W Tarnobrzegu staną mobilne punkty informacyjno-rekrutacyjne Wojska Polskiego

W Tarnobrzegu staną mobilne punkty informacyjno-rekrutacyjne Wojska Polskiego. 19 i 20 sierpnia zainteresowani służbą w wojsku bądź nauką w szkołach wojskowych będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierzami jednostek liniowych i podchorążymi.

Wojskowe namioty pojawią się w Tarnobrzegu w środę, 19 sierpnia, w okolicy placu targowego przy ul. Kwiatkowskiego oraz w rejonie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Niepodległości. Z kolei w czwartek, 20 sierpnia, mobilna rekrutacja odbywać się będzie na placu Bartosza Głowackiego.

Tarnobrzeg znalazł się w harmonogramie kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem RP”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, bądź nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych spotykać się będą m.in. przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień.

Dotychczasowe edycje kampanii przyniosły wymierne efekty – od 14 października 2018 r., czyli od rozpoczęcia kampanii, do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olo
1 rok temu

to co chętnych nie ma? a takie super warunki podobno nie wiadomo co będzie za parę lat młodzi boją się rezykować?

Janusz
1 rok temu

Chyba lepiej przywrócić ZSW choćby na 6 miesięcy niż na siłę szukać chętnych do wojska wśród dzisiejszych chłopców z warkoczykami którzy mają to daleko gdzieś.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content