Powiat tarnobrzeski: Weekendowy bilans zdarzeń drogowych: 32 kierowców ukaranych mandatami i punktami karnymi

Policjanci ruchu drogowego, w miniony weekend przeprowadzili działania mające na celu zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Mundurowi skontrolowali 541 kierujących pojazdami, odnotowali 5 kolizji drogowych. 32 kierowców za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatami i punktami karnymi.

    • W niedzielę przed godz. 20, policjanci ruchu drogowego na tarnobrzeskiej Wisłostradzie, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Mężczyzna kierujący autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h poruszając się z prędkością 102 km/h. Kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.
    • Tego dnia, policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Gorzycach nietrzeźwego rowerzystę. 70-latek jechał drogą przy ul. 11-go Listopada, mając 1, 60 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
    • W sobotę po godz. 11, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w Stalach, w gminie Grębów. 23-letnia kobieta, kierująca osobowym seatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w znak z nazwą ulicy, a następnie zjechała na pobocze zatrzymując się w przydrożnym rowie. Kobieta za popełnione wykroczenie otrzymała mandat, zatrzymano jej również dowód rejestracyjny.
    • W piątek przed godz. 17, policjanci pełniący służbę w miejscowości Stale, w gminie Grębów, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Podczas wykonywanych czynności, mundurowi wyczuli od 56-letniego kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało 0,36 promila. Motocyklista stracił prawo jazdy, a za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stach
1 rok temu

Jechał 102 km/h wisłostradą i stracił prawo jazdy, gdyby jechał 99 km/h to by nie stracił. 3 km/h błąd pomiaru. Kiedyś na rozstajach stał zbój z maczugą i zbierał haracz od przejezdnych, teraz stoją „misiaczki” z „suszareczką i robią to samo z pensja z naszych pieniędzy.
Tyle musiało się zmienić, żeby wszystko było po staremu.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content