W Tarnobrzegu dwa nowe miejsca będą monitorowane. Które miejsca według Was powinny zostać objęte tego typu kontrolą?

Kolejne dwa miejsca publiczne w Tarnobrzegu włączono do miejskiego monitoringu. Pod baczne oko kamery trafił skatepark nad Wisłą oraz park rodzinny w Miechocinie. Rozrasta się też samo Centrum Obsługi Monitoringu.

Zakończyły się prace remontowe w Centrum Obsługi Monitoringu w Tarnobrzegu. Dzięki porozumieniu z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu, w siedzibie której centrum się znajduje, na potrzeby COM zaadaptowano drugie pomieszczenie. – Wykonane prace remontowe pozwolą w przyszłości na zamontowanie nowych ekranów oraz poprawienie efektywności wykorzystania monitoringu miejskiego. Powiększenie pomieszczenia poprawi również komfort i higienę pracy osób prowadzących obserwację terenów publicznych Tarnobrzega – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Równocześnie z modernizacją pomieszczeń COM trwały prace przy montażu monitoringu w kolejnych punktach miasta. W ich efekcie do miejskiego monitoringu włączono rodzinny park rekreacji na osiedlu Miechocin, a także skatepark położony na terenach nadwiślańskich. Zakres robót, zarówno na ternie parku, jak i skateparku, obejmował m.in. dostawę i montaż szaf punktu kamerowego, dostawę i montaż kamer, zestawienie transmisji światłowodowej z punktu kamerowego do Centrum Monitoringu, budowę ziemnych linii teletechnicznych.

Wartość robót: 52 345,29 zł brutto (skatepark)

Wartość robót: 21 965,36 zł brutto (rodzinny park rekreacji)

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe TESKOM z Tarnobrzega

foto&info: UM Tarnobrzeg

Które jeszcze miejsca/tereny/ulice powinny zostać objęte monitoringiem? Na Wasze propozycje czekamy w komentarzach

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helka
14 dni temu

W parku Dzikowski m powinny być kamery
Przestaliby tam przesiadywac nieletni Niszczyc wszystko i śmieci teren petami i butelkami po wodce
Nikt nad tym nie panuje

odp
14 dni temu
Reply to  Helka

a pkp tez sie nalezy monitoring i klasyczy remont który nie wiadomo kiedy sie zacznie a w parku co ci ukradna……..

Daro
14 dni temu
Reply to  Helka

Jeżeli jesteś świadkiem takich sytuacji w parku dzikowskim powinnaś poinformować odpowiednie służby.

Janusz
14 dni temu
Reply to  Helka

Nie ma to sensu dopóki park dzikowski nie zostanie oświetlony jak należy i wyremontowany.
Na dole jest ciemno jak w d…. u m……więc co tam kamera zobaczy a raczej obsługujący ten monitoring ?

orzeł
14 dni temu

fantastyczna wiadomość i wręcz świetny powód do fotek. Kokodżambo i do przodu 🙂

Tarnobrzeżanin
14 dni temu

Tak pół żartem, pół serio proponuję zamontować monitoring wizyjny w pokojach pracy niektórych urzędników miejskich, żeby mieszkańcy mogli sobie poobserwować ich pracę 😀 Może podziałałoby to na nich motywująco i nie byłoby tłumaczeń, że czegoś nie wiedzieli 🙂 A teraz już na poważnie, oczywiście dobrze, że monitoring ma coraz większy zakres, jednak dobrze by było, aby szła z nim w parze lepsza statystyka ujawnianych przez Straż Miejską wykroczeń.

mieszkaniec
14 dni temu

Tak na wesoło. Zgadzam się monitoring stanowisk pracy, ale nie tych od dowodów osobistych ale tych od strategii miasta ,rozwoju miasta i funuszy pomocowych. Dobrze to by miastu zrobiło. A swoją drogą nikt nie wymaga i nie roZlicza tych urzędników. Dobrze ,ze Morawiecki odchudza administarcjĘ rządową.

Tarnobrzeżanin88
14 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Myli Pan/Pani administracje rządową od samorządowej, a to całkiem inna para kaloszy.

narod
14 dni temu

a tak poł serio a nie jest potrzebny monitoring w mu bo na kazdej konferencji praoswej i tego typu wywiady jest kamera i widac jak z siebie robią niepełnosprawnych a mam dosc powtorek na tvl i jeszcze aby specialna tv powstała od monitoringu dajcie spokoj…….

Racjonalny
14 dni temu

Tereny nad Wisłą i to no wczoraj. Do tego modernizacja kamer w miejscach gdzie nie przystają one do obecnych warunków. W dalszej perspektywie włączenie do systemu kamer należących do spółdzielni

obywatel
14 dni temu

Biuro prezydenta Bożka i biuro Pluty.

Liczykrupa
14 dni temu

Umieszczenie kamery za 52 345,29 zł brutto na skateparku. Drożej się nie dało? Czy rządzący tym miastem nie potrafią wydawać pieniędzy z głową? Za kilka tysięcy można kupić wypasioną kamerę z internetem 4G. Gdyby prezydent wydawał swoje prywatne ciężko zarobione pieniądze to na wszystko inaczej by patrzył. Publiczne pieniądze wydaje się łatwo.

Łysy
13 dni temu
Reply to  Liczykrupa

Tak sie robi interesy z kumplami zresztą kto bogatemu zabroni.

aka
14 dni temu

Gadu gadu a co ze starymi nie wymagają czasem wymiany,skoro jest kolizja a policja posiłkuje się kamerami ze sklepów obok i sama twierdzi że to już złom!

Tomek
10 dni temu

Stawy Zwierzyniec

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x