Klub Konfederacji w Tarnobrzegu przeciwko zniesieniu odpowiedzialności karnej urzędników walczących z COVID-19 (zdjęcia oraz video HD)

Klub Konfederacji w Tarnobrzegu zaprotestował dzisiaj przeciwko ustawie „Bezprawie plus”. Tak określono zapis zgodnie z którym urzędnik, który złamie prawo lub przekroczy swoje obowiązki w celu zwalczania pandemii Covid-19, nie będzie podlegał żadnej karze. Konferencja połączona z pikietą odbyła się dzisiaj, pod biurem senator Janiny Sagatowskiej i posła Rafała Webera (PiS).

Lokalne Kluby Konfederacji protestują przeciwko artykułowi 10 Ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o Szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid19 w myśl której urzędnicy zwolnieni będą z przestrzegania obowiązującego prawa w sytuacji działania w związku z Covid19. Ustawa głosowana będzie w Sejmie we środę 16 września.

– Konstrukcja tego przepisu już sama w sobie nasuwa wiele różnego rodzaju wątpliwości. Eksperci wskazują na to, ze będzie można w dowolny sposób interpretować te przepisy i zwalniać z odpowiedzialności urzędników, którzy nie wykonują aktualnie obowiązującego prawa, czy też naruszają obowiązki służbowe, w sytuacji gdy zajdzie jakiekolwiek podejrzenie, że ta osoba działała w związku z pandemią COVID 19 (…) Poprzez konferencje prasowe chcielibyśmy zaapelować do posłów Prawa i Sprawiedliwości, aby jednak zrezygnowali z głosowania za tą nowelizacją ustawy, ponieważ może ona przyczynić się do ograniczenia różnego rodzaju praw obywatelskich, do rezygnacji z podejmowania różnych, pozytywnych działań. Tutaj na przykład na szczeblu samorządowym nasi lokalni włodarze będą mogli wymigać się od różnego rozdziału inwestycji (…), tylko w sytuacji kiedy powołają się na sytuację pandemii COVID 19 – tłumaczyła Małgorzata Zych, Lider Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu.

– Ta ustawa może przyczynić się do anarchii, to tego że zalegalizujemy działania niezgodne z prawem i to najwyższych funkcjonariuszy państwowych i samorządowych – dodała.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stach
1 rok temu

Brawo! Popieram.

sanwisło
1 rok temu
Reply to  Stach

a wiesz chociaż…… co popierasz?

Gość
1 rok temu

Nie dla skrajnej prawicy. Dla populizmu też zresztą.

wasyl
1 rok temu

BRAWO !!!!!!!! POPIERAM !!!!!!!!!!!!!!

Gość
1 rok temu

Super akcja!

vip
1 rok temu
Reply to  Gość

akcja nul – błazenada super

Piotr
1 rok temu

Pierdu pierdu W Polsce nie ma prawicy Ustalono to przy okrągłym

Gość
1 rok temu

Jeśli to klub tarnobrzeski to niech się zajmie sprawami lokalnymi a nie będzie bawił się w politykę !!! Jak jesteście tacy ciemni to ja was oświece. ZORGANIZUJCIĘ REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA BOŻKA. WYSTAWCIE SWOJEGO KANDYDATA NA NOWEGO WŁODARZA KTÓRY WYRWIE TO MIASTO Z RĄK NIEUDACZNIKÓW, POSPRZĄTA W URZĘDZIE TAK ABY NASZ TARNOBRZEG ZACZĄŁ ODBIJAĆ SIĘ OD DNA NA KTÓRE WEPCHNELI GO LUDZIE BEZ AMBICJI, HONORU !!!

lans
1 rok temu
Reply to  Gość

Brawo popieram ,gonić tych marnych politykierów co to „duże sprawy”(sami je powiększają) ich interesują bo do urzędów ich droga nie do przebycia.

Mar
1 rok temu
Reply to  Gość

Uważam, że na referendum jest za wcześnie. Jaki procent mieszkańców w ogóle wie np. o Krajowym Planie Odbudowy, jaki procent wie na czym on ma polegać, jaki procent wie jak postąpiły w jego sprawie władze miasta, itd.? Dlatego proponowałbym zacząć od regularnych konferencji prasowych, na które zapraszani byliby przedstawiciele wszystkich lokalnych mediów, oprócz tego składanie i publikowanie pism do urzędu dotyczących różnych spraw, w tym zgłaszanych przez mieszkańców itd.

niet
1 rok temu
Reply to  Mar

Przecież KPO to tylko ostatni niewypał , zaczeło się od tbs ,potem śmiecie ,woda z cenami i z prezesem ,potem zastaw wodociągów i rewitalizacja nad Wisłą i jeziora ,potem obwodnica ze wszystkimi skutkami i pożyczka na lampy itd bez końca do odwołania wystarczająco bagna i nie jasności

