Ubezpieczenia – potrzebny, a może zbędny wydatek?

Zbędny z pewnością dla tych, których stać na pokrycie z własnych oszczędności kosztów odbudowania majątku. Dla tych, którzy są w stanie pozwolić sobie na wyremontowanie swojego domu po pożarze, zalaniu czy powodzi. Dla tych, którzy po kradzieży samochodu są w stanie bez problemu kupić nowe auto. Dla tych, którzy po poważnym zachorowaniu mają środki na to by leczyć się za własne pieniądze, a w przypadku śmierci mają zabezpieczone środki na spłatę zobowiązań i zabezpieczenie bytu rodzinie. Dla wszystkich tych i wielu innych przypadków, ubezpieczenia to rzecz zbędna. Jeśli jednak nie jesteś w grupie „bogaci +” to czytaj dalej.

Dla wszystkich pozostałych ubezpieczenie własnego majątku, a także zdrowia i życia, powinno być podstawową kwestią związaną z codziennym życiem – pracą, czasem prywatnym oraz zabezpieczeniem finansowym dla rodziny.

Pojawiają się głosy, że ubezpieczyciele i tak nie wypłacają tyle ile się należy, tyle ile według nas powinna wynieść wypłata, bądź pokrycie kosztów. Trzeba jednak pamiętać, że to my sami, a nie agent, decydujemy o tym co i od jakich ryzyk chcemy ubezpieczyć.

Polisa wystawiana jest na podstawie wniosku, poprzedzonego zgodnie z wymogami prawa Analizą Potrzeb Klienta, która zawiera sporo pytań dotyczących przedmiotu ubezpieczenia i potencjalnych zagrożeń wiążących się z przedmiotem do ubezpieczenia. Wszystkie te, czasem bardzo szczegółowe pytania, to podstawa do oceny ryzyka, które przekłada się na koszt zakupu ubezpieczenia, czyli składkę. Dlatego we własnym interesie na wszystkie te pytania warto rzetelnie odpowiedzieć, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą. Nie warto bowiem udzielać informacji niezgodnych ze stanem faktycznym, jeśli naprawdę chcemy wykupić polisę, która pokryje naszą ewentualną stratę.

Na rynku jest wielu agentów, którzy proponują zakup najtańszej polisy. Nie poświęcają odpowiednio dużo czasu na zbadanie potrzeb klienta i uświadomienie mu co jest w zakresie proponowanej ochrony, a czego na pewno nie można się po takiej polisie spodziewać. Musimy pamiętać, że za jakością zazwyczaj idzie odpowiednio wyższa cena. Dlatego przy zakupie ubezpieczenia, powinniśmy kierować się w pierwszym rzędzie zakresem ochrony. Dopiero wtedy możemy w pełni świadomie, analizować składki proponowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Jestem multiagentem, czyli osobą która zdobyła wszystkie wymagane przepisami prawa uprawnienia. Współpracuję z wieloma ubezpieczycielami i na podstawie ponad 20 letniego doświadczenia w branży, jestem w stanie przedstawić satysfakcjonującą ofertę.

Zapraszam do kontaktu – zdalnie lub bezpośrednio w biurze.

Ubezpieczenia Piotr Kowalik

ul. Moniuszki 20

Tarnobrzeg

Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00 oraz w soboty w godz. 9.00-13.00. Istnieje możliwość umówienia się w innych godzinach – w biurze bądź bezpośrednio u klienta.

Telefon do mnie: 509 673 558 oraz do biura: 15 822 44 66

E-mail: tarnobrzeg@ergoubezpieczenia.pl

Profil biura na facebooku: @ubezpieczenia.tarnobrzeg https://www.facebook.com/ubezpieczenia.tarnobrzeg/

artykuł reklamowy
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> Skip to content