W Tarnobrzegu dwa nowe miejsca będą monitorowane. Które miejsca według Was powinny zostać objęte tego typu kontrolą?

Kolejne dwa miejsca publiczne w Tarnobrzegu włączono do miejskiego monitoringu. Pod baczne oko kamery trafił skatepark nad Wisłą oraz park rodzinny w Miechocinie. Rozrasta się też samo Centrum Obsługi Monitoringu.

Zakończyły się prace remontowe w Centrum Obsługi Monitoringu w Tarnobrzegu. Dzięki porozumieniu z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu, w siedzibie której centrum się znajduje, na potrzeby COM zaadaptowano drugie pomieszczenie. – Wykonane prace remontowe pozwolą w przyszłości na zamontowanie nowych ekranów oraz poprawienie efektywności wykorzystania monitoringu miejskiego. Powiększenie pomieszczenia poprawi również komfort i higienę pracy osób prowadzących obserwację terenów publicznych Tarnobrzega – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Równocześnie z modernizacją pomieszczeń COM trwały prace przy montażu monitoringu w kolejnych punktach miasta. W ich efekcie do miejskiego monitoringu włączono rodzinny park rekreacji na osiedlu Miechocin, a także skatepark położony na terenach nadwiślańskich. Zakres robót, zarówno na ternie parku, jak i skateparku, obejmował m.in. dostawę i montaż szaf punktu kamerowego, dostawę i montaż kamer, zestawienie transmisji światłowodowej z punktu kamerowego do Centrum Monitoringu, budowę ziemnych linii teletechnicznych.

Wartość robót: 52 345,29 zł brutto (skatepark)

Wartość robót: 21 965,36 zł brutto (rodzinny park rekreacji)

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe TESKOM z Tarnobrzega

foto&info: UM Tarnobrzeg

Które jeszcze miejsca/tereny/ulice powinny zostać objęte monitoringiem? Na Wasze propozycje czekamy w komentarzach

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helka
1 rok temu

W parku Dzikowski m powinny być kamery
Przestaliby tam przesiadywac nieletni Niszczyc wszystko i śmieci teren petami i butelkami po wodce
Nikt nad tym nie panuje

odp
1 rok temu
Reply to  Helka

a pkp tez sie nalezy monitoring i klasyczy remont który nie wiadomo kiedy sie zacznie a w parku co ci ukradna……..

Daro
1 rok temu
Reply to  Helka

Jeżeli jesteś świadkiem takich sytuacji w parku dzikowskim powinnaś poinformować odpowiednie służby.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Helka

Nie ma to sensu dopóki park dzikowski nie zostanie oświetlony jak należy i wyremontowany.
Na dole jest ciemno jak w d…. u m……więc co tam kamera zobaczy a raczej obsługujący ten monitoring ?

orzeł
1 rok temu

fantastyczna wiadomość i wręcz świetny powód do fotek. Kokodżambo i do przodu 🙂

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Tak pół żartem, pół serio proponuję zamontować monitoring wizyjny w pokojach pracy niektórych urzędników miejskich, żeby mieszkańcy mogli sobie poobserwować ich pracę 😀 Może podziałałoby to na nich motywująco i nie byłoby tłumaczeń, że czegoś nie wiedzieli 🙂 A teraz już na poważnie, oczywiście dobrze, że monitoring ma coraz większy zakres, jednak dobrze by było, aby szła z nim w parze lepsza statystyka ujawnianych przez Straż Miejską wykroczeń.

mieszkaniec
1 rok temu

Tak na wesoło. Zgadzam się monitoring stanowisk pracy, ale nie tych od dowodów osobistych ale tych od strategii miasta ,rozwoju miasta i funuszy pomocowych. Dobrze to by miastu zrobiło. A swoją drogą nikt nie wymaga i nie roZlicza tych urzędników. Dobrze ,ze Morawiecki odchudza administarcjĘ rządową.

Tarnobrzeżanin88
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Myli Pan/Pani administracje rządową od samorządowej, a to całkiem inna para kaloszy.

narod
1 rok temu

a tak poł serio a nie jest potrzebny monitoring w mu bo na kazdej konferencji praoswej i tego typu wywiady jest kamera i widac jak z siebie robią niepełnosprawnych a mam dosc powtorek na tvl i jeszcze aby specialna tv powstała od monitoringu dajcie spokoj…….

Racjonalny
1 rok temu

Tereny nad Wisłą i to no wczoraj. Do tego modernizacja kamer w miejscach gdzie nie przystają one do obecnych warunków. W dalszej perspektywie włączenie do systemu kamer należących do spółdzielni

obywatel
1 rok temu

Biuro prezydenta Bożka i biuro Pluty.

Liczykrupa
1 rok temu

Umieszczenie kamery za 52 345,29 zł brutto na skateparku. Drożej się nie dało? Czy rządzący tym miastem nie potrafią wydawać pieniędzy z głową? Za kilka tysięcy można kupić wypasioną kamerę z internetem 4G. Gdyby prezydent wydawał swoje prywatne ciężko zarobione pieniądze to na wszystko inaczej by patrzył. Publiczne pieniądze wydaje się łatwo.

Łysy
1 rok temu
Reply to  Liczykrupa

Tak sie robi interesy z kumplami zresztą kto bogatemu zabroni.

aka
1 rok temu

Gadu gadu a co ze starymi nie wymagają czasem wymiany,skoro jest kolizja a policja posiłkuje się kamerami ze sklepów obok i sama twierdzi że to już złom!

Tomek
1 rok temu

Stawy Zwierzyniec

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content