Tarnobrzeg: Od wtorku do piątku ponowne odkomarzanie. Harmonogram

W dniach 25 – 28 (wtorek – piątek) sierpnia br. w godzinach wieczornych na terenie Tarnobrzega przeprowadzane będzie odkomarzanie.

Tak jak podczas poprzednich akcji odkomarzania, do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Specjaliści uprzedzają jednak o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych oraz karencji dla owoców wynoszącej około 7 dni.

Odkomarzanie planowane jest w dniach 25-28 sierpnia w godzinach wieczornych. W dniach 25-26 sierpnia zabiegami odkomarzania objęte zostaną osiedla miejskie, z kolei 27 -28 sierpnia odkomarzane będą ogrody działkowe oraz miejsca publiczne. Zaznaczamy jednak, że termin przeprowadzenia zabiegów uzależniony jest od panujących warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.

Harmonogram odkomarzania w dniach 25-28 sierpnia

  • Wykaz osiedli miejskich do zabiegu odkomarzania 25 sierpnia 2020 r. – Wielowieś, Sielec, Zakrzów, Sobów, Podłęże, Dzików, Borów, Mokrzyszów.
  • Wykaz osiedli miejskich do zabiegu odkomarzania 26 sierpnia 2020 r. – Nagnajów, Mechocin, Ocice, Siarkowiec, Serbinów, Stare Miasto, Wielopole, Piastów.
  • Wykaz ogrodów działkowych do zabiegu odkomarzania 27 sierpnia 2020 r. – ROD Mokrzyszów, ROD Nadole, SOD Zwierzyniec, ROD Wymysłów, ROD Miechocin.
  • Wykaz ogrodów działkowych do zabiegu odkomarzania 28 sierpnia 2020 r. – ROD Siarkopol, ROD Związkowiec, ROD Kamionka.
  • Wykaz miejsc publicznych do zabiegu odkomarzania w dniach 27 – 28 sierpnia 2020 r. – os. Przywiśle, park dzikowski, tereny rekreacyjne ul. Przy Zalewie, skarpa wiślana, lasek „buloński”, stawy rybne.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
;)
1 rok temu

„Antoni Duda, były poseł PiS, a prywatnie stryj prezydenta został członkiem rady nadzorczej spółki PKP Cargo. Sam polityk przyznaje, że nie ma doświadczenia związanego z transportem kolejowym. Twierdzi jednak, ze jego bogate CV umożliwia mu pełnienie tego stanowiska.
W piątek 21 sierpnia zarząd spółki PKP Cargo poinformował o powołaniu Antoniego Dudy do składu rady nadzorczej spółki. Duda został 11. członkiem rady. Jednocześnie na stronach spółki pojawił się jego życiorys. Trudno jednak znaleźć w nim elementy związane z transportem kolejowym, podkreślane jest za to jego działalność opozycyjna w okresie PRL i organizacja związków zawodowych po 1989 roku.”

przyzwyczajenie
1 rok temu

Ludzie juz ich nie nudzi buczenie za uchem bo tyle czasu co mineło od ostatniego pryskania to szkoda mowic i zapewne znowu bedzie strata pieniedzy bo pogoda robi psikusa ale jak pryskac to pryska bo dyrektor miasta tak rzekł……. powodzenia.

Leszek
1 rok temu

Darek dajcie te pieniądze za odkomarzanie na rzecz tarnobrzeskiego hospicjum .Znowu spadnie deszcz

Józiek
1 rok temu
Reply to  Leszek

Właśnie słyszę, że pryskają… dopiero padało, ludzie jaki to ma sens?
przecież to są nasze pieniądze?!

smile
1 rok temu
Reply to  Józiek

Komary się cieszą…a ci co pryskają….jeszcze więcej…:)))

Józiek
1 rok temu
Reply to  smile

Wczoraj widziałem to ich „odkomarzanie”. Auto przejechało na pełnej kur***, za autem chmura mgły, wszystko opadło na ulicę.

Także cały hajs w błoto.
I kto za to płaci?
Pan płaci!
Pani płaci!

przyzwyczajenie
1 rok temu

a wogole było to odkomarzania 25 sierpnia 2020 bo jakoś na osiedlu mokrzyszow było cos spokojnie w nocy a jak komary sa tak sa…….

rado
1 rok temu

w ogóle

Piotr
1 rok temu

Po co?

obywatel
1 rok temu

Całe szczęście że już niedługo wrzesień – zimne poranki i natura sprawi, że po komarach.
Nie trzeba będzie się oglądać na urzędasów a i prezydento będzie musiał z urzędasami pomyśleć nad kolejnym tematem do lansu.
Tak na marginesie opryskiwać chcieli prywatne ogródki działkowe należące do ROD
i jestem ciekawy dlaczego nie prywatne ogródki przy domkach jednorodzinnych (no chyba że tam komarów nie ma) dlaczego tylko prywatne tereny spółdzielni a nie prywatne tereny nieruchomości należące do prywatnych właścicieli (domków jednorodzinnych – czyżby tam komarów nie było).
No ale prywatni właściciele nie pozwolą za darmo naklejać na swojej własności afiszy wyborczych , no i co najważniejsze nie zaproszą na imprezkę na tzw. „krzywy ryj”

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content