Tarnobrzeg: Powstanie film promujący m.in. nasadzenia wzdłuż Wisłostrady i ulicy Sikorskiego

Władze Tarnobrzega ogłosiły postępowanie pn. Działania promocyjne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Działanie 2.5. „Poprawa jakości środowiska miejskiego”. Przedsięwzięcie pn. „Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega”. Jednym z trzech zadań które mają zostać zrealizowane w ramach tego postępowania, jest nagranie i montaż filmu promującego projekt.

Film ma przedstawiać trzy lokalizacje: tereny zielone nad Wisłą, nasadzenia wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych miasta, oraz skwer u zbiegu ulic: Kopernika / Sikorskiego. Jego celem jest przedstawienie efektów projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego”.

Całość ma wywoływać skojarzenia z nowoczesnością, dynamiką i rozwojem – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Film ma powstać z użyciem profesjonalnego sprzętu i metod, w tym: pełnoklatkowej kamery 4K z wymienną optyką, zapis obrazu RAW, profesjonalnego oświetlenia i profesjonalnego udźwiękowienia.

Oprócz filmu postępowanie zawiera również wykonanie tablic na konstrukcjach promujących projekt: Utworzenie ścieżki edukacyjnej na terenach zielonych nad Wisłą (zadanie nr 1) oraz Projekt i wykonanie ekranu LED promującego zrealizowany projekt (zadanie nr 3). Termin rozpoczęcia przedmiotu umowy ustala się na dzień podpisania umowy. Na zakończenie realizacji niniejszej umowy ustala się termin do 6.11.2020 r. Wartość zamówienia nie może przekroczyć kwoty 30 tys. euro.

Subskrybuj
Powiadom o
73 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bareja
6 miesięcy temu

Jedynie Stanisław Bareja może fachowo zrealizować zadanie 😀

Kreator
6 miesięcy temu
Reply to  Bareja

A Dariusza mieszkańca Krosna mógłby zagrać Jan Winnicki. „Proszę Państwa myśmy robili badania. Okazało się, że 60 % ludzi nie rozumie moich konferencji na Facebooku. W związku z tym do tych ludzi trzeba mówić inaczej. Trzeba pewne rzeczy nie ukrywam tego nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni czytają mojego Facebooka. Przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też…”

majster
6 miesięcy temu

Mamy koniec sierpnia, Wisłostrada – wizytówka miasta – cała zachwaszczona a prezydent już chce kręcić film promujący tą porażkę. Zieleń na terenach nad Wisłą wyschła, wymokła i zarosła chwastem, dopiero niedawno przetrzebionym. Wychodzi na to, że w Tarnobrzegu powstanie film SF z dużą ilością efektów specjalnych :)))))))) Oby 30 tysięcy euro wystarczyło……………….. :)))))))))

Normalny
6 miesięcy temu
Reply to  majster

No bez przesady – jakieś tam potknięcia są, ale podejdź sobie po południu na tereny nad Wisłą – ile ludzi z tego korzysta, porównaj sobie jak wyglądał jeszcze niedawno teren przy Lulullusie, a jak jest teraz. Takie rzeczy łatwo się zapomina, a krytykować jest łatwo. Promocja zadania jest wymogiem dotacji – Stalowa Wola zrobiła promocję w formie pikniku, gdzie zadeptano wszystko, co posadzili i zasiali parę miesięcy wcześniej. Więc może film o terenach zieleni, nasadzeniach, ogólnie mieście jako mieście bogatym w z zieleń, tlen i mieście zdrowym nie jest takim złym pomysłem.

As
6 miesięcy temu
Reply to  Normalny

Oj rejczel rejczel

Mati
6 miesięcy temu
Reply to  Normalny

Bulwary i skwer na Kopernika/Sikorskiego to zasługa Kiełba a nie Bożka.

Janusz
6 miesięcy temu
Reply to  majster

Wystarczy, przecież wszystkie POmysły burmistrza finansują mieszkańcy ze swoich podatków a nie on ze swojej kieszeni.

