Co z pomocą dla frankowiczów?

Kredyty frankowe popularność na rynku usług bankowych zaczęły zdobywać po roku 2000. Polski rynek mieszkaniowy od lat boryka się z wieloma problemami: niską dostępnością mieszkań, wysokim kosztem ich zakupu, trudnością w uzyskaniu finansowania na odpowiednim poziomie. Wysoki poziom stóp procentowych i polityka dezinflacyjna sprawiły, że na początku tego tysiąclecia wiele osób miało kłopot z uzyskaniem kredytu w złotówkach. Na tamte czasy wariant frankowy wydawał się idealnym rozwiązaniem, jednak gdy kurs obcej waluty zaczął rosnąć, kredytobiorcy stanęli na krawędzi bankructwa. Na szczęście nie są oni całkowicie bezbronni. Prawnicza kancelaria kredyt frankowy może nawet unieważnić. Jak do tego doprowadzić?

1. Źródło problemów frankowiczów

2. Czego domagają się frankowicze?

3. Jak kancelaria kredyt frankowy może podważyć?

Trudna sytuacja związana z kredytem frankowym przekłada się na ogólną jakość życia, stres i lęk o przyszłość. Chociażby to jest powodem, aby zwrócić się o pomoc.

Źródło problemów frankowiczów

Kredyty walutowe były swego czasu niżej oprocentowane, przez co tańsze i szerzej dostępne. Stabilny frank szwajcarski sprawił, że w szczycie jego popularności zawarto około miliona umów kredytowych, z czego większość w samym środku kryzysu finansowego. Kiedy w 2015 roku szwajcarski bank centralny uwolnił kurs wcześniej mocno spięty z wartością euro, zaobserwować można było gwałtowny skok wartości franka – prawie o 100%. Dla miliona Polaków okazało się to zmianą druzgocącą, oznaczającą wzrost zobowiązania powyżej możliwości. Dzisiaj prawna kancelaria kredyt frankowy może znów urealnić.

Czego domagają się frankowicze?

Wbrew temu, co mówi się w mediach, frankowicze wcale nie oczekują, że ich kredyt spłaci się sam lub jego koszty pokryje budżet państwa. Po prostu kancelaria kredyt frankowy postrzega przez pryzmat umów zawierających niedozwolone postanowienia, tak zwane klauzule abuzywne. Zasady w nich ustalone rażąco naruszają interesy klientów. Warto skorzystać w tym przypadku z pomocy fachowca, ponieważ analiza i rozszyfrowanie zapisów umów kredytowych wymaga dużej wiedzy.

Jak kancelaria kredyt frankowy może podważyć?

Kancelaria kredyt frankowy może podważyć lub doprowadzić do zmiany jego zasad poprzez powództwo przeciw bankowi i sprawę sądową. Jeśli wygra konsument, oznaczać to będzie, że zobowiązanie zostanie unieważnione, a bank zwróci nienależnie pobrane środki. Tą drogą niektórzy zyskują nawet pół miliona złotych. W dotychczasowych wyrokach sądy uznawały, że klauzule, o których mowa była wyżej, przerzucały całość ryzyka kursowego na konsumenta i sformułowane były w sposób uniemożliwiający ich zrozumienie.

materiał zewnętrzny
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
prawda
1 rok temu

za swoje błedy sie płac ale nie wiadomo jaka cene…..
czasu sie nie cofnie a ze bylo łatwo to zawsze jest jakiś chaczyk i widac efekty……

Alf
1 rok temu

W życiu jak podejmuje się ryzyko , to trzeba ponosić tego konsekwencje. Pamiętam , jak znajomy frankowicz śmiał się z tych co biorą w złotówkach bo raty dwa razy większe od niego płacą. A frank miał jeszcze tanieć. Gdyby tak było chyba nikt by teraz nie protestował. Najpierw hazard o teraz to został oszukany bo o ryzyku nikt nie pomyślał.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content