Władze Tarnobrzega odpowiadają na nasze pytania dotyczące projektów zgłoszonych do Krajowego Planu Odbudowy

W piątek 28 sierpnia do władz Tarnobrzega wysłaliśmy kilka pytań, dotyczących projektów zgłoszonych do Krajowego Planu Odbudowy. Na odpowiedź (w dwóch zdaniach) czekaliśmy do dzisiaj, tj. do czwartku 3 września.

NASZE PYTANIA:

1. Czy władze Tarnobrzega wiedziały o przygotowywaniu przez Urząd Marszałkowski listy projektów do Krajowego Programu Odbudowy?

2. Jeśli władze Tarnobrzega wiedziały o tym, to czy mogły zgłosić swój projekt/swoje projekty?

3. Jeśli władze Tarnobrzega mogły zgłosić swój projekt/swoje projekty to czy jakieś projekty zostały złożone? Jeśli tak to czego dotyczyły?

4. Czy władze Tarnobrzega zgłosiły jakieś uwagi do listy projektów Krajowego Planu Odbudowy?

ODPOWIEDŹ Z BIURA PROMOCJI MIASTA I WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI:

Władze Tarnobrzega, jak zresztą i wiele innych władz samorządowych, nie wiedziały o naborze do Krajowego Programu Odbudowy. Jednak we wtorek 25 sierpnia, w ciągu godziny od powzięcia informacji o KPO, złożono tarnobrzeskie projekty.”

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Mamy oficjalne wytłumaczenie. Niestety jak na razie nie było nam dane się dowiedzieć m.in. jakie konkretnie projekty zostały złożone. Jak dla mnie sprawa jest jasna.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Co sensownego jesteś w stanie przygotować w kilka godzin ? .
Jeżeli to prawda to jak dla mnie zwykłe draństwo rządzących. Inni musieli by wiedzieć o tym programie dużo dużo wcześniej ,żeby to sensownie przygotować. Mam nadzieję ,że ktoś kiedyś to sprawdzi i ewentualni winni poniosą konsekwencję. Mówimy o grubych miliardach.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Przykładowy artykuł na dość popularnym portalu:
https://www.money.pl/gielda/jarosinska-jedynak-projekty-do-krajowego-planu-odbudowy-mozna-skladac-do-14-viii-6536584906537089a.html
Data artykułu: 27.07.2020. Termin składania wniosków do Krajowego Planu Odbudowy: 14.08.2020. Wychodzi znaaaaacznie więcej niż kilka godzin. Jak teraz będziesz usprawiedliwiać? Wina poprzedników?

orzeł
1 rok temu
Reply to  Mar

przecież jest wirus i dużo ludzi pracuje zdalnie…, słaby internet a i roboty tyle że taczek nie nadążysz załadować. trochę wyrozumiałości. Każdy może coś przeoczyć

bez żartów
1 rok temu
Reply to  orzeł

Chyba żartujesz. Mozna było w innej cżęści Polski to u nas w Tarnobzregu mogli też doczytaćz prac rzadu czy ministerstwa o takim projekcie. O co chodzi ? tłumaczyć zaniechanie . Chyba nie ma potrzeby.Każdy widzi jak jest.

zdenerwowany
1 rok temu
Reply to  bez żartów

Przecież jak sama nazwa mówi KRAJOWY PROGRAM a zatem musial go stworzyć rząd . I co nikt w Tarnobrzegu nie słyszał o takim programie. To ,z żesamorząd późno puścił informacje to żadne tłumaczenie. Dobry wójt chodzi z gotowymi projektami każdego dnia do instytucji finansujących.
A u nas wielkie halo bo otwarcie 1 km ulicy miejskiej.
Ręce opadają.

mietek
1 rok temu
Reply to  orzeł

To prawda .Urząd zamknięty. biurka puste -wieys szaleje a plany w Polsce do przodu. Znów nas ominęły duże pieniądze.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Alf

Ty naprawdę wierzysz w to co powiedział rzecznik prasowy?

urzad
1 rok temu

nie dziwie sie skoro tam spia przy kawce tak wygladaja efekty……

Pytanie uzupełniające redakcji Nadwisłą 24
1 rok temu

A czy wiedział radny sejmiku Jan Dziubiński.?Może był na urlopie?
Czy wiedział radny Kalinka ? Może też był na urlopie?
Kto w urzędzie odpowiada za projekty z dofinansowaniem ? Może też na urlopie.?
Wreszcie z informacji z urzędu marszałkowskiego wynika że wiedza na ten temat była z gatunku powszechnej pod warunkiem że się interesuje tematem ?
Czego dotyczyły spóźnione wnioski władz Tarnobrzega. ?

stefan
1 rok temu

po co pytać o Dziubinskiego i kalinke , przecież nie przejawiają żadnej włąsnej woli

Janusz
1 rok temu
Reply to  stefan

Dziubiński przez 10 lat swoich rządów absolutnie nie zrobił nic dla miasta, w dodatku miał dwóch zastępców – Stasiaka i Wójtowicza a ich wspólnym sukcesem (jedynym) była likwidacja plantów. Aż dziwne że go tarnobrzeski lud wybrał do sejmiku województwa bo nic nie słychać żeby coś załatwił dla miasta.