Bozo
6 miesięcy temu

Parodia co się dzieje w tym mieście

Gospodarz Domu
6 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Chóru nie bedzie, bedzie balet a potem briefing prasowy.

Justyna
6 miesięcy temu
Reply to  Gospodarz Domu

I seria zdjęć z tego wydarzenia.

retrospector
6 miesięcy temu

Kręcenie filmów propagandowych o wątpliwej klasy sukcesach, to mi nasuwa skojarzenia z PRL-em . Widać skąd czerpią ideały nasi włodarze i na czym opierają strategię na przyszłość miasta. Jedno jest pewne, to nie poprawi sytuacji miasta

Kako
6 miesięcy temu

Ktoś tu totalnie odjechał. To nie ma innych potrzeb w mieście? Żeby wyrzucać tyle kasy w błoto.
Dziurawe parkingi i ulice. Syf i brud wszędzie. A tu towarzystwo bawi się w najlepsze, tylko nie za swoje a pieniądze podatników.
Władzo- myślenie nie boli !!!

edek
6 miesięcy temu
Reply to  Kako

Za syf i brud odpowiedzialni są raczej mieszkańcy lub przynajmniej ta ich część, która rzuci śmieci gdzie bądź, zniszczy, zdewastuje, bo tak ma. Jeśli nie nauczycie swoich dzieci szanować tego , co publiczne i wspólne oraz sami nie dacie im przykładu, to nie liczcie na cud. Żadna władza nie sprosta wymaganiom i nie będzie w stanie posprzątać po mieszkańcach bałaganiarzach. Poza tym czy jeszcze niedawno było czyściej, bardziej zielono, były lepsze chodniki, drogi? Nie! Zaczyna się coś dziać, to ilu doradców i krytykantów. Może czasem warto docenić zmiany i starania, poczekać na ich zakończenie i efekty, bo wychodzi na to, że lepiej nic nie robić, nie ma krytyki i wszyscy zadowoleni.

wasyl
6 miesięcy temu
Reply to  edek

to dlaczego zostało zdemontowanych parę koszy na śmiecie od Mcdonalda w kierunku miasta ? Za dużo było w nich śmieci i nikt z utrzymania czystości miasta nie zbierał odpadów , to samo jest na ścieżce z Parku Dzikowskiego w kierunku spichlerza — brud , smród i do tego dzikie wysypisko nowobogackich przy w/w ścieżce na wysokości stawu . Tak wygląda miasto , chodniki do centrum z Dzikowa zarośnięte, cała lewa strona do PKO BP taka sama . To miasto nigdy nie było i nie będzie czyste , kosze jak na lekarstwo , po trawnikach psiarze z pupilkami , nikt bardzo nie schyla się po odchody .

Norbi
6 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Dzikowska młodzież wracająca z baletów wyrzucała tam za dużo puszek i butelek po piwie oraz opakowan po kebabach więc pozabierali te kosze przecież lepiej śmieci wyrzucać na chodniki czy ulice albo na trawniki co widać szczególnie po weekendzie.

retrospector
6 miesięcy temu
Reply to  wasyl

bo szkoda kasy na kosze, śmieci przecież takie drogie od m3 ,a tak będzie ich mniej w koszu a obok to nieważne

Jan
6 miesięcy temu
Reply to  Kako

NIECH ZYJE BIUROKRACJA I WYRZUCANIE KASY PRZEZ PSEUDOURZEDNIKOW.

retrospector
6 miesięcy temu
Reply to  Kako

Na sprzątanie orlików nie ma-stoją zamknięte na kłodkę ,na ratowników nad jeziorem nie ma-zrobili bezskuteczny zakaz, na halę mosir nie ma-ograniczone godziny wejścia, na atrakcje dla dzieci też nie ma, w porównaniu do tego co w Stalowej, na fontannę nie ma ,bo szkoda wody. Ale na film o roślinkach, no a jakże kasa jest. Ciekawe czy taczki dla prezydenta się znajdą na koniec roku obrachunkowego