Mar
1 rok temu
Reply to  niet

Po pierwsze przecież wstawiłem „np.”, nie stwierdziłem, że chodzi mi wyłącznie o KPO. Pamiętam różne rzeczy, m.in. dotacje dla Siarki. Także czytajmy ze zrozumieniem. Po drugie już dawno pisałem o zbieraniu podpisów. Czemu wtedy nikt z lokalnych elit nie zaczął zbierać? Teraz ktoś zaczął lub zacznie na dniach? Przy obecnym stanie uświadomienia mieszkańców uda się zebrać? Czekam z niecierpliwością na informacje o konkretach. Po trzecie podtrzymuję moją radę, a jak się nie podoba, to wystarczy nie korzystać z niej.

wiatr
1 rok temu
Reply to  Mar

takich co piszą i tylko piszą (przeważnie banialuki – przykład „: to wystarczy nie korzystać z niej” i wymagać czytania ze zrozumieniem) jest więcej takich „dyrygentów” tylko bez orkiestry ,co tam ,nawet bez kwartetu.Chociaż konferencje to dobry pomysł na uświadamianie mieszkańców ale sam pomysł zdechnie na sucho…

Mar
1 rok temu
Reply to  wiatr

Pasjonujące.

prawda
1 rok temu
Reply to  Mar

bo tacy prl-owcy nie maja szacunku do zmiany otoczenia a ze narzekaja to za małe emerytury dostaja i tylko chca szkodzic tym młodym ludziom co w piłke chca grac…….

Alf
1 rok temu
Reply to  niet

Żaden zastaw, część wodociągów ,nawet nie wiadomo jaka została sprzedana z możliwością odkupienia w przyszłości.

Mar
1 rok temu
Reply to  niet

No to zbiera ktoś te podpisy, czy nie? A jak tak, to kto albo gdzie?

niet
1 rok temu
Reply to  Mar

sami dyrygenci-soliści — potrzeba ekipy ! -może kiedyś?

Janusz
1 rok temu
Reply to  Mar

Nikt nie zbiera bo prezydent Bożek dobrze rządzi miastem. Są nowe inwestycje,remontowane są drogi, mamy tanie opłaty za media, wodę,śmieci,podatki, powstają nowe firmy, nasadzenia a niedługo z kopyta ruszy budowa obwodnicy.Tarnobrzeg jest teraz tygrysem podkarpacia.

porazka
1 rok temu
Reply to  Mar

sam zacznij….

Mar
1 rok temu
Reply to  porazka

Najpierw Tarnobrzeg musi się obudzić i przejrzeć na oczy. Na chwilę obecną nie widzę możliwości zebrania podpisów przez kogokolwiek.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Mar

jakie media? W leliwie żona rzecznika, w echu też jakiś partner z grona prezydenta, TV raczej też nie bardzo do niewygodnych pytań. Tylko NW24 takie zadaje

Mar
1 rok temu
Reply to  orzeł

Przecież napisałem że wszystkie lokalne. Natomiast gdyby któreś z mediów nie wysyłało swoich przedstawicieli, albo nie informowało opinii publicznej o takich konferencjach, to świadczyłoby o tym medium, nie o organizatorach konferencji. Przy czym na każdej konferencji warto byłoby oczywiście mieć kogoś „od siebie” do jej nagrania, żeby mieć potem własny materiał do publikacji na swoich stronach internetowych.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Mar

ja rozumiem, chciałbyś aby o nieudolności władzy dowiedziało się jak najwięcej ludzi, jednak w wyżej wymienionych „mediach” nie znajdziesz krytyki, nawet wywiad z prezydentem w lokalnej audycji prowadziła żona podwładnego zadając nieoczywiste pytania 😉 więc nawet jak będą to i tak napiszą i zmontują tak aby partner z UM nie podał się do dymisji 😉

r-zet
1 rok temu
Reply to  Mar

a kto miałby , mógłby być takim organizatorem, kto posiada taki sprzęt ,lokal ?

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Jakie zainteresowanie 😀 Po kolei.
1) Co ma zrobić organizator? Może co najwyżej zapraszać przedstawicieli mediów. Ale sądzę, że przynajmniej NW24 relacjonowałoby takie konferencje. Wówczas te relacje wystarczyłoby udostępniać i podawać dalej w mediach społecznościowych.
2) Dla porównania w kampanii do wyborów prezydenckich raczej większość konferencji / briefingów było „pod chmurką”. Natomiast przy złej pogodzie trzeba się zająć kwestią miejsca / lokalu i tyle. Spotkanie z Panem Korwin-Mikkem jakoś nie odbyło się przy głównym skrzyżowaniu.
3) Jeśli chodzi o organizatora, to miałem na myśli Klub Konfederacji w Tarnobrzegu, który pokazał, że da się przekazać istotne informacje opinii publicznej. Choć równie dobrze organizatorem mogłoby być jakieś stowarzyszenie np.
4) Co do sprzętu to faktycznie nie pomyślałem o tym, że w czasach smartfonów itd. nagranie kilkunastu minut filmu to nie lada wyzwanie 😉