Petent
1 rok temu

Zarobiony nasz prezydent, że aż 6 dni odpowiadał ma pytania redakcji NW24 😀

Ciekawe .
1 rok temu

Należy zapytać marszałka województwa . Które Gminy złożyły wnioski i skąd miały wiedzę o naborze. Dociekliwy to ustali i wtedy ocenimy nasze władze. Do dzieła.

hanba
1 rok temu
Reply to  Ciekawe .

ale kto takie pismo napisze jak z prezydentem na czele trzesie spodniami bo nie nadaje sie na to stanowisko i za jakiś czas bedzie pytanie ludzie potrzebuje pomocy……

Kreator
1 rok temu

I tu właśnie po raz kolejny wychodzi brak umiejętności poruszania się w samorządowej rzeczywistości, czyli niekompetencja. Każdy rozgarnięty wójt/burmistrz/prezydent miasta w tym województwie, ma szufladzie co najmniej jeden mega kosztochłonny projekt, na który na daną chwilę nie ma możliwości pozyskania środków. I z tym projektem regularnie kolenduje do wojewody, marszałka i ministrów. Kiedy niespodziewanie kasa się pojawia z jakiegoś nowego programu, to decydenci mają z tyłu głowy taki Tarnobrzeg, bo prezydent tego miasta regularnie skanuje im banie. I wcale nie chodzi tu polityczne koleżeństwo, patrzcie przykład Krosna, gdzie tamtejszy prezydent regularnie od lat leje w wyborach kandydatów pisu. Chodzi po prostu o kompetencje do sprawowania urzędu.

prawda
1 rok temu
Reply to  Kreator

Święta prawda ,aż boli okrutnie.

city
1 rok temu

Stalowa Wola na liście do Krajowego Planu Odbudowyhttps://stalowka.eu/nowosci,main,0,1,stalowa_wola_na_liscie_do_krajow,265.html

city
1 rok temu
Reply to  city

Pierwsze zadanie dotyczy przebudowy układu drogi wojewódzkiej na odcinku Zaklików – Stalowa Wola i skojarzenie jej z planowaną drogą ekspresową S74 wraz z budową trzeciego mostu na rzece San. Wartość tego zadania to 373 750 000 zł.
Drugie zadanie wpisane na listę jest zgłoszone przez miasto Stalowa Wola do realizacji przez Miejski Zakład Komunalny. Jest to instalacja odzysku energii z frakcji energetycznej odpadów preRDF i RDF w Stalowej Woli. Wartość tego zadania oszacowano na kwotę 300 000 000 zł.
– Jest to kluczowy element naszej gospodarki komunalnej, który będzie uzupełniał już modelową gospodarkę odpadami i gospodarkę komunalną również tą związaną z niską emisją na terenie miasta Stalowej Woli tak, aby wykorzystując frakcję energetyczną z odpadów wytwarzać na jej bazie energię elektryczną i cieplną, zarówno do ogrzewania miasta jak również ciepłej wody systemowej dla mieszkańców Stalowej Woli. W tej chwili MZK prowadzi już studium wykonalności tego zadania. Jesteśmy w etapie konsultacji w ramach wojewódzkiego planu gospodarki odpadami – poinformował Lucjusz Nadbereżny.

hanba
1 rok temu
Reply to  city

co napisałeś jest okej ale nie dla tbg-u tylko stalowej i tu jest róznica a jest przynajmiej jeden co pokazuje pazurki a w tbg nikt bo każdy sie boji i tak to wyglada a nie ma duzo roznicy miedzy jednym a drugim miastem w km a pod innym zgledem jest duza……

mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  city

Przecież nasz prezydent kontaktuje się z prezydentem w Stalowej w sprawie śmieci regularnie i nie zapytał o program.

ganba
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Prezydent Stalowej też wiedział o tym programie wielkie G, teraz wystawił niby projekt na, który kasa jest już przyznana od dawna by przykryć własną nieudolność. Jedyny jego autorski projekt to klub Stal PSA i jak się tam wykazał? Za 3 tygodnie zamiast z Widzewem 😀 grają z Siarką

Andrzej
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

To jest jak z żoną, kontsktujesz się z nią co wieczór a i tak wszystkiego nie wiesz.

