lata, ale co to przyspieszy lub zmieni?

retrospector
1 rok temu
Reply to  Romek

Ale to nie tylko pokazuje głupotę i niekompetencję zarządu RM z prezydentem na czele, ale totalny przejaw arogancji i olania mieszkańców oraz co gorsza turystów! Oni to jezioro budują dla własnego biznesu, a nie dla nas i mają to gdzieś czy my tam będziemy czy nie. Ważne żeby zbudować apartament ,bo pewnie jakiś znajomy postawił warunek za rok i zgarnąć kasę. Po trupach do celu A jak się przegoni ludzi to będzie najtaniej i najszybciej. A że ludzie nie wypoczną w tym roku, a kogo to obchodzi. władza z PO załatwia tylko własny interes. Dlatego nigdy nie trzeba głosować na tych ludzi, miasta gdzie oni rządzą są pełne różnych afer, bałaganu, chamstwa i arogancji.

Piotr
1 rok temu

Karać karać karać tylko tyle potraficie

obywatel
1 rok temu
Reply to  Piotr

A czego można wymagać od straży miejskiej – tylko potrafią karać mandatami ludzi spokojnych,
a z daleka omija ta niby straż pijących po kątach w mieście udając że nie widzą.
Przejadą się pary razy samochodem podczas dniówki nieroby na koszt podatników
pozorując pracę , bo tyle potrafią – już dawno powinna być zlikwidowana ta straż

  • generują tylko koszty dla podatników – nic więcej.
Mtbg
1 rok temu
Reply to  obywatel

W Stw dawno pożegnali się ze strażą miejska, ostatnio przejeżdżali koło altanki na przywislu i widzieli grupę pijących ale pojechali dalej i z altanki padł głośny śmiech w nich kierunku.

aka
1 rok temu

Jak dla mnie straż miejska to wydawanie niepotrzebnie pieniędzy z kasy miasta a tym samym mojej kieszeni,ale to tylko moja opinia

Alf
1 rok temu

Masa miast zwłaszcza delikatnie mówiąc nie najbogatszych likwiduje straże miejskie. Ale wielu lokalnych kacyków traktuje je jako straż przyboczną i narzędzie do gnębienia . Ile milionów rocznie się dopłaca to tajemnica jak sądzę.

retrospector
1 rok temu

hehe, no ręce opadają. Te debile nadal straszą! Już nie ma głowy JAK MOŻNA W WOLNYM KRAJU ZABRONIĆ LUDZIOM KĄPANIA SIĘ W ZBIORNIKU WODNYM W MIEJSCU PUBLICZNYM LATEM??? No jak? Czy do Tarnobrzega ma przyjechać ekipa TVN „UWAGA” i nagrać reportaż na temat absurdów organizowanych przez urząd miasta? Czy komuś się w głowie pomieszało? PLAŻA TO NIE JEST TEREN BUDOWY! plaża to miejsce publiczne, to teren otwarty .Jest lato, sezon,wakacje, TO NORMALNE ŻE SĄ LUDZIE I PLAŻUJĄ. OD STRONY OCIC TEREN JEST NIEBEZPIECZNY, JEST GŁĘBOKO, MOŻNA SIĘ UTOPIĆ. Nikt tam nie będzie pływał, ani tam nie ma plaży. W NIEDZIELĘ NIE MA BUDOWY, więc ludzie się kąpią. WYŚLIJCIE RATOWNIKA NA WEEKEND i skończcie pier..ić o zakazach , bo kompromitujecie się całkowicie!

tor
1 rok temu

Z innej beczki: w jakim miejscu są sprawy obwodnicy, galerii handlowych itd?

ktoS
1 rok temu

wody i pisaku nie widzieli zakaz jest wysokie mandaty im nie rozumieja to sie ich nauczy rozumu idiotów

Romek
1 rok temu
Reply to  ktoS

potrenuj pisanie !!!

OJ,OJ
1 rok temu
Reply to  ktoS

jaki zakaz ,setki ludzi kąpie się co dzień

ENYAW
1 rok temu

śmich na sali 😉 prywatne jezioro 😉 kto może ten plażuje 😉

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content