Mtbg
6 miesięcy temu

30 tys euro .. widać, że na prawdę nie mają dobrego pomysłu na to miasto..

elka
6 miesięcy temu
Reply to  Mtbg

naprawdę!

krasnal
6 miesięcy temu

to juz jakas PARODIA ,film o nasadzeniach ,czy ta wladza w tbg juz nie ma na co pieniedzy wydawac ,mysle ze powinno sie ich poddac leczeniu i odsunac od rzadzenia miastem dziadek mroz i piesek pluto to moglo udac sie tylko w bajce

Janusz
6 miesięcy temu
Reply to  krasnal

Pal licho jak by zapłacili za to ze swojej kieszeni ale oni wydają lekką ręką pieniądze mieszkańców.

edukacja
6 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Palę licho że zrozumiałeś, ze załapałeś, że wreszcie coś wiesz 🙂

Mar
6 miesięcy temu

No i? Znajdzie się chociaż garstka osób, które złożą petycję lub skargę przeciwko temu? Dotacje dla Siarki to były znacznie wyższe kwoty i jakoś przeszło, więc i to przejdzie. Wychodzi na to, że mieszkańcy tak lubią, a przynajmniej ich to nie boli. Narzekajcie dumnie przez kolejne lata, zieleni nie zabraknie.

obywatel
6 miesięcy temu

TEGO NAWET NIE MA CO KOMENTOWAĆ – PO RAZ KOLEJNY ZŁODZIEJE MIENIĄCY SIĘ WŁADZĄ TARNOBRZEGA CHCĄ OKRAŚĆ MIESZKAŃCÓW MIASTA ABY WYRZUCIĆ KASĘ PODATNIKÓW LUB WYDAĆ NA BEZUŻYTECZNY CEL ALBO DLA SWOICH.
Jak widać w urzędzie zatrudnia się ludzi co nawet na własne życzenie zaprzestali korzystać z organów myślowych (o ile je posiadali).
Tak właśnie w mieście Tarnobrzegu do władzy doszły różnej maści miernoty polityczne.

Ole
6 miesięcy temu

A kiedy bedzie film o tym jak w tbg powstaja nowe miejsca pracy jak tanieja smieci i woda jak buduja obwodnice jak powstaje spalarnia smieci jak kupuja nowe autobusy miejskie itd. …?

obywatel
6 miesięcy temu
Reply to  Ole

Nigdy – bo do tego miasta nie przyjdzie żaden porządny inwestor.
Inwestorzy omijają i będą omijać to chore miasto, bo kto przyjdzie do miasta złodziei, kłamców, oszustów i łapówkarzy?????
O łapówkach było głośno w całym kraju a i swoje zrobiło także zamieszanie z Mrówką, Tesco
a nieoficjalnie mówi się o wielu innych.

skład
6 miesięcy temu
Reply to  Ole

miasto autobusow nowycjh nie kupi bo od tego zatrudnia polcar a jak by tak nawet było to jaka nazwa by byla tego przewoznika……..nowe miejsca pracy widze takie mozliwości jak minie kolejne 20 lat to moze powstanie tyle firm aby kazdy mieszkaniec chciał pracowac w tbg-u dla takich pracodawcow a nie ma takich firm za duzo a do spalarni smieci to musza łapowki dac aby taka powstała…….

jan prawdomówny
6 miesięcy temu
Reply to  Ole

po Tarnobrzegu jeździ to,
co Kraków miał na złom dać…

smile
6 miesięcy temu

Uwaga tanio!!! Za jedyne tysiąc euro…. nakręcę komedię o pracownikach tarnobrzeskich urzędów…. 🙂 🙂 🙂

Tbg
6 miesięcy temu

A może tak Referendum żeby odwołać Żenującą Władze w Tbg i klakierów Radnych którzy akceptują takie wydatki ? Pośmiewisko na cały kraj !!!!!!!