Neltah
1 rok temu
Reply to  orzeł

radia UKF już nawet nie włączam,samo dno. Jedynie radio stacjonarne(25 stacji) oraz internetowe. TVL niczym nie różni sie od radyja na L, te same barwy głosu, ta sama debilna narracja w serwisach informacyjnych, jedynie mniej reklam. Dobrze że jest internet

masakra
1 rok temu
Reply to  Neltah

zadzwoncie do rydzyka lub napiszcie do tv trwam moze tak wam pomoga w tym marudzeniu dajcie juz spokoj tylko działajcie…..

stan
1 rok temu
Reply to  masakra

Dałeś alternatywę godną ćwoka- tarnobrzeskiego poczerwionałego.

Konfederacja Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  Gość

Spokojnie, wszystko po kolei. Narazie klub powstał, jest jeszcze za mało osób aby angażować się czynnie w sprawy lokalne, a samo krytykowanie nie jest celem klubu konfederacji. Pewnie że zaniedbań i problemów na lokalnym gruncie jest cała masa, mnóstwo pracy do wykonania, a lokalne kadry są słabe. Wielkie projekty jak tak jak jezioro uruchomione, ale nie ma kto tego prowadzić, strach co z tego wyjdzie w przyszłym roku. Klub na tę chwile może jedynie składać projekty, zgłaszać pomysły i skladać apele do władz lokalnych i na pewno takie działania będą podejmowane

wolf
1 rok temu

z jeziora wyjdzie to że parasole się będą kąpać,a tarnobrzeżanie to finansują cenami wody [2 podwyżki w ciągu 3 miesięcy,w sumie kilkanaście %]A co tam kto bogatemu zabroni?

Łysy
1 rok temu

Za mało osób ? Może byłoby więcej jak byście organizowali jakieś regularne spotkania członkowskie,dyskusje w jakimś biurze bo wiele osób pewnie nawet nie wie że Konfederacja w ogóle jest w Tarnobrzegu. W ogóle to nic o was nie słychać.
Sam bym przyszedł na takie spotkanie i może bym złożył deklaracje członkowską ale nawet nie wiem do kogo się zgłosić.

Neltah
1 rok temu
Reply to  Łysy

ale tak właśnie jest ,biuro i spotkania ,musisz wejść na facebooka i się zapisać

Konrad
1 rok temu
Reply to  Gość

Nie przejdzie referendum – za dużo w mieście komuchów.

Daro
1 rok temu

Masakra !

Piotr
1 rok temu

Najlepiej smakuje państwowe koryto

walt
1 rok temu

konfederacka szuria w natarciu.skłąd sugeruje młody aktyw,który chciałby się nachapać,widać też przedstawicieli środowiska kibolskiego.sieg dla konfederatów !

ENYAW
1 rok temu
Reply to  walt

a to krużewniki mają środowisko kibolskie ?? stalowa wola pęką ze smiechu 😉

walt
1 rok temu
Reply to  ENYAW

hehe dobry trolling 🙂 szanuję.

Janusz
1 rok temu
Reply to  walt

No i dobrze niech się młodsi też nachapią a nie tylko stare pryki – towarzysze z pzpr i solidarności których nie można oderwać od żłoba.

Giorgi
1 rok temu
Reply to  Janusz

Nie dobrze jak przybywa DEGENERATÓW ,DARMOZJADÓW I PUSTAKÓW

Neltah
1 rok temu
Reply to  walt

walt, niczym nie odróżniasz ruchów neonazistowskich ,które robą zadymy od narodowców którzy organizują pokojowe pochody patrityczne? To zacznij odróżniać. Nieroby to właśnie rządzą aktualnie ,zgarniają kasę ,a miasto upada z każdym dniem

stefan
1 rok temu

fajnie , odważnie i logicznie , przeciw nieetycznym przepisom !!

cirkus
1 rok temu
Reply to  stefan

szczegóły ci nie znane ,nie warto się wgłębiać wystarczy poklep po plecach od pustków

Dformat
1 rok temu

Działajcie dla dobra miasta. Nie psujcie, nie jątrzcie tylko praca u podstaw dla miasta.

ENYAW
1 rok temu

inteligencja aż bije z tych twarzy

FUJARKA
1 rok temu

CO TO ZA PAJACE ??

Dformat
1 rok temu
Reply to  FUJARKA

Fiucie, pajac to z ciebie wyszedł i udaje, że go nie ma, bo został fiut.

FUJARKA
1 rok temu
Reply to  Dformat

szacun za skomplikowaną formę gramatyczną 😉

Darek
1 rok temu

hehe kto teraz bedzie chronił nasze władze po odrzuceniu ustawy ,

Piotr
1 rok temu

Jutro Kaczyński zabroni oddychać

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content