Tarnobrzeg: W ramach akcji #sadziMY nadleśnictwo rozda 1000 sadzonek buków i świerków. Drzewka będą do odebrania w piątek

W piątek 18 br. we wszystkich nadleśnictwach i regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych zostanie przeprowadzona akcja #sadziMY, której celem jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. To już druga z kolei edycja wydarzenia zainicjowanego przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Zeszłoroczna akcja zakończyła się dużym sukcesem. Leśnicy w całym kraju rozdali wówczas przeszło 116 tys. drzewek, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczestników inicjatywy.

W tym roku Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich chętnych łącznie aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew.

W piątek (18 września) będzie je można otrzymać bezpłatnie na stoisku Nadleśnictwa Nowa Dęba, które w tym roku będzie znajdowało się na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, w godz. od 9:00 do 13:00.

Na zainteresowanych, którzy odwiedzą tego dnia stoisko Nadleśnictwa Nowa Dęba na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu będą czekały sadzonki takich gatunków jak buk zwyczajny oraz świerk pospolity.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainauguruje Para Prezydencka, biorąc udział Tego w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz (RDLP w Gdańsku), najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Dzięki inicjatywie #sadziMY każdy będzie mógł z łatwością posadzić własne drzewko i choćby w symbolicznym wymiarze przyczynić się do zwiększenia lesistości naszej ojczyzny.

Z uwagi na ryzyko związane z pandemią COVID-19 prosimy, aby wszyscy zainteresowani odbiorem sadzonek przestrzegali obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego.

info: Nadleśnictwo Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
10 miesięcy temu

Jak zwykle godziny dla bezrobotnych!!!!

Df3
10 miesięcy temu

posadzić las wzdłuż wąskich dróg

dzisiaj poraszka
10 miesięcy temu
Reply to  Df3

no i tak to nic nie da bo papier do dupy powstawac musi a nik nir bedzie tego lisciami robił a kasa dupy sobie nie potrzesz bo ci bedzie szkoda a materiał sie zurzywa i nowy powstac musi wiecej nie pisze bo tylko kazdy komentowac umie a nic nie robi no jest wyjatek na białorusi………

mieszczuch
10 miesięcy temu

Rozdadzą 1000 sadzonek, z których za ok 80-120 lat wyrosną dorodne drzewa a tylko w czasie rozdawania sadzonek Lasy państwowe wytną kilka razy więcej drzew w starych pięknych naszych lasach. Obecnie LP wycinają Polskie lasy na potęgę. takiego tempa jeszcze w historii nie było co widać gdy spaceruje się po lasach lub patrzy na mapę Google – lasy wyglądają jak ser szwajcarski

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  mieszczuch

Co chcesz , 500+ inne daniny drogo kosztują. Nikt się nie przejmuje ,że być może wycina się kilka razy więcej . Problem będą miały następne pokolenia.Ale dla nich i chyba większości społeczeństwa co pokazują wybory , liczy się tu i teraz.

wolf
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

bezpłodna bestio co masz do 500 plus?

smile
10 miesięcy temu

Rozdają, żeby mieć co wycinać…. 🙂 🙂 🙂

listek
10 miesięcy temu

Do otumanionych kłamliwą ideologią pseudo-ekologów przypominam że w Polsce zalesienie corocznie wzrasta.

smile
10 miesięcy temu

Praktycznie codziennie w godzinach 19.00 – 21.00 wywożone są ze Zwierzyńca wycięte drzewa…wystarczy stanąć na ul.Sienkiewicza koło banku Pekao…potężne samochody z przyczepami wywożą pod osłoną nocy wycięte płuca naszego miasta…

mors
10 miesięcy temu
Reply to  smile

tepaku i pewnie poznajesz te drzewa niby ze Zwierzyńca po płaczu tych drzew

smile
10 miesięcy temu
Reply to  mors

Kultura Twojej wypowiedzi jest na poziomie morsa jak sam to określiłeś…:) 🙂 🙂

mors
10 miesięcy temu
Reply to  smile

Kultura wymaga rzetelności i prawdy twoje odkrycie jest na poziomie pacjenta psychiatrycznego

smile
10 miesięcy temu
Reply to  mors

Tu masz wszystko…może zrozumiesz?…..
https://nadwisla24.pl/?s=wycinka+drzew+w+Zwierzy%C5%84cu

mors
10 miesięcy temu
Reply to  smile

wystarczy stanąć na ul.Sienkiewicza koło banku Pekao…potężne samochody z przyczepami wywożą pod osłoną nocy wycięte płuca naszego miasta…- na pewno nie zrozumiesz tępaku

smile
10 miesięcy temu
Reply to  mors

upada nasza planeta…zmienia się klimat i morsy już niedługo wyginą…

end
10 miesięcy temu
Reply to  smile

… a lasy były ,są i będą

żbik
10 miesięcy temu

Dziękuje redakcji za tą informację —dzisiaj dostałem 2 buki i jednego świerczka

Mtbg
6 miesięcy temu

I jakaś menda przyszła i ukradła 3 zasadzone buki na Przywislu koło tarasu… co za naród.. dziecko się już nacieszylo pielęgnowaniem tych drzewek.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content