Darek
6 miesięcy temu

Niech się śpiesza ze zdjęciami Uwiecznienie tych chwastów po pas warte jest tych pieniędzy!!!!Ale już nowe rosną więc będzie co filmowac

Alf
6 miesięcy temu

Spieszmy się uwiecznić te rośliny , tak szybko schną.

wasyl
6 miesięcy temu
Reply to  Alf

Tak usunięte chwasty ,że można co niektóre osoby przywiązać za ” interesy ” do pozostałości przywiązać . Firma nie popisuje się z tym sprzątaniem tego zarośniętego badziewia .

Helka
6 miesięcy temu

A może by te pieniądze przeznaczyć na pielenie chwastów w nasadzeniach???Na wiosnę znowu będzie problem!!!

OJ,OJ
6 miesięcy temu
Reply to  Helka

na wiosnę wszystko uschnie,ba już uschło

Mieszkaniec
6 miesięcy temu

I znowu będziemy mieli 15 sekund w Teleexpresie.

Roman
6 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Tylko szkoda że w negatywnym przekazie a nie pozytywnym.

z sando
6 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

TO JEST TAK JAK ZE WSI PROBUJE SIE ZROBIC WIELKA METROPOLIE

OJ,OJ
6 miesięcy temu
Reply to  z sando

sando to dopiero wiocha ,centrum jest na moście,buhahahahahahahahahahahahaha

T-MPCh
6 miesięcy temu

Absurd goni absurd w tym Tarnobrzegu, moje miasto takie piękne 🙂

skład
6 miesięcy temu

nie wiem jak ten film bedzie wygladał ale ja bym sobie go odpusił bo wymienione miejsca to jest beto z tak zwany granit ciety potem kostka brukowa z betonu i zwiru a jak miasto chce sie osmieszy to prosze bardzo tylko chce widziec podpis po ta umowa prezydenta aby nie miał ze całe miasto sie smieje z niego i potem sie głupio nie tłumaczył…..

Dformat
6 miesięcy temu

Jaka se ktoś robi, jeśli jest to prawda możemy zaistnieć w kraju , będzie głośno i radośnie a później hejt

Ola
6 miesięcy temu

Nie ośmieszaj się el prezidente ,jest problem Houston Łukaszenka pomoże

art
6 miesięcy temu
Reply to  Ola

Jeśli już piszesz: to nie Houston Łukaszenka, ale Alaksandr Łukaszenka. Kłania się brak znajomości języka polskiego w piśmie.

art
6 miesięcy temu
Reply to  Ola

Houston mamy problem – cytat z filmu 🙂

Filmowiec
6 miesięcy temu

Sprawdziłem specyfikację zamówienia na BiP. Nie znam nikogo w Tarnobrzegu kto dysponowałby takim sprzętem. Sprzęt bardzo konkretny być może rozpisany pod kogoś konkretnego. Gmina co ciekawe nie zezwala na żadne odstępstwa sprzętowe. Nie liczy się efekt tylko konkretny użyty sprzęt. Przedziwne.

analiza
6 miesięcy temu
Reply to  Filmowiec

To jest typowe działanie Podłych Oszustów w biały dzień, oficjalnie kręcą lody. (robienie kasy kolesiom do póżniejszego podziału lub rewanżu)

obywatel
6 miesięcy temu
Reply to  Filmowiec

Do tego konkursy przystąpią nie żadni filmowcy – tylko złodzieje oszuści i specjaliści od propagandy. Żaden uczciwy człowiek, zwłaszcza katolik do niego nie może przystąpić bo zarówno prawo publiczne tego zabrania jak i przekazania – nie wolno w taki sposób okradać mieszkańców, ludzi jak to robią urzędasy tarnobrzescy.
Ciekawe czy prezydento poobcinał wynagrodzenie urzędasom miejskim, członkom Rad Nadzorczych , bo z tego co wiem wszyscy prywaciarze poobcinali wynagrodzenia swoim pracownikom.
Przez lata nie płacili urzędasy ZUS-u ale o premiach przyznawanych co roku nie zapomnieli nigdy – tak właśnie okrada się ludzi (mieszkańców miasta, podatników )- daje się premie
a składek nie odprowadza z premedytacją a później bezczelnie w bolszewicki sposób rozgłasza się jako sukces spłatę zaległych składek ZUS-ich.
A co najgorsze wielu z tych urzędasów okrada was z prawdy a później idzie do komunii
(tacy świętokradcy – bezczelni, cyniczni).

