Tarnobrzeg: Trwa modernizacja Zakładowej i Strefowej

Trwa modernizacja ulic Zakładowej i Strefowej – Zakładowa i Strefowa. Drogi dojazdowe do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nareszcie doczekają się nowych nawierzchni. Budowane są też chodniki, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie.

W rejonie TSSE prowadzone są dwa drogowe zadania inwestycyjne: „Przebudowa ul. Zakładowej w Tarnobrzegu – etap I” oraz „Przebudowa ul. Strefowej w Tarnobrzegu”.

Prace na ul. Zakładowej prowadzone są na odcinku o długości 700 metrów, a swym zakresem obejmują branżę zarówno drogową, elektryczna, ale też sanitarną oraz telekomunikacyjną. W ramach zadania ulica Zakładowa zyska nową nawierzchnię, budowany jest też chodnik oraz zatoka autobusowa, sieć kanalizacyjna wraz z urządzeniami podczyszczającymi wody opadowe i roztopowe, powstanie nowe oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie też kanalizacja telekomunikacyjna. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: PRD Drokam z Piaseczna oraz PPH Interbet z Tarnobrzega. Wartość zadania oszacowano na 2 miliony 810 tysięcy 550 złotych. Na zadanie miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 milion 634 tysiące 190 złotych. Trwające już od kilku miesięcy prace powinny zakończyć się w połowie października tego roku.

Z kolei do połowy listopada potrwają prace przy modernizacji ul. Strefowej. Rozebrano tam już starą nawierzchnię, aktualnie rozbierane są zjazdy z kostki betonowej, trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. W efekcie modernizacji licząca ponad 540 metrów długości ul. Strefowa zyska nową nawierzchnię, ciąg pieszo-rowerowy, przebudowany zostanie istniejący rów (skarpy i dno umocnione zostaną płytami ażurowymi), powstanie nowe oświetlenie jezdni oraz elementy odwodnienia. Wykonawcą zadanie jest Bruk-Dar z Czermina. Wartość zadania wynosi dokładnie 1 milion 563 tysiące złotych. Także i na tę inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie – dokładnie 755 tysięcy 591 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
skład
1 rok temu

no to fajnie powstanie nowa droga ktora za 6 miesiecy bedzie dopoprawy bo beda jezdziły tiry z ładunkiem powuzej 25 ton ale tez nie wiadomo kiedy beda usuwane budynki ktore moga sie zawalic a jest kilka takich i nie musze pisac gdzie bo kazdy o tym dobrze wie ale czemu gmina nowa deba sie do tego nie doklada moze niech zacznie myslec aby chmielow pod tbg-u podpiac…..

piter
1 rok temu

ile komentarzy jest wzucanych do smietnika na kazde 24 godz….

prawda
1 rok temu

tbg inwestuje nowa deba jako gmina nic nie robi ale bedzie puszczas przez chmielow zaladowane tiry wiec jak bedzie dalsza sytułacja wygladac moze znowu niech wroci spraw dołaczenie pod tbg….

Piotr
1 rok temu

Jak to dobrze że w Polsce są kompetentni urzędnicy bez nich żylibyśmy w gorszym kraju a tak na wszystko jest przepis i paragraf Rządzący są kompetentni

Bzyk
1 rok temu

Dlaczego ta Pani trzyma w ręku telefon zamiast np. Metrówki lub poziomicy?

As
1 rok temu
Reply to  Bzyk

I po co ta metrówka , dla lansu ? Wszystkie te „gospodarskie wizyty” trochę mnie śmieszą. Ci ludzie maja takie samo pojęcie o budowaniu dróg jak ja.

Mar
1 rok temu
Reply to  As

Wizyty mogłyby być, ale niech odbywają się również w miejscach, w których nie prowadzi się żadnych inwestycji. Niech Pan Prezydent wybierze się z Panią Naczelnik np. na ul. Mickiewicza między szpitalem a ul. Kochanowskiego, niech fotograf uwieczni te łaty na jezdni i znaki ostrzegające o wybojach i ograniczające prędkość do 30 km/h. Albo na ul. Moniuszki między ul. Słowackiego a ul. 1 Maja. Albo na ul. Skłodowskiej-Curie. Niech mieszkańcy zobaczą na zdjęciach ich jakość.

Zabużanin
1 rok temu
Reply to  Bzyk

Bo ta Pani zapewne utrzymuje stałą łączność ze swoim szefem, z którym startowała z jednej listy do rady powiatu, a który dziś jest prezydentem Tarnobrzega i nie ma go na zdjęciu. Ten Pan obok to Dariusz mieszkaniec Krosna, nie wiedzieć czemu często pojawia się w materiałach produkowanych przez infantylny referat dezinformacji, lansu i współpracy z własną żoną.

swai
1 rok temu
Reply to  Bzyk

i tak lepszy telefon niż wibrator

Ola
1 rok temu

komary dalej żrą pomimo n-tego odkomarzania,krzewy dalej w chwastach, miasto dalej zadłużone, śmieci dalej drożeją , woda dalej drożeje , wieczne remonty dróg dalej niedokończone ul. Mickiewicza

Elektryk
1 rok temu

A gdzie maseczki?

Koło
1 rok temu

A co z obwodnica? Powinna być już zaprojektowana, a tu cisza o niej.

ewa
1 rok temu

Hej, Gospodarzu! Oddaj kasę na rewitalizację ulicy Łokietka!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content