Ole
1 rok temu

W urzędzie w Tarnobrzegu to nikt nic nie wie a o wszystkim dowiaduja sie dopiero po fakcie z prasy badz z internetu jak wyczytaja podczas picia kawy za nierobstwo nie powinno sie placic każdy z urzednikow powinien ponosić odpowiedzialnosc za straty finansowe poniesione przez miasto no ale kolesiostwo rządzi .

mieszkaniec
1 rok temu

Radny Kalinka przy otwarciu ze swoją świtą Nic nie wiedzial O KPO>?

Dformat
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Popełnił polityczne sepuku, dlatego niech nie liczy na wybór przy jakichkolwiek wyborach, ludzie się nie nabiorą na piękne słówka, liczą się czyny, a tu niestety ich brak. No cóż. Panie Boże oświeć tych ludzi aby działały na rzecz miasta, a nie przeciwko.

Waldek
1 rok temu
Reply to  Dformat

Żebyś się nie zdziwił . Tarnobrzeski lud jest dziwny.

Dformat
1 rok temu

Przynajmniej krótko i zgodnie z prawdą a nie jakieś bajki. Moim zdaniem miasto musi interweniować w Brukseli i będzie dobrze.

Krzyś
1 rok temu

Droga redakcjo, Piotrze i Agnieszko zadajcie też pytania radnemu Dziubińskiemu, Panu Kalince z ugrupowania miłościwie nam panujących, co oni wiedzieli o KPO, zwłaszcza Dziubiński wybrany przez społeczeństwo Tarnobrzega by reprezentować i walczyć o interesy miasta. Obaj ci panowie są z PiS więc parti która rozdziela środki, dlaczego nic nie zrobili dla miasta, są przeciw Bożkowi? 🙁

Jarek
1 rok temu
Reply to  Krzyś

Nie przeciw Bozkowi tylko za aby nie miał sukcesów

Roman
1 rok temu
Reply to  Krzyś

Chetnie bym usłyszał zdanie Dziubińskiego na ten temat.

Bobik
1 rok temu

Z KPO można by wyremontować wszystkie drogi w Tarnobrzegu, wybudować most na Wiśle łączący Tarnobrzeg z Koprzywnicą i wyremontować drogę wojewódzką, która jest w stanie opłakanym, wybudować wiadukt nad torami łączący Serbinów z Morzyszowem ulicą Zwierzyniecką i wiele innych inwestycji w tym drugą dwupasmową obwodnicę miasta Tarnobrzeg z drugiej strony strony torów łączącej Jadachy z Sandomierzem, DROGI SĄ BRAMĄ INWESTYCJI, a ci nam dają z funduszu dróg samorządowych ochłap na 1 km drogi, złodziejstwo na całego. Nie można dopuścić do tego. Unia daje na rozwój regionów takich jak Tarnobrzeg, a nie bogatym. Skandal.

Jarek
1 rok temu

Jakoś tarnobrzeski PiS cichutko siedzi i nie ujada na forum
Wstyd czy co?

Dformat
1 rok temu
Reply to  Jarek

Wstyd, że ludzie z miasta nie są za nim, bo ważniejsza dla nich jest kariera. Wstyd

Jarek
1 rok temu
Reply to  Dformat

Jaka kariera Dzisiaj jak się jest z pisem to się robi karierę.
W Tarnobrzegu na stołkach w spółkach i radach nadzorczych siedzą ludzie z PiS a Bożek ich nie usuwa
To kto zrobił karierę.
Nasze miasto to dziwne miasto.
Cieszymy się nawetz ochłapu który dostaniemy jak zostają pieniądze po lepszych i partyjnych wnioskach
Ale teraz z tym to władze powinny się z braku działania wytłumaczyć mieszkańcom.

Wiaczesław
1 rok temu
Reply to  Jarek

Nie miasto jest dziwne tylko jest układ zresztą od 1989 zawsze tak tu było że komuch dogsdywał się z solidaruchem.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Wiaczesław

z solidaruchem który był albo TW albo byłym komuchem lub członkiem jej przybudówki (ZSMP) lub jego potomkiem.

T-MPCh
1 rok temu

Znowu mamy upał, już chyba czas skrócić urzędnikom czas pracy, po co mają się męczyć.

Dformat
1 rok temu

Boże pomóż miastu Tarnobrzeg.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dformat

Nie wzywaj Boga nadaremnie – szkoda trudu, jego tu nie ma i nie może być w mieście oszustów, złodziei, kłamców i świętokradców???

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie masz racji – Dzieje Apostolskie 17:
„26 Z jednego pnia wywiódł też [Bóg] wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,
27 Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.
28 Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy.”.
Bóg po prostu doświadcza narody, które nie są Mu posłuszne i grzeszą (np. Księga Sędziów 2: 11-23).

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content