Mar
6 miesięcy temu
Reply to  obywatel

I co zamierzasz zrobić?

art
6 miesięcy temu

Poczytajcie na tarnobrzeg info odnosnie tego tematu.

Szczepan
6 miesięcy temu

Psy szczekają a karawana jedzie dalej…

jan prawdomówny
6 miesięcy temu

krótko: JEBŁEM 😀 😀 😀

Tarnobrzeżanin
6 miesięcy temu

Wkrótce w kinach „Miasto chwastów”!

informacje o ogłoszeniu
6 miesięcy temu

Zadanie 2 – Nagranie i montaż filmu promującego projekt. 1) Etapy realizacji zamówienia: – Przygotowanie scenariusza filmu. – Akceptacja scenariusza przez Zamawiającego. – Realizacja materiału filmowego w miejscach uzgodnionych z Zamawiającym, – Udźwiękowienie: przedstawienie do wyboru minimum 5 wersji podkładu muzycznego. – Realizacja intro w formie animacji 2D. – Realizacja oprawy graficznej 2D filmu (czołówki, tyłówki, podpisów, intro w formie animowanej grafiki 2D). – Przedstawienie oprawy graficznej filmu do akceptacji Zamawiającego. – Postprodukcja off-line, montaż filmu trwającego od 4 do 5 minut. – Przedstawienie wstępnej wersji zmontowanego filmu do akceptacji Zamawiającego, wprowadzenie ewentualnych modyfikacji. – Montaż on-line (przygotowanie ostatecznej wersji filmu do akceptacji Zamawiającego). – Przekazanie autorskich praw majątkowych, zależnych i pokrewnych do filmu i jego części składowych oraz prawa do zezwolenia na wykonywanie praw zależnych oraz prawa do zezwolenia na wykonywanie praw zależnych. 2) Udźwiękowienie: a) podkład dźwiękowy do filmu: Wykonawca przedstawi Zamawiającemu co najmniej 5 przykładowych podkładów muzycznych, b) udźwiękowienie filmu – profesjonalny dźwiękowiec plus tyczka, mikrofon kierunkowy, rekorder oraz dwa zestawy mikroportów, c) profesjonalny lektor z doświadczeniem telewizyjnym. Wykonawca przedstawi trzy próbki głosów lektorskich do wyboru. 3) Montaż: profesjonalny, dynamiczny montaż filmowy w technologii Full HD, oraz color correction i color grading 4) Graficzna oprawa filmu: a)… Czytaj więcej »

obywatel
6 miesięcy temu

Słowem ma powstać film propagandowy którego nawet bolszewicy by się nie powstydzili.

Dformat
6 miesięcy temu

Komedia się już zaczęła pojawiły się bilbordy w Mokrzyszowie promujące Jezioro wjazd od Stalowej Woli. Czemu to ma służyć? ile kosztowało?, czy ktoś odleciał?, dlaczego marnujemy pieniądze a drogi w Tarnobrzegu dalej dziurawe? pytań jest wiele – później płacz władzy, że hejt, a My mieszkańcy chcemy normalnie żyć!!!!

obywatel
6 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Jak to w mieście rządzonych przez byłych komunistów i ich potomków

  • najważniejsza propaganda,

ale przy okazji swoi zarobią krocie z publicznej kasy (podatków).
Mówiąc wprost bzdurne pomysły betonowych urzędasów aby okraść mieszkańców i przytulić przez swoich kasy publicznej.

Natura 5000
6 miesięcy temu

Ja myślę, że takie rzeczy powinni sfilmować i promować

https://www.skyscrapercity.com/cdn-cgi/image/format=auto,onerror=redirect,width=1920,height=1920,fit=scale-down/https://www.skyscrapercity.com/attachments/img-jpg.376978/

To jest prawdziwa przyroda i ekologia, bo te rośliny same tak wyrosły bez plewienia itd.

proboszcz
6 miesięcy temu

Czy znany jest już podmiot, który ma przytulić tę kasę?

