Tarnobrzeg: W ramach akcji #sadziMY nadleśnictwo rozda 1000 sadzonek buków i świerków. Drzewka będą do odebrania w piątek

W piątek 18 br. we wszystkich nadleśnictwach i regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych zostanie przeprowadzona akcja #sadziMY, której celem jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. To już druga z kolei edycja wydarzenia zainicjowanego przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Zeszłoroczna akcja zakończyła się dużym sukcesem. Leśnicy w całym kraju rozdali wówczas przeszło 116 tys. drzewek, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczestników inicjatywy.

W tym roku Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich chętnych łącznie aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew.

W piątek (18 września) będzie je można otrzymać bezpłatnie na stoisku Nadleśnictwa Nowa Dęba, które w tym roku będzie znajdowało się na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, w godz. od 9:00 do 13:00.

Na zainteresowanych, którzy odwiedzą tego dnia stoisko Nadleśnictwa Nowa Dęba na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu będą czekały sadzonki takich gatunków jak buk zwyczajny oraz świerk pospolity.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainauguruje Para Prezydencka, biorąc udział Tego w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz (RDLP w Gdańsku), najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Dzięki inicjatywie #sadziMY każdy będzie mógł z łatwością posadzić własne drzewko i choćby w symbolicznym wymiarze przyczynić się do zwiększenia lesistości naszej ojczyzny.

Z uwagi na ryzyko związane z pandemią COVID-19 prosimy, aby wszyscy zainteresowani odbiorem sadzonek przestrzegali obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego.

info: Nadleśnictwo Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
1 rok temu

Jak zwykle godziny dla bezrobotnych!!!!

Df3
1 rok temu

posadzić las wzdłuż wąskich dróg

dzisiaj poraszka
1 rok temu
Reply to  Df3

no i tak to nic nie da bo papier do dupy powstawac musi a nik nir bedzie tego lisciami robił a kasa dupy sobie nie potrzesz bo ci bedzie szkoda a materiał sie zurzywa i nowy powstac musi wiecej nie pisze bo tylko kazdy komentowac umie a nic nie robi no jest wyjatek na białorusi………

mieszczuch
1 rok temu

Rozdadzą 1000 sadzonek, z których za ok 80-120 lat wyrosną dorodne drzewa a tylko w czasie rozdawania sadzonek Lasy państwowe wytną kilka razy więcej drzew w starych pięknych naszych lasach. Obecnie LP wycinają Polskie lasy na potęgę. takiego tempa jeszcze w historii nie było co widać gdy spaceruje się po lasach lub patrzy na mapę Google – lasy wyglądają jak ser szwajcarski

Alf
1 rok temu
Reply to  mieszczuch

Co chcesz , 500+ inne daniny drogo kosztują. Nikt się nie przejmuje ,że być może wycina się kilka razy więcej . Problem będą miały następne pokolenia.Ale dla nich i chyba większości społeczeństwa co pokazują wybory , liczy się tu i teraz.

wolf
1 rok temu
Reply to  Alf

bezpłodna bestio co masz do 500 plus?

smile
1 rok temu

Rozdają, żeby mieć co wycinać…. 🙂 🙂 🙂

listek
1 rok temu

Do otumanionych kłamliwą ideologią pseudo-ekologów przypominam że w Polsce zalesienie corocznie wzrasta.

smile
1 rok temu

Praktycznie codziennie w godzinach 19.00 – 21.00 wywożone są ze Zwierzyńca wycięte drzewa…wystarczy stanąć na ul.Sienkiewicza koło banku Pekao…potężne samochody z przyczepami wywożą pod osłoną nocy wycięte płuca naszego miasta…

mors
1 rok temu
Reply to  smile

tepaku i pewnie poznajesz te drzewa niby ze Zwierzyńca po płaczu tych drzew

smile
1 rok temu
Reply to  mors

Kultura Twojej wypowiedzi jest na poziomie morsa jak sam to określiłeś…:) 🙂 🙂

mors
1 rok temu
Reply to  smile

Kultura wymaga rzetelności i prawdy twoje odkrycie jest na poziomie pacjenta psychiatrycznego

smile
1 rok temu
Reply to  mors

Tu masz wszystko…może zrozumiesz?…..
https://nadwisla24.pl/?s=wycinka+drzew+w+Zwierzy%C5%84cu

mors
1 rok temu
Reply to  smile

wystarczy stanąć na ul.Sienkiewicza koło banku Pekao…potężne samochody z przyczepami wywożą pod osłoną nocy wycięte płuca naszego miasta…- na pewno nie zrozumiesz tępaku

smile
1 rok temu
Reply to  mors

upada nasza planeta…zmienia się klimat i morsy już niedługo wyginą…

end
1 rok temu
Reply to  smile

… a lasy były ,są i będą

żbik
1 rok temu

Dziękuje redakcji za tą informację —dzisiaj dostałem 2 buki i jednego świerczka

Mtbg
9 miesięcy temu

I jakaś menda przyszła i ukradła 3 zasadzone buki na Przywislu koło tarasu… co za naród.. dziecko się już nacieszylo pielęgnowaniem tych drzewek.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content