8 kolizji drogowych i 2 nietrzeźwych kierowców. Bilans zdarzeń drogowych na drogach powiatu tarnobrzeskiego

Podczas minionego weekendu policjanci przeprowadzili kontrole trzeźwości u 346 kierujących pojazdami na drogach powiatu tarnobrzeskiego. Mundurowi odnotowali 8 kolizji drogowych i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich stracił prawo jazdy.

    • W piątek policjanci ruchu drogowego, zostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Do zdarzenia doszło przed godz. 16, na ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierowca bmw, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku ul. Sienkiewicza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, pojazdowi marki Ford doprowadzając do zderzenia. 49-letnia kobieta, kierująca fordem w wyniku uderzenia przez bmw, straciła panowanie nad autem, następnie jej pojazd został wypchnięty na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z volkswagenem. Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z uwagi, że 21-letni mężczyzna spowodował kolizję drogową i w przeszłości popełnił tego typu wykroczenie w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali jego uprawnienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
  • W sobotę po godz. 11, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierowcę motoroweru marki Romet. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 723, w gminie Baranów Sandomierski. Badanie alkomatem wykazało 2,30 promila alkoholu w jego organizmie. Motorowerzysta przewoził 29-letniego pasażera, u którego urządzenie wykazało 2,62 promila alkoholu w organizmie. Pijany pasażer trafił pod opiekę bliskich, kierowca za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.
    • W niedzielę, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Do zdarzenia doszło po godz. 9, na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Szpitalnej w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 42-letnia kobieta, kierująca pojazdem marki Renault, przejeżdżając skrzyżowanie zderzyła się z peugeotem, którym kierowała 37-latka. Obie kobiety były trzeźwe, nie poczuwały się do winy, obie twierdziły, że wjechały na skrzyżowanie mając na sygnalizatorze zielone światło. Mundurowi na miejscu kolizji sporządzili protokoły oględzin uszkodzeń pojazdów. O dalszym losie uczestniczek stłuczki zdecyduje sąd
  • Tego dnia policjanci ruchu drogowego, pełniąc służbę na terenie Baranowa Sandomierskiego zatrzymali do kontroli drogowej 73-letniego motorowerzystę. Do zdarzenia doszło przed godz. 19 na ul. Rynek w Baranowie Sandomierskim. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Kierujący nie był w stanie poddać się badaniu, dlatego pobrano mu krew, aby ustalić stężenie alkoholu w organizmie. 73-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia i wykonania niezbędnych czynności procesowych.
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daro
11 miesięcy temu

Masakra !

Stach
11 miesięcy temu

Narąbani rowerzyści, łamiący przepisy ruchu co kilka sekund, to w Tarnobrzegu norma. Ile jeszcze wypadków i śmierci potrzeba żeby tarnobrzeska drogówka skupiona na rajdowaniu BMW i krojeniu jadących 55 km/h kierowców na Warszawskiej zajęła się tym tematem?
Policjanci z drogówki – wasza praca to nie Miami Vice. Do roboty!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content