Jestem nieustająco pełen podziwu dla zdolności władz w budowaniu Misiów.

Robert
6 miesięcy temu

Niezwykle trudne zadanie. Jeżeli musieli zrobić ten film w ramach projektu to jak zwykle ogłoszenie jest spóźnione gdyż większość kwiatów dawno przekwitła a inne rośliny przysychają. Wiadomo że wcześniej nie mogli gdyż wszystko zasłaniały chwasty, które właśnie usychają i wydają masę nasion do ziemi aby na wiosnę wyrosnąć w większej ilości i sile. Mnie już to nie bawi. Porażka goni porażkę a wtopa wtopę. Żal na to patrzeć 🙁

J-Roc
6 miesięcy temu

Odpowiedź jest prosta: referendum o odwołanie prezydenta. 30 tys euro? – Serio?
Ścianka wspinaczkowa dawno została by wykończona, a obecnie stoi od dłuższego czasu i zarasta dookoła. Za jakie pieniądze? A no właśnie nasadzenia chwastów wzdłuż ulic, koszty odchwaszczania chwastów, czy pieniądze z nagrywania chwastów! To jest jakiś żart. Lekką ręką wydawane są pieniądze na rzeczy, które i tak mieszkańcy nie chcą (wystarczy spojrzeć na poniższe komentarze).

Dawid
6 miesięcy temu
Reply to  J-Roc

Zwłaszcza że dokończenie ścianki i modernizacji stadionu oraz budowę stadionu lekkoatletycznego miał w swoim programie wyborczym.

prawda
6 miesięcy temu
Reply to  Dawid

o tych sprawach była mowa za kiełka potem kalinki a teraz p bozka wporzo a nic nie powstało czyli nie wiem cz4 juz 4 czy 6 lat mineło i stoimy w miejscu dalej galerie nowe sklepy i praca dla ludzi co chca normalnie zyc a tutaj znowu tyły pgadajcie z tym co maja juz emertyury po marketach za promocjami lataja i na karku powyzej 65+ moze lepiej zagospodaruja to miasto bo taka rada jest w mu a dajmy szanse reszcie ….zostawie to bez komentarza

Jerzy
6 miesięcy temu
Reply to  J-Roc

Wy naprawdę wierzycie w to że to Bożek rządzi tym miastem i od niego wychodzą takie różne kontrowersyjne pomysły? Jeżeli tak myślicie to jesteście w błędzie.

Mar
6 miesięcy temu
Reply to  J-Roc

1) Osoba prywatna nie zbierze podpisów niezbędnych do przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywatelskiej, bo nie ma potrzebnych środków finansowych, dostępu do mediów, zaplecza społecznego itd. A inicjatora spośród elit miasta nie widzę.
2) Do referendum z inicjatywy rady miejskiej nikt się nie pali.
3) Petycji, wniosków i skarg do rady ostatnio brak.
To czego się spodziewacie?

Mar
6 miesięcy temu
Reply to  J-Roc

Do Redakcji: znowu jest problem z niepojawianiem się dodawanych komentarzy.

Do Redakcji
6 miesięcy temu

Redakcjo, znowu jest problem z niepojawianiem się dodawanych komentarzy. Jak to się dzieje, że filtr antyspamowy wstrzymuje normalne komentarze, niezawierające przekleństw itp?

Alf
6 miesięcy temu
Reply to  NW24

Wszystko ok , tylko niektóre komentarze przywracacie po kilku dniach.

Józiek
6 miesięcy temu

Jeszcze nie zaorali tych ugorów?

Zniesmaczona
6 miesięcy temu
Reply to  Józiek

Wstyd Panie Bożek. Tylko lans i nic więcej.

Enyaw
6 miesięcy temu

Za 30 tys euro to możnaby dobry film o „wsadzaniu „nakręcić i to nawet z fabułą a nie o nasadzaniu

73
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x